Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-10-2008, 14:27
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

Bir canlının soyunun tükenmiş olması genetik özelliklerini başka canlılara aktarmadığını göstermez ki. Dinozorların soyu tükendi ama onunla akraba olan pek çok canlı var.

Hoş Yaratılışcılar her canlının mükemmel yaratıldığını idda ediyorlar peki o kadar canlı neden yok oldu ?
Alt 26-10-2008, 22:13
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yusuf33´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir canlının soyunun tükenmiş olması genetik özelliklerini başka canlılara aktarmadığını göstermez ki. Dinozorların soyu tükendi ama onunla akraba olan pek çok canlı var.

Hoş Yaratılışcılar her canlının mükemmel yaratıldığını idda ediyorlar peki o kadar canlı neden yok oldu ?
soyu tükendiyse nasıl genetik özelliklerini aktarıyo ki ben diyorum ki benzerlik neden akrabalıktan olsun
Alt 27-10-2008, 00:07
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

simson´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
soyu tükendiyse nasıl genetik özelliklerini aktarıyo ki ben diyorum ki benzerlik neden akrabalıktan olsun
Diyelim ki Sen ve eşin beyaz insanlarsınız.Çocuğunuz ise zenci gibi siyah:eek:,
bu durumda sen diyeceksin ki''lan acaba çocuk hastanede mi karıştı''

çünkü, atalarımız ne demiş'' katranı kaynatsan olmaz ki şeker,cinsine tükürdüğüm cinsine çeker.''
Alt 27-10-2008, 22:16
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

diyelim ki benim beyaz çocuğum oldu senin de öyle bunlar akraba mı yani :=]
Alt 28-10-2008, 00:13
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

Dinozorlarla kuşların akraba olduğu ortaya çıktı mesala.
Genetik özellikleri aktarmanın başka bir yolu mu var ?
Evrim senin kafana göre bir yol mu izlesin onu mu istiyorsun
Alt 12-11-2008, 23:31
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben karadenizli biri olarak o balığın günümüz balıklarından farkı olmadığını görüyorum hatta bizim hamsiye benziyor

Zaten sadece ışık tutuyor kanıtlamıyor.
Alt 13-11-2008, 00:18
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

İşte bilime bakış açımız bu dostum sen hamsiye benzetiyorsun ben rakı sofrasında ki mezeme ! Bilim adamları boşa uğraşmıyor emin ol gözle görünene değilde görünmeyene inanırsak sence kaç adım ileriye gidebiliriz?
Alt 13-11-2008, 02:36
Chaos Chaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Karadenizliler herşeyi hamsiye benzetir karışmayın ona
Alt 19-11-2008, 06:19
kibritci kibritci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

simson´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili dilaver sonuçta bi müdahaleyi kabul etmediğiniz için tesadüf oluyor bal gibi bi amaç taşımadan olan değişiklik tesadüf oluyor bir piyango bana çıkmışsa bu bal gibi tesadüftür ayrıca sorumun cevabı bu değil üstteki mesajımı tekrar okuyup cevap verirsen sevinirim.ayrıca evrim yoktur demiyorum ben ben sadece evrimin sizin bahsettiğiniz evrim gibi olmadığını düşünüyorum üstteki mesajıma cvp gelmedi nedense hep biz yobazız siz aydınsınız. ben kendimi aydın olarak nitelemiyorum ben gerçeği arıyorum ve okuduğum herşeyi sizin gibi düşünerek değerlendiriyoreum empati kuruyorum bundan emin olun.

dikkatimi çeken şu oldu ne zaman sizin düşündüğünüzün aksi bi düşünce olsa hemen damgayı yapıştırıyosunuz saplantı haline gelmiş bu sizde eleştiriye açık olmayan bi evrimi kabul edemem.

ayrıca bilimde metafiziğe yer yoksa neden tanrı parçacığı diye bi olgu var bunu açıklayabilir misiniz lütfen?

eğer evren sonsuzdan beri vardır önkabulüyle başlarsa bilimsel araştırma elbetteki şans her problemin biricik çözücüsüdür. ama big bang bunu yalanlıyor.

lütfen cvp verecek olanlar birine değil hepsine cevap verin sorularımın. istirham ediyorum please
ateizm tesadüfe bu kadar inanıyosa canlılardaki benzerliklerde tesadüf olabilir neden direk evrime bağlıyosunuz sorabilir miyim? soyu tükenmiş ama geçiş formu gibi gözüken ayrı bir tür neden olmasın cevap verebilir misiniz?

Sevgili Simson

İlk olarak,

Tanrı parçacığı dediğin şeyin bilimsel adı higgs parçacığıdır hatta Peter Higgs bu ismi koyanları pek sevmez çünkü kendisi sağlam bir ateisttir, şu sıralar Cern'deki deneyde işte bu "tanrı parçacığını " kanıtlamaya çalışıyorlar. Madde kütle veren parçacık olduğu düşünülüyor diye biliyorum. Biraz araştırma yaparsan konumuzla pek alakası olmadığını nereden geldiğini görebilirsin. Bu sadece bir ad anlayacağın. üstelik yine bir ateist tarafından ortaya sunulmuş bir parçacık.) Ayrıca bir cismin isminin bu şekilde "adlandırılmasında" da bilimde metafiziğe yer yok önermesine karşı bir şey göremiyorum. Misal astronomi de de bazı takım yıldızlarının adı dini objelerden seçilir hatta matematikte de bazı teoremlerin adı sana saçma gelecek şekilde metafiziksel olabilir.) Önemli olan burada içeriğinde herhangi bir metafizik öge bulundurmamasıdır.

Burda kanımca genel bir yanlış anlaşılma var ki karşıt görüştekiler bolca kullanıyor; ateizm tesadüfe bu kadar inanıyor diye bir şey yok! Zira evrim aslında bir tesadüfler zinciri değildir çünkü oluşum sürecinde nedenselliği ve determinizmi içeren bir mantık ağı vardır. Dawkins in dediğine göre de evrim süreci bir tesadüf ile olamaz bir zorunluluktur. (Harun yahya bunu sitelerinde zorunluluğa kadar alıntılayıp Dawkins sonunda yola geldi diye sunuyor Bu yukarıda arkadaşın verdiği milli piyango örneğine benziyor
( kaldı ki bence yanlış vermiş Milli Piyangonun SANA çıkması tesadüftür ama milli piyangonun herhangi bir bilete çıkması tesadüf değil zorunluluktur(bütün kombinasyonların basıldığı biletler içersinde). Aksi durumda da ihtimal diyebilirsin veya yazı tura attığında sonucun dik yazı veya tura kümesinden bir gelmesi bir zorunluluktur. Tura geldi aaa tesadüfte diyebilirsin tabii.) Farkettiysen, ihtimaller daraldıkça ve ihtimal kümesi bir ihtimal'e denk düşmeye başladıkça tesadüf demeler azalıyor, Örneğin yere bir kalem attığında kalem yere yatay olarak düştüğü zaman aaa tesadüf der misin?? Niye Dikte gelebilirdi hatta yerde parçalanabilirdi de, Bu örnekte ne oldu? İhtimaller kümesi'Nin denkliği tek bir ihtimale çok yaklaştı yani kalemin yatay olarak düşmesine. Sence bunun milli piyangodan bir farkı var mı ? Tek farkı ihtimallerin fazlalığı.

Tesadüf üzerine daha da derine inersek Aslında determinizm ve neden sonuç ilişkisinde tesadüfe de yer yoktur. Özellikle tanrıya inanan biri için kadercilik determinizim yapısına çok benzer.

TESADÜF:Rastlantı, determinizmi ve nedensellik kuralını kabul etmeyen görüşe göre, yani her olayın muhakkak bir nedeni olmadığını ya da olayların bir neden-sonuç zinciriyle meydana gelmediğini varsayan görüşe göre, olayların nedensiz, gelişigüzel bir şekilde meydana gelişine verilen addır.(kaynak: vikipedi.)
Buna göre milli piyangonun aslında sana çıkması da aslında tesadüf değil eğer Tanrıya inanıyorsan kaderdir yani bir nedeni vardır. Benim içinse deterministik bir sonuçtur. Deterministik bir sonuç nasıl oluyor anlatabilmem için Ted Honderich, Kant, John Locke gibi filozofların düşünceleri hakkında bilgi sahibi olman ve determinizmi iyi anlaman lazım. anlatmam için ayrı bir topik açabilirsin istiyorsan çünkü buraya sığmaz. Kısa bir bilgi için nette tabula rasa diye de aratabilirsin.

Sanırım sorularının istediğin gibi hepsine cevap vermiş oldum. Uslubumuzu biraz kaba bulmuş olabilirsin ama ülke içerisinde ne kadar azınlık olduğumuzu ve kimlerle uğraşmak zorunda olduğumuzu, düşüncelerimizi halk içerisinde savunacak bir demokratik ortamda olmayıp bir de üstüne bu ortamda sırf laf olsun diye cevap yazıp dediklerimizi okumadan aynı şeyi tekrarlayan bunca insan gördükten sonra sende bizi mazur gör artık. Ne demek istediğimi anlamak için youtube'de biraz dolaşman yeterli.

İyi günler
Alt 03-12-2008, 06:17
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Uluslararası bir çalışmanın sonuçları, 220 milyon yıl önce kaplumbağaların evlerini sırtlarında taşımadığını ortaya koydu.

http://www.showhaber.com/92841/Hi-Te...us-haberi.html

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil