Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-08-2011, 04:17
KozmikSakaci KozmikSakaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

silahtan çıkan merminin geri dönüşü de aslında geleceğe gidiş oluyor. senin evden çıkıp aynı adımları takip ederek geri gelmen gibi . yani olayın tıpa tıpının tersi oluyor ama yine de gelecekten bir hareket oluyor . geçmişe bi gidiş yok . yaptıgın hareketin aynısını tersine yaptıgını düşün. ama atom hareketleri onu farklı bi boyuta tasıyabilir bilmiyorum.
Alt 19-02-2012, 23:46
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanım:

İçinde yer alan elektronların tamamının ya da bir kısmının hareketinin yön değişebildiği, yaşanan olayların ileri veya geri alınabildiği uzaya, Levh uzayı denir.
Eğer tanıma bakarsak, zamandan söz edilmemiş ve yaşanılan olayların ileri ya da geri alınışından söz edilmektedir.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 21-08-2012, 09:37
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Guncelleme
Alt 16-09-2012, 16:46
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bazen banada oluyor. Tam net hatirlayamasamda , sanki daha önce bu mekanda bulunmus , daha bu filimi izlemis , daha önce bu sahisi görmüs gibi hissettigim zamanlar var..

En garip olay okulda yasadim. Türkiyede 5. Sinif ögretmenleri tek ögretmendi ozamanlar. Bir baya ögretmenimiz var okadar güzel ders veriyorduki herkes en kisa zamanda onu cok sevdi. Neyse birgün derste akliima söyle düsünce geldi. Ögretmene bir telefon geliyor ve ögretmen disari cikiyor sonra aglayarak SINIFA giriyor ve amcasinin öldügü haberini aliyor ve sonra SINIFDAN ayriliyor.

aradan tam 3 dakika gectikden sonra aklima gelenlerin hepsi bir bir tekrarlandi. Isin en ilginc tarafi ise ölen kisi gercekdende amcasi cikdi. Eh bukadar bir tahmin yürütmek gercekden imkansiz. o gün düsündügümle gerceklesen bu olayi tipki dün yasamis gibi hatirliyorum. gercekden cok ilginc birsey.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 16-09-2012, 21:41
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanım:

İçinde yer alan elektronların tamamının ya da bir kısmının hareketinin yön değişebildiği, yaşanan olayların ileri veya geri alınabildiği uzaya, Levh uzayı denir.

(Şu dünyada çakılı bir çivimiz bulunsun)

Tanım:

Yaşanılan tüm olayların geri alınması, olayın içinde yer alan ve bilinç sahibi varlıklarda, daha önce yaşanılmışlık hissi uyandırır. Gerçekte bu olay yaşanılmış, ancak tüm olaylar geri alınıp başlangıç noktasına gelindiğinde, bilinç sahibi varlık, tam da o anda bir sonraki zaman diliminde neyin gerçekleşeceğini -hatırlar-.

İşte bu hatırlama olayına, "levh uzayında dejavu etkisi" denilir. Kişi, gelecekte olacak bir şeyi yaşanmış şeklinde hatırlar.

Dejavu'nun varsayılan bir uzay modüllemesinde bu modüllemeye uygun tek bilimsel tanımlamasıdır.
geçmişi düşünürken elektronlar geri mi gidiyor, anlamadım detaylı anlatır mısınız?
Alt 16-09-2012, 22:19
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

elektronla zaman arasında fiziksel bir ilişki yok. Aslında zaman diye somut bir şey yok zaten.

Olayların iç içe geçmemeleri için yaptığımız bir varsayım. Teorik bir değerdir, pratikte zaman diye bir şey bulunmuyor. - bu konuya katkı yapan arkadaşlara ayrıca teşekkürler-.

elektronların tersine hareketi, zamanı değil, "olayı" tersine çevirir. zaman gerçekte aynı yönde akmaya devam eder. .
zaman diye bir şey yok ama elektronlar tersine giderse , olay tersine çevrilir ama zaman aynı yönde akmaya devam eder??

Elektronların yön değiştirdiği çok durum vardır ve olaylar tersine gitmemektedir.
Alt 20-01-2015, 13:52
Üye

Güncelleme.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 20-01-2015, 16:38
Deep Deep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dejavu beynin oyunundan başka birşey değil bence.

Beyni düşünürken hic icinde bulundugumuz sistemi,hayati dusunmuyoruz.Hepimiz ayni seyleri yasiyoruz aslinda,bizi buna mahkum eden sistemin tesadüfler,dejavu konusunda da belli sinirlari var.Tesadufleri,dejavuyu bununla kismen aciklayabiliyorum kendi adima.

Tesadüfler bu sistemin ürününden başka birşey değil,yapabilecegimiz hareketler sinirli,yasayacagimiz anlar ve çeşitleri sinirli.
Alt 04-02-2022, 11:52
Üye

Dejavu'nun levh uzayı dışında ikinci bir açıklamasını daha buldum ve bu biraz daha güçlü. Yani Levh uzayı da geçerli ve bu teorinin içinde. Şöyle ki:

Zaman kavramı yok, zaman kavramı bizim şu an gözlediğimiz olayları tasniflemek ve daha iyi anlamak için uydurduğumuz bir kavram. Entropiyle filan da alakası yok. Entropi normal dünyada geçerli, her yerde geçerli olacak diye bir kural yok. Karadeliklerde örneğin entropi tersine işler. Dağılırsın büyürsün büyürsün karadeliğe düşersin ve hoop ilk haline, noktasal boyuta geri dönersin. Entropi ne oldu? Zıçtı.

Zaman kavramı olmadığı için aslında tüm olaylar "şu an" oluyor, oldu. Biz yaşadık, kıyamet koptu (ya da Big Bang'in tersi oldu) evren çöktü, her şey yok oldu. İnsanlar cennete ve cehenneme gittiler, her şey gerçekleşti. Tekillik olsun veya olmasın, her şey yaşandı ve şu anda oldu. Her şey aynı anda gerçekleştiği için şu anda hem bunları yazıyorum, hem 30 yıl önce bir kızla sahilde geziyorum, hem 2 yıl sonra Bill Gates'in mezarına işiyorum, hepsi şu an oluyor.

Hepsi ve her şey zaten yaşanmış olduğundan dolayı dejavu da aslında mantıklı hale geliyor. Zaten yaşadığın şeyleri hatırlamış oluyorsun. Bu dünyada şu an yaptığımız şeyleri ben komple dejavu olarak görüyorum.Zaten yaşandı bitti ve tekrar tekrar hatırlıyorum. Evet, ben. Ama biz de olsaydı sonuç değişmeyecekti. Aynı şey.

Levh uzayında dejavu etkisi konusu da yine olayın yaşanmış olması gerçeğine dayanıyordu. Yalnız şimdiki açıklamada zamanın geri alınmasına gerek yok, en azından böyle bir tanıma gerek olmadığını görüyoruz. Hiç kimse hiç bir şeyi geri almasa bile zaten her şey her an ve şu an oluyor. Dolayısıyla dünkü olayı, yarınki olayı, 10 yıl sonraki olayı bilmek kadar basit ve olağan bir şey olamaz. Çünkü hepsi şimdi şu an oluyor. Biz şu an bu versiyonu yaşıyoruz, aslında canlandırıyoruz. Ama az biraz düşünmeyle, sakin kafayla düşünmeyle diğer versiyonlara pekala geçiş olabilir. Az biraz daha kassam simülasyoncu ergen Tanrı'yı da tahtından indirecem de, gerek yok, dursun, uğraşamam şimdi, dünyada bir dünya dert var zaten, bir de Tanrı'nın kendi dertlerini almayayım şimdi.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil