Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-10-2009, 14:13
Wand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wand Wand isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet doğru sen benim söylemediklerim zihnimden geçirdiklerimi bile anladın ben senin yazdıklarını anlamamışım kardeş çok saol bunu söylediğin için..Farkına varınca içim huzurla doldu!

Ayrıca biraz saygın olsa

1. Senin anlama sorunsalın..

şunu 2.kere yazmazdın..ki 1.de ben sana bana hakaret ettiğin halde aynı şekilde cevap vermemişken..

yinede karşımdakinin bir insan olduğunu , 2 kezde olsa hata yapabileceğini düşünerek sana hakaret etmeyeceğim..Yanlız bunun 3.sü olmayacak şimdiden söyleyeyim.

saygılarımla.

Tanrı biliyor..Tanrıdan değil yarattıklarından nefret ettim.
Ashitaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ashitaka Ashitaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ahmetsecer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ortada bu kadar kompleks bir yapı varsa bunu yapan bir Yaratıcı var demektir, yoksa bu kadar kompleks bir yapı tesadüfen oluşamaz.
Bir kompleks yapının oluşması bir yaratıcının varlığını kanıtlayamadığı gibi bir yaratıcının var olmadığınıda kanıtlayamaz.Durumdan çıkarabileceğin tek sonuç ortada kompleks bir yapının var olduğudur.
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

nogada´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani bu kadar ilkokul çocuğu mantığı içeren bir benzetme ile daha önce karşılaşmadım.Ve sizede yakıştıramadım bu kadar komplex bir şeyi ne ile karşılaştırmışsınız

Saygılarımla...
Mantık aynı mantık değil mi nogada... Basit örnekler daha açıklayıcı oluyor bence. (ancak bunlardan anlıyorum, henüz ilk okul bitmedi daa )

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 09-10-2009, 14:14
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

yahu ahmet bu evrim azıcık kurana uysaydı üstadı azamın(h.y.) gibi hemen atlayacaktınız kuranda yüce rabbimiz bunu 1400 yıl önce haber verdi diye böbürlenirdiniz şimdi bu iş kurana uyduramayınca feveran edip. barodan atanmış bedava allah avukatları haline geliyorsunuz. senin gibi barodan atanma çok avukat gördük ama burda bir mübaşiri bile ikna edemediler

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 09-10-2009, 14:29
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yahu ahmet bu evrim azıcık kurana uysaydı üstadı azamın(h.y.) gibi hemen atlayacaktınız kuranda yüce rabbimiz bunu 1400 yıl önce haber verdi diye böbürlenirdiniz şimdi bu iş kurana uyduramayınca feveran edip. barodan atanmış bedava allah avukatları haline geliyorsunuz. senin gibi barodan atanma çok avukat gördük ama burda bir mübaşiri bile ikna edemediler
kesinlikle katılıyorum özgür... birazcık şanseseri evrime benzer bir sözcük olsaydı görürdünüz nasıl sahipleniyorlar.. kuranda birçok anlamsızca yazılmış kelimeden ne ulvi manalar çıkaran bu hacı-hocalar buna da bir kelimeyle yakıştıma yaparlardı ve de en çok sahiplenen onlar olurdu zaten... hani dünya düz diyenlerden sonra olay açığa çıkınca bi kelimeden dünyanın yuvarlak olduğunu zaten kuran söylüyora çeviren, kıvırtan güruha bir bakın yeter....

ama zaten yavaş yavaş kuranla evrim çelişmiyor eskiden de ilk müslümanlar bunu söylemiş diyen aklıevveller ortaya çıkmaya başladı bile..

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 09-10-2009, 14:33
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahmetsecer sen bu yöntemlerinle evrim teorisine toz bile konduramazsın...Az biraz saksıyı çalıştır.
Alt 09-10-2009, 16:08
ahmetsecer ahmetsecer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Exclamation Cvp

Ben hiçkimseyi ikna etmeye çalışmıyorum, böyle bir amacım kesinlikle yok. Çünkü iman edecek insanlarda etmeyecek insanlarda bellidir. Siz ne yaparsanız yapın Allah dilemedikçe iman etmeniz ve söylenenleri kabul etmeniz mümkün değil. Bu insanlarla aramızda görünmez bir perde var. Bizim anlattıklarımız onlara ulaşmıyor, kafa yapıları ona göre yaratıldığı için kavrama kabiliyetleri yok, bu yüzden inanmıyorlar. Allah zaten çok fazla insanın iman etmeyeceğini bildiriyor, bu yüzden bizim içimiz çok rahat. Allah dileseydi yeryüzünde iman etmeyecek hiçbir insan olmazdı.
Alt 09-10-2009, 16:17
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

--------------------------------------------------------------------------------

Ben hiçkimseyi ikna etmeye çalışmıyorum, böyle bir amacım kesinlikle yok. Çünkü iman edecek insanlarda etmeyecek insanlarda bellidir.ahmet
ozaman neyle, ve niçin uğraşıyorsun. ayrıca ifadene göre allah herşeye karar vermiş bizim suçumuz ne kendi çalıp kendi oynuyor
(yalnız söyleyeim yukardaki söylediklerin kadericiliğe girer sünni islama göre söylediğin şirke girer hani derlerya yarım doktor candan yarım imamada dinden edermiş.)
senin söylediğin kaderiye mzhebine girer yarım hoca
ayrıca kaderiyeciler

Her şeyi kadere, takdire, alın yazısına bağlar, daha doğrusu suçu Allah'a bulur. Allah alnıma cennetlik, cehennemlik ne yazdıysa ibâdet, taat onu değiştirmez inancındadırlar. Kur'ân-ı Kerim' in bir çok âyetlerine ters gelen bu itikadları yüzünden cehennemlik olurlar.
sünni cilerde bu işten kurtulamk içinde cüzi iradeyi bulmuşlardır
yarım hocam ahmet

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 09-10-2009, 16:41
Ashitaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ashitaka Ashitaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ahmetsecer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben hiçkimseyi ikna etmeye çalışmıyorum, böyle bir amacım kesinlikle yok. Çünkü iman edecek insanlarda etmeyecek insanlarda bellidir. Siz ne yaparsanız yapın Allah dilemedikçe iman etmeniz ve söylenenleri kabul etmeniz mümkün değil. Bu insanlarla aramızda görünmez bir perde var. Bizim anlattıklarımız onlara ulaşmıyor, kafa yapıları ona göre yaratıldığı için kavrama kabiliyetleri yok, bu yüzden inanmıyorlar. Allah zaten çok fazla insanın iman etmeyeceğini bildiriyor, bu yüzden bizim içimiz çok rahat. Allah dileseydi yeryüzünde iman etmeyecek hiçbir insan olmazdı.
Madem iman edecekle etmeyecek olan belli, neden bir sınava tutuluyoruz?
Madem Allah dilemedikçe benim iman etmem mümkün değil neden ben Allah'a iman etmediğim için cehennemlik olacağım?
Aramızdaki görünmez perde nedir,nasıldır,neden insanların arasına görünmez bir perde koyulmuştur ve sizin anlattıklarınızın bize ulaşması engellenmektedir?
Neden Allah kimilerini Kur'an'ı kolayca anlayabilecekleri bir şekilde yaratmışken diğerlerini bu nimetinden mahrum bırakmıştır?
Alt 09-10-2009, 19:41
Yargan Kam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yargan Kam Yargan Kam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ashitaka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden Allah kimilerini Kur'an'ı kolayca anlayabilecekleri bir şekilde yaratmışken diğerlerini bu nimetinden mahrum bırakmıştır?
Perde yüzünden.

Umut Samimiyettir...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil