Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-02-2022, 00:35
Velhelebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Velhelebe Velhelebe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence ikisi de değil. Çünkü öyle derin ahım şahım bir sözleri, düşünceleri maalesef ki yok. O yüzden benim dikkatimi dahi çekmiyor, ama insanlar aşırı abarttığı için arada denk geliyorum. Fakat canhıraş savunulma çabası da ilginç. Koskoca hocamızı nasıl eleştirirsin, sen kimsin tarzında yaklaşılıyor, çocukca.
Alt 21-08-2022, 03:20
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-09-2022, 16:55
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Prof. Dr. Celal Şengör hakkında 23 Mayıs 'ta katıldığı programda kullandığı sözler nedeniyle "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlere alenen aşağılama" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Şengör, "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

DHA'nın haberine göre, Şengör'ün önümüzdeki günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'na gelerek ifadesini vermesi bekleniyor.

CELAL ŞENGÖR NE SÖYLEMİŞTİ?

23 Mayıs'ta Habertürk'te yayınlanan Fatih Altaylı'nın sunduğu "Teke Tek Bilim" programına konuk olarak Celal Şengör, Akademisyen Ahmet Arslan ve Harran'daki kazı başkanı Mehmet Önal katıldı.

Mehmet Önal, Hz. İbrahim'in Harran'da yaşadığını belirterek, "Burası Hz. İbrahim'in yaşadığı yer. 75 yaşına kadar burada yaşıyor. Kutsal kitaplar Harran'ı işaret ediyor" ifadelerini kullandı.

Araya giren Şengör ise, "Ben bunun saptamasını yapayım, o masal. Hocam masal o. Bunların hepsi masal. İbrahim diye bir adamın yaşadığı malum değil" dedi.

Programı sunan Fatih Altaylı'nın "İstersen Celal sen bu konuya hiç girme" uyarısı üzerine "Hayır ama bu önemli" diye yanıt veren Şengör, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bütün bu söylenen kişiler tarihte yok. Bunların hepsi o 3 tane kutsal kitap denilen, Suriye din geleneği, Mezopotamya din geleneğinden türemiş bir yan branştır. Musa peygambere bakıyorsun, adamı da tarih bilmiyor, yok öyle birisi. Musevilerin kitabındaki Mısır'dan çıkış olayı da yok. Hocamın söyledikleri tamamen menkıbevi. Belge yok."
https://www.birgun.net/haber/prof-dr...agilama-401111
Yakında hepimizi içeri alacaklar galiba.
Alt 01-09-2022, 17:24
Üye

Celal Şengör'ün neden bahsettiği hakkında;
https://turandursun.com/forumlar/sho...t=Tevrat+masal
Alt 01-09-2022, 18:10
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Celal Şengör'ün neden bahsettiği hakkında;
https://turandursun.com/forumlar/sho...t=Tevrat+masal
bi̇li̇msel-tari̇hsel temel ile olucaksa, buyur tepe tepe kullan. https://yaklasansaat.com/eski_kaviml...ullari/tez.asp

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 01-09-2022, 18:29
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Malum ülke de ateist' in yaşam hakkı yok. Can güvenliği yok... Bu çok açık.
Alt 01-09-2022, 18:54
Üye

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bi̇li̇msel-tari̇hsel temel ile olucaksa, buyur tepe tepe kullan. https://yaklasansaat.com/eski_kaviml...ullari/tez.asp
Açtığım konudaki yazarların özgeçmişlerine tek tek bakabilirsin.

Senin bana attığın yazının altındaki isim şu, Charles A. Whittaker. Kim bu adam diye baktım şimdi?
Kim çıktı?
Kim çıkacak, bir papazmış.
Alt 01-09-2022, 18:59
Üye

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Malum ülke de ateist' in yaşam hakkı yok. Can güvenliği yok... Bu çok açık.
Yahudi lobisi Amerikayı nerelere yönlendirmiş oraya mı yönlendiremeyecek, dalga geçmeyin lütfen.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 01-09-2022, 19:06
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Açtığım konudaki yazarların özgeçmişlerine tek tek bakabilirsin.

Senin bana attığın yazının altındaki isim şu, Charles A. Whittaker. Kim bu adam diye baktım şimdi?
Kim çıktı?
Kim çıkacak, bir papazmış.
Papaz hakkında hiçbir şey söylemedin. Bir temel istedin bende verdim, nankörlük etme. Ayrıca, o dağları ve taşları papaz oralara dikmedi.

Alt 01-09-2022, 20:56
Üye

Pavlus'un Galatyalılara mektubunun (aslında Pavlus'un Galatya'daki cemaatlere mektubu, kısaca Galatyalılar, kısaltılmış olarak Gal) Hıristiyan Kutsal Kitabının Yeni Ahit bölümünün bir kitabı olduğunu muhtemelen biliyorsundur. Ayrıca dinlerle uğraşan bir adam olarak modern Kutsal Kitap biliminin bunu kesin olarak kabul ettiğini de biliyorsundur.
Bildiğim kadarıyla bu adam peygamber değil ama Hacer ile Şarâ örneğinde bak ne söylüyor. Arada bin küsur yıl olduğunuda unutma.

""""""Kutsal Yasa altında yaşamak isteyen sizler, söyleyin bana, Yasa'nın ne dediğini bilmiyor musunuz? İbrahim'in, biri köle kadından, biri de özgür kadından iki oğlu olduğu yazılıdır. Köle kadından olan oğul olağan yoldan, özgür kadından olan oğul ise vaat sonucu doğdu. Burada bir benzetme vardır. Bu kadınlar iki antlaşmayı simgeler. Biri Sina dağındandır, köle olacak olan çocuklar doğurur. Bu Hacer'dir. Hacer, Arabistan'daki Sina dağını simgeler. Şimdiki Kudüs'ün karşılığıdır. Çünkü çocuklarıyla birlikte kölelik ediyor. Oysa göksel Kudüs özgürdür, bizim annemiz odur. Nitekim şöyle yazılmıştır:

«Sevin, çocuk doğurmayan ey kısır kadın!
Doğum ağrısını bilmeyen şen,
sesini yükselt ve haykır!
Çünkü terk edilmiş kadının çocukları,
kocası olanın çocuklarından çoktur.»

Kardeşler, siz de İshak gibi, vaadin çocuklarısınız. Olağan yoldan doğan, Kutsal Ruh'a göre doğana o zaman nasıl zulmettiyse, şimdi de öyle oluyor. Ama Kutsal Yazı ne diyor?

«Köle kadını ve oğlunu dışarı at.
Çünkü köle kadının oğlu,
özgür kadının oğluyla birlikte
asla mirasa ortak olmayacaktır.»

İşte böyle, kardeşler, biz köle kadının değil, özgür kadının çocuklarıyız."""""

Bildiğimiz Sina Dağı Mısır'ın Sina Yarımadası'nda .
Hacer, Arabistan'daki Sina dağını simgeler demekle bu adam cebel el lwaz dağına niye gönderme yapıyor?. Nerde olursa olsun hacerden gelen (müslüman) köleler asla mirasa ortak olmayacaktır demekle de ne demek istiyor. Arada onca zaman varken bu peygamber olmayan tıp geleceğe ne üflüyor?.

Zaten ilk bölümde, farklı bir kurtuluş mesajının uyarısıyla işe başlıyor. Bu, her şeyin planlı olduğunun kanıtı değil mi?. Tarihsel bir temeli olsa bile, her şey planlanmışsa ne anlamı olabilir?. Bu nedenle onun bunun yaşamışlığınla gerçeklik ne alaka.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil