Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-02-2010, 18:06
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

demir_tunc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
................ kendinizi kandırmayın. cehennem var.....!!!!!!!!!!!!!
kendini kandıran sensin demir kardeş..

cehennem yok...... sana da huriler yok !!! kusura kalma gerçek bu

öyle "hadi bakalım" "göster kendini" ile falan bilim olsaydı ancak o ....... bilimi olurdu

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 22-02-2010, 13:42
LJLJLJ LJLJLJ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bu Programdan önce, Harun Yahya ve ekibini amerikan evanjelistlerin evrim ile ilgili arastirma ve yorumlarini pek ciddiye almiyordum, nihayetinde görevi Yayincilik olan Harun Yahya ve ekibini bu Evrim isini pek fazla ciddiye almadigi icin, söylediklerininde ciddiye alinmadigini düsünüyordum, ama Ender Helvacioglunun Progam icindeki son derce "yenik", "cekingen" ve yer yer "ezik" durumu beni Harun Yahya ekibin savunduklari hakkinda ciddi bir süpheye sürükledi !
Eger bugün toplumuzun büyük kismi halen Evrimin ne olup olmadigini anlamadi ise, bunda ilk suclu, Harun Yahya gibileri yüzünden degil, Enver Helavciogulu gibilerinin kendi dogrularini, din karsitligi bir jargon kullanmaktan dolayi, anlatamamasindan ve anlasilmamasindan dolayi oldugunu düsünüyorum. Eger insan tutar, "evrimi" , insanlarin dinsel ögelerini kücük görebilmek icin bir arac olarak kullanmaktan öteye gidemiyorsa, bu toplumda, bu tür hareket etmekten ileri gidemeyen insanlardan hic bir "ögüt" kabul etmez.
Ne hikmektir ki, Laik Türkiyde nedense "Evrim" bir sorun olarak lanse edilebiliniyorken, begenmedigimz Iran'in Egitim Sisteminde "Evrim" bilgisi zaruridir !

Saygilarim ile
Alt 23-02-2010, 00:13
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LJLJLJ, evrim teorisinin Türkiye' de ki algılanışı ile teoriyi sorgulanabilir bilimsellik temelinden ayrılmadan savunduğunu düşünen kimselerin insanlarda oluşturduğu garip ön yargı için yaptığınız kısa çözümlemeye büyük oranda katılıyorum.

Teorinin anlaşılabilmesi için ön şart olarak sanki tanrı tanımaz olunması gerekmekteymiş, bunu yapamayanlar kesinlikle teoriyi kavrayamayacaklarmış ve teorinin hemen ayaküstü kavranması gerekiyormuş gibi bir amacı araç haline getirme saplantısı var bazı "bilim insanlarında".

Halbuki teori, insanı ikiye bölmeye çalışan ilizyonist tavırlarıyla "kesinlikle acımayacak inan bana" gibi değilde, biyolojik, zoolojik, psikolojik, felsefik ve tarihsel boyutlarıyla adım adım incelenerek doğrulanıyor olsaydı bugün birçok "kesinlikle -inanmıyorum-" diyen insan, "evrim adında bilimsel bir teorinin akla uygun kanıtları mevcuttur" diyebilecekti.

Elbette bunun neden bilimsel akla uygunluk seviyesinde yapılmadığı, yahut yapılamadığı hakkında tartışılabilir. Bundan eğitim sistemi, insanların ekonomik, sosyal seviyeleri ve durumları sorumlu tutulabilir. Nedenler arasından kanaatimce en parlak olanı, insanların akademik bilgiyi -TV, internet, ağızdan ağıza- gibi kesinlikle olmaması gereken yollardan temin ediyor olması gösterilmelidir. Türkiye'de bilgi kirliliği o kadar çeşitli, kuvvetli ve yoğun ki.

Harun Yahya yahut benzeri insanların bu ve türevi konularda din/bilim uzmanı olmasıda kanaatimce ayrıca tartışılmasına gerek bile olmayan Türkiye' ini içerisinde bulunduğu kaos ortamından ivme almış olduğu açıkça gözlemlenebilir bir konudur. Benim için Harun Yahya ve ekibinin evrim teorisi hakkında yürüttüğü tüm akıl geçersizdir. Zira kendilerinin gerçek manada bir çalışması yahut araştırması mevcut değildir. Bunu, kendilerinin yayın dediği şeylerin hiçbir bilimsel ortamda tartışılmamasından okuyabiliriz. (Aynı zamanda yayınlarını kendi sitelerinden temin ederekte nelerle meşgul olduklarına bakabiliriz. Fakat lütfen mesainizi sudoku, kitap okumak gibi daha yararlı işlere harcayın.)

Yapılan tüm iş, akıllı tasarımcıların, yaratılışçıların çalışmalarını yüzeysel olarak alıp, "photoshop" marifetiyle bir takım şeyler üretmeye çalışmak, akıl dışı anti tezler ileri sürerek teorinin bilgi kirliliğine kurban gitmesini sağlamaya çalışmaktan öte şeyler değildir. Ki yaptıklarının ellerindeki bir avuç kuma üfleyerek koskoca gölü bataklığa çevirmeye çalışmaktan farkı yoktur. Üzülerek söylemek gerekirse bu onların amaçlarına hiç ulaşamadıkları anlamına gelmiyor.

Kısaca teorinin, en azından varlığında çelişki olmadığının, kafirlerin işi olmadığının, dinsizlerin yeni oyunu olmadığının "-inanmıyorum- kitlesine" kanıtlanması ve anlatılması işi yavaş ve stratejik atılmış adımlardan geçiyor.

saygıyla.
Alt 23-05-2010, 16:56
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

demir tunc haklı cehennem var hatta demir tunc sen almışsın ya biletini yerin hazırmış onu bir scan et foruma yapıştır bence ancak ozaman inanır bu kafirler sana

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 25-07-2013, 09:57
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Guncelleme.
Alt 25-07-2013, 14:00
hero06 hero06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=qmbZh30ABO4