Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-03-2011, 19:36
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinde zorlama yoktur. Bakara 256

İslam hoşgörü dinidir. Sen müslüman oldun diye diğerleri müslüman olmak zorunda değildir.Ben bir müslüman olarak böyle söylemlerde bulunmam ,Kişiye Allah hidayet verdiyse zaten doğuştan ateist bile olsa Doğru yol islam'ı bulur.

güldüm.

tevbe 5 ; Haram aylar çıkınca bu Allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

nisa 89 ; Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

nisa 91; Diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. Bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. Eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. İşte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

tevbe 73; Ey peygamber! Kafirlere ve münafıklara karşı cihad et ve onlara karşı çetin ol. Onların varacakları yer cehennemdir. Ne kötü bir varış yeridir orası!

... daha devam eder.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 22-03-2011, 19:45
Ovidius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ovidius Ovidius isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Müslüman oldum deyince,müslüman olabilirsin kolay ve zahmetsizdir.
Ama sorun şu:Bilerek ve anlayarak müslüman olunamaz.
Bilmeden ve anlamadan olunur veya doğulur..
Konu sahibinin kullandığı kelimeler bu başlığın laf olsun diye açıldığını gösteriyor..

''Havva anan dünkü çocuk.ANADOLUYUM ben.
A.Arif
Alt 22-03-2011, 20:12
Araform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Araform Araform isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

berguzar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Özür dilerim ama çok ama çok basit bir harf hatası bu kadar büyütülmeye ve ciddiye alınmaya değmez.
Üstelik şöylede bir durum var. Mesela benim her karesini hemen hemen hatırladığım bir film vardır. Kızarmış Yeşil Domatesler. Ama bana sorun başrollerde kim var diye, inanın hatırlamam. Algıda seçicilik diye bir şey var, bilirsiniz. Demekki arkadaş İlhan Arsel'in adına değil, fikirlerine odaklanıp öyle bir değerlendirme yapmış kendi inanç dünyasında.
Ya da siz bunun böyle algilanmasi gerektigine inaniyorsunuz.
Alt 22-03-2011, 21:38
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

.burdakı kişilerin islami bilgisi sıfır;
Hikayeyi geçtim , İlhan AYsel i de geçtim , ama üstteki alıntı yenilir yutulur cinsten değil . Üyelerimizin herbirinin yeri ayrı olup , birçoğunun İslam da dahil dinler hakkındaki bilgileri azımsanamayacak düzeydedir..

Hoşgeldiniz..

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..
Alt 22-03-2011, 22:25
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

berguzar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Din tektir ve doğrudur zaten. İslamdır o da. Her doğan islam fıtratı üzerine doğar yazar kuranda. Her doğan ibaresi dünya üzerindeki bütün insan cinsini kapsar. Benim adım bergüzar, seninki flipper ama ikimizde insanız. O yüzden insanların inançlarını isimlendiriş şekline takılmayın derim ben şahsen.

İslam selam kökünden gelir. Huzur-barış-esenlik demektir. Brahma'da aynı şeyi diyorsa inanın islamdan bahsediyordur. Sadece kendini niteleme tanısı başka.
Diğer dinlerden bahseden Kuranı indiren Allah, neden acaba diğer kitaplarda İslamdan bahsetmez.
Alt 22-03-2011, 22:44
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hz. Aişe’nin Evlilik Yaşı Konusundaki Görüşlerin Tenkit ve Tahlili
Hz. Aişe’nin Hz. Peygamber ile evlilik yaşı konusundaki tartışmaları maddeler halinde verip, her bir madde içinde; bu görüşlerin eleştirilerini yaptıktan sonra, kendi görüş, değerlendirme ve cevaplarımızı da aynı madde içinde belirteceğiz.
Mevlana Şibli “Asr-ı Saadet” isimli eserinde; Hz. Aişe’nin doğum tarihi ile ilgili bilgilerin güvenilir olmadığından hareketle evlilik yaşını tespit etmeninde mümkün olamayacağını, dolayısıyla rivayetlerde belirtilen yaşın, kuşkulu olduğunu söylemiştir.Aynı görüşe Rıza Savaş’da katılmaktadır.İslam tarihi kaynaklarında, hiçbir sahabînin doğum tarihi konusunda net bir bilgi yoktur. “Asrı Saadet” isimli esere yaptığı (ilave) açıklamalarda Ö. Rıza Doğrul’un da belirttiği gibi, o dönemde, bugünkü gibi nüfus daireleri yoktu ve kimsenin doğum kaydı yapılmıyordu. Nitekim günümüzde bile, özellikle kırsal kesimde, doğan çocukların doğum kaydı yapılamamakta, çocukların ailelerine çocuğun yaşı sorulduğunda, tarih olarak “ekinler biçildiği zamanda, narlar kızardığında, bir kış günü veya şu önemli olay olduğunda doğdu ” şeklinde cevaplar alınmaktadır.O dönemde bütün sahabilerin yaşları, genelde ölüm zamanındaki yaşlarına göre hesaplanıyordu. Bu ilkeden hareketle, Hz. Aişe’nin vefat tarihinden, yaşı çıkarıldığında yaklaşık olarak doğum tarihi bulunabilir. İslam tarihçileri, Hz. Aişe’nin vefat tarihi olarak genelde H. 58 yılını, vefatı sırasındaki yaşı olarak da 66 yaşını vermektedirler. Bir kısmı, vefat tarihi olarak H.56-59′u, vefatı sırasındaki yaşı olarak da 65-67 yi belirtseler de, çoğunluğu birinci görüşte müttefiktirler.11 Böylece Hz. Aişe’nin vefat esnasındaki yaşından, vefat tarihini çıkardığımızda (66-58=8) Hicret sırasında Hz. Aişe’nin yaşının 8 olduğu ortaya çıkar. Hicretten bir yıl sonra evlendiğine göre ise evlilik yaşı 9 olacaktır. 12 İbn Kesir bu yaşta evlendiği konusunda hiçbir ihtilafın olmadığını belirtir.

Hicretin ilk yılında evlendiği sırada 9 yaşında olduğuna göre, doğum tarihi Nübüvvet’in IV. yılına tekabül etmektedir. Hz. Aişe’den gelen “Ben kendimi bildim bileli İslam in içindeyim ” sözü de bunu kanıtlamaktadır.
Ö. Rıza Doğrul, Hz. Aişe’nin vefat ettiği sırada 74 yaşında olduğunu belirtse de bu rakamı (yaşı), tarihsel olarak kabul etmek mümkün değildir. Çünkü hiçbir tarihi kayıtta Hz. Aişe’nin bu yaşta vefat ettiği belirtilmemektedir. Müellifin, Hz. Aişe’nin 74 yaşında öldüğü konusundaki görüşü yalnızca Hz. Aişe’nin 17 yaşında evlendiği görüşünü esas alarak yaptığı yanlış bir kıyaslamanın sonucudur.

Sonuç olarak Hz. Hatice’nin Nübüvvetin 10. Yılında vefat etmesi üzerine Havle’nin teklifi ile söz kesilmiş ve Hicretin I. Yılında ise evlilik gerçekleşmiştir. Bizzat Hz. Aişe’den gelen rivayetlerde 6 yaşında sözlendiği ve 9 yaşında da evlendiği belirtmektedir.
Ö. Rıza Doğrul, Hz. Aişe’den nakledilen “Ben Mekke’de oynayan bir çocuk iken Hz. Peygambere “Hatta onların vadeleri kıyamettir ve kıyamet ise daha dehşetli ve daha acıdır.”
(Kamer 46) ayeti inmişti” şeklindeki Hz.Aişe’den nakledilen bu rivayeti delil alarak özetle şunları belirtir;
” Bu yaşta bir çocuğun bu ayetleri ezberlemesi, müşriklere acı azabı müjdeleyen bu ayetleri anlaması, Müslümanların başından geçen buhranlı vakalarla bu kadar alakadar olması ruhen ve fikre mümkün değildir. Bunu kabul etmeye imkan yoktur. Ne kadar zeki olursa olsun bu yaşta bir çocuk Kur’anla bu kadar alakadar olamaz. Ayrıca Kamer suresinin boykot yıllarında inmesi mümkün değildir. Çünkü bu konuda mucize gösteriminin gerçekleşe¬bilmesi için Müslümanların müşriklerle görüşmeleri lazımdır. Öyleyse bu surenin Müslümanların işkence yıllarında inmesi gerekir. Bu yıllarda Hz. Aişe hin çocuk olduğunu kabul etsek bile bu durumda Hz. Aişe peygamberlikten önce doğmuş demektir” şeklinde görüşlerini aktarmaktadır.
Bu görüşü Rıza Savaş da paylaşmaktadır.

Yazarın kendi görüşünü desteklemek için delil olarak ileri sürdüğü Hz. Aişe’den nakledilen bu rivayet, aslında yazarın görüşlerinin aleyhine bir delil olarak alınabilir. Bu yaşta bir çocuğun söz konusu ayetin ne şekilde indiğini bilmesi değil, bilememesi mümkün değildir. Çünkü bu yaş grubundaki çocuklar, o dönemdeki bir olayı rahatlıkla anlayabilecek ve kavrayabilecek bir çağdadır. Günümüzde de, 5–6 yaşlarında hafız olmuş çocuklar görebilmekteyiz.
Kaldı ki Doğrul; “Altı yaşında bir çocuk ne kadar zeki olursa olsun nihayet çocuktur. Bu ayetlere nüfuz edemez” şeklinde açıkladığı paragrafta bu sözleri aktarırken aynı paragrafta Hz. Aişe’nin Nübüvvetin gelişinden 2 veya 3 yıl önce doğduğunu, Kamer suresinin de Nübüvvetten sonra IV. Yılda indiğini belirtmiştir. Bu durumda kendi hesabına göre bile bu ayet indiğinde Hz. Aişe 6 veya en fazla 7 yaşında olmaktadır. Böylece müellif kendi de çelişkiye düşmektedir. Ayrıca Kamer suresinin boykot yıllarında, yani Nübüvvetin 8–10. senelerinde indiği ifade edilmiştir. Demek oluyor ki bu ayet indiğinde Hz. Aişe en az 5 en fazla 7 yaşlan arasındadır. Çünkü boykot yılları İslam’ın gelişinin 8. veya 10. yılları arasında olmuştur. Kamer suresi de boykot yıllarında indiğine göre Hz. Aişe sure indiğinde en azından 5–6 yaşlarındadır. Bu yaşta biri de ayetleri rahatlıkla ezberleyebilir ve anlamlarını kavrayabilir.
Yazarın; “bu sûre boykot yıllarında inemez, çünkü Müslümanlar müşriklerle görüşmüyorlardı”22 şeklindeki iddiası da doğru değildir. Çünkü, Müslümanlara bu dönemde, Haram Aylarda, 4 ay boykot uygulanmıyordu.23 Bu dört ay içerisinde müşriklerle görüşüyorlardı ve Kamer suresi de bu dönemde, boykot yıllarında, Mina’da iken inmiştir.

Dolayısıyla Doğrul’un bu yaklaşımı da isabetli değildir.
Rıza Savaş, Hz. Aişe’nin; “Kendini bildi bileli anne-babasının dine inandıklarını” belirten ve devamında, Hz Ebu Bekir’in Habeşistan’a hicret etmek üzere yola çıktığını anlatan rivayeti delil göstererek, Hz Aişe’nin bu olayı nakledebilmesi için, yaşının bu olayı gözlemleyecek kadar büyük olması gerektiği sonucuna varmaktadır. Olayı Hz. Aişe’nin daha sonra birilerinden nakletmiş olabileceği şeklindeki bir yorumun ise, ancak rivayeti ikiye bölerek (I.kısımla II. kısmı birbirinden ayırarak) yapılabileceği, bunun da yanlış olduğu kanaatindedir.

Fakat rivayetin ilk bölümü de, Hz. Aişe Nübüvvetten sonra doğmuş olduğunu apaçık göstermektedir. Rivayetin II.kısmı ise, muhtemelen Hz. Aişe’in yaptığı bir mürseldir. Aynı rivayetle ilgili Doğrul, Hz. Aişe’nin, “Kendini bildi bileli anne-babasının dine inandıklarını” belirten rivayeti delil alarak, bu rivayetin Hz. Aişe’nin Nübüvvetten sonra doğduğunu gösteremeyeceğini, bilakis Hz. Ebubekir’in Nübüvvet gelmeden önce de putperest olmadığını Hanif olduğunu, bundan dolayı bu rivayetin onun Nübüvvetten sonra doğduğu konusunda delil alınamayacağını, belirtmektedir.

Halbuki rivayete iyi baktığımızda, bu yorum ikiyönden geçersizdir. Birincisi; hadisteki Din kelimesi “ed-Din” şeklinde marife olarak kullanılmıştır. Bundan da İslam’ı kastettiği anlaşılmaktadır. İkincisi ve daha önemlisi; Hz. Aişe rivayetin devamında bu dinin İslam dini olduğunu ve çocukluğunda Hz. Peygamber’in devamlı kendilerine geldiğini anlatarak, kendisinin Nübüvvetin geldiği dönemde doğduğunu açıklamıştır. Rivayette yer alan vurgu, onun İslam döneminde doğduğunu belirtmektir. Böylece, rivayette zikredilen yaşın doğruluğu ortaya çıkmış olmaktadır.

Rıza Savaş ve Doğrul, Hz. Aişe’nin ablası Hz. Esma’nın, Hicret sırasında 27 yaşında olmasından hareketle, ablasından 10 yaş küçük olan Hz. Aişe’nin de buna göre 17 yaşında olacağı sonucuna ulaşmaktadırlar. Hz. Aişe de hicretten hemen sonra evlendiğine göre, evlendiği sırada 17-18 yaşlarında olması gerektiği görüşünü dile getirmektedirler.Şimdi bu görüşü incelemeye çalışalım.

Öncelikle Hz. Aişe’nin vefatı sırasında kaç yaşında öldüğünü tespit edebilirsek evlendiği esnada ki yaşını tespit etmek kolaylaşacaktır. Daha öncede aktardığımız gibi tarihçiler Hz. Aişe’nin H. 58 yılında 66 yaşında vefat ettiğini kabul etmektedirler.30 Buna göre eğer H.58 de Hz. Aişe 66 yaşında vefat ettiyse, Hicret sırasında 8 yaşında ve evlendiği sırada H. I. yılda 9 yaşında olacaktır.(66–58=8, 8+1=9)
Aynı hesaplama yöntemini ablası Hz. Esma’ya da tatbik edersek, Hz. Aişe vefat ettiğinde (H. 58) Hz. Aişe’den 10 yaş büyük olan Hz. Esma’nın 76 yaşında olması gerekir. (66+10=76) Hz.Aişe vefat ettiğinde, yani H.58 de 76 yaşında olan Hz. Esma, Hicret sırasında 18 yaşlarında, 10 yaş küçük olan Hz.Aişe ise 8–9 yaşlarında olacaktır.(76–58= 18)

Hicret sırasında 27 yaşında olduğunu savunan yazarlar, Hz. Esma’nın ölümü esnasındaki yaşından yola çıkarak bu sonuca varmaktadırlar. Şimdi bu konuyu biraz daha geniş bir şekilde inceleyelim. Hz. Esma’nın H. 73 yılında öldüğü kesindir. Bu konuda tarih kitaplarında hiçbir ihtilaf yoktur. Öldüğü esnadaki yaşı konusunda bazı bilginler 100 rakamını verseler de kaç yaşında öldüğü konusunda ihtilaf vardır. Hz. Esma, oğlu Abdullah b. Zübeyr’in Haccac tarafından şehit edilmesinden birkaç ay sonra vefat etmiştir.Hz Esma’nın ölüm yaşı konusunda ihtilaf bulunduğundan bazı bilginler, Arapça’da genel de 40,70,100 gibi sayıların çok¬luktan kinaye olarak kullanılabileceği prensibinde olduğu gibi, 100 yaşında öldüğünü bildirmişlerdir. Yani, bu bilgiyi veren bilginlerin kasıtları Hz. Esma’nın uzun süre yaşadığını belirtmektir. Yoksa net olarak tam yaşını vermeyi değil. Örneğin, muhakkik bilginlerden, İbn İmad ve ez-Zehebi bu şüpheli bilgiden dolayı Hz.Esma’nın 90 yaşında veya bunu biraz aşmış bir yaşta vefat ettiğini belirtirler.
Bu hususta şöyle bir hesaplama yaparsak konu daha da netleşebilir: Hz.Aişe’nin vefat ettiği H. 58 den Hz. Esmanın vefat ettiği H. 73′e kadar geçen 15 yıllık süreyi Hz. Esma’nın H. 58 deki yaşına eklediğimizde Hz Esma’nın yaşı vefat ettiği sırada 91 eder. (76+15=91). Bu da gösteriyor ki Hz. Esma vefat ettiğinde 91 yaşlarıda olmaktadır ve 100 yaşında olması mümkün gözükmemektedir. 91′den öldüğü tarih olan H.73 ü çıkardığımızda (91-73=18) Hz. Esmanın Hicrette, yani Hz.Aişe’nin evlendiği yılda 18-19 yaşlarında olduğunu buluruz. Hz.Esma ile Hz.Aişe arasındaki yaş farkı 10 yaş olacağına göre Hz. Aişe’den nakledilen ve bütün tarihçilerin müttefik olduğu “6 yaşında sözlendim 9 yaşında evlendim” ifadesinin doğru olduğu ortaya çıkar.

Kaynak ve Yazının Devamı için: http://islamiyetgercekleri.wordpress...-evlilik-yasi/
Daha önce başka bir konuda yazdığım mesajdır. Konu bununla ilgili noktalara gelmiş belirtmekte yarar var diye düşündüm.
Alt 22-03-2011, 23:00
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sitede yazan ateistlerin büyük çoğunluğu; müslümandı ama ateist oldu. Önce kuran okudular, sonra Turan Dursun ve diğer yazarları, sonra tekrar kuran okudular. İnkar etmediler, bir karar verdiler.
Değerli dostum ;

Açıkca söylüyorum ki Kuran okumadım. Okumamda. Safsataya ayıracak zamanım yok. Hiç olmadı. Deve kervanı haramisi bir çöl bedevisine malum olan bir Tanrı, herşeyden önce beni bağlamaz, bağlayamaz zaten.

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o burdaki istatistik..ateistlerin bircogunda etkilenme yada marjınallik vardı;özellikle 18-25 yaş arasındaki marjinallikten kaynaklanan bir durumdur;ne zamanki sosyal cevre bittiği zaman inanışlar değişcektir.zamanın en azılı ateistleri..şimdi camiden çıkmıyor..bunlar bir parmakların sayısı kadar falan da değil...en az 15 kişi örnek verebilirim..hadı ben yanlış yoldayımda;bunlarda mı yanlış yolda...
Değerli cpa83 ;

Siz ne çeşit bir enfiye kullanıyorsunuz? Küçüğüm, ateizm bir felsedir. Sigara gibi arkadaş etkisi ile başlanılmaz. Lakin "Din", sağlığa zararlı her pislik gibi çevreden bulaşır. Misal; anneniz babanız ne herzeye inanıyor? Durun tahmin edeyim : Muhammede. Hal böyle iken sosyal etkilenme sizi bağlar, bizi değil.

Şimdi camiden çıkmayan zamanın en azılı ateistlerinden sadece birinin adı versenize? Lakin görünen köy klavuz istemiyor. Zamanın en müslüman müftüleri, Hak yolundan sapıyor. "Allah Yok, Din Yalan" diyor. Neden acaba? "YALAN" üstüne kurulu tüm sistemler, elbet çökecektir. Sizinki mi, aklı-selim kaç müslüman var?

Esen Kalınız

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 22-03-2011, 23:34
allame
Üye Değil

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli dostum ;

Açıkca söylüyorum ki Kuran okumadım. Okumamda. Safsataya ayıracak zamanım yok. Hiç olmadı. Deve kervanı haramisi bir çöl bedevisine malum olan bir Tanrı, herşeyden önce beni bağlamaz, bağlayamaz zaten.

Değerli cpa83 ;

Siz ne çeşit bir enfiye kullanıyorsunuz? Küçüğüm, ateizm bir felsedir. Sigara gibi arkadaş etkisi ile başlanılmaz. Lakin "Din", sağlığa zararlı her pislik gibi çevreden bulaşır. Misal; anneniz babanız ne herzeye inanıyor? Durun tahmin edeyim : Muhammede. Hal böyle iken sosyal etkilenme sizi bağlar, bizi değil.

Şimdi camiden çıkmayan zamanın en azılı ateistlerinden sadece birinin adı versenize? Lakin görünen köy klavuz istemiyor. Zamanın en müslüman müftüleri, Hak yolundan sapıyor. "Allah Yok, Din Yalan" diyor. Neden acaba? "YALAN" üstüne kurulu tüm sistemler, elbet çökecektir. Sizinki mi, aklı-selim kaç müslüman var?

Esen Kalınız
sayın aera;

bence bu tespitinizde hata ihtimali vardır. Şu kadarla ki;

sosyal etkilenme sizi de bağlar.

örnek vermek gerekirse, bar ve cafe ortamlarında içki içmenizi islam önler, ancak ateizm size sınırsız destek verir.

Aynı şekilde benzer sosyal çevrede kızlara hava atmak için iyi bir yöntemdir. Anlatanların yalancısıyım. Ama gördüğüm kişiler de var yani.

herif kazirma yapıyor: "ne diyonuz lenn ben sizin Allllaaaanızı filan tanımamm" dediği zaman, tamam bir müslümanın gözünde kafirdir ama , ateist bir kızın gözünde bir halk kahramanıdır; bilmem anlatabiliyor muyum. anladın sen.
Alt 22-03-2011, 23:37
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bar ve cafe ortamlarında içki içmenizi islam önler, ancak ateizm size sınırsız destek verir.

Yanlış. Benim içki ve sigara kullanmamı engelleyen unsur, bunlardan birinin karaciğerime, diğerinin de akciğerime vereceği yoğun hasarı biliyor olmaktır. Ateist biri olarak kendi kendime sınırsız içki iç ya da günde on paket sigara iç" diye bir telkinde bulunduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca hiç bir kıza (inancı düşünüşü ne olursa olsun) ateist nutuklar atarak yaklaştığımı da hatırlamıyorum.

Hatta müslüman bir arkadaşıma sigarayı bırakması konusunda epey baskı yapmıştım.

Bir ateist bir müslümana "sigarayı bırak yazık şu ciğerlerine" diyor. Tam senlik bir sahne görmen gerekirdi sayın allame

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 22-03-2011, 23:41
Termo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Termo Termo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu yaştan sonra işe yarar mı acaba, şu kız olayında
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil