Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-12-2021, 09:07
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dinliyim diyenlerin binde 995 i bana göre süper dinsizdirler.

İİşte böyleee,
Tanriya ATEİSTLERDEN daha çok İFTİRA etmektedirler biz DİNLİYİZ diyenler.DİNSİZLERİN KRALIDIRLAR.KURAN TANRININ kitabıdır diyenler. Tanrıya iftira ediyorlar.

ŞEYTAN ALLAHA derki,beni kötülüklerin şahı yaptın.SENDEN bir istirhamım var.Bari bana İZİN verde insanlardan istedigimi YOLDAN çıkarıyım.FELLAHIN ALLAHIDA derki bu istedigini kabul ettim.İstedigini yoldan çıkarabilirsin.Zaten Fellahın ALLAHIDA aynısını yapıyor.Şöyle diyor ayatında.BEN insanların bir kısmını CENNETLLİK diger kısmınıda CEHENNEMLİK YARATTIM.Ondan sonrada bu FELLAHIN ALLAHI CEHENNEMLİKLERE diyorki,siz cehennemlik olduğunuzdan size cehennemde çok büyük azaplar verecegim.Bu arabın ALLAHI ne biçim ALLAHDIRKİ ne söylediklerini bilemiyor?Ben şuna inanıyorum.TANRI böyle SAÇMALIKLAR yapmaz.Buu SAÇMALIKLLARLA dolu kitap KESİN ALLAHIN degil FELLAHU MUAZZAMANINDIR.Siz ne diyursunuz USU BAŞINDA OLANLAR? 84 Dedeniz Tolonbey

NOT: Allaha inanıyoruz deyenlerin binde 995 i bana göre ALLAHA inananlar degil ATEZİT yani ATEİST bile olamazlar bu dinli geçinen DİNSİZLER.Birde kalkıp BİZE dinsiz demezlermi YÜREGİ BEYİN sanan çokmu çok AHILLILAR.
Alt 21-12-2021, 11:31
Üye

şte böyleee,
Biz İNANANLARA,İNANÇLARA karşı degiliz.İster TAŞA , istersede KUŞA inanabilirler.Yalnız bu İNANAN vede bu İNANÇlar başka inançliları vede İNANÇLARI aşşağılayıp TEHDİT etmeyecektir.Ben ve benim dinim HAK digerlerinki BOMBOKTUR demeyecektır .Bazı dinler karşı DİNLERİ vede dinlileri hem aşağılayıp HAKARET ediyor,hemide TEHDİT ediyorlar .Bu hal insanlar arasındaki şiddeti artırmaktadır.
Osmanlının SIRP asıllı KUYUCU Murat paşası 150,000 ALEVİ vede KIZILBAŞI canlı canlı kuyulara doldurup üstlerini toprakla örttürmüştür.Nedeni Aleviler vede kızılbaşlar kendileri gibi ALLAHa inanmıyormuşlar.
Osmanlıda bu katliamlar yüzyıllar boyu sürmüştür.1700 yıllarında KATOLİKLER PARİSDE 3 gecede 70,000 protestanın dinsizdeye başlarını kesmişlerdir.

AVRUPADAKİ dinler savaşı 35 yıl sürmüştür.Dinlerin işi gücü birbirlerinii TANRI tanımaz deye tanıtırlar.

Kuranda ayatın birinde ilk MÜSLÜMAN hz.İbrahimdir diyor.Halbuki İbrahim YAHUDİLERİN peygamberiydi.
Gene başka bir ayattada ilk müslüman MUSADIR deniyor.Halbuki Musada Yahudilerin peygamberizdi.

Bir başka ayattada şöyle deniyor.İlk müslüman Muhammettir.Tabiki islamı ortaya atan muhammettir.Bir kitapsa böyle biribirinin TERSİ ayetlerin oluşu bu dinlerin İLAHİLİGİNİN olmadığını ortaya koyuyor.

Artık dini tartişmalara son verecem.İnsanların pek çoğu Allaha degilde Fellaha inanma hastalığına yakalanmıştır.Fellah ne derse desin DOĞRU başkalarıysa tümden yanlıştır deye düşünüyorlar.Yetti GALİİİİİİİİ:-)))

84dedeniz tolonbey
Alt 23-12-2021, 10:01
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neyseki ben dinliyim demedim, dinlemiyim bence.

Bence dünyanın en yayın inancı Satı Abla dinidir. İnsanlar Satı'nın sanal bir karakter olduğunu düşünüyorlar. Bana göre Satı yaşamaktadır. Bir yerlerde saklanıyor. Bu kafa karışıklıkları da ondan oluyor. Vahyediyor filan karışıklık çıkarıyor got. Satı'nın vahiyleri de şu şekil, elinde mikrofon var, mesela senin oturduğun mağaraya da hoparlör koymuş ya da küçük minnak hoparlörler var onları gezdiriyor. Bir bakıyorsun vulaa dağ konuşuyor. Satı Abla mikrofondan "ben Tanrıyım tabi olum manyak mısın" dediği zaman inanıyorsun doğal olarak.

En büyük trolü de hristiyanlara karşı yapmış, Tanrıya God ismini vererek, asıl god kendisi.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 24-12-2021, 16:53
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

tolonbeğ Diyor ki
Osmanlının SIRP asıllı KUYUCU Murat paşası 150,000 ALEVİ vede KIZILBAŞI canlı canlı kuyulara doldurup üstlerini toprakla örttürmüştür.Nedeni Aleviler vede kızılbaşlar kendileri gibi ALLAHa inanmıyormuşlar.
Osmanlıda bu katliamlar yüzyıllar boyu sürmüştür.1700 yıllarında KATOLİKLER PARİSDE 3 gecede 70,000 protestanın dinsizdeye başlarını kesmişlerdir.

AVRUPADAKİ dinler savaşı 35 yıl sürmüştür.Dinlerin işi gücü birbirlerinii TANRI tanımaz deye tanıtırlar.

Şimdi dedeciğim,

Birincisi, bu islam denilen olgu, akil değil nakil dinidir. Burayı önce bir anlayalım.

İkincisi, bu doğmuş din(devlet) yeryüzüne tamamı ile hükmetme(yeryüzü tek din) emri/ farzı var olan bir olgudur.

İşte bu devlet çok katı, sert kuralları ile yeryüzünde kan dökerek herkesi bu allax dan geldiği iddia olunan kurana boyun eğdirerek hakimiyet kurma cabası karşılığında kendisine tabi olanların öldükten sonra ikinci bir hayatta cennet ile mükafatlandırılacağını söylemektedir.

Bu meseleyi kişiselleştirmemek lazım. Alevilere has bir kılıçla boyun eğdirmeye indirgenmemelidir. Çok açıkca biliniyor ki, dinde bidat çıkarmak büyük suçtur. Cezası öldürülmektir. Nasıl ki Amerika' da bazı suçların cezası ölümse. İslam hukukuna tabi devletlerde de yasal olarak o dönemin şartlarında bu meşrudur. Meselenin çözümlemesi budur. İnsanları öldürenler kutsallardır. Onun için diyorum ki, meseleri kişiselleştirmemek lazım. Ateist adam solcu(kominis), sağcı(kapitalis) kutsalları ile bile uğraşmaz. Saf tutmaz. Her türlü kutsala (ideoloji, din v.s.) karşıdır. Hepsinde insan yaşama hakkı ihlali söz konusudur. Kutsallar insan hayatının 1 numaralı düşmanıdır. Devletler gerek dinle, gerek diğer ideolojik kutsallaştırdıkları argümanlarla insanları ötekileştirip canını alır. Bu nettir. Açıktır. İnsan olan, gerçekten ateist olanın yolu budur.

Hristiyanların arasındaki mezhep savaşları ile bunu karıştırmamak lazım. İkisi çok farklı gerkçelerle yapılan kan dökümüdür. İnciller nihayetinde kuran gibi sözde vahye dayalı anayasa veya yasa kitabı değildirler. Katoliklerin, protestan katletmesini ille de benzeteceksen Stalin' e benzetebilirsin...

Nonteistlik ve sağlıcakla kal.
Alt 09-06-2022, 18:46
zavallii zavallii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

çok zaman oldu..tolon dede nasılsın ? ben ateistforum dan zavalli burda da vardım ama burdaki nickimin şifresini ve bağlı mail adresini de unuttum...malum çok zaman oldu. seni burda görmek güzel....yine döktürüyorsun
Alt 10-07-2022, 17:14
Üye

ıste böyleee,
Temmuzun 5 inde geldik,Avrupadan.6 aydır ordaydık.İyi günler,görüsmek üzere.
Alt 14-08-2022, 16:50
Üye

İşite böyleee,

Müslümanların binde dokuzyüz doksan dokuzu Tanrıyı doğru dürüst tanıyamıyorlar.
Efendim,herşey ALLAHDANmış.YALAN,herşey ALLAHDAN degil FELLAHDANDIR.
Müslümanların tepelerindeki adamlar bile şu YALANI bol bol söylerler.TANRIYA sayısız İFTİRA ederler.Efendim Allah nekadar ömür vermmişse insan okadar yaşarmış.Bu koca bir yalandır,Bu sözleri söyleyen TANRI degil,bu sözleri uyduranlar Fellahlar vede fellahlaşmışlardır.İnsanın ömrünü TANRI belirlemez.Yiyecegi YİYECEKLER vede İÇECEKLER belirler.Tanrı insanlara neden USU vermiştir.Yiyecekler içecekler üstünde araştırma yapsın deye.Neyi nekadar yersem öldürür,neyi nekadar yersem uzun yasatır.İnsanın en büyük düşmanı UN.TUZ,ŞEKER ve ZEYTİNYAĞI dışındaki yaglardır.Yağda kızartılmış yiyecekler ve bunlar gibi neçeleri.
Tanrıya iftiraları bırakalımda yiyeceklerimiz.içeceklerimiz üstünde araştırma yapalım.Hahki yiyecegin hanki içecegin ne kadarı faydalıdır nekadarı zararlıdır.Bu konuda müslümanların içinde araştıranı bulabilitmiyiz.Bu araştırmayı yapanlar.Binde bir bile degildir.FELLAH insanları kandırmış.HERŞEY ALLAHDAN deye.TANRI kafamıza USU boşuna koymamış.Araştırıp neyin nekadar faydalı ne kadar zararlı olduğunu olduğunu bulalım deye AKLI kafamıza koymuştur.

Ama müslümanların BEYİNDENDE habarları yok.Beynin yaptığı işleri YÜREK yapıyor sanıyorlar.Halbuku YÜREGGİN görevi yalnızz KAN pompalamaktır.Diger bütün DÜŞÜNME işlerini beynin yapttığındanda habarsızdır müslümanlar.İçlerinden 3-5 kişi dışında.Bakın ilkelliklerine.Bir yaprağın sallanması bile ALLAHDANMIŞ.
Hacının biri anlattıydı bana.Hacda ellerimi göge kaldırıp ALLAH sordum.Eyyyyyy ULU TANRIM.Senin nazarında kimler degerli YAHUDİLERMİ,HIRISTİYANLARMI yoksa müslümanlarmı.AALLAH demişki benim nazarımda müslümanlar BEŞ para etmez.Çünkü herşeyi bana yaptırmak isterler.Yahudilerle hırıstiyanlarsa herşeyi kendileri yaparlar.Peim verdigim USU hiç kullanmazlar demiş.

Halbuku ayette şöyle diyor TANRI.AKLINI kullanmayanların başına PİSLİK yağdırırım.Müslümanların başına yağan PİSLİK bu pisliktir.85 dedeniz Tolonbey.
Alt 14-08-2022, 17:16
Üye

İşte böyleee,

UZUN yaşamın 8 temel sırrı!
Uzun ve sağlıklı yaşamın 8 temel sırrı!
Dengeli beslenmek, spor yapmak, çevresel faktörleri iyileştirmek uzun ve sağlıklı yaşamanın ilk şartları. Ancak bilişsel açıdan yapılması gerekenler olmazsa nafile. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, beynimizi mükemmel kullanmak için tavsiyelerde bulundu.
14.07.2021 10:50
Abone ol
Dengeli beslenmek, spor yapmak, çevresel faktörleri iyileştirmek uzun ve sağlıklı yaşamanın ilk şartları. Ancak bilişsel açıdan yapılması gerekenler olmazsa nafile. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, beynimizi mükemmel kullanmak için tavsiyelerde bulundu
Uzun yaşamak ama en önemlisi sağlıklı yaşamak… Herkesin isteği, ümidi. Ancak bunu nasıl başarabiliriz? İnsan vücudunun 150 yıl yaşamak üzerine programlandığını hatırlatan Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, "Biz daha az yaşıyorsak burada, hata bizim. Fiziksel açıdan sağlıklı beslenmiyoruz, spor yapmıyoruz, çevresel faktörler uygun değil. Ama en önemlisi de beynimizi mükemmel kullanmıyoruz" diyor. Bilişsel açıdan mutluluğun uzun ve sağlıklı yaşamanın kilit noktası olduğuna inanan Turhan Güldaş; beynimizde yarattığımız psikolojik sorunların, erken ölüme götüren hastalıkların oluşmasına neden olduğunu savunuyor. Uzun ve sağlıklı yaşamanın sırlarını veren Turhan Güldaş, fiziksel ve mental açıdan yapılması gerekenleri sıralıyor:

FİZİKSEL AÇIDAN SAĞLIKLI YAŞAM ŞART
* Dengeli beslenin: Uzun ve sağlıklı yaşamanın olmazsa olmazı sağlıklı ve dengeli beslenme. Vücuda zararlı besinlerden uzak durun. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmenin proteinler ile desteklenmesi, insana enerji sağlar. Fiziksel enerjiyi yükseltmek için de vitaminler ve takviyeler almak gerekir.
* SPOR, HAYATINIZIN BİR PARÇASI OLMALI:
Her yaşta enerjik olabilmenin bir diğer şartı spor yapmaktır. Burada önemli olan vücudun ihtiyacı olan spordur. Vücuda çok fazla yük bindirmeden, kişinin yaşına uygun, vücutta çok fazla stres yaratmayan, agresif sporlardan kesinlikle uzak durmak gerekir. İnsanoğlunun yaradılışında 5 km yürüme ve koşma potansiyeli vardır. Ama günlük bu hareketi yapmazsanız problemler çıkabilir. Kilo alma gibi, kan dolaşımının yeterli olmaması, kana oksijen karışmaması,kardiyovaskülersistemde problemler, sindirimde, iç organlarda problemler oluşabilir. Spor yapmak enerjik olmak için en verimli yöntemlerden birisidir. Abartılmadan, doğru bir şekilde yapılan spor insanı yormaz, aksine enerjisini yükseltir. İllaki spor salonlarında kendinizi yormanıza gerek yok. Yaşınıza uygun spor yapın, yeter.

* ÇEVRESEL FAKTÖRLERE DİKKAT:
Sağlıklı çevre koşulları, uzun yaşamanın sırlarından biridir. Hem fiziksel hem de mental açıdan huzur veren ortamlar insana enerji verir. Yaşadığımız ortam, soluduğumuz hava çok önemli. Bulunduğunuz ortamlarda oksijen oranı düşükse, hava kirliliğivarsa, zehirli gazlar yoğunsa, çok sıcak veya çok soğuksa hatta çok kalabalık, yoğun stresli ortamda yaşıyor ve o stresi boşaltamıyorsanız, soluduğunuz hava kalitesizse, çevrenizdeki insanlar negatifse, tüm bu çevresel faktörler sizin uzun ve sağlıklı yaşamanızı engeller.
POZİTİF DÜŞÜNCEYLE İYİLEŞMEK MÜMKÜN
* Hastalıkların panzehiri pozitif düşünce: Beyin ne kadar sağlıklı ve pozitif düşünürse insan o kadar sağlıklı ve enerjik olur, genç kalır ve o kadar az hastalanır. Çünkü hastalıkların pek çoğu insanın beyninde üretilir. Genetik, fiziksel ve çevresel faktörlerden doğan hastalıklar ise sadece yüzde 10'luk bir dilimde kalır. Birçok kanser türü, kalp damar hastalıkları, midedeki problemler, sindirim dolaşım bozukluklarının en büyük ana kaynağı beyindir. Dolayısıyla düşüncelerimize hakim olursak, düşüncelerimizi pozitif olarak yönlendirebilirsek, negatif düşüncelerden uzak kalırsak, vücudumuza gerekli sağlıklı hormonları salgılayacak gerekli düzeye gelirsek daha sağlıklı ve uzun yaşayabiliriz.Çünkü vücudumuz sonuçta beynimizde yarattığımız senaryolardan, negatif düşüncelerden, problemlerden etkilenerek hormonlar salgılıyor. Bu hormonlar vücudumuza zerk edilen zehirler gibidir. Bu nedenle vücudumuza gerekli pozitif fikirleri, pozitif enerjiyi çekmeliyiz. Eğer hasta oluyorsak hastalığı çekiyoruz demektir. Düşüncelerimizle çekiyoruz. İnsan beynine hastalıklı ve olumsuz düşünceler ekerse kendi kendini hasta edebilir. Beyin verilen her komutu ciddiye alır. Deneyin isterseniz; boş bir sayfaya 100-200 kere ‘ben hasta olacağım' diye yazın. Nasıl hasta olduğunuzu görürsünüz. Bu tür negatif düşünceleri hayatınıza sakın çekmeyin.

* NEGATİF ETKİ YARATAN KİŞİLERDEN UZAK DURUN:
Çevremizde pozitif insanların varlığı sağlıklı yaşamamıza etki eder. Bu nedenle negatif insanlardan uzak durmanızı öneriyorum. Çevresel etkiler, aile, evlilik, ilişkiler, negatif enerjiyle yüklü arkadaşlıklar insanları etkiler.Paylaşımlarda negatif duygu varsa, bu yaşlanmayı hızlandırır.Bu nedenle çevremizi seçerken dikkat etmemiz lazım.
* BANA FARK ETMEZ DEMEYİ ÖĞRENİN:
İnsanlar hayatın zorluklarıyla karşı karşıya geldiklerinde kara senaryolar yazarlar. Karamsar bir bakış açısı strese yol açar ve yaşlanmayı hızlandırır. Gelecek kaygısı, başarısızlıklar, korkular ve daha pek çoğu, negatif düşüncelerden beslenir. Tüm bu olumsuz telkinler, stres hormonlarının salgılanmasına neden olur. Stres de vücudu içten kemiren zehir gibidir. Vücut direncini ve enerjiyi düşürür. Tüm bunları bildikten sonra stresle baş etmek, problemler karşısında "bana fark etmez" deyip yola devam edebilmek, genç ve zinde kalmanın olmazsa olmazıdır. Hiçbir şeyin sonsuz ve mutlak olmadığını bilmek gerekir. Kaygı duymamayı öğrenmek ve takmamak gerek. Bir şey yaşadınız, olay yaşandı ve bitti, buna üzülmenin bir anlamı yoktur. Yaşadıklarımızdan ders alarak pozitif hedefler koyalım, böylece geleceği daha sağlıklı şekillendirebili
* MEDİTASYON YAPIN:
Çok hareketli ve hızlı yaşıyoruz. Gün içerisinde beynimizde birikenleri boşaltmamız gerekli. Bu nedenle uyumadan önce meditasyon yapın. Muhteşem hissedeceksiniz. Yaşadıklarımızı yaşadık, eskide kaldı, onları unutalım, beynimizdeki çöpleri temizleyelim. Yarın yeni bir gün başlıyor. Güzellikleri fark etmeliyiz. Durarak yürümeliyiz, koşmaya gerek yok. Böylece farkında olursunuz. İnsanları, iyilikleri, güzellikleri böylece görebilirsiniz.
* MANTRANIN GÜCÜNDEN FAYDALANIN:
Benim için uzun ve sağlıklı yaşamanın en önemli sırrı sağlıklı bir beyindir. Pozitif düşünen, hedefleri olan, çalışan, devamlı araştıran, okuyan, devamlı kendini geliştiren, gelişime açık bir zihin… Beslenme, çevre ve spor gibi faktörlerin yanında en önemli faktör mental mutluluktur. Dolayısıyla siz ne kadar iyi beslenirseniz beslenin, zihniniz hasta ise sağlıklı yaşamanız mümkün değildir. Nasıl midenize soktuğunuz besinlere dikkat ediyorsanız, beyninize soktuğunuz düşüncelere de dikkat etmelisiniz. Hem fiziksel hem de bilişsel sağlık bir arada olduğu zaman iyi netice verir. Kendinize pozitif telkinde bulunmanın yolu mantra tekniğini uygulamaktır. Uzun bir süredir onbinlerce kişi tarafından uygulanan ve mucizevi sonuçlar yaratan mantramı herkese öneriyorum. Sağlıklı yaşamak ve mutlu olabilmek için bu mantrayı kullanın: "Bugün daha mükemmel bizi yaratıyoruz." Günde 100 kez el yazısıyla bir kağıda yazın. Tekrar tekrar en az 100 kere. Ve mucizevi sonuçlarını görün. Bu mantranın kelimeleri özenle seçilmiştir. Her kelime pozitiftir ve beyne pozitif hedefler telkin eder. Bu mantra ile kendimizi daha güzele, daha ideale, daha uzun yaşamaya programlıyoruz. Uzun ve sağlıklı yaşamak için bu mantrayı da hayat rutinize ekleyin.

Karaciğeriniz uykunuz hakkında ne söylüyor? Dilara Koçak yazdı...
Vücudumuzda bulunan tüm organların sağlığımız üzerinde ayrı önemi var. Hayati işlev bakımından âdeta başrolde oynayan, en büyük organlardan karaciğeri yakından tanımaya ne dersiniz? Protein, karbonhidrat, yağ, vitaminler ve ilaçların vücudumuzda etki gösterebilmesinden sorumlu karaciğer, sağlıklı yaşamın en büyük unsuru. Şöyle ki; yediklerinizi vücudunuzun kullanabileceği besin maddelerine çeviriyor, zararlı olabilecek ilaç ve alkol gibi toksik maddeleri temizliyor. Rol oynadığı sayısız işlevde ötürü karaciğerimiz diğer organlarımızdan çok daha önemli bir yere sahip. Ben de karaciğerinize iyi bakmak için atabileceğiniz adımlardan bahsetmek istedim.

Tatilden dönüşlerin başladığı bugünlerde gündemimizde "kilo vermek, detoks" baş sırada. Karaciğeriniz sağlıklıysa vücudunuz doğal biçimde detoks yapıyor demektir. Peki, karaciğer sağlığı yönünden nasıl beslenelim dediğinizi duyar gibiyim. Oklar burada yine dengeye ve doğallığa işaret ediyor. Detoksun aslında toksinlerden arınma anlamına geldiğini aklınızdan hiç çıkarmamalısınız. Toksinleri vücudunuzdan atabilmek için doğal beslenme ana prensibiniz olmalı. Bunun için sebze ve meyve ağırlıklı ana öğünler, tam tahıl ekmeği, kuru baklagiller, balık, yoğurt, yağlı tohumlar, probiyotik ürünler ile alınan bol sıvı desteğini ön planda tutuğunuz bir beslenme programını benimsemelisiniz.

KARACİĞERİNİZ YAĞLIYSA
Günümüzde gerek değişen yaşam tarzı alışkanlıkları gerekse genetik yatkınlık sebepli karaciğer yağlanması ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Normalde yüzde 10'un altında olması gereken karaciğer yağ oranınız artıyorsa, yağlı bir karaciğere sahipsiniz demek mümkün. Karaciğer aynı zamanda sindirime yardımcı safra üretiminden de sorumludur. Karaciğeriniz yağlıysa temel işlevini yerine getiremeyebilir. Tedavi edilmediğinde başka hastalıkların kapısını açabilir. Örneğin önlem alınmadığında genelde insülin direnci karaciğer yağlanmasının eşlikçisidir. Eğer yüksek vücut ağırlığınız ve bel çevreniz varsa fazla kilolarınızdan kurtulmak ilk adım olmalı. Yapılabilecek en önemli şey, karaciğerin yükünü azaltmak için doğal besinler tercih etmeniz, katkı maddelerinden uzak durmanız. Sebze ve meyve gibi lifli besinlerin tüketimini artırın, özellikle enginarın karaciğer üzerinde olumlu etkisini unutmayın!

Gelelim protein konusuna. Liver International dergisinde yer alan ve 19 katılımcının bulgularının değerlendirildiği bir çalışma, yüksek proteinli bir diyetin, düşük proteinli bir diyete göre daha etkili bir şekilde karaciğer yağlanmasını azalttığını göstermiş. Bu anlamda yağsız et/tavuk gibi seçeneklerin yanında bitkisel proteinlerden de faydalanın; örneğin kurubaklagilleri sofranızdan eksik etmeyin.

Yemeklerin yanında gazlı içecek içme alışkanlığınız varsa bir kez daha düşünün derim! Molecular Nutrition&Food Research dergisindeki bir araştırmanın sonuçlarına göre, yüksek yağlı bir diyetin tek başına karaciğer yağlanmasına neden olmadığı, tatlandırılmış içeceklerin alımıyla da karaciğerde yağ birikiminin hızlanacağı ve karaciğer yağlanmasına neden olacağı görülmüş. Aşırı karbonhidrat ve şeker tüketimi azaltılmaya gayret edin. Fakat karbonhidrat tüketmeyin demiyorum, elbette dengeli bir şekilde tüketebilirsiniz.

UYKU DOSTU SMOOTHİE
Muz, badem gibi besinler, magnezyum minerali ve triptofan adlı aminoasit içerikleriyle uykuya geçişi kolaylaştıran besinler arasında yer alıyor. Öyleyse sıcak ağustos gecelerinde uykuya geçişinizi destekleyecek ve içinizi ferahlatacak muzlu bademli smoothie yapabiliriz: 1 küçük boy taze veya dondurulmuş muz, 1 su bardağı bitkisel süt, 10 adet badem ve 1 çay kaşığı baldan oluşan malzemeyi, smoothie makinesine koyup kıvam alıncaya kadar bekliyoruz. Ve yatmadan 1-2 saat önce tüketmeye özen gösteriyoruz. Afiyet ve sevgiyle, iyi uykular.

Devamı Aşağıda
Sağlık Bakanlığından uyarı:
Sağlık Bakanlığından uyarı: "Bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka hekime başvurun
Devamı
KARACİĞER YAĞLANMASIYLA İLİŞKİLİ
Uyku, ruhumuza ve bedenimize hitap eden, sağlıklı bir yaşamın kilidi gibidir âdeta. İyi ve sağlıklı yaşam için, beslenme, egzersiz ve stressiz yaşam kadar uyku düzeni de çok önemli. Uykuyla ilgili söyleyeceklerim elbette bunlarla sınırlı değil. Araştırmalar, yetersiz uykunun karaciğer yağlanmasıyla ilişkisine işaret ediyor. The Journal of Clinical Endocrinology&Metabolism dergisinde yayımlanan bir çalışma, gece az uyuyan ve sabah saatleri şekerleme yapan bireylerin karaciğer yağlanması açısından yüksek risk taşıdığını ve uyku kalitesinde orta derecede bir iyileşmenin, karaciğer yağlanması riskinde yüzde 29'luk bir azalmayla ilişkili olduğunu belirtiyor. Sizin uyku düzeniniz nasıl? Sağlığınız için uyku düzeninizi gözden geçirmenizi öneririm.

karaciğer yağlanması
uyku

Gizli şeker yani prediyabet son yıllarda daha yaygın hale geldi ve 2030 yılına kadar dünya çapında yaklaşık 470 milyon insanı etkileyeceği tahmin ediliyor. Ailenizde diyabet öyküsü varsa genetik olarak sizin de yatkınlığınız olabilir. Düzenli olarak doktora da görünmüyorsanız diyabet öncesi belirtileri tanımak, tip 2 diyabetle aranıza mesafe koymanıza yardımcı olur. Doç. Dr. Halit Yerebakan anlatıyor... (Sabah)
14.08.2022 - 16:05 Son Güncelleme: 14.08.2022 - 16:05

Ailesinde tip 2 diyabet öyküsü olanlar ya da kan şekeri değerleri yüksek olup sınırda diyabetik olanlar muhtemelen prediyabet yani gizli şeker hastalığı terimini duymuştur. İlk dönemlerinde ciddi belirtiler ortaya çıkmadığı için fark etmesi zor ancak tedavisi mümkün olan prediyabet, ilerlediğinde ise tip 2 diyabetle karşılaşılabiliyor. Doktorunuz prediyabet tanısı koyduysa hemen telaşa kapılmayın. Bu sonunda mutlaka tip 2 diyabet hastası olacağınız anlamına gelmiyor. Sadece risk altında olduğunuzu gösteriyor, ki dediğim gibi tedavisi mümkün ve alacağınız önlemlerle diyabet riskinizi düşürebilirsiniz.

GENETİK YATKINLIK OLABİLİR

Ailenizde diyabet öyküsü varsa genetik olarak sizin de yatkınlığınız olabilir. Düzenli olarak doktora da görünmüyorsanız diyabet öncesi belirtileri tanımak tip 2 diyabetle aranıza mesafe koymanıza yardımcı olur. Prediyabet normalden yüksek olan ancak herhangi bir diyabet türü için kriterleri karşılamayan kan şekeri seviyelerini ifade eder. Prediyabet tanısı koyulabilmesi için açlık plazma glikozu, oral glikoz toleransı ve hemoglobin değerlerinden en az birinin normalden yüksek olması gerekir. Kan şekeri seviyesinin yüksek olması yani hiperglisemi bir prediyabet habercisi olabilir ve belirgin bazı semptomları olsa da herkes bu semptomları rahatlıkla tanıyamayabilir. Hatta bu yüzden prediyabet yıllarca tanı koyulmadan kalabilir. Prediyabet ilerlediği taktirde tip 2 diyabetin yanı sıra kalp hastalıkları riskini de artabilir. Bu nedenle zamanında tanı konmalı ve hemen tedaviye başlanmalı.

RİSK FAKTÖRLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİN

MAALESEF prediyabet belirtilerinden bazılarını yaşayıp yaşamadığınızı gösterebilecek klinik olarak tanımlanmış net bir liste yok. Ancak bazı işaretler prediyabet ihtimalini düşünmeniz gerektiğini gösteriyor olabilir. Bunlardan biri kan şekerinizin sık sık yükselmesi. Yani kendinizde hiperglisemi belirtilerini gözlemleyebilirsiniz:

-İdrara sık çıkma

- Sürekli su içme ihtiyacı

- Sürekli açlık hissi

- Bulanık görme

- Ellerde ve ayaklarda karıncalanma veya uyuşukluk

- Hızlı kilo kaybı

- Yavaş iyileşen veya sürekli enfeksiyon geliştiren yaralar

SAĞLIKLI BESLEN EGZERSİZ YAP
Dünyayı saran tehlike gizli şeker
Sonucun tip 2 diyabete uzanıyor olması prediyabetin önlenmesinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yaşam ve beslenme tarzında yapılacak değişiklikler ve tip 2 diyabet tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar prediyabetin tersine çevrilmesine yardımcı olabiliyor. Sağlıklı beslenin, egzersiz yapın ve ideal bir kiloda kalmaya özen gösterin.
Alt 17-08-2022, 10:48
Üye

İşte böyleee,

Roza Galeri Roza Sağlık Uzun yaşamın sırrı! İşte ömrü en az 10 yıl uzatan mucizevi besin
Yapılan bir araştırma, antosiyanin gibi bazı spesifik bileşikleri incelemek için, tek tek meyvelerin sağlıklı özelliklerine odaklanmaya başladı. Bir uzmana göre, bir meyve kan dolaşımını şaşırtıcı bir şekilde %45 oranında artırarak ömrü uzatabilir.

Giriş Tarihi: 29.11.2021
08:49
Güncelleme Tarihi: 29.11.2021
08:52
PAYLAŞ
Uzun yaşamın sırrı! İşte ömrü en az 10 yıl uzatan mucizevi besin
Kişinin uzun bir yaşam sürme şansını belirleyen çok sayıda faktör vardır , ancak iyi bir beslenme sisteminin önemi ne kadar vurgulansa azdır. Meyve ve sebzeler, yüksek konsantrasyonlarda antioksidanlar sayesinde uzun ömürlülüğü artırmaya özellikle meyillidir.

Bir çalışmada, araştırmacılar frenk üzümünün önemli niteliklerini ve bunların arter sağlığı üzerindeki etkilerini ortaya çıkardı. Egzersiz Fizyolojisi Profesörü Mark Willems'e göre, bir haftalık alım bile genel kan dolaşımı için ikna edici sonuçlar sunabilir ve vücudun saatini 10 yıl geriye döndürmeye yardımcı olabilir.

Uzun yaşamın sırrı! İşte ömrü en az 10 yıl uzatan mucizevi besln.
Profesör Willems, 2013'ten beri Yeni Zelanda frenk üzümü antosiyaninini inceliyor ve sağlıklı dolaşımın, hayati organların en iyi işlevini korumak için uzun ömürlülüğün anahtarı olduğuna dair kanıtları sağladığını belirtti.

Chichester Üniversitesi'nde yürütülen çalışma, frenk üzümünün kardiyovasküler sağlık için ikna edici faydaları konusunda büyük bir atılım yaptı.

Araştırmacılar, frenk üzümü özü takviyesi alımının, kas kasılması sırasında ana arter kan akışını yüzde 45'e kadar artırdığını gözlemledi.

Klinik olarak önemli değişiklikler sadece dört ila yedi gün arasında gözlendi.

Tüm vücudu iltihaplardan arındıran mucize! 1 tane yemek sizi yeniden doğmuş gibi yapacak…
Harvard'lı beslenme uzmanı beynini genç tutan besini açıkladı! İşte her gün yediği o yiyecek…
Kahve içmek için en doğru yöntem! Yararlarını ikiye katlıyor.
Yorgunluğun arkasındaki sinsi hastalık meğer buymuş! Sağlığınızı kökten bitiriyor…
Türkiye'nin gizli pandemisi! Günde bir adet yediğinizde kabızlık sorununu yok ediyor
Uzun yaşamın anahtarı bulundu: Tabağınıza birkaç tane koymanız yeter! Ömrü en az 5 yıl uzatıyor

Kan akışını teşvik edici etkiler, arterleri genişleten ve böylece kaslara, dokulara ve diğer hayati organlara dolaşımı artıran antosiyaninlere indirgendi.

Profesör Willems, "Antosiyaninin görünen ömrü boyunca sağlığı etkilemek için anlamlı potansiyelinin yüzeyini kazıyoruz" diye ekledi.

Profesör Willems, "Bir şekilde frenk üzümü bileşikleri kan damarlarını daha sağlıklı ve genç yapıyor" açıklamasında bulunuyor.

Frenk üzümü ekstraktının alım kolaylığının, kan damarlarımız üzerinde faydalı bir etki sağlamak için koruyucu bir ilaç olarak hareket edebileceği önemli bir bulgudur" dedi.

Uzun yaşamın sırrı! İşte ömrü en az 10 yıl uzatan mucizevi besin.
Profesöre göre, bu bileşikler, yüksek tansiyona katkıda bulunan kardiyovasküler kusurlara karşı bir tampon görevi görebilir.

Uzun yaşamın anahtarı bulundu: Tabağınıza birkaç tane koymanız yeter! Ömrü en az 5 yıl uzatıyor
Tüm vücudu iltihaplardan arındıran mucize! 1 tane yemek sizi yeniden doğmuş gibi yapacak
Her yemekten yarım saat önce tüketin! Yüksek kan şekerini dakikalar için düşürüyor
Yıkıcı etkileriyle organlarınızı mahvediyor! Asla ağzınıza sürmemeniz gereken o besin…
Evinize aldığınız bu içecek hastalıklara davetiye çıkarıyor! Asla evinize sokmayın...
Sağlıklı diye hepimiz tüketiyoruz! Felce neden olduğu ortaya çıktı

Yüksek tansiyon, dünya çapında önde gelen ölüm nedenlerinden biri olduğu için genellikle 'sessiz katil' olarak adlandırılır.

Sayısız kalp yetmezliği, koroner arter hastalığı, felç, periferik arter hastalığı ve vasküler bunama vakasının arkasındadır.

Frenk üzümü, her ikisi de hipertansiyon ve kardiyovasküler sağlık için bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları olan iyi bir potasyum ve Linolenik asit kaynağıdır.

Potasyum kan basıncını düşürebilirken, GLA kalpteki hücrelerin hasara direnmesine yardımcı olur ve kan damarlarındaki trombosit kümelenmesini yavaşlatır.

Profesör Willems, "Çalışmalarda frenk üzümünün normal kan basıncına sahip insanlar üzerinde çok az etkisi olduğunu görüyoruz" dedi.

Tüm vücudu iltihaplardan arındıran mucize! 1 tane yemek sizi yeniden doğmuş gibi yapacak…
Bunlar olmadan mutlu olmak imkansız! İşte uzun ilişkinin sırrı için 15 altın kural…
Sağlıklı diye her gün yiyoruz! Dikkat: Diyabetin en büyük sebebi çıktı
Sağlıklı diye tüketiyoruz ama beyni hızla yaşlandırıyor! Felç ve bunama riskini üç kat artırıyor
En ölümcül hastalıkların asıl sebebi ortaya çıktı! Meğer sebebi bu vitaminmiş
Kahve içmek için en doğru yöntem! Yararlarını ikiye katlıyor…
"Ancak, hipertansif yetişkinlerde, dut yüksek tansiyona neden olan bir şeyi hedefliyor. Ancak sistemde herhangi bir kusur yoksa, frenk üzümü için daha az şey var demektir.

"Bunun yanı sıra, en iyi strateji, yüksek tansiyon gelişene kadar beklememek ve frenk üzümü, sağlıklı kardiyovasküler fonksiyonu destekleyerek önlemeye yardımcı olabilir."

Profesör Willems'in araştırması, hipertansif hastalarda yüksek tansiyonu düşürmek için frenk üzümü suyunun kullanımını destekleyen bir dizi kanıta katkıda bulunuyor.

"Araştırmalarda frenk üzümünün normal tansiyonu olan insanlar üzerinde çok az etkisi olduğunu görüyoruz" diye ekledi.

"Ancak, yüksek tansiyon hastası yetişkinlerde, bu meyve yüksek tansiyona neden olan bir şeyi hedefliyor. Ancak sistemde herhangi bir kusur yoksa, frenk üzümü için daha az şey var."

Her yemekten yarım saat önce tüketin! Yüksek kan şekerini dakikalar için düşürüyor
Bunu yediğiniz anda kalp krizini tetikliyor! Kesinlikle uzak durmanız gereken o yiyecek

Harvard'lı beslenme uzmanı beynini genç tutan besini açıkladı! İşte her gün yediği o yiyecek…

B12 vitamini seviyelerinin en dipte olduğunun işareti! Ayaklarınızda bu his varsa...
Tükettiğiniz anda beyin hücrelerini öldürüyor! Nörologların asla tüketmeyin dediği o besin zehir saçıyor!

Bununla birlikte, en iyi stratejinin, sağlıklı kardiyovasküler işlevi destekleyerek önlemeye yardımcı olabileceğinden, frenk üzümü kullanmak için yüksek tansiyon geliştirmeyi beklememek olduğunu da sözlerine ekledi
Alıntı
85 dedenizTolonbey

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil