Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Anket Sonucuna Bak: Ne yapak?
Akp ile işbirliği yapıp önce Cemaat'i temizleyek 0 0%
Cemaat ile işbirliği yapıp önce Akp'yi devirek 2 11,76%
Bir şey yapmadan oturup izleyek 6 35,29%
Akp ile Cemaat artık barışsın 0 0%
Diğer... 9 52,94%
Katılımcı sayısı: 17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-12-2013, 04:25
ateistplus ateistplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart AKP'nin yolsuzluk sürecinde biz ne yapmalıyız?

AKP'nin son durumu hakkında küçük yorum yaptığım yazı. Facebook sayfamda paylaşmıştım. Burada da paylaşmakta fayda var.

AKP'nin kötü bir döneme girdini hepimiz görüyoruz. Ancak şunu unutmamalıyız ki birilerinin planlarıyla başımıza gelen AKP birilerinin planlarıyla al aşağı ediliyorsa bu çokta sevinilecek bir durum değildir. Çünkü şundan emin olmalısınız ki AKP' yi indiren cemaat AKP yerine hangi kadronun getirileceğini de çoktan ayarlamıştır, yaş tahtaya basacaklarını zannetmiyorum. Eğer Türkiye' deki hain plan farklı maskelerle devam edecekse sevinmemizi gerektirecek durumda yoktur bana göre. Buradaki önemli nokta şudur; PLAN BOZMAK, planın bir parçası olmak değil. Planlarını nasıl bozarız? farklı maskelerle önümüze sundukları ama yine cemaat için çalışan siyasi ajanları fark ederek.

Akp' nin düştüğü bu duruma hem seviniyorum hem de üzülüyorum. Sevinmemin nedeni Türkiye' deki hain planını yürüten kadronun indirilmesi. Üzüldüğüm taraf ise bazı gerçekleri daha net anlıyor olmam yani cemaatin ülke üzerinde böylesine güçlü olması. Kılını kıpırdatmadan Amerikalardan askeri darbe yapar gibi hükümeti indirebilecek gücünün olması beni üzüyor.

Hele ki bazı insanlarımızın Fetullah Gülen' den kurtarıcı edasıyla medet beklemesi ayrı bir üzücü olay. Çünkü bu demektir ki halkımızın gücünün kendisinde olduğunu unutmuştur. Bunun en somut örneği ise gezi parkında halk birleşti, hükümet gitsin diye can verdik, insan öldü ama onlara hiç bir şey olmadı. Yapamadık, çünkü egemenlik bizde yani halkta değildi. Egemenlik fetullah gülenin dolayısıyla Amerika'nın elindeydi. Onlar ne zaman isterlerse o zaman AKP gidecekti ve şuan içerisinde bulunduğumuz süreçte bunu gösteriyor. Buradan şunu çıkartıyorum ben, Türkiye önemli bir rota değiştiriyor, eğer milletim bunların farkında olursa bu planı bozar ve Türkiye düştüğü çukurdan ayağa kalkıp, çukurdan dışarıya çıkmak için tırmanmaya başlar ya da başka maskelerle karşımıza gelen fetullah gülenin adamlarıyla birlikte çukurun derinliklerine doğru yuvarlanmaya devam eder.

Orijinal Yazı : Sayfama Destek verin Lütfen
Alt 21-12-2013, 04:48
romulus83 romulus83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ateistplus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
AKP'nin son durumu hakkında küçük yorum yaptığım yazı. Facebook sayfamda paylaşmıştım. Burada da paylaşmakta fayda var.

AKP'nin kötü bir döneme girdini hepimiz görüyoruz. Ancak şunu unutmamalıyız ki birilerinin planlarıyla başımıza gelen AKP birilerinin planlarıyla al aşağı ediliyorsa bu çokta sevinilecek bir durum değildir. Çünkü şundan emin olmalısınız ki AKP' yi indiren cemaat AKP yerine hangi kadronun getirileceğini de çoktan ayarlamıştır, yaş tahtaya basacaklarını zannetmiyorum. Eğer Türkiye' deki hain plan farklı maskelerle devam edecekse sevinmemizi gerektirecek durumda yoktur bana göre. Buradaki önemli nokta şudur; PLAN BOZMAK, planın bir parçası olmak değil. Planlarını nasıl bozarız? farklı maskelerle önümüze sundukları ama yine cemaat için çalışan siyasi ajanları fark ederek.

Akp' nin düştüğü bu duruma hem seviniyorum hem de üzülüyorum. Sevinmemin nedeni Türkiye' deki hain planını yürüten kadronun indirilmesi. Üzüldüğüm taraf ise bazı gerçekleri daha net anlıyor olmam yani cemaatin ülke üzerinde böylesine güçlü olması. Kılını kıpırdatmadan Amerikalardan askeri darbe yapar gibi hükümeti indirebilecek gücünün olması beni üzüyor.

Hele ki bazı insanlarımızın Fetullah Gülen' den kurtarıcı edasıyla medet beklemesi ayrı bir üzücü olay. Çünkü bu demektir ki halkımızın gücünün kendisinde olduğunu unutmuştur. Bunun en somut örneği ise gezi parkında halk birleşti, hükümet gitsin diye can verdik, insan öldü ama onlara hiç bir şey olmadı. Yapamadık, çünkü egemenlik bizde yani halkta değildi. Egemenlik fetullah gülenin dolayısıyla Amerika'nın elindeydi. Onlar ne zaman isterlerse o zaman AKP gidecekti ve şuan içerisinde bulunduğumuz süreçte bunu gösteriyor. Buradan şunu çıkartıyorum ben, Türkiye önemli bir rota değiştiriyor, eğer milletim bunların farkında olursa bu planı bozar ve Türkiye düştüğü çukurdan ayağa kalkıp, çukurdan dışarıya çıkmak için tırmanmaya başlar ya da başka maskelerle karşımıza gelen fetullah gülenin adamlarıyla birlikte çukurun derinliklerine doğru yuvarlanmaya devam eder.

şundan emin ol sn.ateistplus;hem akp'nin dinsel kökleri hem cemaatin dinsel kökleri temizleniyor.bu salt öyle göründüğü gibi yolsuzluk rüşvet meselesi falan değil.rte ve çevresi bugün tv'nin,saman tv'nin,taraf'ın truva atları ile temizleniyor gibi görünsede aslında bu kitleye de çok ağır baskı var...

diyorlar ki her iki gruba(akp-cemmat)sizinle oynadık,sizinle kazan kazan oynadık,sizin üzerinizden alacağımız adreslerden de alacağımızı aldık ama bizim esas ve asla terkedilemeyen kitlemiz merkez laik siyaset ve laik burjuvazidir..

KÜRESEL YAPI diyorki;isterseniz ikinizinde(akp-cemaat)ipinizi çekeyim ama çok acıtacak diyorlar.cemaat de dedi ki;ben hala senin(batı-küresel yapı)kulunum,nefesim sensin senin sayende nefes alıp veriyorum.beni tasfiye etme iktidar istemiyorum ama hiç değilse burda gözcülük yapmaya devam edeyim,beni değil bu rte ve çetesinin kanını akıt diyor...

erdoğan ve çetesi deliğe hemde tavşan deliğine gidecek..anlık duygularla hareket etmem yazılarımda bunlar var zaten...

zarar göreceğiz ülke olarak ama bunların yaşanması gerekiyor..katılırsınız katılmazsınız ama 28 şubat 1000 yıl sürmeye de devam ediyor..baransu ve diğer cemaat artıklarının mgk'daki fişleme belgesini saçarak ortalığı velveleye vermesi kelimenin tam anlamıyla kerize yatma..

ne baransunun ne samanın ne cemaat denen yapının tüm bu estirilen rüzgarın fişleme belgeleri yada rüşvet yolsuzluk op.larıyla dini bir pencere ile yapıldığına kesin kes inanmayın.onlardan da küresel yapı hesap istiyor ve ya diyor bunları indirirsiniz yada hepinizi ben indiririm diyor...
Alt 21-12-2013, 16:25
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

AKP birilerinin planıyla falan başa gelmedi. Gidip 90lardaki seçim sonuçlarına bakın, iki merkez sağ partisinin toplam oyu %40, Refah da %15-20 civarı oyu vardı. Daha sonra iki merkez sağ partisi (aptal bir inatla birleşmedikleri için müstehak olarak --ki onları asıl bölen de 80 darbesiydi, onların da suçu yok) çökünce bu merkez sağ oyları yeni bir parti olarak AKP'ye aktı. DYP ve ANAP'ın oyları bugünlerde %1'in altındadır. Keza Refah ve devamı partilerin de oyu bugünlerde %2-3 falan galiba. Yani "plan" falan değil. Bu ülkede çok sağlam bir merkezsağ/muhafazakar taban var.

Atatürkçülüğün bugüne kadar gizli iktidarda olmasının sebebi halkın çoğunluğundan neşet eden bir iktidar olması değil, eli sopalı askeri güçlerin ittirmesi, yargıda kurulmuş kast sistemiyle, anayasal bir dolu numarayla korunmuş bir vesayet sistemi olup, aslında oyu %25'in üstüne çıkamayan bir partininin ideolojisini gizli iktidar kılmayı, ve %46 oy alan bir partiyi kapatma noktasına getirebilme gücünü kendinde bulmayı da sağlayan şeydi.

Bu lafın da çok komik: "Çünkü bu demektir ki halkımızın gücünün kendisinde olduğunu unutmuştur."

İki açıdan komik. Birincisi ülkenin toy demokrasi anlayışına göre zaten siyaset yapmak ve demagoji ile propaganda aynı manaya geldiğinden bu "halk" kavramını her ideoloji sahibi "bizim ideolojiye inananlar" manasında kullandığını kabul etmeden aslında gerçekte o manada kullanıyor. Mesela Fethullah Gülen'den medet uman "halk" galiba Atatürkçü kesim. Çünkü bütün ülkeden bahsediyor olamazsın. Tayyip'ten nefret eden küçük bir kesimden "halk" diye bahsediyorsun.

İkincisi de Atatürkçülerin bu lafı edebilmeye yüzünün olması. "Halkımız gücünün kendinde olduğunu unutmuş" falan deyip ülkedeki biat kültürüne falan serzeniş, tek adamcılığa serzeniş çok komik. Atatürk kendisi bir tek adam değil miydi? 90 yıldır ülkedeki hakim düzen de Atatürk'e biattan, heykelleri önünde şiirler okumaktan ibaret değil miydi? Atatürk kendisi değil miydi meclise tek başına el koymuş, kendi kişisel oyuncağı haline çevirmiş, vekilleri tek tek kendi seçme gücünü ele geçirmiş, ve sadece kendine yalakalık yapacak adamları seçmiş olan? Sizin partiniz değil mi parti liderleri geberene kadar koltuktan kalkmayan? Atatürk "halk" derken kendinden bahsediyordu. Taha Akyol'un kitaplarında bu tarz anekdotlar yazar. Bir yerde tüm meclise ultimatom verip "halk buna çok kızar hepinizi alaşağı eder" falan diyor. Şimdi böyle bir ideolojinin ve siyasi geleneğin mensubu kalkıp böyle laflar etmesi komik. Halk hiçbir zaman iktidarda söz sahibi olmadı bu ülkede. Tayyip gerçekten de halkın sesidir halbuki. Git Tayyip'e oy veren adamlarla konuş, göreceksin ki senin küçük çevrendeki bir avuç Atatürkçü adamdan çok farklı olarak zihniyet dünyaları çok farklı. Gerçeklerle yüzleşin artık.

Muhafazakarlar da, türbanlılar da, Kürtler de, bu ülkede yeni ortaya çıkmadılar. Sadece Atatürkçü vesayet düzeninin baskısı yüzünden bu kimlikler kamusal alandan dışlanmıştı. O yüzden Yeni Türkiye'de yaşıyoruz artık. Kamusal alan herkese kendi kimliğiyle açık. Olması gerektiği gibi. O yüzden siz de artık haddinizi bilin. Memleketin babanızın (veya "atanızın" mı demek lazım) malı olmadığın artık idrak edin. Zırlayıp durmayın. Türüt'ün deyimiyle "plan da yapmayın". Adam gibi demokrasiye katkı yapın.

Konu postalmarx tarafından (21-12-2013 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-12-2013, 20:27
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

21 yy da yaşıyoruz ama insanlar ilkel kabile dininin peşinden koşuyor. Kurban bayramı adı altında zavallı hayvanları cennete gidecez diye sokaklarda öldürülüyorlar.

Böyle bir toplumdan demokrasi mi bekliyorsunuz.

Bu toplum 1000 yıllık ganimetçi toplumun ürünü. Devletin malı deniz yemeyen keriz felsefesiyle yaşayan toplum.

Bu toplum zorbaları sever ne kadar zorba olursan o kadar insanların sevgisini kazanırsın. Müslümanlar türklerin kellelerini sallandırarak müslüman yaptı. Şimdi bir numaralı müslüman türkler oldu.Muhammed gibi zorba adamı dünyanın en mükemmel adamı ilan ettiler.

Bırakın akp yi cemaatı. Önce topluma bakın bu partileride toplum yarattı. Türkiyenin içi çürük bu çürüklük değişmez.

İslam coğrafyasında 3 günde rejim yıkılır. Libya Mısır Suriyeyi unuttunuzmu.

Müslüman devletler kukla devlettir.Türkiye askeri darbelerle yönetildi. Anayasa kitabı fırlatmayla hükümet düştü. Türkiye kukla devlettir ve bu zihniyet değişmediği sürece kukla devlet olmaya mahkum.Zihniyet hiç değişecek gibi değil.

Konu Uriel tarafından (21-12-2013 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-12-2013, 21:22
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Yapilmasi gereken, diktatorun "kim yapti" tuzagina dusmemek, diktatorun ya da cemaatin yaninda yer almamak ve saece gozleme dusen yolsuzluklarin ustune gitmek. Deniz feneri gibi olmamasini gozlemlemek ve bunun aslinda dini olarak tersligini ortaya koymak.

Bu konuya biatci yaklasimlar "bu operasyonun arkasinda ABD/Israil var"

"Sanki bu ilk mi, boyle yolsuzluklar her zaman olmustur"

"Burada amac bu yolsuzluklardan yararlanip, AKP'yi hedef almaktir."

"Bu bir komplodur." v.s.

Diktatorun yaptigi ise, operasyona, operasyon ile karsilik verip "Benim haberim olmadan kimse operasyon yapamaz, yapilsa bile ilk benim haberim olur" temelli yolsuzluklari ortme operasyonudur.

Cunku su an diktator sunu cok iyi anladi. Herhangi bir sizinti, kendine dogru yonelebilir.

Bunu onlemek icin elinden geleni yapacaktir.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 21-12-2013, 22:54
hercümerç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hercümerç hercümerç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

tayyip erdogan iktidari kaybederse yedi sulalesi ve onu destekleyen is adamlari milletvekilleri omurboyu hapishanelerden cikamaz iste bundan dolayi iktidari yitirmemek icin herseyi goze alacaktir, her turlu hukuk disi yola hatta cinayetlere bile basvuracaktir
bu insanlar osmanliyi benimsemis kisiler, o osmanli ki devletin bekasi icin kardes katlini vacip kilan en buyuk padisaha sahip. onumuzdeki gunlerde cok firtinali gunler olacak gibi gorunuyor.
Alt 21-12-2013, 23:02
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
21 yy da yaşıyoruz ama insanlar ilkel kabile dininin peşinden koşuyor. Kurban bayramı adı altında zavallı hayvanları cennete gidecez diye sokaklarda öldürülüyorlar.

Böyle bir toplumdan demokrasi mi bekliyorsunuz.

Bu toplum 1000 yıllık ganimetçi toplumun ürünü. Devletin malı deniz yemeyen keriz felsefesiyle yaşayan toplum.

Bu toplum zorbaları sever ne kadar zorba olursan o kadar insanların sevgisini kazanırsın. Müslümanlar türklerin kellelerini sallandırarak müslüman yaptı. Şimdi bir numaralı müslüman türkler oldu.Muhammed gibi zorba adamı dünyanın en mükemmel adamı ilan ettiler.

Bırakın akp yi cemaatı. Önce topluma bakın bu partileride toplum yarattı. Türkiyenin içi çürük bu çürüklük değişmez.

İslam coğrafyasında 3 günde rejim yıkılır. Libya Mısır Suriyeyi unuttunuzmu.

Müslüman devletler kukla devlettir.Türkiye askeri darbelerle yönetildi. Anayasa kitabı fırlatmayla hükümet düştü. Türkiye kukla devlettir ve bu zihniyet değişmediği sürece kukla devlet olmaya mahkum.Zihniyet hiç değişecek gibi değil.
Bence yaptığın benzetme çok doğru değil. Libya Mısır Suriye'de rejim Arapların Kemalizm muadili bir ideolojisiydi ki bunlar laikçi halkçı/sosyaldevletçi milliyetçi rejimlerdi. Yani Türkiye'de onların muadili AKP değil CHP'dir. Türkiye'de de tam aynı zamanda aynı yönde bir değişim oldu. Yani Batı kaynaklı faşist-milliyetçi azınlık elit oligarşi rejimleri, halkı daha doğru temsil eden muhafazakar rejimler tarafından yerlerinden edildiler veya edilmeye çalışıldı. Bu ise Türkiye'de gerçek bir çatışma ve ayaklanma ve devrim/darbe ile değil de demokratik bir süreç sonrasında meydana geldi. Yani Türk Baası denebilecek bir ideolojiye sahip askeri vesayet yerini Türkiye'de halktan neşet etmiş bir parti olarak AKP iktidarına bıraktı.

Her ne kadar Geziciler kendi hareketlerini Arap Baharının Türkiye şubesi gibi göstermeye çalışarak dünyadan destek bekledilerse de, aslında Gezicilerin ideolojisinin muadili Tahrir'dekilerin yıkmaya çalıştığı Mübarek rejiminin ideolojisiydi. Yani laik-milliyetçi, tekpartici, sanayileşmeci, anti-emperyalist söylemle Batılılaşma hedefleyen bir ideoloji. Mısır'da buna Nasırizm (Cemal Abdül Nasır'dan), Irak ve Suriye'de Baas denir. Libya'da ise Arap milliyetçisi ve sosyalisti laik Kaddafi vardı. Tunus'da da gene benzer bir ideoloji vardı. Bunların hiçbiri sağcı/İslamcı rejimler değildi. Geziciler işte burada tam ters bir benzetmeye daha uygunken öyle dediler ama zaten hiçbir zaman dürüst değillerdi. Onlardan da zaten beklemiyoruz. Türkiye'ye ve kendi geleneklerine yakışan bir ikiyüzlülükle bütün bu olayı devam ettirdiler. Günerydoğuda yılardır yaşanan polis şiddeti Tomalar ve hatta usulsüz gözaltılar, hatta daha kötü şeyler vardı ama bu Geziciler duvarlara yazmıştı ki: "Dün çok çeviktin be polis!" Çünkü düne kadar Beyaz Türklere polis şiddetinin ucu dokunmamıştı. Böyle iğrenç bir ikiyüzlülük işte bu ülkenin asıl sorunu. Bu ikiyüzlülüğün de sebebi İslam değil ya? Belki de öyledir, nihayetinde bunların da atası Müslüman. Neyse. Sen söyle.
Alt 22-12-2013, 03:47
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

sosyalmarx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence yaptığın benzetme çok doğru değil. Libya Mısır Suriye'de rejim Arapların Kemalizm muadili bir ideolojisiydi ki bunlar laikçi halkçı/sosyaldevletçi milliyetçi rejimlerdi. Yani Türkiye'de onların muadili AKP değil CHP'dir. Türkiye'de de tam aynı zamanda aynı yönde bir değişim oldu. Yani Batı kaynaklı faşist-milliyetçi azınlık elit oligarşi rejimleri, halkı daha doğru temsil eden muhafazakar rejimler tarafından yerlerinden edildiler veya edilmeye çalışıldı. Bu ise Türkiye'de gerçek bir çatışma ve ayaklanma ve devrim/darbe ile değil de demokratik bir süreç sonrasında meydana geldi. Yani Türk Baası denebilecek bir ideolojiye sahip askeri vesayet yerini Türkiye'de halktan neşet etmiş bir parti olarak AKP iktidarına bıraktı.

Her ne kadar Geziciler kendi hareketlerini Arap Baharının Türkiye şubesi gibi göstermeye çalışarak dünyadan destek bekledilerse de, aslında Gezicilerin ideolojisinin muadili Tahrir'dekilerin yıkmaya çalıştığı Mübarek rejiminin ideolojisiydi. Yani laik-milliyetçi, tekpartici, sanayileşmeci, anti-emperyalist söylemle Batılılaşma hedefleyen bir ideoloji. Mısır'da buna Nasırizm (Cemal Abdül Nasır'dan), Irak ve Suriye'de Baas denir. Libya'da ise Arap milliyetçisi ve sosyalisti laik Kaddafi vardı. Tunus'da da gene benzer bir ideoloji vardı. Bunların hiçbiri sağcı/İslamcı rejimler değildi. Geziciler işte burada tam ters bir benzetmeye daha uygunken öyle dediler ama zaten hiçbir zaman dürüst değillerdi. Onlardan da zaten beklemiyoruz. Türkiye'ye ve kendi geleneklerine yakışan bir ikiyüzlülükle bütün bu olayı devam ettirdiler. Günerydoğuda yılardır yaşanan polis şiddeti Tomalar ve hatta usulsüz gözaltılar, hatta daha kötü şeyler vardı ama bu Geziciler duvarlara yazmıştı ki: "Dün çok çeviktin be polis!" Çünkü düne kadar Beyaz Türklere polis şiddetinin ucu dokunmamıştı. Böyle iğrenç bir ikiyüzlülük işte bu ülkenin asıl sorunu. Bu ikiyüzlülüğün de sebebi İslam değil ya? Belki de öyledir, nihayetinde bunların da atası Müslüman. Neyse. Sen söyle.
Kemalizm ve Baas rejimleri İslamın yan ürünleri. Bu siyasi görüşler sadece islam dünyasında var. Laik islamcıların şeriat islamcılarından zihniyet olarak farkı yok. Çünkü islam islamdır. Ayrıca islamda laiklik olmaz.

Sorun kemalizm baas sorunu değil. Bu ideolojilerde zaten islamdan besleniyor. İslam yok olursa islamın yan ürünlerinide yok olacak.

Mısır Libya Tunusta ne değişti hiçbirşey. Sorun yönetimlerde değil sorun oranın kültürel yapısıydı.Oranın kültüründen bi cacık olmaz. İslam coğrafyasında istediğin kadar diktatör devrilsin. İslam toplumu her zaman diktatör yaratır.

Bugün bazıları R T Erdoğanı eleştirebilir. RTErdoğanı kim yarattı. İslamın bir ürünü değilmi.Bugün AKP CHP MHP nin farkı varmı. Bunlar nerden besleniyor.

İslam toplumu demokrasiyi sevmez kendi diktatörlerini herzaman yaratır. Laik müslümanı olanıda şeriatçı olanıda her zaman diktatörünü yaratır.

İslamın 4 halifesi ganimet için birbirlerine neler yaptılar.Muhammedle akraba olma yarışına girmedilermi. Bu kültürün geçmişi neydi. Bugün Türkiye ganimet kavgası yapmıyormu.

Zorbalar dünyası olan islam dünyasında 100 yıl sonrada birşey değişmeyecek. İslam dünyası her zaman fırsatlar ülkesi olarak kalacak. Hortumcular sömürgeciler uyuşturucu satıcıları silah satıcıları teröristler için fırsatlar dünyası olacak.
Alt 22-12-2013, 12:07
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

AKP'nin yolsuzluk sürecinde biz ne yapmalıyız?
Bu da ne demek şimdi ya hu!...
AKP'ye özel yolsuzluk da mı var ?
Filân ya da feşmekân partinin iktidâra gelip yolsuzluk yaptığını varsaydığımızda, bu yolsuzluklar daha farklı mı olacak ?
Yolsuzluk, insanlık tarihinin başlangıcından itibâren var zâten
Yolsuzluğun/hırsızlığın kendine has süreci mi olurmuş ?

"AKP'nin yaptığı yolsuzlular" denince sıradan;
"AKP'nin yolsuzluk süreci" deyince 'entellektüel' bir anlatım yapmış oluyoruz demek ki.

Allaam yareppim.
Daha ne vecizeler duyacağız bakalım.
Siyâsi literatüre yeni kavramlar kazandırıyoruz artık.

Konu Vefik Sami tarafından (22-12-2013 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-12-2013, 12:15
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...Laik islamcıların şeriat islamcılarından zihniyet olarak farkı yok...
"Laik İslamcı/müslüman" olmaz.
Müslüman bir insan aslâ laik olamaz.

"...Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir." (Mâide:44)

Laik olduğunu iddia eden müslüman ya İslâm'ı bilmiyor;
Ya da takiye yapıyordur.

Konu Vefik Sami tarafından (22-12-2013 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Etiket
akp, cemaat, yolsuzluk

Başlık Düzenleme Araçları
Stil