Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-05-2006, 12:31
ege-sum ege-sum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Müslümanken Hıristiyan olanlar...

cehhenem";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ege_sun hırıstıyan kişi gelelım sızın ımanınıza sıze yazıklar olsunkı hırstıyanız dıyorsunuz pekı sorguluyalım hz isa yı kım roma ıparatoruna ihbar ettı en yakını dımı pekı o zamanda hz isa yı goren mucızelerıne ınanan ve onunla yola koyulan hanı sıze gore ısa carmıga gerıldıgı zaman nerde lerdı hangısı canının sevdasınban kendını onun yıne sızın deyımınızle olumune engel oldu nerde o yurek nerde o cesaret onun goren ve onun mucızelerıne sahıd olan ve yıne sızzındeyınısınızle hırıstıyan olan sen soyle neden onu horozun uckere otmesınde onu ınkar ettı hanı ınanmıslardı dusunsene sen kaınatın yaratıcısı yanı sızın deyısınızle tovbe allahın oglu olanın yanda olamadılar neden korktular kı....gelelım sızmı onların yapamadıgı ımanı sız mı yapacaksınız hayır yapamassınız ama bıze gelelım hangı bırınız anlatabılırkı hz muhammetı dusmandan korumak ıcın kendını olumden korkarak kactıgını yalnız dıkkatını cekerım muslumandan bahsettım yok dımı bak 2006 yasıyoruz ve su an bıle onun ugrunda ve yuce allahın ugrunda su bes para etmez dunyayı tercıh etmeden ugrunda can vermıcek bır musluman bul dıkkat musluman bull ben canımı seve seve allah ugrunda vermeye hazırım muhammet ugrunda vermeye hazırım ben sızın gıbı korkak degılım cunku ınancı zayıf ınsan korkar allah benı butun şuphelerden korusun allah butun muslumanları şuphelerden korusun (amın)

Sevgili cehennem;
Canı Rab verir ve Rab alır.

One Turk Against The World
Alt 06-05-2006, 13:13
ege-sum ege-sum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu arada rica ediyorum benim ismimle foruma msg yollamayın cevaplayamıyorum çünkü artık bu siteye pek girmiyorum

Saygılarımla...

One Turk Against The World
Alt 18-10-2006, 16:03
gul_gulsoy gul_gulsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

selam/eirene

bir de şöyle bir nedeni var ki ben de çok sayıda bu türden vaka'ya şahit olmuşumdur.

''Kitap Ehlinden bir bölümü, dedi ki: 'İman edenlere inene gündüzün başlangıcında inanın, bitiminde inkar edin. Belki onlar da dönerler.'' (ali imran -72)

selam/eirene

''GERÇEĞİ BİLECEKSİNİZ VE GERÇEK SİZİ ÖZGÜR KILACAK''

( NASIRALI İSA)[b]
Alt 01-02-2007, 22:14
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İslamın tasavvuf boyutunu irdeleyen,hallac'ı mansur'u hacı bektaşı, Mevlanayı,muhyiddin Arabi'yi ve diğerlerini tanıyan bir insan,Enel hak düşüncesini ve vahdet'i vücut felsefesini kavrıyan asla hıristiyan olmaz,olamaz çünkü İslamıda aşmıştır, o artık bir üst noktadadır.
Alt 01-02-2007, 23:22
aldostu aldostu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Sirius-B ;

" İslamın tasavvuf boyutunu irdeleyen,hallac'ı mansur'u hacı bektaşı, Mevlanayı,muhyiddin Arabi'yi ve diğerlerini tanıyan bir insan,Enel hak düşüncesini ve vahdet'i vücut felsefesini kavrıyan asla hıristiyan olmaz,olamaz çünkü İslamıda aşmıştır, o artık bir üst noktadadır."

Ne kadar açık ve güzel belirtmişsiniz fikrinizi, çok yatkın olduğum bir kanaat bu.
İşlerimden dolayı siteye çok fazla giremiyorum,dolayısı ile çok fazla topik okumuyorum.

Sizin bu konuları ağırlıklı olarak işlediğiniz bir topik/topiğiniz var mı?
Belirtirseniz sevinirim, teşekkürlerimle.

Aldostu.
Alt 01-02-2007, 23:27
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

vahdeti-vucud, islama yunan felsefesinden geçmiştir. islama ait orijinal bir felsefe değildir.
Alt 01-02-2007, 23:37
aldostu aldostu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Özgür Dostum, merhaba.

Aynı konuda *sizden de *ricada *bulunuyorum.
Siz de yazılarınızdan ilgi ve saygı duyduğum bir Dostumuzsunuz.

Bekliyorum, teşekkürlerimle.

Aldostu.
Alt 02-02-2007, 00:13
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili aldostu ,beni iyi tanıdığına göre işkembeden atmadığımı tahmin edersin. ben islam, yunan'dan gelmiştir demedim. vahdeti -vucud yunan
felsefesin den etkilenerk  deruhte edilmiştir. bu bir gerçektir.
ben sizi veya bir başkasını kırmak kasdıyla yazmadım.sizi hiç görmeme rağmen gerçekten sever ve saygı duyarım.
bildiğin gibi nesimi'i ve hallacı- mansuru'n derisini yüzerek öldürmüşlerdir.
 şimdi felsefik olarak bakarsak baş tacıdır ,her ikiside
yanlışımın (size göre)nerde olduğunu söylerseniz sevinirim.
selam ve içten saygılar sevgil aldostu.

not :bildiğin gibi, vahdeti- vucud felsefesinin hrıstiyanlıkla uzaktan yakından ilişkisi yoktur.
bende bunu biliyor ve kabul ediyorum.
Alt 02-02-2007, 03:58
Üye Değil

Islami birakabilen bir insan samimiyetle Hristiyanligi secemez, Islam'dan kopabilen yani resmen kafir olan bir kisi sadece ateist olur. Ben bunu soyleyen kimsenin samimiyetine inanmam. Iki hicbir hristiyanin muslumanlari hristiyan yapmak gibi bir cabasi yoktur, muslumanlar daha cok zulumu hakeden dusmanlardir. Hristiyanlik apacik bir ulus dini. Bir turk hristiyan olabilir ama sakin kendisini hristiyanlar kardestir, hristiyan dunyasi gibi laflara kaptirmasin. Bircok Afrika ulkesi Hristiyan oldu, ustelik somurgesi ulkelerin baskisi ile hristiyan oldu ama bu hristiyanlik onlari hicbir zaman somurgeci ulkenin insani ile ayni cemaate sokamadi. Bugun bak hristiyanligin bu sekilde girdigi ulke kurumustur. Bizim ulkemizde de batinin gelisimini hristiyanliga baglayan birsuru ahmak vardir. Surinam gibi Gana gibi onlarca ulke hristiyanligi sectikten sonra ne hale gelmis dusunmezler.

"Onlar geldiginde bizim altimizda topraklarimiz vardi onlarin elinde ise incil. Bize gozlerimizi kapayip dua etmemizi soylediler. Gozlerimizi actigimizda bizim elimizde incil vardi, topraklarimiz ise onlardaydi."
Alt 02-02-2007, 13:37
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sevgili aldostu kardeşim, pante bu forumda bu konulara o kadar güzel değinmişki, onun araştırmacı kişiliğine hayranım, ben ancak boşlukları doldurabilirim,o da varsa ...her şey insanda dostum...mekkede kabeyi kaldırırsan ortadan tüm insanların birbirine secde ettiğini görürsün ve insan o kadar büyük bir kitapki, kuran,tevrat incil yanında cüce kalıyor...varlığı varlığı ile var eden tanrıdanız hepimiz.... dinlermi? teferruat sadece,bazı farkında olanların farkındalığı kullanma çabaları...tasavvuf tüm dinlerin içinde saklı olan gerçektir...Tüm dinlerin, ister çok tanrılı olsun ister tek tanrılı...
* Özgür beyin İsa nın tanrıya baba demesi ile, hallacın ben tanrıyım demesi birbirine benzemiyormu sence? acaba herkes babasının bir parçası değilmi...her kes o bütünün bir parçası değilmi?

Önerilen Siteler