Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-06-2021, 12:51
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Antidoğmatik forumun kapatılması

Bugün Antidogmatik siteye girdiğimde bir hafta önce kapatıldığına dair bir bildiri yayınlamışlar.

Kapatılmasına üzülmekle birlikte kapatılma nedeni bana inandırıcı gelmedi.
Bildiride ateistler yüzünden kapatıldığı yazıyor. Ateistlerin müslümanlardan daha zararlı olduğunu ve bunun için kapatıldığını yazmışlar.

Bu iddia doğru olsa bile bunun için forumun kapatılması bana anlamsız geldi. Zira müslümanları nasıl yola getirmek istiyorsan zararlı bulduğun ateistleri de pekala yola getirmek için çabalayabilirsin.
Ayrıca ateistlerin müslümanlardan daha zararlı olduğu iddiası da bana göre doğru değil.
İşte karşımızda koskoca Avrupa örneği var. Orada ne kadar dinden uzaklaştılarsa o kadar ilerlediler.
Bilemiyorum, belki belirli güçlerden böyle bir bildiri ile kapatılması tehditi almış olabilirler.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz, sizlerin de bu konuda görüşü önemli, zira burada suçlanan bizzat ateistler ve suçlayan da bir ateist site?

https://antidogmatik.com/
Alt 03-06-2021, 13:00
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pek uğradığım bir site değildi. Bununla beraber kapatma mazeretlerini inandırıcı buldum. Üzüldüm mü? Evet. Acı var mı? Yok. Çünkü zaten onlardan bir umudum yoktu.

Aslında benzer sıkıntılar burada da var ama yönetim olabildiğince tahammül gösteriyor, ya da biz öyle düşünüyoruz, belki de onlar baskı yapıyorlar ve yönetim bize tahammül gösteriyordur, düzü de tersi de mümkün. Hiç bir fikri olmayan, bozuk plak gibi birbirine benzer şeyleri sloganvari söylemekten öte gidemeyen troll ateistler aslında tüm non teistlerin baş düşmanlarıdır. Ayrıca bunu ben de daha önce ifade ettim, ateistlerin çoğunun mentalite olarak müslümanlardan bir farkı yok. Sitenin de müslümanlarla yaşadıkları sorunları ateistlerle de yaşadığından dolayı bunu kaldıramadıkları görülüyor. Oysa insan aynı insan, hamur aynı hamur, ateist olsa ne olacak teist olsa ne olacak.

Neyse, umarım kendileri için hayırlı bir karar olur. Pardon, hiç bir şey ummuyorum, bana ne.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 03-06-2021, 14:00
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

''Şu üye gibi dinsizler yüzünden siteyi kapattık'' demeleri, biraz muğlak.
Madem o üyede ve başka üyelerde sıkıntı var, banla geç.!

Gerekçe anlaşıl(a)mıyor. Canım sıkıldı, bıktım filan dese, bunu anlarız da; nonteistlere laf sokarak site kapatmak olmamış yani.
Site üzerinden para da kazanılıyor. Bunu da belirtmiş zaten Mete. Eee?

Ben zaten müslüman troller yüzünden yöneticilerin bıkacağını ve hatta Mete'nin siteyi kapatacağını birkaç kez yazmıştım ama Mete, müslüman troller dememiş, nonteistler demiş. İlginç yani.

O sitedeki üyeleri buraya bekleriz. Umarım bu sitenin farkındadırlar.
Alt 03-06-2021, 14:05
copernicus copernicus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sanırım adı adı anılan kişi bir dinci ile hakaretleşti. Dinci gitti savcılığa verdiyse. Forumun sahibi sorumlu tutulmuş olabilir.

Kabahatin büyüğü forum sahibinde. Antidogmatik bir forumda dogmacı inkarcı, hakaretçi dincilere burada işiniz ne diye soracağına yüz verirse olacağı budur. Ayrıca ufak yaşlı çok kullanıcı, ergenlerde forumların içine ediyorlar.

Dogmatik kişilere haddinden fazla yüz verip atesitleri zan altında bırakan açıklam yapması hiç hoş olmamış. Kendi kabahatini kullanıcılara mal etmek, kendisini övmek, böbürlenmek hiç hoş bir davranış olmasa gerek.

Bende bu durumu pek inandırıcı bulmadım açıkçası.
Alt 03-06-2021, 14:10
copernicus copernicus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Dogmatik bireylerin trollüğüne göz yumulmasıdır asıl yanlış olan. Bu bağlamda forum sahibinin ateist bireyleri suçlamasını pek inandırıcı bulmadım.
Alt 04-06-2021, 10:31
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bildiriye nereden baksanız tutarsız ve tehdit havası kokuyor.

Site sıralamada olsun, maddiyatta olsun her bakımdan zirvede deniyor ama zirvede olan bir site birden bire ve anlamsız ithamlarda bulunarak kapanıveriyor.
Siteye henüz yeni üye olmuştum, zanedersem 2 ay falan olmuştu, bu süre zarfında hiç bir ateistin bildiride iddia edildiği gibi siteye veya ateizme zarar verici bir davranışlarını görmedim, olmuşsa da istisnadır. Hatta sitede dincilerin-trollerin istediği gibi propaganda yaptıklarına ve yöneticilerin de onlara uyduğuna değinen bir başlık bile açmıştım. Bu da gösteriyor ki, benim iki aylık üyeliğimde ateistler değil de dinci-troller sitede daha etkin olduğunun kanıtlar niteliktedir.

Hatta ben o bildirinin zoraki tehditle yazdırıldığını düşünüyorum, çünkü bir ateistin elinden çıkma bir yazıya benzemiyor, çok basit sanki sokak ağzıyla yazılmış gibi.
Alt 05-06-2021, 00:33
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim tabirimle bu bir saldırı, parçalama. Başarılı olmuş

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil