Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-09-2009, 00:12
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

sn. lestat.
bir varmış bir yokmuş....
evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bi kürdistan varmış.......

"Varsan,çarp!!!"
Alt 03-09-2009, 00:31
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bi kürdistan varmış

Dogru diyorsun unbe

Kürdistan'ın ilk isim koyucusu Selçuk Hükümdarı Sencer.

Ama onunla da bitmiyor, Osmanlı da da var Kürdistan. Kürdistan vilayeti var. Hatta mecliste Kürdistan milletvekilleri var.

Haklısın bir var mış bir yok muş, Kürdistan uçmuş, peki neden.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 03-09-2009, 00:35
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

.

Buna evet diyorsanız sizden özür dilemeye hazırım. Irak ta Türkmen yoktur, Kürt ulusu vardır.

saygılarımla[/QUOTE]

sayın dilaver Irakta kuzey ırakta ne zaman bir Kürdistan var oldu ve ne zaman bir kürt ulusu oldu...tarihin tüm dönemlerinde o bölgede farsi bir topluluk olan kürtler bölük pörçük bulundular ve hiç bir zamanda egemen olmadılar...yapmayın yahu....hiç bir zaman devletleşmemiş bir kabileler ve aşiretler topluluğunu nasıl ulus sınıfına sokarsınız....bu şuna benzer....karadenizde kalabalık aileler var...birkaç yüzbin nüfusa sahip bu ailelerden birinin çıkıp biz aslında ulusuz demelerine benzer yada yarın kırmançe kürtlerinin çıkıp aslında biz ayrı bir ulusuz demelerine çıkar yada soranilerin aynı iddiayı dile getirmesine benzer....lütfen bu kadar basite indirgemeyin.
Bakın Hunları vs. yi geçiyorum birinci Göktürk devleti 552 yılında kurulmuştur ve peşinden 1450 yıl boyunca yüzlerce Türk devleti tarih sayfalarını süslemiştir..bu yıllar boyunca kurulmuş bir tek kürt devletçiği söyleyin bana...bende bu topluluğu ulus olarak değerlendireyim.

yahu bunlara Kürt adını bile Türkler vermiştir...ne diyeyim ben size...
Alt 03-09-2009, 00:39
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Sayın Ayata

Osmanlı sınırlarında da Türkler yoktu, hatta en adi millet diye geçer kayıtlarda. Ama bir önder çıktı ve bu ülke topraklarında yaşayan herkes Türktür dedi.

Güzel, şimdi varsayalım ki bir önder de o topraklarda çıktı ve bu topraklarda yaşayan herkes Kürttür dedi. Ve kabul gördü.

Öz aynıdır. O halde bunu kabul ediyor muyuz. Bu önemli

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 03-09-2009, 00:50
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

haydaaaa yahu dilaver bey...osmanlı imparatorluk olduktan sonra ümmet fikrine kapılmıştır o dediğiniz düşünce tarzı hilafetinde Osmanlıya geçişinden sonra ortaya çıkmıştır...Osmanlıyı kuran Türk ulusunun bir kolu olan OĞuz Türklerinin kayı boyudur bunu herkes bilir neler diyorsunuz anlamadım gitti...yapmayın yahu...ben ne diyorum siz ne anlatıyorsunuz....neyse böyle saçama yaklaşlımları duymaktansa konuyu kapatmak daha iyi....uğur ola....
Barışla kalın..
Alt 03-09-2009, 02:43
güneşinzaptıyakın güneşinzaptıyakın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Zaman 80 den biraz sonraydı, Buca'da görüşteyim ve yanımda ki bölmede bir Kürt genci fısıltı halinde Kürt'çe konuşmaya çalışıyor. Tabiii durumu uyanan Jandarma (uyanıklardan seçerlermiş öyle bir şehir efsanesi var) veriyor alttan copla coykuyu (camekanın görüş yapılan kısmının altı). Durumu çaktırmamaya çalışan komşum, sanırım Annesinin üzülmemesi için tüm darbelere karşı bir şey olmamış gibi davranmaya çalışırken karşıdaki teyzeyi apar topar alıyorlar...

Türk'çe bilmedikleri için kadınlar hala çocuk doğururken ölüyor hastanelerde...
Çocuğuna Kürt'çe isim veremiyor hala babalar...
Anadilde eğitim alabilmek için güney Kürdistan'a gidiyor hala gençler...
Özgürlük verilmez alınır...

Sevgili anarşik bahsettiklerin sınıf bilincinden uzak söylemlerdir.
Emperyalist sistemde istekleri ve beklentileri olan ulus devletçiler ve benzeri çağdışı kalmaya başlayan küçük burjuva kitleleri, istesenizde istemesenizde bu topraklarda diğer coğrafyalarda olduğu gibi bir liberal devrim yaşanmaktadır ve sizlerin korkuları en fazla 10 (on) yıl içinde gerçek olacaktır. Yeni-Liberal sistem şehir devlet olma yolunda hızla ilerlerken senin şovenist bakış açından bakarak ilk önce kimin nereye birinci olarak geldiğinden çok artı emek fazlasını nasıl ve ne şekilde sahipleneceğinin bilinciyle, geçmişte sana bakıcılık yaptırdığı topraklarda ki egemen yönetici statünü anında etnik kimlik düzeyinde sana kabul ettirecektir. Eğer dikkatli bir okuyucu iseniz Mustafa Kemal'in Kürdistan tanımlamasını bir çok yerde okuyabilirsiniz. Bundan 20-30 sene önce Kürdistan dediği için yargılanıp bizzat Mustafa Kemal'in söylemini gösterince beraat eden Aydınlar var.

Kimse kimseyi zorla zaptı rapt altında sonsuza kadar tutamaz. Gitmek isteyen gider kalan sağlar bizimdir.

İşin emek cephesi boyutundan bakarsak; emekçilerin bir sınırı yada milliyetçi kimliği yoktur. Diyalektik yorumla, emekçiler ve sermaye sınıfı vardır ortada. Kitlelerin bir kısmının diğerlerinden daha fazla eziliyor olması elbette emekçiler açısından daha fazla dikkatle çözüm gerektiren bir konudur. Kapitalist söylemler ve istekler içinde bulunmak ancak küçük burjuva davranışı ile açıklanabilir. Ne mutlu insanım diyene...
Alt 04-09-2009, 22:57
hako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hako hako isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kürt'ler hiçbir zaman içlerinden bir lider çıkartmak zorunda olmadılar.
Zaten kendi aralarında da hiçbir şekilde anlaşamadıkları gibi, parça parça yaşamaya devam ettiler. Feodalizmin nasıl da agalar lehine devam ettiğini görmüyor muyuz ?

Elbette, yakın tarih nasıl tahrik edildiklerine şahittir. Tahrik T.C. den değil, hidrokarbon manyağı teknolojileri yaratan batıdan gelmektedir.

Kimse kalkıp da T.C.'yi ve politikalarını suçlamamalıdır.
Hele hele "büyük oyunu" kavradığını sandığımız kıymetli arkadaşlar.
Alt 05-09-2009, 03:11
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kürt'ler hiçbir zaman içlerinden bir lider çıkartmak zorunda olmadılar.

Buna neden zorunlu olmaları gerektiğini anlamış değilim. Lider derken Kürtlerin de bir Atatürkü olmadığı için zaten bu durumda olmaları mübah gibi bir sonuç çıkarıyorum. Birincisi kürtlerin cumhuriyete kadar yaşadığı toprakların krallık ile yönetildiğini biliyoruz. bu dönemde Türkler bir lider çıkarabilmişlermidir. Padişahlık gibi babadan oğula geçen bir müesesede liderlik olduğu, ya da lider aranmıyorsa tabi. Ha Kürtlerin bu dönemde imparatorlukta olduğu gibi öne çıkan kişilikleri olmamıştır diyecekseniz Kürt beyleri, mirleri üzerinde biraz durmak lazım. Zaten de cumhuriyetin ilanından sonra neler olduğu malum, yok sayılan bir halktan nasıl bir lider çıkarması bekleniyordu acaba?

Evet T.C politikaları neden suçlansın ki, hem adamlar yok sayılacak hem de neden lider çıkarmadın diye eleştirilecek bu da iyiydi!
Alt 05-09-2009, 15:22
roz roz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ülkede benim olupta kürtün olmayan hangi haK VAR

Kimligini ifade etme hakkı var Ayata. Bu ülkede Kürt kürdüm diyemedi yıllardır. Anası ile aynı dili konuşmaktan engellenmesi var. Bundan daha büyük zulüm olabilir mi.

Bulgaristandaki Türkleri neden destekledik. Bulgaristan da Türkler'e yapılan ne ise Türkiye'de Kürtler'e yapılan da aynıdır.

Şimdi Barzani çıkıp dese ki, bu ülkede yaşayan herkese Kürt denir. Türkmenler de Kürt tür. Siz buna razı mısınız. Musulda yaşayan Türkmenler Kürttür. Kürtlük bir etnisite degil vatandaşlık bagıdır. Ulu önder Barzani milleti birleştirmek için bu formülü bulmuştur.

Buna evet diyorsanız sizden özür dilemeye hazırım. Irak ta Türkmen yoktur, Kürt ulusu vardır.
saygılarımla
yukarıda ki gibi barzani'nin türkmenlere "bu devlet sınırları içinde yaşayan herkes kürt'tür, okullarda kürtçe eğitim olacak, siz eğer türkçe konuşacaksanız aranızda konuşun ama bu ülkenin anayasasında dilimiz kürtçedir yazacak" şeklinde bir yaklaşımı olsa türk dili fetişistlerinin yüz halini görmek isterim (özelliklede bahçelinin kendini yırtmasını )

boşuna da sormayın hocam kimse buna "evet barzani haklı" demez...ondan sonraki edebiyatı ezberledik zaten: "türkiyenin kendine has yapısı vardır, o zaman ki durum farklıydı, birlik olmak gerekirdi" falan fişmekan
Alt 05-09-2009, 16:34
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kürtlerin de bir atatürkü olduğunu düşünüyorum.
apo kürtlerin atatürkü değilmi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil