Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-09-2009, 20:08
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bilinçli bir şekilde ateist olan kişilerin mesela evrim kuramını aklında çözmüş anlamış dini ilişkilerdeki kötü işleri gören biren birilerinin dinlere dönmesine ben imkansız diye bakarım..

ancak dinsizliği dininin gerektirdiklerini yapmamakla sınırlı olan kişiler bu konuda bilince hatta akllıca düşünmeye sahip olmayan kışıler vede muhtaç olan kişilerin dine dönmeleri ise son zamanlarda kaçınzlmaz...

mesela bir örnek vereyim son zamanlarda gördüğüm bir olay..
kumar oynayan içki içen ve seyyar satıcılık yapan bir kişi vardı bu kişi kumar borcu biriktirmiş ve öldüreceklermiş adam bir tarikata sığınmış tarikatta borcunu ödemiş adam tövbe etmiş tarikat için çalışmakta şidi yol kenarında namaz kılıyor...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 25-09-2009, 20:12
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

KIZILORDU´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bilinçli bir şekilde ateist olan kişilerin mesela evrim kuramını aklında çözmüş anlamış dini ilişkilerdeki kötü işleri gören biren birilerinin dinlere dönmesine ben imkansız diye bakarım..
Ben evrim teorisini hem kabulleniyorum hemde çok üstünde araştırma yaptım.Ama inanıyorum Tanrı'ya.Peki siz ne zaman evrimle Tanrısızlığın aynı olmadığını anlayacaksınız,doğrusu bunu çok merak ediyorum...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 25-09-2009, 20:19
negri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
negri negri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

OQONUC´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Pante'nin yazisini okuyunca aklima gecenlerde gordugum ruya geldi.
Biraz karisikti ama, Richard Dawkins'i gordum, kisaca sohbet ettik,
........

Olasıdır ki; Rüyalarınıza giren Sayın Dawkins'in de rüyalarına Antony Flew giriyordur; biraz daha gayret onuda göreceksiniz ilerde.

selamlar
sen rüyanda kimseyi görmedin mi? : )
Alt 25-09-2009, 20:29
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

nogada´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben evrim teorisini hem kabulleniyorum hemde çok üstünde araştırma yaptım.Ama inanıyorum Tanrı'ya.Peki siz ne zaman evrimle Tanrısızlığın aynı olmadığını anlayacaksınız,doğrusu bunu çok merak ediyorum...
Sorun tanrının var olup-olmaması değil. Sorun, ben insanı çamurdan, kuru balçıktan vs. yarattım diyen bir tanrının yalancı duruma düşüyor olması.

Yaratmak nedir? Anlık bir olaydır, "ol" denir ve olur.

Halbuki bilim ne diyor? İnsan 3.8 milyar yıllık bir evrim sürecinde ortaya çıkmıştır ve modern insanlar ancak 200 bin yıldan bu yana dünyadadır. En yakın akrabamız, 6 milyon yıl önce yollarımız ayrılan şempanzelerdir. Maymunlarla çok yakın akraba olduğumuzun ispatını sitokrom-c konu başlığında paylaşıma açtım.

Kutsal kitapların hiç birinde maymunlarla akrabalıktan bahsedilmemektedir. Hatta ceza olarak, aşağılık görülen maymunlara dönüştürülen kavimlerden bahsedilir.

Dolayısıyla insanın evrim ile ortaya çıkması gerçeği vardır ve bu yaratılış efsanesine taban tabana zıttır.

Burada iki yoldan biri tercih edilmelidir, alternatifi yoktur.

Ya bilim adamlarına inanacaksınız ya da hacı hocaya...

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?
Alt 25-09-2009, 20:33
Kıdemli Üye

Ben daha önce belirtmiştim bu konu hakkındaki görüşlerimi Sn sapiens;

Yani Semavi kitaplarda manalar vardır,direk bir şeyin bilimsel açıklamasını vermez.

İki alan birbirinden çok farklıdır.Biri hayatın süre gelen oluşumlarını meteryalist bir bakış açısıyla ortaya koyarak,bazı sorulara cavaplar arar ve geliştirir.

Diğeri ise manaya bakar ruhani olaylara.İnsana sorumluluk bilinci verir.Manayı anlamasını sağlar,kainattaki yerini manasal olarak kavramasını sağlar.

Bunu anlamak gereklidir ilk önce.Kuran içinde bilimsel sure'ler arayanlarla,bilim kitaplarında ayetler arayanlar aynı kategoridedirler.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 25-09-2009, 20:43
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

nogada´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senden neden kurtulmak isteyimki benim için bir sorun teşkil etmiyorsun.Sosyal hayatımda bir çok ateist arkadaşım var ve hepsiylede çok samimi güzel bir arkadaşlığım var.Bana cahil yada çok bilmiş ama hiçbir şey bilmeyen adam olmasın yeter...

Sevgili nogada sorumdan başka her söylediğimi yanıtladın

Tekrar soruyorum,

Şeriatla yönetilen bir arap ülkesinde değil de isveç de doğsaydım, yine o inanmadığım tanrıya dua edermiydim?

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 25-09-2009, 20:48
Kıdemli Üye

Etmezdiniz.

Alt 25-09-2009, 20:51
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Ateist olup ya da en azından dini sorgulayıp belli bir yaştan sonra ahiret korkusuna kapılarak dine geri dönen insanlar var ama tabii bunlar ateist olduklarında ne kadar bilinçli olarak olmuşlardı tartışmaya açık oluyor genelde.

Ahmet Altan (s.a.v.) olmasa ne yapardık! Geceleri yatmadan önce Ahmet Altan'a (s.a.v.) dua ediyorum. Bir de Ahmet Altan'a (s.a.v.) hakaret eden faşistler var ki, o kâfirlerin hepsi tasfiye edilmeli! Düşündükçe gözlerim kararıyor, nefret içinde çırpınıyorum! Bir gün hepsini yok edeceğiz. Bir gün herkes Taraf okumak zorunda kalacak. Elhamdüllaltan!
Alt 25-09-2009, 21:07
TomSawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TomSawyer TomSawyer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cyctec3´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın dinsiz arkadaşlar. a-teist oldum başlığının varlığı bu başlığıda gerekli kılmaktadır.

belki hiç bir zaman birileri buraya yazmayacak ama olsun varsın belki birilerine buraya yazmak kısmet olur. be ilk hareketi tomsavyerden bekliyorum.
nasıl bir harket bekliyorsunuz, anlayamadım?

müslüman olmamı mı bekliyorsunuz?

biraz daha açar mısınız kounuyu?
Alt 25-09-2009, 21:16
TomSawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TomSawyer TomSawyer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cool

jazz_01´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaw abiler

hangi müslümanla konuşsan,kendimizi şartlandırdığımız,herşeyde mantık aramamamız,önyargılı davranmamamız gerektiği felan söyleniyoo
neden mantık aramaycakmışım?

en doğal hakkım..

bazı şeylerin sorgulanıp, araştırılırak aslında çok da kolay ortaya çıkarılabilinmesinden korkuyorlar kuşkusuz..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil