Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-06-2020, 17:49
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Tane tane bez alıyorum...

Bez alırken tane tane alıyorum ama...

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili konuşan ve "Bir maskeyi bile zor alıyoruz. Benim mesela bebeğim var, tane tane bez alıyorum. Bunun ötesi var mı, yok" diyen bir vatandaş, "Erken seçim olursa kime oy verirsiniz" sorusuna; "Seçim olursa oyumu yine AKP'ye veririm. Yaptıklarına bakılırsa dört dörtlük" dedi.

Yurttaş TV'ye konuşan kadın, "Bir maskeyi bile zor alıyoruz. Benim mesela bebeğim var, tane tane bez alıyorum. Çocuğuma ucuz bez arıyorum. Bunun ötesi var mı, yok" dedikten sonra seçim olursa oyunu AKP'ye vereceğini çünkü ülkenin dört dörtlük yönetildiğini söylüyor.

"Ben hiç doğalgazı açmadığım halde 280 lira fatura parası ödemişim. 280 lira bir aileye çok değil mi..." diyen yurttaş "Seçim olursa hangi partiyi desteklersiniz?" sorusuna, "Tabi ki Ak Parti'yi desteklerim. Kesinlikle Ak Parti. Yani insanları sevmeyebilirsin ama yaptıklarına bakınca dört dörtlük. En iyisi bu" yanıtını veriyor.

https://www.gunboyugazetesi.com.tr/s...ama-53518h.htm

...

Ne denebilir ki? "Sen eşşek olduktan sonra sırtına semer vuran çok olur" demiş eskiler...

Üzücü taraf, kurunun yanında yaş da yanıyor bu işte.

Alt 01-06-2020, 19:34
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu ülkenin ezilen ve sömürülen işçi sınıfını bundan daha net anlatan bir örnek bulamazsınız.
İşçi sınıfının namusu, onuru, davası asimile olmuş.
Artık işçi sınıfı yok, celladına aşık kalabalık var.
Baskı, zulüm her zaman karşıtını yaratmıyor, karşıtını mıknatıs gibi kendi içine çekiyor.
Acım, işsizim, perişanım, kendi celladıma oy vereceğim diyor.
Bir şeyleri anlamak için daha ne olsun.
İşte hep bunu anlatmaya çalışıyorum, Marks'ın etki-tepki olayı günümüzde ters yönde ilerliyor, komünistler bir türlü bunu anlamak istemiyorlar.
Bence işçi sınıfından umudu kesin, bir umut varsa kapitalizmin kendi sonunu getirecek hatalar yapması, başka türlü olmayacak gibi.
Alt 02-06-2020, 09:02
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte hep bunu anlatmaya çalışıyorum, Marks'ın etki-tepki olayı günümüzde ters yönde ilerliyor, komünistler bir türlü bunu anlamak istemiyorlar.
Bence işçi sınıfından umudu kesin, bir umut varsa kapitalizmin kendi sonunu getirecek hatalar yapması, başka türlü olmayacak gibi.

--------------
SnBilgivehs

Köleler tarih boyunca hep böyle idi İşçi sınıfı da ücretli köle Marks bunları bilmiyormuydu da Komünistlerle işçilerin çıkarı birdir yazdı Manifestoya.

Bu ülke insanlarının özelliği akıllı olmaları değil İşin kurnazlığına kaçmaları TV de görünüyor hangi tv bu yayını yapıyor bu önemli bu yayını kimler izleyecek bu da önemli Bir de şu an iktidar olan partiden beklenti bitmemiş olması önemli.

Biraz da bu toplumu tanımak lazım Bu toplum hep güçten yana olmuş bu da sürü piskolojisi .
Bu toplum un % 60 ı sağ partilere oy veriyor Bak bezi tek tek alıyorum diyor Maska bile zor alıyoruz diyor. Yani yoksul yani yoksul mahallelerinde oturuyor yine de Ak parti diyor çevresinden beklenti içinde belli bir şeyler umuyor bir yerlere mesaj gönderiyor. Özgür değil . Henüz umudunu tam bitirmemiş.

Bence halkın içinde olmak onları anlamak hatta onlara yön vermektir solcuların işi . Bunu söyleyenler i iyi araştır uzaktan yakında AKP ile bir bağlantısı var ve bu bağlantının kopmasından korkuyorlar.

Türkiye de bütün konu din ve devlet ilişkisidir. Onun için çözülmesi gereken konu da budur. Din devletten kopmalı Devlette dinden. Bak o zaman bu gördüklerini görülebilecek mi.
Alt 02-06-2020, 17:20
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
SnBilgivehs

Köleler tarih boyunca hep böyle idi İşçi sınıfı da ücretli köle Marks bunları bilmiyormuydu da Komünistlerle işçilerin çıkarı birdir yazdı Manifestoya.

Bu ülke insanlarının özelliği akıllı olmaları değil İşin kurnazlığına kaçmaları TV de görünüyor hangi tv bu yayını yapıyor bu önemli bu yayını kimler izleyecek bu da önemli Bir de şu an iktidar olan partiden beklenti bitmemiş olması önemli.

Biraz da bu toplumu tanımak lazım Bu toplum hep güçten yana olmuş bu da sürü piskolojisi .
Bu toplum un % 60 ı sağ partilere oy veriyor Bak bezi tek tek alıyorum diyor Maska bile zor alıyoruz diyor. Yani yoksul yani yoksul mahallelerinde oturuyor yine de Ak parti diyor çevresinden beklenti içinde belli bir şeyler umuyor bir yerlere mesaj gönderiyor. Özgür değil . Henüz umudunu tam bitirmemiş.

Bence halkın içinde olmak onları anlamak hatta onlara yön vermektir solcuların işi . Bunu söyleyenler i iyi araştır uzaktan yakında AKP ile bir bağlantısı var ve bu bağlantının kopmasından korkuyorlar.

Türkiye de bütün konu din ve devlet ilişkisidir. Onun için çözülmesi gereken konu da budur. Din devletten kopmalı Devlette dinden. Bak o zaman bu gördüklerini görülebilecek mi.
Sayın kartopu, kendim de işçi sınıfına aitim, dediklerini biliyor ve içinde yaşıyorum.
İşte bu nedenle etki-tepki ters yürüyor diyorum.
Daha ileri olan Cumhuriyet yerine dinci-diktatör sistemi geliyor, acım-perişanım-işsizim diyenler kendi cellatına kuyruk sallıyor, 70'lerin sonuna kadar süren devrimci mücadelenin yerini ırkçılık-dincilik-liboşluk alıyor, kazanılmış sendikal-sosyal haklar artık yok.
İşte etki-tepki olayı tersine yürüyor, bundan daha net kanıt olur mu?
O yüzden diyorum, işçi sınıfıyla bu iş olmaz, ya süreç içinde kapitalizm kendini eritecek ya da işçi sınıfına ihtiyacı kalmayarak işçi sınıfı eriyecek.
Alt 02-06-2020, 19:17
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O yüzden diyorum, işçi sınıfıyla bu iş olmaz, ya süreç içinde kapitalizm kendini eritecek ya da işçi sınıfına ihtiyacı kalmayarak işçi sınıfı eriyecek.
bilgivehis; Yoğunlaşan makineleşme ve yapay zeka teknolojisinden sonra işçi sınıfına ne kadar ihtiyaç kalmıştır ki? İşçi ihtiyacı azalıyorken işçi sınıfı nasıl bir sınıf olarak kalabilir?

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 02-06-2020, 23:11
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bilgivehis; Yoğunlaşan makineleşme ve yapay zeka teknolojisinden sonra işçi sınıfına ne kadar ihtiyaç kalmıştır ki? İşçi ihtiyacı azalıyorken işçi sınıfı nasıl bir sınıf olarak kalabilir?
Zaten durum oraya gidiyor, biz işçi sınıfı devrim yapalım dedikçe işçi sınıfı yok olmaya doğru gidiyor.
Galiba işçi sınıfı bundan sonra devrimden ziyade var olma savaşı verecek gibi görünüyor, tabi verirlerse...
Bu başlıktaki açım, işsizim, perişanım, AKP'ye oy vereceğim diyen kafa işçi sınıfının en az yüzde doksanını kapsıyor.
Bundan elli yıl önce işçi sınıfının bu kadar geri zekalı olduğunu bilseydim yine devrimci olurdum ama sadece kendim için yapardım.
Hayatımı boşa harcadım, kendi ailemi dahi devrimcilik uğruna feda ettim, demek ben de geri zekalıymışım.
Alt 03-06-2020, 00:00
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hayatımı boşa harcadım, kendi ailemi dahi devrimcilik uğruna feda ettim, demek ben de geri zekalıymışım.

Her ihtimali de yaşamış olsaydın gene benzer bir şeyler söyleyecektin.
-
'Ne yaparsan yap daima pişman öleceksin. Belki yaptıklarından belki de yapmadıklarından.'
Dostoyevski

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 03-06-2020, 09:31
Üye

Sayın kartopu, kendim de işçi sınıfına aitim, dediklerini biliyor ve içinde yaşıyorum.

Sn bilgivehis.
Video yu tekrar izlediğim de bir şeyi fark ettim 2 kere AK parti diyor ama arada kimsenin dikkatini çekmediği bir söz var Şöyle diyor -Biri bana gelsin daha iyisi var mı söylesin- Bu benim anladığım kadarı ile bilgiye öğrenmeye açık ama bunu kendi gayreti ile aramıyor.

Bu bayan sanırım yaşı 30 yaş cıvarı yani hayatının 18 yılı AKP li günlerle geçmiş bu yaşadığı günlerde krizi yeni tanımış. Sözlerinden ben bunu anlıyorum. Çünkü ev aldık taksit ödüyoruz diyor.Hatta ödeyemediği taksitin faizinden söz ediyor.

Ben hayatımın tam 30 yılını işçi olarak yaşadım İşçileri tanırım sürü anlayışı içindedir ve hep iyi çoban (kurtarıcı) beklerler. Ben bu bayanda onu hissettim.

Bence toplumu ona öfkelenmeden tanımak gerekiyor.

*Bu işçi sınıfına ihtiyaç kalmayacak sözü altı doldurulması gereken sözdür.* İşçi sınıfı dendiğinde mülksüzlerin (üretim araçları açısından)hepsi bu sınıfın içine girer.
Alt 03-06-2020, 09:47
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Son günlerde solcular eski devrimciler hep bu gelecekle uğraşıyor. Robot la üretim yapay zeka.

Sanki bunlar mülk değil de bütün topluma sunulmuş sosyal yaşam. Bu konuda bu mülkün sahiplerinden çıkan sesler kimsenin dikkatini çekmiyor. Bu dünyaya 350 *500 milyon insan yeter.Diyorlar.

İşte yoğunlaşmış teknolojinin insanın başına açacakları. Kimse bu teknolojinin arka yüzü ile uğraşmıyor.
İşte bu 350-500 milyon insan efendi gerisi köle İnsan (insan diyorum çünkü köle insan bile değil) efendi kölesini ne yapar orta çağa bir baksınlar.

Bence işçi sınıfından vaz geçmek kendinden vaz geçmektir .Evet bu solcularda bir beklenti var Kapitalistler teknoloji ile üretecek ve bütün toplumuma bu üretilenleri bedelsiz dağıtacak.
İşte eski devrimci şimdiki zamanın gereksizleri buna denir. Kedi düşünce biçimlerini tartmıyor İşçi sınıfının ne olduğu ile uğraşıyorlar. ABD ye bakın işçi sınıfını görün Bundan sonra yani krizlerin burhana dönüştüğü zamanda bütün dünyada bu fotoğrafları göreceksiniz.
Alt 03-06-2020, 14:37
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Teknolojiyi, makineyi, yazılımı, yapay zekayı, robotu,
parçaları, yedek parçaları, hammaddeyi,
montajını, testini, kullanımını, bakımını,
patronlar mı yapıyor?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil