Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-06-2013, 17:25
Movemento Movemento isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ne tur seyi veya tanriyi kabul ederdiniz?

Merhabalar sevgili ablalarim ve abilerim. Sizlere aklima takilan sorular sormak istiyorum, umarim yardimci olursunuz .

Yaratiliscilarin (akilli tasarimcilarin) veya teistlerin tanrilari degilde,
-

- fakat hangi veya ne tur bir seyi veya tanriyi cok fazla ihtimal gormektesiniz? Yani akli ve bilimsel olarak buyuk patlamada onculuk etmesi ve evreni yoktan var etmesine dair ne tur bir seyi veya tanriyi ihtimal gormektesiniz?
- - Hangi sey veya tanri sizin icin daha mantiklidir? Eger tanri olduguna dair acik deliller olsa kabul edermiydiniz?
Eger sizleri rahatsiz ettimse lutfen beni bagislayin,

Saygi ve sevgilerimle,

Evrim
Alt 01-06-2013, 18:59
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Iradesini kullanarak, "dur bir evren yaratayim" deyip yola cikan hicbir gucun var olabilecegine ihtimal vermiyorum. Bir gucun, bir enerji patlamasinin, baslangica neden olabilecegi ihtimali her zaman var. Ancak bunun planli ve bilincli olarak yapilmis olabilecegi dusuncesi, herseyde bir amac aramaya calisan, kendi beynini asamayanlar tarafindan dusunulebilir.
Bilimsel bakis acisini benimseyen herkes de, kitap diyor, allah dedi, peygamber soylemis gibi degil de, bilimsel olarak kabul edilebilecek bir delil karsisinda sadece ben degil, mantikla dusunen her ateist de kabul eder, ancak tabi tanri kelimesiyle neyi ifade ettiginize bagli. Dinlerin tanrisi, kendisinden onceki dinlerin tanrilari gibi, birgun tarihin sayfalarina gomulmeye mahkumdur. Tanri kavrami, insanlarin her ihtiyacini karsilamak icin yaratici gucunui kullanip var vettigi bir baska kavramdir. Dinlerdeki yaratici onlarin tanrilari degil, o tanrilari da yaratan insanlardir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 01-06-2013, 19:19
Movemento Movemento isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili abim mesajlarinizdan dolayi sizlere minnettarim, cok tesekkur ederim
Peki dinlerin tanrilarini karistirmalayim ozaman abim Fakat soyle bir guc olduguna dair ihtimal veriyormusunuz?: evrimle canli cansiz, fizik yasalarini yaratan vs bir guc.. Sizce bilimsel olarak boyle bir Tanri olmasi buyuk olasilik midir?

Simdiden tesekkurler,

Saygi ve sevgilerimle,

Evrim
Alt 01-06-2013, 23:53
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili movemento;Tanrı filan yok,içiniz rahat olsun
Bir kısım insanlar büyük patlama ardına saklanıp Tanrı fikrini delillendirmeye çalışsa da,bu çaba beyhudedir..Mantıken bir kere eğer Tanrı olsaydı,evrenin yaratılma aşamasının ilk adımının adı ''büyük patlama'' değilde,''süper yaratılış'' filan olurdu
Bu nasıl bir Tanrı'dır ki;işe patlatmayla başlıyor
Alt 02-06-2013, 16:16
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Yine irade meselesine donduk. Soyle diyeyim, fizik kurallarini, enerjinin maddeye donusumunu planlayan bir guc olsaydi, ona da bu iradeye sahip olmasini saglayacak baska bir senaryo yaratmaniz icap edecekti. Dikkat ederseniz, butun olasiliklari inceleyip, belki de yeni bir tanri turu yaratan yine biz insanlariz. Ihtiyac uzerine devamli tanri yaratmisiz ve hala devam ediyoruz bu isleme.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 15-07-2013, 23:27
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben gözümle görsem ancak Tanrı'ya inanırdım herhalde. Ama o da şüpheli, yani ne göreceğim, insanı andıran göğe dek uzanan bir dev mi, ya da beni ortadan ikiye ayırıp 3 dk. sonra tekrar birleştirecek bir mucize mi? Belki böyle şeyler beni ikna edebilirdi. Zor soru sormuşsunuz yani Zaten işin içinden çıkamıyorum, bir yaratıcı olabilir mi olamaz mı diye.
Alt 16-07-2013, 21:39
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şu an önümde bir bilgisayar var. Bu bilgisayar canlı bile değil ama var oluşunu ortaya koyabiliyor ve ben önümde bir bilgisayarın olup olmadığını tartışmıyorum ama tanrı diye inanılan şey bir bilgisayar hatta bir çakıl taşı kadar bile varlığını ortaya koymaktan acizse o şey yoktur.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil