Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Ekoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-07-2017, 23:38
SelGom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SelGom SelGom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuş ve balık türleri ele alınıp sevilecek türler değil pek.
Evin içinde besleyeceğim evet. Kedi ve köpek türlerine yönelirim büyük ihtimal.
Muhabbet kuşu ve papağan ele alınabilir ama daha dikkatli olmak lazım. Kedi ve köpekten daha hassastırlar, biraz sıkarsan ölebilir kuşlar. Fakat bir de konuşabiliyor papağan ve muhabbet kuşları. Konuşmayı öğretebilirsin.

Evin içinde golden retriever köpek de besleyebilirsin, pitbull bile olabilir. Ama tuvalet işini düşünmen lazım, kum falan mı alacaksın veya dışarı çıkartıp mı yaptıracaksın? Tabi kedi ve köpek alınacaksa kuduz aşısı yaptırman lazım, en önemli aşı bu.
Alt 03-07-2017, 23:52
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

SelGom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Evin içinde golden retriever köpek de besleyebilirsin, pitbull bile olabilir. Ama tuvalet işini düşünmen lazım, kum falan mı alacaksın veya dışarı çıkartıp mı yaptıracaksın? Tabi kedi ve köpek alınacaksa kuduz aşısı yaptırman lazım, en önemli aşı bu.
Tabi alınca her türlü bakımını üstlenmek lazım. Ben hayvanla eğlenmek için değil dostluk kurmak için alıyorum. İnsan dışındaki farklı bir canlı türüyle iletişim ve yakınlık kurmanın duygusuna varmak istiyorum.

Alacağım hayvan ben evde olmadığım zaman sabahtan akşama kadar evde düzgünce durabilecek bir tür olmalı. Klasik türlerden değil de farklı tarzda bir şey bulabilirsem belki..
Alt 17-12-2018, 22:31
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evde başka canlı türü beslenmesine oldum olası sıcak bakamadım, oyuncak gibi geliyor bana, neticede bir canlı, sorumluluk isteyen bir işte, ama insan adeta çocuğu ile de terbiye oluyormuş, çevre baskısıda olunca, tavizler vermek zorunda mecburen kalıyor insan.
Bir kanarya vardı 1 senedir filan ama yalnız kalıyor diye, eşini de geldi, şimdi 2 kanarya oldu. Evde ki ilk kanarya dişiydi, yeni gelen erkeği henüz daha kabullemişte değil, bakalım uyum ne zaman sağlanacak.
Acemilikte var tabii bizde, ama dişi çok fena gerçekten, hiç istemiyor başkasını.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 17-12-2018, 23:26
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bende kaplumbağa var 8 yaşında adı felasife.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 18-12-2018, 03:32
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili NikolaTeslis,
NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bende kaplumbağa var 8 yaşında adı felasife.
"Bende Asperger var" dediğiniz için biraz okuma yaptım. Aksi ispatlanana kadar haklı olduğunuzu varsayacağım. Ama ikna olmam gerek. Bu konuda İngilizce-Türkçe bir kaynak önerirseniz okurum.

Bazı mesajlarınızın-özel mesajlarınızın-şakalarınızın üyelere rahatsızlık verdiğini-verebileceğini, forumun yapısına uygun olmayabileceğini düşünebiliyor musunuz?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 18-12-2018, 03:55
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili NikolaTeslis,

"Bende Asperger var" dediğiniz için biraz okuma yaptım. Aksi ispatlanana kadar haklı olduğunuzu varsayacağım. Ama ikna olmam gerek. Bu konuda İngilizce-Türkçe bir kaynak önerirseniz okurum.

Bazı mesajlarınızın-özel mesajlarınızın-şakalarınızın üyelere rahatsızlık verdiğini-verebileceğini, forumun yapısına uygun olmayabileceğini düşünebiliyor musunuz?
ateizmde güya islamın toplum yapısına uymeyö messelam.
pm atarak sevgimi yolluyorum millete, kimse totosundan anlamasın. ama anlayacak tabi herkesin zeka seviyesi aynı olmeyö
toplumda mesela konuya en uygun aspie celal şengör ama o bi şekilde sosyal çekingenliğini yenmiş baya yenmiş. bende okb ve anksiyete problemi de çok o yüzden sıkıntı. ben çok uğraştım uptodate üyesiyim, medikal araştırmaları falan da alıyorum/katılıyorum ama beyin üzerine emekleme aşamasında tıp. Aspie şöyle olur böyle olur, kesin çizgileri kesin tanısı yok.
Aspienin bana katkısı olaya çok boyutlu bakma, süper ötesi adalet duygusu ve onun verdiği analiz yeteneği. Ondan gayri millet çok gerizekalı geliyor anlaşamıyorum insanların hesabı ne olursa olsun 5 dakikalık.
kakam altından(maden) moduna giremem hiç, egomu yok ettim.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar

Konu ForumKirpisi tarafından (18-12-2018 Saat 04:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-12-2018, 12:08
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili NikolaTeslis,
Aspienin bana katkısı olaya çok boyutlu bakma, süper ötesi adalet duygusu ve onun verdiği analiz yeteneği. Ondan gayri millet çok gerizekalı geliyor anlaşamıyorum
Kendin hakkında abartılmış hayallerin var diyeceğim, umarım kızmazsın. Biraz da şımartılmış olabilir misin?

insanların hesabı ne olursa olsun 5 dakikalık.
Sana nasıl yardımcı olabileceğimi anlamak için okuyarak harcadığım zaman 50 dakikadan fazladır.

kakam altından(maden) moduna giremem hiç, egomu yok ettim.
Yazılarından öyle anlaşılmıyor. Demek ki kendini ifade etme biçimin yanlış. Öyleyse tarzını değiştirmen gerek.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 18-12-2018, 12:10
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aspienin bana katkısı olaya çok boyutlu bakma, süper ötesi adalet duygusu ve onun verdiği analiz yeteneği.
Bunları "kontrol" edemedikten sonra, bunlar sana ait şeyler değil, sen onlara aitsindir.
Örn. özgürlük duygunu kontrol edemiyorsan, onu baskılayamıyorsan, sen ne kadar özgür olsanda, artık o duygunun kölesisindir.
Oysa insan efendidir, köle değildir. (öyle olmalıdır)

Hasılı kontrol iyidir.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 31-08-2019, 20:20
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

benim de yavru bir kedim var artık.
1 haftadır güzel vakit geçiriyoruz.

Önerilen Siteler