Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-05-2007, 12:03
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Köpekbalıkları ve Meryem

Kendi kendini dölleyebilen köpekbalığı

23 Mayıs, 2007

*
Tüm Bilim Haberleri

Bilimadamları, kendi kendini dölleyebilen köpekbalığı tespit etti.

ABD ve Kuzey İrlanda'dan araştırmacılar, çekiç köpekbalığı türüne ait dişi köpekbalığının, erkekle ilişkiye girmeden yavruladığını, yavrunun sadece annenin DNA'sını taşıdığını belirledi. Böyle birşey, köpekbalıkları arasında ilk kez tespit ediliyor.

İngiltere'de yayımlanan 'Biology Letters' dergisine göre, ABD'nin Nebraska eyaletinde bir hayvanat bahçesindeki akvaryumda bir köpekbalığı yavrusu, beklenmedik bir şekilde dünyaya geldi.

Yavru köpekbalığı herkesi şaşırttı çünkü akvaryumdaki dişilerin hiçbiri hayatlarında hiç erkek köpekbalığıyla biraraya getirilmemişti.

DNA testi yaparak yavrunun babasız dünyaya geldiğini belirleyen uzmanlar, bu örneğin en azından bazı dişi köpekbalıklarının, erkek bulamadıklarında kendi kendine üreme tarzına geçebildiğini gösterdiğini açıkladı.

'Partenogenes' (eşeysiz üreme) olarak bilinen kendi kendini dölleme yeteneği, bazı kuşlar ve sürüngenlerle hem suda hem karada yaşayan canlılar arasında nadiren de olsa görülmüştü.

(İnsanlar arasındaki eşeysiz üremeyi yazmayı unutmuslar sanırım)

http://www.cnnturk.com/BILIM_TEKNOLO...haberID=351270

Bu arada nesli tükenmekte olan çekic köpekbalıklarının Hz.Meryeme özenipte bir kurtarıcı bir mesih dünyaya getirerek soylarını kurtarması için bu işe *girişmiş olabilirlermi diye insan düşünmeden edemiyor

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 23-05-2007, 12:07
tewderi tewderi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Köpekbalıkları ve Meryem

Yavru köpekbalığı herkesi şaşırttı çünkü akvaryumdaki dişilerin hiçbiri hayatlarında hiç erkek köpekbalığıyla biraraya getirilmemişti.

Ben o rada çalışanlardan şüphelenirim.

"Yeryüzünde hic bir insan toplulugu, biribirinden daha asagi, daha önce ve daha antik degildir. Tümü de insanin dogaya yüksek uyumunu geleneksellesmis kültürel yasamin binlerce yillik ürnünü temsil eder." Gordon Schild.
Alt 23-05-2007, 12:27
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

EYYY hikmetinden sual *olunmayan alllahım sen nelere kadirsin bir balığı bile erkeksiz oğullar kızlar veren yarab meryeme nasıl asılsız ve ahlaksız iftiralar isnad ederler.
*Bunlar yüce rabbimin, et sote kazanlarında *papaz yahnisi olmaya haketmiş münafıklardır..İşte bunlar
namütenahi kaynayıp azap çekmeyi hak etmiş ,kalbi ve başka yerleri mühürlenmiş kafirlerdir.

bakın aşağıdaki meryem suresindeki ayetler ne diyor.

15. Doğduğu gün, öleceği gün ve diriltileceği gün ona selam olsun! *

* * 16, 17. (Ey Muhammed!) Kitapta (Kur'an'da) Meryem'i de an.Hani ailesinden ayrılarak doğu tarafında bir yere çekilmiş ve (kendini onlardan uzak tutmak için) onlarla arasında bir perde germişti. Biz, ona Cebrail'i göndermiştik de ona tam bir insan şeklinde görünmüştü. *

* * 18. Meryem, "Senden, Rahmân'a sığınırım. Eğer Allah'tan çekinen biri isen (bana kötülük etme)" dedi. *

* * 19. Cebrail, "Ben ancak Rabbinin elçisiyim. Sana tertemiz bir çocuk bağışlamak için gönderildim" dedi. *

* * 20. Meryem, "Bana hiçbir insan dokunmadığı ve iffetsiz bir kadın olmadığım halde, benim nasıl çocuğum olabilir?" dedi. *

* * 21. Cebrail, "Evet, öyle. Rabbin diyor ki: O benim için çok kolaydır. Onu insanlara bir mucize, katımızdan bir rahmet kılmak için böyle takdir ettik. Bu zaten (ezelde) hükme bağlanmış bir iştir" dedi.
Alt 23-05-2007, 13:18
Üye Değil

"tewderi: Ben o rada çalışanlardan şüphelenirim."
Alt 24-05-2007, 22:55
el-alem el-alem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

allah allah....

bu işdede cibril'in parmagı olmasın sakın...

Sermayeye selam, tanrı'ya devam...
Alt 27-05-2007, 07:49
dolfen dolfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evet nemı diger cebrail hazretleri meryeme erkek kılıgında görünür ve ceeeee *diyerek onu kibarca döller...

tanrı emriyle tabii

bunu bikaç kaynaktan okumuştum...

http//dolfen.blogcu.com/

Son söylediğim her zaman doğrudur, bir sonraki onu yalanlasa da...!

Önerilen Siteler