Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-06-2009, 02:32
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın phantom demek istediğim toplumların genel yapılarından kaynaklanan bir şey mesela ben müslümanım ve bir mühendisim bu benim üretici bir insan olamayacağı anlamınamı geliyor.Bir insan inançları yüzünden kıt üretemeyen yada gelişime kapalı olan bir karakteristlik özellikmi gösteriyor.İnanç sahibi=üretemez diye bir tabirmi var bu dünyada da biz bilmiyoruz...

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 02-06-2009, 02:33
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

bnları dinleri olduğu için değil tembelliklerinden ve bilimsel düşünemeyişlerinden bulamamaktadırlar
Bu aslında ırkçı ve bütün Müslümanları aşağılayan bir yaklaşımdır.

Her Müslüman okumuşun dile getirdiği düşünceyi ciddiye alırsak şu sonuca ulaşırız: Dünya'daki işe yaramaz, ahlaksız, miskin, aptal ve sair olumsuz özellik taşıyan insanların çoğu İslam'a mensup olmuştur. Kötü olan İslam değil Müslüman halklardır. Örneğin Almanlar, Ruslar veya Japonlar Müslüman olsaydı şimdi Mars'ta ezanlar okunuyor olacaktı. İslam'ın talihsizliğine bakın ki bütün adi ırklar kitleler halinde Müslüman olmuşlardır.

Bu yaklaşım doğru mudur?

Hayır. Bu, Müslümanların dile getirdiği, mantıkta kısa devreye yol açan en bayağı argümanlardan sadece biridir.
Alt 02-06-2009, 02:37
Kıdemli Üye

Çellist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu aslında ırkçı ve bütün Müslümanları aşağılayan bir yaklaşımdır.

Her Müslüman okumuşun dile getirdiği düşünceyi ciddiye alırsak şu sonuca ulaşırız: Dünya'daki işe yaramaz, ahlaksız, miskin, aptal ve sair olumsuz özellik taşıyan insanların çoğu İslam'a mensup olmuştur. Kötü olan İslam değil Müslüman halklardır. Örneğin Almanlar, Ruslar veya Japonlar Müslüman olsaydı şimdi Mars'ta ezanlar okunuyor olacaktı. İslam'ın talihsizliğine bakın ki bütün adi ırklar kitleler halinde Müslüman olmuşlardır.

Bu yaklaşım doğru mudur?

Hayır. Bu, Müslümanların dile getirdiği, mantıkta kısa devreye yol açan en bayağı argümanlardan sadece biridir.
Sayın çellist ben o insanların neden o drumlara geldiklerinide daha önce defalarca anlattım.Sosyoekonomik bozukluklar,devamlı süregelen çatışmalar ve savaş,bu topraklardaki bazı şeylerin paylaşılamaması,bilinçli şekilde cahil kalmalarını sağlayan bazı dış güçler vs. vs.

Halkta tabiki yıllardır süregelen oluşumlardan etkilenerek üretemeyen bi hal almıştır.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 02-06-2009, 02:42
phantom
Üye Değil

İslam tarihindeki ünlü kişilerin tamamına yakınının ne etnik kökeni ne de gerçek inançları hakkında kimsenin bir bilgisi yok.Özellikle karartılmışlar.

Örneğin İbni Haldun.Kimdir bu bilgin?

Ya da Osmanlı devletini kuranlar gerçekte kim?

İslam bilginleri,devlet adamları,askerleri kimdirler aslında?

Üzgünüm şu an şarabın etkisi ile tam olarak kafamı toparlayamıyorum.

Ama söylemek istediğimi sanırım söyladim.
Alt 02-06-2009, 02:45
Kıdemli Üye

Evet ama benim söylediklerime bir yanıt değil bu sayın phantom.İnanan bi insan bilimsel düşünemezmi,bilim,için uğraşamazmı,bir şeyler üretemezmi,aklı pozitif herhangi bir ilme çalışamazmı?

Saygılarımla...

Alt 02-06-2009, 02:54
phantom
Üye Değil

Sevgili nogada ,

Elbette..

Buradaki herkes aynı şeyleri yaşadı eminim. Hatta ben bir keresinde sabah saat 05'ten saat 09'a kadar yeni bir Osmanlı devleti kurgulamıştım kafamda.Avrupa'ya Asya'ya seferler düzenledim kafamda.İslam dini için ne buluşlar düşünmüştüm.Ama sonuçta kulanıldığımızı anladım.Bizleri birileri kurguluyor.Ve aslında ne için olduğunu bilmediğimiz savaşlarda kırdırılıyoruz.Birilerinin gönüllü askerleriyiz yani.

Örneğin bizim tarihimizde yapılan savaşların gerçek nedenlerini kim bilebilir.

O kadar insanımızı kaybettik.Neden?

İslam önceleri çok tatlıdır.Her şeyin nedenini,sonucunu çözmüş gibi olursun ilk önce ama zamanla işin içinde başka işlerin olduğunun farkına varırsın.

Dediğim gibi..

İslam tarihindeki ünlülerin gerçekte kim olduğunu belki Allah biliyordur. Varsa tabii..
Alt 02-06-2009, 03:01
Kıdemli Üye

İşte bende zaten bir çok forumda bunu belirtiyorum.İnancı olan bir insan olarak değil işin siyasi tarafına bakarak olaylara yorum getiriyorum her zaman.Birileri var ve bu yüzyıllardır var ama kim bilinmiyor.Dünyada bir çok komplo teorisi var ama sonuç yok.Kendi düşüncem İslam ülkelerini yada burda yaşayanları alaya alırcasına sözler sarfedeceğimize bunların siyasi boyutlarına odaklanmalı ve o insanları o hale getiren etkilere karşı tüm dünya olarak bir ortak bilinci geliştirmeliyiz.Öncelikle o bölgelerde olan yıkımı,savaşları dünya insanları olara engellemeliyiz.Neden açgözlü bazı odaklar tarafından yapay olarak üretilen savaşlardaniterör örgütlerinden oraların masum halkı etkilensinineden bir sonraki nesillere intikam ve gözü kanlanmış gençler bırakılsın.Bazılarının ceplerini doldurmak için neden bazılarını feda ediyoruz sayın phantom.Her ırk insan değilmi onlar başka bir türmü onlarda doğduklarında teröristmi olarak bu dünyaya adım atıyorlar.

Hayır suç onları o hale getirenlerde ve asıl insanlık görevi onları üretebilen,eğitimli,dünyayla entegre olmuş hale getirmektir.

Saygılarımla...

Alt 02-06-2009, 03:19
phantom
Üye Değil

Ben batı ülkelerini iyi kötü bilen biriyim. Oradaki insanlarda hem genetik nedenlerle hem de eğitim vs başta olmak üzere kendilerini aşmışlık var.Karşılaştıkları sorunları bir bütün olarak algılayıp bir bütün halinde mücadele verip çözüyorlar.

Ama müslümanlarda bu yok.Özellikle Türkiye'de..Çeşitli nedenleri var.Örneğin hiç bir müslüman ülkede ırksal bir birlik yok.Türkiye'de de..En son okuduğum habere göre Türkiye'de yedi ayrı ırktan insan yaşıyor.Bunların içinde bir kısmı da yoktu.Bu genetik çeşitlilik insanların bir araya gelmesine engel oluyor.İnsanların birbirine düşman gibi bakmasından da belli vaziyeti umumiye.

Yine bu nedenle herkes kendi canının kaygısında.

İşte bu tür forumlarda ne kadar insan varsa, onlar bir şeyleri değiştireceğini sanan.

Ama nafile..

İşte gecenin bu saatinde laf olsun torba dolsun diye konuşuyoruz.

İslam ülkeleri düzelmez.Hatta daha da kötüye gideceği herkes tarafından görülüyor.

Öyle ki bu günkü terörü filan mumla arataırlar belki de..

Belki değil öyle.

Çünkü hep böyle oldu bu.
Alt 02-06-2009, 03:25
Kıdemli Üye

O zaman hepimizin istediği aydınlık ve çağdaş günler dileklerimle,size iyi geceler diliyorum.Dilerimki düşündüğünüz gibi değilde tam tersi olarak gelişir olaylar ve insanlar birarada mutlu yaşamayı öğrenerek çağdaş evrensel ve insani değerler üzerine kurulmuş bir medeniyete doğru ilerler.

Alt 02-06-2009, 03:30
phantom
Üye Değil

Ben de bu dileklere katılmak isterdim.Ama dünyanın vaziyeti umumiyesi o kadar berbat ki..

Herkese selam.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil