Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-06-2020, 07:35
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksızdan alıntı
Komünizm ya da sosyalizmin de nihai amacı DEVRİMDİR..Sanayi devrimi,bilimsel devrim,dinsel devrim,kültürel devrim..Tarih devrimlerle dolu ama hepsi bu b.ktan sistemi daha da pekiştirmiştir işte..

Ahlaksız Arkadaşım, Sen bu kavgaya girme arada kalırsın olan sana olur.
Alt 19-06-2020, 09:55
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.....
şimdi senle ben eşit miyiz? hayır tabiki değiliz.
kafa yapısı açısından ben üstünüm.
dolayısıyla yaşam şartlarımız da eşit olmamalı.
adil olan da budur.

Eşitlikçi sistemlerin hepsi yanlış ya da eksiktir.

Hukuk karşısındaki eşitlik de, oy verme hakkındaki eşitlik de normalde hatalı.
Ama elimizde yeterli veri olmadığından biz bunları eşitmiş gibi saymak durumunda kalmışız.

Örneğin bir oylama yapılıyorsa karar verme becerileri yüksek olan kişinin oyu daha üstün sayılmalı, eşit değil. Ancak bu becerileri ölçebilecek nesnel bir aletimiz olmadığı için eşitmiş gibi sayıyoruz şu an.

İki kişi kırmızı ışıkta geçtiğinde aynı cezayı alıyorlar. Haksızlık çünkü ikisinin suç koşulları tam olarak aynı değil. Ama bu farklılıkları nesnel olarak ölçemiyoruz. Ondan dolayı eşit ceza vermek zorunda kalıyoruz.

Komünizm eşitlikçi beklentileriyle idealizmin bir parçası olmuştur.
Alt 19-06-2020, 11:01
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Eşitlik demek;
Kişilerin kıyaslanması değildir. Yani A=B değildir, hak ve özgürlük, adalet, eşitlik gibi kavramlar hukuk ve koşullarla-olanaklarla ilgilidir, kişilerle ilgili değildir.

Diğer mesele de, AYRICALIK sorunudur, bunun aşılması esastır.

Defalaca söyledim, bunu ancak gerizekalılar böyle anlıyor, ya da genelde, teistler ve neo-liberaller temsil eder. Liberaller bu konuyu sürekli çarpıtıyor, bazı alıklar da aldanıyor. neden, çünkü öyle yetiştiriliyorlar.

hatta öyle örnekler veriyorlar ki, kadın-erkek eşitliğini, kadınla erkek nasıl eşit olabilir, ikisi de ayrı cins diye örnekleyebiliyorlar, halbuki oradaki eşitlik kişilerle ilgili değildir, hayatın koşullarıyla ilgilidir.
Ya da öneğin hukuk alanını düşünelim, sen kadınsın senin sözün esas alınmaz, erkek ayrıcalıklıdır denirse, sorun nerede? Burada eşitlikten söz edilirken, kadın=erkek olsun denmiyor, yani biyolojik olarak, kişi olarak eşitlikten söz edilmiyor...

Dünyadaki kapitalistler -ultra zenginlerden heleki yobaz takımından söz ediyorum- benden daha mı akıllı? Benden daha mı bilinçli? Değil.

Öyleyse sorunu Yıldıztozu çözdü şimdi... Mallarını alacak, bana verecek? Neden çünkü ben daha bilinçliyim, akıllıyım. Eee hadi bekliyorum! neden yap-a-mıyorsun?

Kimseye ait olmaması gereken toprağı, üretim araçlarını birileri zimmetine geçirince, diğerlerini köle yapıyorsa, elbette her kölenin hedefi de, ilgili mülkü, ilgili efendiden almak olacaktır bu gayet normal değil mi? İdealizm değil, düpedüz bilim... Eğer o mülk berikini, ötekine köle yapıyorsa ve sistem de bunun üzerine kurulu ise, demek ki, bu sistemin temeli de orada ve aslında çürük.
Ve siz sorunu çözmeyi düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken, kişilere bakmaksızın, meseleyi kişiselleştirmeden, üretim araçları üzerinde, mülkiyetin karakterini değiştirmektir, bireysel karakteri yerine toplumsal(kamu) karakteri belirlemektir.İdealizim değildir, ideal de değildir, bilimsel analiz-irdeleme ve böylece bilimsel çözüm-gerekliliktir.

O kadar basit ifade ediyorum ki, sen bile rahatlıkla anlayabilirsin...

Bin kere söylendi, kapitalizm öne sürdüğün zırvalıklarla ele alınabilir bir sistem olmadığı gibi hiç bir sistem bu şekilde ne ele alınabilir ne karşı çıkılabilir.

Komünizm eşitlikçi bir beklenti içinde değil, bu tarz niyet tarzı, kişisel, cahilce okumaları sen yapıyorsun. Neden, çünkü kendi üzerine kuruyorsun, teist zırvaları aşamamışsın, ne idealizmi?

Komünizm bilimsel olarak ortaya koymaktır. Şimdi bir yarışa tanık olduğunu düşün.

15 yarışçı, 100 metre koşu.

Bakıyorsun ki, A kişisi ben bilmem kimin oğluyum, sistemde benim, ben yarışa 90 metreden başlayacağım, B ise ben de senden aşağı değilim, ben de 80 metrede başlayacağım, C ise alayınızdan fazla imkana sahibim ben 99 metreden başlayacağım diyor. Geriye kalan 12 koşucu, 0 metreden başlatılacak.

Burada sorun nedir? hepsini geçtim, AYRICALIKLI olma durumu söz konusudur.

Ama sen bu meseleyi, benim 5 parmağım var, o'nun 6, yok benim bokumun rengi açık kahve, onun ki koyu, ben şöyleyim, yok ben böyleyim tadında irdeliyorsun. Sen kimsin? Yukarıdaki sorun ne?

Komünist dediklerin de irdeliyor, analiz ediyor ve basitçe dile getiriyor,

Her katılımcı start çizgisinden başlayacak ve EŞİT koşullalrda yarışacak.

Nerede idealizm?

İdealist olan kapitalizmdir, senin düşüncelerindir. Kişiler bazında, teist saçmalaıklarla düşünmeyi bırak.

Yukarıdaki ifadem bilimseldir, bilimdir, materyalisttir, idealizm değildir. Tespitim de doğrudur, gerizekalı söylemlere sahipsin.

Kapitalizm, kapitalizmin insan ve düşünme modelinin, sömürünün basit temelinin çözümü de, bilimsel olarak görmek de basit. Ancak, nasıl ki şartlanmış bir müridin içeride, ilgili sınırlar ve şartlanmışlığıyla aşması zor ise, bu basit temeli görmek de sistem içi ve şartlanmalarıyla zordur.

yaptığın müm'in, kafir edebiyatı, ama farkında değilsin. Nasıl ki "ataistler" şöyle, böyledir vb binbir çeşit niyet yüklenmektedir, sende bunu yapıyorsun ve kendi cehaletinle yüklediğin niyetleri gerçek sanıyorsun.

Kaderci de olabilirsin, sistemin pekiştirdiği bir dalkavuk da, ama ne olursan ol, verili gerçek ve olguları değiştimiyor.

Bu kişisel bir mesele de değil, kapitalizm de, feodalizm gibi köhne bir sistemdir ve alternatifsiz değildir. Bütün mesele temeldeki o basit sorunları görmek ve çözümlemek... Mesele basit ancak sistemlerin ve araçlarının, şartlandıırlmış kurum, kitle direnci, şiddetli olur.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (19-06-2020 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-06-2020, 11:13
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili spartacus;yazacağınız hiçbir şey tatmin edici olmaz dedim ama yine uzun uzun yazmışsınız..
Ben sizin mesajlarınızı okuduğumda UMUTTAN başka bir şey görmüyorum..Bir umutla yaşıyorsunuz..Bir hayale tutunmuşsunuz..Bu konuda sizin gibi düşünmeyenleri de hor görüyorsunuz..Dinci mantalite değil mi bu?

Ben ''ağacı kökünden sökelim'' diyorum,siz ''ağacı budayalım'' diyorsunuz;aramızdaki fark bu..

Ben liberal değilim be,bir türlü anlatamadım size bunu..

Kapitalizmi savunmak için,gerçekten kafayı üşütmüş olmak gerek..Sağlıklı bir kafa,kapitalizmi alenen savunamaz..Bunu da ben 1000 defa yazdım burada..

''Kapitalizmi değil,insanı yok edelim'' diyorum size..Niye beni dinci bir liberal gibi lanse ediyorsunuz?
Bu yazdığımın neyi anlaşılmıyor acaba?
''Kapitalizmi değil,insanı yok edelim''

Siz komünistler,bu anlayışınızı neye borçlusunuz?Kapitalizme..Kapitalizm yüzünden,sizler komünizmi benimsediniz..Yani sizler,kapitalizmin ürünüsünüz..Fabrikadan çıkan bir ürünsünüz,sonuçsunuz..Fabrikadan çıkan sizler,fabrikayı yıkacağınızı iddia ediyorsunuz..Yıkar mısınız,evet yıkarsınız ama siz de yeni bir fabrika kuracaksınız ve kuracağınız fabrika da,eskisinin farklı bir hali olacak..O yüzden fabrikayı yıkamazsınız..Geçin bunları..
Karşınızda ortaokul çocuğu varmış gibi davranıp durmayın artık..Yeter..
Feodalizm,artı değer,cart curt..Üniversitede okuduk bunları..Baba,sadede gel,ne diyorsun?Bir şey dediğin yok işte..
Tek derdiniz sürüye yön vermek..Şeriatçıların,komünistlerin ya da liberallerin tek derdi bu..Hepiniz,insanların sizin istediğiniz yoldan gitmesini istiyorsunuz..Burada su var,rahat ederiz filan..Yahu,bir git başımdan..!
Beni anlamıyorsunuz değil mi?

İsa Yahudi değil mi?Hristiyanlık Yahudilik içinden çıktı değil mi?
Hristiyanlık Yahudilikten çok farklı değil mi?Aslında değil işte..Bunu anlamak için azıcık zeki ve bilgili olmanız lazım..
Marx ve diğerleri kapitalizm içinden çıkmadı mı?Kapitalizm eleştirisi üzerinden,kendi hipotezlerini ortaya koymadılar mı?
Komünizm niye kapitalizmden çok farklı bir şey olsun?Yahu,tüm sövgünüz kapitalizm üzerine..Nasıl kapitalizmden farklı bir şey olabilir bu?
Hristiyanlar,''Yahudiler tanrıyı öldürdü'' diyor,komünistler de ''bu kapitalizm anamızı belledi'' diyor..
Aynı şey bu..

Ayrıca bu konu,yani bu isyan/devrim konusu 5000 yıllıktır..Din ve devlet,kabaca 5000 yıl önce ortaya konmuştur ve resmi olarak kölelikte 5000 yıl önce ortaya çıkmıştır..Kölenin olduğu yerde isyan/devrim olur..Sümer'de ya da Mısır'da kölelerin toplumsal anlamda olmasa bile,bireysel anlamda isyan etmemesi düşünülemez..1 kişi de olsa,isyan isyandır,devrim devrimdir,başkaldırı başkaldırıdır..Bu bakımdan,bu işler 300 sene başladı,500 sene önce başladı demek doğru değildir..
Alt 19-06-2020, 11:32
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ahlaksız ne umudu, konuya bilimsel yaklaşıyorum

BİLİMSEL olarak analiz ediyorum o kadar...

Beni anlama şansın yok zira içinde olduğun -bilhassa teist model siyaset anlayışı- şartlanmaları aşman gerekir, teist şartlanma dediğim, o modelden kanıksa-tıl-nmış bakış açısı...

Söylemlerin yersiz oluyor, ne olursa olsun, nasıl ki Dünyanın dönüşü, nesnel olarak söylüyorum, şu ya da bu kişinin nasıl düşündüğüne bağlı değilse, kapitalizmin de nesnel gerçeği farklı değil ki.

Sen bu gerçeği ret etmeye şartlısın. mesele bu ve sorun senin sorunun.

nasıl ifade edeyim, din hakkında bir dolu yazıyorsun değil mi?

Şu yada bu inançlının durumu, kişisel sorunları, psikolojisi, yakıştırmaları, ifadelerinin esasını değiştiriyor mu? ya da din gerçeğini değiştiriyor mu?

Onlar sana ne diyor?

Kafir, şeytana satılmış, sırf küfretmek için yapıyor vs, bir dolu söylem, neyi değiştirdi?

Sizin şu an yaptığınız da aynı refleksden ibaret.

Bilim dışı yollara başvuruyorsun-uz.

Hala anlayamıyorsun değil mi? Hala göremiyorsun?

"sorun insan da" demen bir anlam ifade etmiyor -zira sorun isan ise, çözüm de yine insandır. Umut, beklenti, envai çeşit niyet yüklemeleri, bu söylemler de bir anlam ifade etmiyor.

5.000 yıldır sürüyor ifaden tam bir safsata, alakasız, bilim dışı, teist şartlanmaya dayalı, dinimiz yanlış olsaydı bu kadar insan inanır mıydı türünde safsata-lafızlar. Müridce, dramatik-komedi, ama farkına varamıyorsun.

Konuya bilimsel yaklaşmalı, eğer veritabanınız yetmiyorsa veya esasen bilmediğiniz konularsa, en azından yobaz-bağnaz, statükocu-sağcı- tavırları veya yöntemleri bırakıp, anlamaya, öğrenmeye çalışın.
Sizden hiç kimse özel bir şey yapmanızı istemedi.

Bilimsel ifadelere, analizlere, çözümemelere, yani teorik konulara, teorik yazmak gerekir, kişilerin beklentisiymiş, umuduymuş, niyetleriymiş anlam ifade etmiyor.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 19-06-2020, 12:34
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bakın insanlar yasak ilişki yaşıyorlar kürtaj yaptıracak doktor bulamıyorlar, ne yapıyorlar biliyor musun daha yeni doğmuş çocuğa suç yükleyip ondan kurtulmak için çırılçıplak çöp kovasına atıyorlar.

Kars'ta bir gudubet kadın gudubet bir erkekle yasak ilişkiye giriyor ve 9 yaşında ki erkek çocuğu bunu görüyor, sonuç yok edici mantık. Kafasını taşla eze eze öldürüyorlar, hem de annesi dostuna yaptırıyor bunu. Çocuk sorun oldu çünkü. Siz iki trol bunları sevinçle karşılarsınız, hiç bir eleştiriniz olamaz. Bir insanın doğmasına karşı olan birisi doğmuş bebeğin çöp kovasına atılmasına üzülemez. Bir diğeri çıkar bunu doğal görür.

Yeni doğan bebeğin ne suçu vardı da sorun oldu, 9 yaşında ki çocuk neden sorun oldu? Başkalarının garabeti yüzünden. Bozuk ve şizofrenik insanların yüzünden.

---

Spartacus teorik bilgi veriyor "toptan yok edelim" diyorsun, bilimsel veri sunuyor "fabrika eline geçse sende milleti öpersin" diyorsun. Adam sana ortaokul seviyesinde anlatmayacakta ne yapacak, en fazla muhattab almayacak. Yapacağı tek şey o kalıyor.

Çarpık, hastalıklı beyninden böyle şizofrenik önermeler gelir işte. Bu sizde ki radikal dinciliğin apaçık tezahürü.

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Karşınızda ortaokul çocuğu varmış gibi davranıp durmayın artık..Yeter..
Feodalizm,artı değer,cart curt..Üniversitede okuduk bunları..Baba,sadede gel,ne
Ortaokul mezunusun, İmam Hatip Lisesi mezunusun. Şimdi böyle bir platformda İmam Hatip kaale alınmayacaksa sen zaten ortaokul mezunusun, yazdıklarında ispatı.
Bir ortaokul çocuğu bile Atatürk ne işe yaramıştır demez. Seviyeniz ilkokul ona göre o kadar anlatacak demek ki. Anlamıyorsanız adam ne kadar ileri seviye de anlatacak size?

İnsanları kökten yok edelim, hiç bir bilimsel, sanatsal, edebi, felsefi yönü yok ki, bunlar eksikse insan zaten bağnaz bir yobaz olur. Senin önerin yaşamsal değil, atom bombası kafası, gaz odaları kafası.

Kafa almıyor işte, almayan kafa reddediyor. Sorunu kökten halletmek, kökten dinciliğinin beyninde ki uzantısı işte.

Adı üstünde KÖKTEN. Ne kadar sularsan sula ne kadar gübrelersen gübrele, kök yer etmiş artık, ona göre meyve verir.

Fena bir yobazsın.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 19-06-2020, 12:45
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
adil olan da budur.

Hukuk karşısındaki eşitlik de, oy verme hakkındaki eşitlik de normalde hatalı.
Ama elimizde yeterli veri olmadığından biz bunları eşitmiş gibi saymak durumunda kalmışız.
Abicim nasıl elinde veri yok ya, adam ne anlatıyor günlerdir. 1/6 diyor, kölelik diyor. Hangi mahkeme köleyi efendisine karşı davacı kılabilir, hangi sömürü sisteminde büyük mülk sahibini fakir biri mahkeme edebilir veya hukuken alt edebilir, çok istisnadır.

Uçsuz bucaksız servet ve özel mülkiyet hakkı, elinde bir veri değil mi?

adil olan da budur.
Peki bu üstünlüğü nasıl ölçtün, elinde ki veri nedir?

O zaman sınava girdiğinde bir başkası soruları çalıp ezberletildiğin de ne oluyor, neden oradaki eşitlik bozuluyor. Sen neden bundan memnun kalıyorsun?
Senin sorunun eşitlik falan değil, yetiştirilme tarzın. Üstünlüğünü galebe çalmak için bu konu müsait.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 19-06-2020, 14:45
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Uzaylılar dünyaya misafirliğe gelsin. Onlara neyi göstereceğiz, Küba'daki evleri mi yoksa Bill Gates'in malikanesini mi?
Medeniyetimizin geldiği son noktayı göstermek için onları en gelişmiş evlerimizde ağırlarız, 12 katlı, 8 banyolu, teraslı, bahçeli lüks evde. Bununla övünürüz.
Uzaylılar komünist bir ülkeyi ziyaret etseydi, örneğin Küba'da patates bulamazlardı. Sonra diğer gezegenlere de bu durumu anlatırlar, rezil olurduk tüm evrene. Sonra da dünyayı sömürmeye gelirlerdi.

Sınırlı sayıda astronotun milyar dolarlık uzay mekiğine binmesini sıkıntı etmeyip övünüyorsunuz da, sınırlı sayıda zenginin milyon dolarlık evde kalmasını sıkıntı ediyorsunuz. Her ikisi de insanlığın övünç kaynağı olarak görülebilir.

Sömürü var evet, ben de bunu desteklemiyorum(ortak olduğumuz tek kısım bu). Ama köleliği şimdilik destekliyorum. Kölelik ve sömürü farklı şeyler. Köleler bulunsun ama daha az sömürülsün. Mesela maaşları artırılıp, iş şartları iyileştirilsin. Ama köle kalmaya devam etsinler.

Kapitalizmi yıkmak istiyorsanız size bir öneri:
Kapitalizmin içine ajan gibi girerek onu kendi iç dinamikleriyle ve kendi yöntemleriyle yıkmayı deneyin. Yani siz de çalın, kapitalistlerin parasını çalın. Ama yarısını çalın ki eşit paylaşım sağlansın. Böylece kapitalizmi kendi taktiğiyle devirmiş olursunuz.

Son bir teorimi de paylaşıp bitireyim. Komünist sistem kapitalizmin bir maşası olabilir. Şöyle ki; komünizmde paranın amaç olmadığı aşılanır, böylece komünistler para kazanma hırsına girmezler. Bu da tüm paranın kapitalistlere kalmasına yardımcı olur.
Dinler de öyledir ya, elindekine şükret der, parayı boşver der. Devamında tüm para kapitalistlere kalmış olur.
Belki de Marks gizli kapitalisttir, Muhammed'in gizli ateist olma ihtimali gibi.
Alt 19-06-2020, 15:01
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Uzaylılar dünyaya misafirliğe gelsin. Onlara neyi göstereceğiz, Küba'daki evleri mi yoksa Bill Gates'in malikanesini mi?
Medeniyetimizin geldiği son noktayı göstermek için onları en gelişmiş evlerimizde ağırlarız, 12 katlı, 8 banyolu, teraslı, bahçeli lüks evde. Bununla övünürüz.
Uzaylılar komünist bir ülkeyi ziyaret etseydi, örneğin Küba'da patates bulamazlardı. Sonra diğer gezegenlere de bu durumu anlatırlar, rezil olurduk tüm evrene. Sonra da dünyayı sömürmeye gelirlerdi.

Sınırlı sayıda astronotun milyar dolarlık uzay mekiğine binmesini sıkıntı etmeyip övünüyorsunuz da, sınırlı sayıda zenginin milyon dolarlık evde kalmasını sıkıntı ediyorsunuz. Her ikisi de insanlığın övünç kaynağı olarak görülebilir.

Sömürü var evet, ben de bunu desteklemiyorum(ortak olduğumuz tek kısım bu). Ama köleliği şimdilik destekliyorum. Kölelik ve sömürü farklı şeyler. Köleler bulunsun ama daha az sömürülsün. Mesela maaşları artırılıp, iş şartları iyileştirilsin. Ama köle kalmaya devam etsinler.

Kapitalizmi yıkmak istiyorsanız size bir öneri:
Kapitalizmin içine ajan gibi girerek onu kendi iç dinamikleriyle ve kendi yöntemleriyle yıkmayı deneyin. Yani siz de çalın, kapitalistlerin parasını çalın. Ama yarısını çalın ki eşit paylaşım sağlansın. Böylece kapitalizmi kendi taktiğiyle devirmiş olursunuz.

Son bir teorimi de paylaşıp bitireyim. Komünist sistem kapitalizmin bir maşası olabilir. Şöyle ki; komünizmde paranın amaç olmadığı aşılanır, böylece komünistler para kazanma hırsına girmezler. Bu da tüm paranın kapitalistlere kalmasına yardımcı olur.
Dinler de öyledir ya, elindekine şükret der, parayı boşver der. Devamında tüm para kapitalistlere kalmış olur.
Belki de Marks gizli kapitalisttir, Muhammed'in gizli ateist olma ihtimali gibi.
ya bu adam süzme salak , hala bunabişey anlatabileceğinizi mi sanıyorsunuz ?
şu verdiği örneklere bakarmısınız?

bu adam benden zeki , evet kabulediyorum.

: laugh:
Alt 19-06-2020, 15:17
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Dedim ya, devrim dendiğinde akıllar darbeye çalışıyor, elbette bunun en önemli nedeni cehalet.

Uzaylılar gelecek ve Gates'in evine mi bakacaklar? Buraya kadar gelip, içinde yaşanılan sistemi analiz edemeyecek durumda iseler, zaten buraya kadar gelemezler. kaldı ki, bütün dertlerimiz bitti, kendimizi henüz kurgu argüman uzaylılara beğendirmek-satmak derdine mi düştük?
ne belli uzaylıların, bu insanlar çok gerizekalı, koyun gibi sürüleştirilmiş ve sömürülüyorlar, o kadar ki, sürü psikolojisinde Yılzdıztozu gibiler başı çekiyor demeyeceği?

Bill Gates'in evini yapan kim, emek kimin?

Gerçek bu kadar basit.

Hani 1/6 cılar vardı, tarla kimin? Efedinin. Üreten kim? Köleler..

Orada basit bir sorun vardı, özel mülkiyet. O kaldırılınca o sorun çözülüyor, mesele bir şeyleri yıkmak değil, sorunu çözmek. 1 kişi lüks içinde 1.000.000 yoksulluk içinde yaşayacağına, 1.000.001 kişi insan gibi yaşasın kafi. Sonuç itibariyle, doğa kaynaklarının %70'i 1 kişiye, kalan %30'u 1.000.000 kişiye düşeceğine, kaynakların %100'ü 1.000.001 kişiye düşsün, bolluk toplumu olur. Bilimsel yaklaşmak yeterli.

O köleler zamanında Mısır'ın piramitlerini de yapmıştı, firavunlar yapmadı, aptalca uhreviyat ve şatafat için, piramit yapmak gerekiyorsa, firavun olmadan da yapabilirlerdi, bütün mesele sistem ve işleyişinde.

Bir inanırın inancı, nasıl ki tanrıyı nesnel gerçeğe dönüştüremezse, bir kapitalist olabilirsiniz, olmanız da, kapitalizmin gerçeğini değiştiremez.

Gates'in evi bize değer katmıyor, aksine bu tür mekanların varlığı bizden alınan değerlere örnek teşkil ediyor. Tabi ki sistem kapitalizm ve bu kişiler lüks içinde yaşayacaklar, bunda da anormal bir durum yok, sistem bu.
nasıl ki feodalizmde derebeyleri, ağalar servet biriktiriyor, şatafatlı köşklerinde yaşıyor ve nasıl ki, iki sistemde de üretenler barakalarda veya çok zor koşullarla yaşıyorsa, bu da öyle.

Ama bir derebeyinin lüks köşkünün varlığı nasıl ki feodalizmi tanımlamaya ve süregiderliği sağlamaya yetmiyorsa, Gates'in köşkü de öyle... o köşkü yapanlar ise basit evlerde yaşayan emekçiler, acaba kimin emeğiyle övünüyorsun? Bunlar, konuya göre saçma-sapan lafızlar.

Yaşam gül bahçesi veya cennet değildir, fiziğin ve nesnelliğin yok sayılamaz gerçekleri var, yani hayat hiç bir zaman cennet olmayacak. Şikayet etmeksizin yaşam mümkün değil, yani yaşamak kolay değil, ama insan gibi yaşamak, köle olmadan, yaşamak önemli. Yaşanmıyor olması, mutlak olduğu anlamına nasıl ki gelmez ise, meselenin sebeplerini çözümlemek de önemli bir basamaktır.

Kapitalizmin ürettiği insan psikolojisi ve sorunlarından haberin yok, dahilisin farkında değilsin.

Ne diyordu cihaderi;

Ben cennette yaşayacağım ve siz cehennemde yanarken size güleceğim.

Ne güzel işte, sonsuz hayat ve cennet vaad ediyormuş, neyi bekliyorsun?

Uzaylılara Selimiye'yi gösterirsin...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil