Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-07-2020, 11:08
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Katillerini taniyoruz Ali

Intikamini alicaz.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 10-07-2020, 14:10
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İntikam almakla bitmez o kadar çok ki . Devlet lazım hukuk lazım. Her kesi eşit gören yargı lazım. İnsanları öldürdüler ormanları yaktılar, dereleri doldurdular, bazı hayvanların neslini yok ettiler. İntikam sadece geçmişin hesabıdır. Halbuki önümüzde gelecek var.
Alt 10-07-2020, 19:57
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gezi'ye bir muhalif olarak karşı çıkmıştım..Sokağa çıkanlara ''çıkmayın,bunlar sizi vurup öldürürler,sonra da sizi suçlarlar'' filan demiştim..
Öyle de olmadı mı?!

Akp'li 3 arkadaşımla oturuyoruz,Gezi'den konu açıldı..Biri ''onların hepsi o.çocuğu'' dedi,ötekisi de ''he yaw'' dedi,öbürü de ''haklısınız'' filan dedi..!

Gezi'de sokağa çıkanların büyük bölümü,bu kafa yapısını bilmiyorlardı..Halen de bilmiyorlar bence..Daha yeni yeni anlamaya başladı insanlar..

Bugün Gezi gibi bir şey olsun,sokağa bu sefer palayla değil,kaleşnikofla çıkıp,sokaktaki herkesi kurşuna dizmezlerse;ben de bir şey bilmiyorum..!
Alt 11-07-2020, 00:10
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gezi'ye bir muhalif olarak karşı çıkmıştım..Sokağa çıkanlara ''çıkmayın,bunlar sizi vurup öldürürler,sonra da sizi suçlarlar'' filan demiştim..
Öyle de olmadı mı?!

Akp'li 3 arkadaşımla oturuyoruz,Gezi'den konu açıldı..Biri ''onların hepsi o.çocuğu'' dedi,ötekisi de ''he yaw'' dedi,öbürü de ''haklısınız'' filan dedi..!

Gezi'de sokağa çıkanların büyük bölümü,bu kafa yapısını bilmiyorlardı..Halen de bilmiyorlar bence..Daha yeni yeni anlamaya başladı insanlar..

Bugün Gezi gibi bir şey olsun,sokağa bu sefer palayla değil,kaleşnikofla çıkıp,sokaktaki herkesi kurşuna dizmezlerse;ben de bir şey bilmiyorum..!
Moruk senle kufur etmeden iletisim kurmak cok zor ya. Neyse bak cok alinma ama aklini s*keyim senin.

Hic mi birsey kazanmadik Gezi'yle?

Babacan gecen konusmasinda 2013'ten sonra AKP dususe gecti, yalpalamaya seri hatalar yapmaya basladi dedi.

Harbiden 2013'ten sonra Gezi'den sonra FETO ortamdan etraftaki toz duman kaostan cesaret aldi 17-25 Aralik operasyonunu cekti. Ilk gencler yurudu, sonra FETO cesaret aldi harekete gecti.

Gezi'den sonra bozuldu FETO-AKP muttefikligi.

2013'te belki hukumeti deviremedik ama sarstik, hasar verdik.
Feto devamini getirdi, AKP iyice s*cti.
Su an dolar olmus 7, issizlik %30. Turizm yok. Gidiciler.

2013'ten once demokrasi demokrasi derlerdi simdi demiyorlar. Ekonomi iyi ekonomi iyi derlerdi simdi diyemiyorlar.

Onemli olan tavirdir tavir, durus. Oluruz gene boyun egmeyiz diyen bir topluluk var demektir.

Cogunlugunun genc olusu AKP icindeki fasist olmayan ilimli insanlari demoralize etti, kimyalarini bozdu.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 11-07-2020, 08:52
Üye

Öyle de olmadı mı?!

Sen harbiden korkmuşsun.
Bak Erdoğan sosyal medyada gençlerle sohbet ediyor bu sohbete dayanamayıp kapatıyor Sana oy moy yok diyen gençler o gezinin meyveleri. her eylem arkasında bir şeyler bırakır.

Evet bizim yaşımızdakiler gezi eylemleri başladığında pek bir şey anlamadılar çünkü o tür muhalefet onların kotlarında yoktu.

Şimdi iktidar en çok bu tür eylemlerden korkuyor. Çünkü 1 milyona yakın üniversite bitirmiş genç işsiz. çalışanların büyük kısmı da okuduğu mesleği yapamıyor. Eğer bu gençlerden gezi benzeri bir eylem patlarsa inan babaları anaları da yanlarında olur ki İktidarı korkutuyor.

Evet iktidar zor kullanabilir bunun için yeterli milis gücü var. Ama bu zor onunda sonu olur.
Alt 11-07-2020, 10:28
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Aziz Nesin - Genco Erkal - Hazreti dangalak.

Aziz Nesin bunu Netekim paşa (Kenan Evren) için yazmış ama, her faşiste uyar.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 11-07-2020, 12:05
Üye

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hic mi birsey kazanmadik Gezi'yle?
Ali İsmail'i ya da Abdullah'ı kaybettiniz..Gençler senin gibi hayalperestlerin yüzünden sokağa çıktılar ve öldürüldüler ve sen bu ölümlerin bir işe yaradığını söylüyorsun,çünkü aklın bir karış havada..

Sen bu akp kafasını bilmiyorsun/anlamıyorsun..

Şunu/bunu kazandık diyorsun ama bugün seçim olsa akp en az %30 yine alır,yine alır..
Her şeye rağmen %30 alıyor mu,alıyor..Birinci parti mi,birinci parti..!
Ne diyorsun o zaman?!

Bir kere şunu atlıyorsunuz..Hiçbir ülkede gariban/fukara bir şey kazanamaz..Bu insanlar tarih boyunca hep kaybettiler,hep kaybedecekler..
Sokağa garibanları polisin/askerin karşısına çıkarmak,nokta noktadır..

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen harbiden korkmuşsun.
..
Gezi'ye korktuğum için karşı çıkmadım..Sağlıklı düşündüğüm için,duygusal olmadığım için karşı çıktım..
Siz duygularınızla,reflekslerinizle mi harekete geçiyorsunuz sn.kartopu?
Birisi sizi trollese,provoke etse;anında şiddetli bir tepki mi verirsiniz yani?
Rasyonel insan böyle mi yapar?

Kapitalizmi çözdüğünü sanan komünist kartopu..
Kapitalizm gezi gibi olaylardan,15 temmuz gibi girişimlerden BESLENİR..
Bunu daha öğrenemediniz mi?
Alt 11-07-2020, 12:19
Üye

Gezi'ye korktuğum için karşı çıkmadım..Sağlıklı düşündüğüm için,duygusal olmadığım için karşı çıktım..
Siz duygularınızla,reflekslerinizle mi harekete geçiyorsunuz sn.kartopu?
Birisi sizi trollese,provoke etse;anında şiddetli bir tepki mi verirsiniz yani?
Rasyonel insan böyle mi yapar?

Kapitalizmi çözdüğünü sanan komünist kartopu..
Kapitalizm gezi gibi olaylardan,15 temmuz gibi girişimlerden BESLENİR..
Bunu daha öğrenemediniz mi?
Bazı toplumsal isyanlar duygusaldır içinde bir plan yoktur sadece planlı örgütler bu tür hareketleri hedeflerine ulaştırmak için eylemleri siyasllaştırır.
Gezi de bu tür eylemdi plansız belirleyici hedefi olmayan gayet masum bir eylemdi . Ama verdiği ders zamanın gençliğinin ve sosyal medyayı kullanmasının yeni dönem eylemlere ışık tutması.
Trollerin veya provokotörlerin her eylemde parmağı olabilir onlar var diye toplumsal tepki olmayacak bir şey yok.

Bizler bu eylemleri olumsuzca nitelemeyiz onu hedefe planlar daha nitelikli hale dönüştürmek isteriz. Tarihte bu eylemlerde başarılar yenilgiler vardır.

Bu nasıl bir sağlıklı düşünceye dönüşür anlayamadım. Sonunda tepki hareketleri Evet devlet bir tek cana kıymadan bunu bastırabilirdi. Asıl devlete sormak lazım niçin bu kadar cana kıydın maksadın ne idi. Yoksa bu kadar basit bir eylem sizi korkuttu mu. Bu kadar tecrübeli bir devlet .

Sizin bilip bizim bilmediğimiz kapitalizm in planlamadığı eylemler nedir Sn Ahlaksız.
Alt 11-07-2020, 12:53
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Asıl devlete sormak lazım niçin bu kadar cana kıydın maksadın ne idi.
Nasıl komünistlik bu,anlayamıyorum..
Devletin işi bu..Devletin işi hoşgörü/merhamet filan mı sanıyorsunuz?

Abd'de bir zenciyi boğarak öldüren polis yüzünden,Abd'liler sokağa döküldü değil mi?
Ne oldu o polise?
Biraz içeride tutuldu ve serbest bırakıldı..
Devlet bu..

Türkiye'de son 50 yılda o kadar protesto/darbe/darbe girişimi/terör olayları oldu..Sonuç ne?
Siz diyorsunuz ki,''hiçbir şey olmasa bile,yine de bir şey oldu..''
Hayır,bir şey olmadı..Daha da kötüye gitti ülke..Daha da kötüye gidecek..Sadece Türkiye değil,tüm Dünya'daki ülkeler,her anlamda daha da kötüye gitti/gidecek..

Kapitalizm de,işler çoğunluk adına hep kötüye gitti ve bugünden sonra da,ne olursa olsun,çoğunluk adına hep kötüye gitmeye devam edecek..
Bir avuç azınlık adına işler iyiye gidiyor,hepsi bu..!

Eğer eylem yapmak istiyorsanız,çocuk yapmaktan vazgeçin,üretmekten ve tüketmekten vazgeçin..
Gezi'ye katılıp,avm'de kıç kaşımakla ya da günde 16 saat çalışmakla ya da 3-4 tane çocuk yapmakla,bir halt yapmış olmazsın..Sadece mastürbasyon yapmış olursun..

Biber gazı oley,biber gazı oley..
Gezi güzeldi ama o kadar çocuk öldürüldü ve kimse bu çocukların hesabını sor(a)madı..
Mesele şu;SORAMAZSINIZ..!
Alt 11-07-2020, 17:08
Üye

Neden ABD yi örnek verdin Devlet dendiğinde ABD mi akla geliyor. Bazı ülkelerde yolsuzluk yapan bakan ceza alıyor suça karışanda ceza alıyor Devlet her zaman kötü olacak değilya bazen halkla barışık olur. Örneğin gezi olaylarında devlet kimsenin canını yakmadan bu olayları bastırsa idi şu an daha fazla destek alabilir di. yetmez ama evet diyenler desteğini çekmezdi Doğu Perincek e Devlet Bahçeliye muhtaç kalmazlar dı.

Örneğin Fransada daha keskinleri oldu ama bu kadar cinayet işlenmedi. Tunusta Devlet başkanı terk etti Yani her devlet aynı modeli uygulamıyor.

Nasıl bir komünistlik diye sordun ya Bu bu günkü çağa uygun olanı. Komünistlikle dini birbirine karıştırma. Gerçi sen sana göre olmayan hepsini aynı olduğunu söylüyon ya Aynı değil zamana göre değişiyor.

Önerilen Siteler