Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-03-2012, 17:13
kral ciplak kral ciplak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İnternetİ birak Şehadete gel!

İNTERNETİ BIRAK ŞEHADETE GEL!
29.03.2012 16:16

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tepki çeken uygulama...
[SIZE=3pt] [/SIZE][SIZE=3pt]Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Anadolu Gençlik Derneği tarafından kaleme alınan “Çanakkale Şehidinden Mektup Var” başlıklı yazıyı, İlköğretim okullarına yolladığı ortaya çıktı.
Hasan Özdemir'in Evrensel gazetesinde yer alan haberine göre; Anadolu Gençlik Derneği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, oradan da ilköğretim okullarına gönderilen “Çanakkale Şehidinden Mektup Var” isimli yazının sınıflarda okutulması ve panolara asılması istendi. Eğitim Sen Kütahya Şube Başkanı Taşkın Yakut duruma tepki gösterdi.
'Şehitlerinize sahip çıkın'
17 yaşında Çanakkale Savaşı’nda ölen bir askerin ağzından yazılan yazıda, “vatanın ve dinin” tehlikede olduğundan bahsediliyor; Çanakkale’de işgalci güçlerin “askerin şehadet aşkı” ve “Allah’ın yardımı” ile yenildiği ileri sürülüyor. Daha da ilginç olan ise aynı yazıda, bugün yine aynı sorunların baş gösterdiği ve bunun üstesinden gelecek olanların ise yine gençler ve çocuklar olduğunun söylenmesi.
Yazıda “İstikbal köklerdedir”, “Rabbine secde edemeyen baş, düşman postalına secde eder”, “Bir halkı ayağa kaldırmak için ferdi ayağa kaldırmak gerekir, bu da namazdaki dirilişte başlar”, “Bugün senin de aynı hassasiyeti göstererek beş vakit namazını kılman gerekir”, “Şehitlerinize, gazilerinize ve uğrunda mücadele ettikleri değerlere sahip çıkma görevi bugün sizdedir!” gibi ifadeler kullanıyor.
Yazıda yer alan, “Vakit televizyona, internete kapılma, oyunlarla yorulma devri değildir. Tıpkı ecdadınızın Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yaptıkları kahramanlıkları yapmak sizin üzerinize vazifedir. O zaman ne duruyorsun haydi! Bak kollarını açmış bekliyor Peygamber (sav.)” çocuklar sebebi belirsiz bir mücadelede “şehadet”e çağırılıyor.

Eğitim Sen Şube Başkanı'ndan tepki Eğitim Sen Şube Başkanı Taşkın Yakut ise, Eğitim Sen’in yazılarının okul panolarına bile asılmadığına dikkat çekerek duruma tepki gösterdi. Yakut, kin ve nefret söylemleri ile muhalif tavır alanların hedef gösterildiğini, “bizden olmayan ya dönüşecek ya da sonuçlarına razı gelecek” gibi düşüncelerin çocuklara empoze edildiği eleştirisinde bulundu.

Yukarıdaki haber MEDYATAVA-dan alınmıştır...

İşte hedeflenen gençlik bu...
-Biz sizden daha çok Müslümanız- diye yırtınan Alevi-İslamcılar ve Laikliği gereksiz gören AKP hayranı liboşların dikkatine...

Alt 29-03-2012, 17:28
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bak kollarını açmış bekliyor Peygamber (sav.)” çocuklar sebebi belirsiz bir mücadelede “şehadet”e çağırılıyor
Sebebi o kadar da belirsiz değil bence. Eşbaşkan misyon gereği suriyeye er geç girmeyecek mi?

Biraz daha Mücahit (Allahın arslanları / Bedrin arslanları) tedarik etmeye bakıyor anlaşılan

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 29-03-2012, 23:26
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Şu anda, sağda solda, hayli tabana yayılmış bir Çanakkale ziyareti gündemi çalkanıyor, yanında ise onlar Allah, Allah diyerek, Allah için savaşmadılar mı? Osmanlı kutsaldır, o Allah, Allah diyerek savaşıp, kılıç sallamadı mı? Fetihler yapmadı mı? Her şey din için değil mi? ......... gibi o düzeyde dinamitli sözler varki, insan kendisini fethedilecek coğrafya gibi hissediyor(Suriye, İran hatda Irak.....) Kısaca bu dillerin altındaki söylev ve nutuklar resmen iyice faşistleşmiş Cihad çağrısına benziyor(ya da altında -mide bulandırıcı bir düzeye erişmiş-ticari bir sektör haline gelmiş dinin sağladığı, maddiyat, menfaat rant yatıyor. Korkunç bir rant dönüyor, toplum olarak gerçekten, aydınlanmaya ihtiyacımız var.

Bildik köktencilerin, din bezirganlarının, bunlara yalakalık yapanların, dereyi görmeden paçayı sıvayanların, aydınlara, kültüre, bilime, sola ve demokrasiye, söz ve düşünce özgürlüğüne karşı takındığı tutum, açtığı savaş ve kurduğu baskı boşuna değil.

Şeyh uçmaz mürid uçurur, mürid gerçekten bilse şeyh uçamaz. Alayı uçuşa geçti, korkunç bir rant dönüyor, akıl almaz bir sermaye birikimi var.... Böyle bir ortamda değirmenin başına oturup, toplum öğütenler ister mi sömürdükleri milyonların-insanların ilizyondan kurtulmasını? istemez, o halde kime saldıracaklar? Cevap gayet basit....

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil