Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-04-2009, 23:45
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pante senin bu çifte standartlarına patent alalım yoksa kapanın elinde kalacak, hoş TSE ne der bu işe bilmem ya, aynı alanda iki tane, en iyisi biz, EN ye falan bakalım çakma buluruz belki.

Sen şimdi burada Aldostu, Cemal'e çağrılar düzerken bir başka biri diğerinin gelmesini istedimi basıyon yaygarayı, küsüyon.

Çifte standart bile denmez artık buna, triple olmuş.

Ne yapayım ben şimdi küsüyüm mü sana, siteye, yoksa basayım mı fırçayı.
Alt 20-04-2009, 00:00
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Pante senin bu çifte standartlarına patent alalım yoksa kapanın elinde kalacak, hoş TSE ne der bu işe bilmem ya, aynı alanda iki tane, en iyisi biz, EN ye falan bakalım çakma buluruz belki.

Sen şimdi burada Aldostu, Cemal'e çağrılar düzerken bir başka biri diğerinin gelmesini istedimi basıyon yaygarayı, küsüyon.

Çifte standart bile denmez artık buna, triple olmuş.

Ne yapayım ben şimdi küsüyüm mü sana, siteye, yoksa basayım mı fırçayı.
Arada anlayamadığın ya da anlamak istemediğin büyük bir fark var ama.
1. si ben yönetici değilim.
Benim örneğimde çağrı yapan yöneticiydi. Çağrı yapmasına kızmadım ben. Kızgınlık smile'ı ile bana gönderme yapılmasına kızdım. Ki ben sana gönderme yapmıyorum.

2. si o dalaşma sırasında sen yöneticiydin.
Sana hakaret edilmişse (ki ben bilmiyorum-doğrudur) yönetici olarak DK'ya raporlardın, gereği yapılırdı.

3. sü ben ne kimsenin gitmesini istedim, ne de dönmemesini.
Sevdiğim insanların da dönmesini istemem gayet doğaldır.
Asıl bunu istemeyenin ruh hali bana üzüntü verir.

Ama senin hala Aldostu-Cemal kini içinde olduğunu sanmıyorum.
Belki canın dalaşmak istiyordur.
Zamanlaman harika. Benim de bugünlerde tepem çabuk atıyor nedense.
Haydi görelim fırçalarını...
Alt 20-04-2009, 00:33
Üye

Yok be pante şu ara dalaşmayı canım istemiyor, aslında malzeme bol içimde gidiyor ya, sen daha fevri davranıyorsun bunu da görmen lazım.
Alt 20-04-2009, 01:00
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yok be pante şu ara dalaşmayı canım istemiyor, aslında malzeme bol içimde gidiyor ya, sen daha fevri davranıyorsun bunu da görmen lazım.
Ben de gevşedim zaten.
Bu saatten sonra tadı olmaz artık.
Önümüzdeki günlerin hararetli olacağı görünüyor.
Enerjimizi o zamana saklayalım.
Alt 20-04-2009, 01:19
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu arada uzun bir zaman sonra aldostu bugün siteye girdi. Demek ki küskünlügünü aştı. Umarım bu girişler devamlı olur ve yazmaya da başlar.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 20-04-2009, 06:55
Üye

Bu mutlu haber beni de ayrıca bahtiyar etti, Kung Fu mu öğrenmiş.
Alt 21-04-2009, 02:35
belki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
belki belki isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bir yakınım, kendileri orda bulunduğu süre zarfında Menzil Tarikatının başındaki Seyda diye hitap edilen şahsın ölen bir kişiyi dirlttiğini söylemişti.
Bir adam havuza düşmüş ve boğularak ölmüş. Seyda da gelip onu diriltmiş.

Konuştuğum kişi ne desem bunun aynen yaşandığını iddia etmekten bir türlü vazgeçmedi.

Ancak başka biri de bana şöyle demişti. Her tarikat farklı safhalar ve bünyelerdeki kişilere hitap eder. Menzil avam tarikatıdır. Çoğunlukla kafası derin konulara basmayan dini mucizelerde yaşayanlar bu tarikata mensup olur.

Ben arkadaşın yalancısıyım ama Menzil mensubu kişilerin çok uçuk fikirlerine tanık olduğum için katılıyorum da.

Aynı mensuplar, ihtiyaç hasıl olduğunda hiç numara çevirmeden eline aldıkları telefonda karşılarına Seyda'nın çıktığını - Çok sıkışık oldukları bir durumda yanlarına gelen bir zatın "bu size Seyda tarafından gönderildi" diyerek para verildiğini de anlattılar.

Anlatmakla bitmez...
Alt 21-04-2009, 17:59
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

"dostum psikoyu forum yoneticiliginden dolayi,site yonetimini de bu cok yerinde kararlarindan oturu kutluyorum.
dostum psiko gitti.amirim psiko geldi.
haydi hayirlisi."

http://www.turandursun.com/forumlar/...?t=2518&page=2

"Psikokemoterapi arkadaşımız yöneticilikten ayrılma isteğinde bulunmuş ve isteği tarafımızca da uygun görülmüştür.

Yönetici sorumluluğu aldığı ve verdiği emekler için kendisine teşekkür ederim. "

http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=2881

İnsaf ve merhamet denen "İnsan"i duygular da,
tıpkı senin gibi "Emekli" olmuş soro.
Alt 21-04-2009, 22:47
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart yeter artık,çocuk gibi takılıp kalma.git işine..

benim psiko gibi bir sorunum yokken,durduk yerde kuytudan kafanı uzatıp zehirini zerk etmek istiyorsun.derdin neyse git başkasıyla uğraş.lafa bana veya birbaşkasına hucumla başlayan senden başka biri varmı?bırak bu eski moda tavırları.dünya daha değişti,gelişti,modernleşti.senden başka kin besleyen kalmadı bu dünyada.pes be arkadaş.

al aşağıda birazını aldım,senin geri dönüş dilekcendeki,daha sizi üzmüyecem nolur beni siteye alın dediğin yazını ise,ismini sildiğin ve quest olarak göründüğün için bulamadın.sen biliyorsun onu.

psiko,unut beni.bana düşmanlıkla değil,başkalarına dostlıkla yer edinmeye çalış.tansiyonumu çıkartma benim.hasta etme adamı.siteye girmiycem diyorum kendi kendime, senin fitlemelerin yüzünden zamanım bu fuzuli işlerde geçiyo...

eskiden dostumdun,seni severdim,gerçek hayatta da görüştük ve sevdim seni.abi dedim.
sonra gariban müslümanları hem bu sitede,hem diğer ıvız zıvır islami sitelerde bir müslümanmışsın gibi kandırdın.bahai olduğunu gizledin.evet bu td sitesinde de seni müslüman sandılar birçoğu.tabii ki istediğin dini seçmek veya dinlerden özgür olmak hakkın .ama kandırmak hakkın değildi.ve bunun üzerine sana bozuldum ve o garibanları uyardım,bu psiko yılan gibidir.dedim.olay bu.3 sene geçti hala kin kin.nedir bu yahu.başka istanbul yok kardeşim.geç artık bu geri kalmış alışkanlıkları.yılan gibi olmadığını ispatlaman gerekirken,her fırsatta sokmaya çalışıyorsun.ne diyeceksen de,de;rahatlıyalım hep beraber.

bu site seni ve herkesi hoşgeldin ile karşılar ve güle güle ile gönderir.bir statü değişikliğinde de tebrik eder.insani değerler şu anda bu seviyelerde yani,pek kin nefret kalmadı haberin ola.
ezkamo ve sodomo biraderlerim bile nice kavgalar ettik hepsini unuttuk gitti.hatıralarda kaldı.yeter kardeşim artık kavga etmeyelim.son olarak ne kusacaksan kus.daha da atışma yok.herşeyi unutuyorum ve dost olma opsiyonu açık sıfırdan yeniden tanışıyorum seninle.
ve yarın sabah itibariyle de seni kırdığım herşey için üzüntülerimi bildirip,senden de üzüntü ifadesi felan beklemiyorum.

08-11-2006, 09:19
Guest Mesajlar: n/a

Re: Ban veya Disiplin Cezası Alan Üyelerimiz

--------------------------------------------------------------------------------

Psikokemoterapi arkadaşımız kendisinin yüzlerce forum mesajını kısa bir süre içinde kasıtlı olarak silmiş idi. Bu durum yönetim tarafından oldukça yadırganmış ancak ceza verilmemiş idi.

Bu arkadaşımızın çeşitli başlıklardaki yüzlerce mesajını silmesi, o başlıklarda yazılan diğer pek çok mesajı da anlamsız kılmıştır. Üstelik arkadaşımız bu davranışı yöneticilik yetkisini kötüye kullanarak yapmıştır (çünkü normal üyelerin kendi mesajlarını silme yetkisi yoktur).

Bu konuda bir üyemizden gelen şikayet dilekçesi üzerine, tarafımdan psikokemoterapi arkadaşımıza bir hafta süreyle üyeliğini dondurma cezası verilmiştir. Bir haftanın sonunda üyeliğinin açılmasını ise ancak her hangi bir yöneticiye özür maili yollaması şartıyla açacağım.

bu quest=Cem dir.

08-11-2006, 05:39

Re: Şikayetler Buraya

--------------------------------------------------------------------------------

Mep arkadaşım,

Bir suçun geç kovuşturmaya uğramış olması, o suçun, suç olmadığı anlamına gelmez.

Psiko arkadaşın yönetimden ayrılma sürecinde ortamda zaten gerginlikler vardı bu nedenle konu gündeme gelmedi. Yani konu gündeme geldi de, psiko suçsuz bulundu diye bir şey yok o dönem için.

Kaldı ki sorunun 1-2 ay geç gündeme gelmesi durumunda zaman aşımı diye bir durum mu olacak? Hükümetlerde geçmiş dönemlerde yolsuzluk yapıp sonradan zaman aşımından davası düşenleri mi örnek alalım istiyorsun?

#30 08-11-2006, 01:36

Sayın tewderi, mep ve mhmmd,

Cezanın detaylı gerekçesini öğrenmeden ve hatta öğrenmek istemeden yazmama protestosuna başvurmanızı çok yadırgadığımı söylemeliyim. Öncelikle sorunun detaylarını öğrenmeye çalışmalı idiniz. Bilgi olmadan yargı olmaz. Sizler ise yeterli soruşturmaya gerek bile görmediniz. *

Bildiğiniz gibi eskiden beri hiç bir üyenin kendi mesajını silme hakkı yoktur. Zaten teknik olarak bu engellenmiştir. Mesajlarınızda sadece değişiklik yapma olanağınız tanınmıştır. Hatta ateizm.org'da 2004-2005 yıllarında mesajınızda değişiklik yapma hakkınız bile yoktu. Bunun nedeni şudur:

Bir mesaj değiştirildiğinde veya silindiğinde, ona karşı yazılan alttaki mesajların anlamı kalmıyor. Düşünün ki 50 tane yanıt gelen bir başlık açtınız. Ve sonradan açtığınız başlığın giriş mesajınızı sildiniz. Bu durumda size verilen 50 yanıtı anlamsızlaştırmış oluyorsunuz. Bu başlığı yeni okuyan birisinin konuyu anlaması son derece zorlaşmış oluyor.

Mesajlar bir bütündür, bir zincirdir, bu zincirin bir yerinde boşluk oluşturmanız forum anlayışına terstir. Bu nedenle bir mesaj yazıldıktan sonra bu mesaj kamunun daha doğrusu forumun malıdır, forumun tasarrufu altındadır. Buna rağmen biz esneklik sağlanması açısından mesajlarda değişiklik yapabilme olanağını verdik.

Psikokemoterapi arkadaşımız tam tamına 640 adet mesajını protesto amaçlı silerek, çok sayıdaki forum başlığındaki tartışmalarda anlam boşluğu oluşturmuştur. Psikonun bu mesajlarını kitle halinde silmesinin nedeni de kendisinin de itiraf ettiği gibi özetle şudur:

"Bir dinli olduğum için hiç bir zaman Onur Üyesi olamayacağım"

Yani psikokemoterapi arkadaşımız kıdem kaygısına düşmüş. 750 mesajı tuttursam bile nasılsa Onur Üyesi olamayacağım deyip 640 mesajını silmiştir. Bu sanırım hak verirsiniz ki kapristen başka bişey değildir. Burası dinsel düşünce ve inanışlarla mücadele eden bir site. Buna rağmen kıdemli üyeliği verirken din ayrımı yapmadık. Ama müsade edin de dinlere karşı olan üyelerimizin bir ayrıcalığı olsun.

Mesaj silme yetkisi normal üyelerde yok iken forum yöneticilerinde vardır. Psiko arkdaş forum yöneticiliği yaparken bu yetkisini kendi kişisel kaprisini *yerine getirmek için sömürmüştür. Bundan sonra da kalkıp sohbet odasında "Benim kişisel mesajlarımı silmek en doğal hakkımdır" diyor. Durumu çarpıtıyor.

Bakın dün sorogren arkadaş nasıl bir mesaj gönderdi Destek Masası'na:

"sayın ilgili,
özellikle psiko eski yazılarını silmiş ve benim cevabi yazılarım çok alakasız kalmış.havada kalmış.talebim sorogren hesabına girip havadaki yazılarımı silmek veya düzeltmektir.sorogren hesabını kullanabilirsem kullanmaktır devamında,veya o hesap muhteviyatının şimdiki soro hesabıma eklenerek editlememin mümkün olmasıdır.
teknik olarak veya site kuralları açısından sorun doğurmayacaksa geregini rica ederim."

Gördüğünüz gibi psiko arkadaş 640 mesajını haksız ve yetkisiz olarak bir kaprsi uğruna sildiği için forumumuzu baltalamıştır.

Benim gönlüm aslında psikokemoterapinin üyelikten de istifa etmesi yönündedir. Ancak bu sadece bir arzu.

Psikokemoterapiye tarafımdan verilen ceza eğer itiraz görüyorsa, forum kurallarımız gereği Yönetim Kurulu'na itiraz dilekçesi verilir. Yönetim Kurulu oy çokluğu ile neye karar verilirse o karar asıl kabul edilir. Buna sonuna kadar saygılıyım. Y.K. oluşturmamızın gereği de budur. Bu işin prosedürü budur. Daha evvel de duyurduk.

Saygılarımla.

#31 08-11-2006, 06:57

Psikokemoterapi'ye Cem tarafından 8.11.2006 tarihinde verilmiş olan ceza, yönetim kurulumuz tarafından da görüşülmüştür. Bu konuda aşağıdaki kararı aldık.

1. Kendi göndermiş olduğu ancak, diğer tüm yazılar gibi siteye ait olan iletileri forum yöneticisi yetkisini kötüye kullanarak silmiş olmasından dolayı verilmiş olan ceza oy birliği ile kabul edilmiştir.

2. Ceza bitiminde yönetim kurulundan bir üyeye özür mesajı göndermesi isteğini ise; Söz konusu eylemin, tüm site katılımcılarını ilgilendiren bir konu olması nedeni ile, tüm katılımcılardan özür dilemesi gerektiğine ancak bu kararın tamamen kendi içinden geldiği için tüm siteye olan saygısından ötürü yapmasını gerektiği ve içinde zorlama bulunmaması gerektiğini düşündüğümüz için yaptırım uygulanmamasına karar verdik.

3. Adı geçen eylemin gerçekleştiği zaman herhangi bir yaptırıma gidilmemesi ve bu konuda pasif kalınması nedeni ile, site yönetimimiz de katılımcılarımıza karşı sorumludur. Bu sorumluluğu kabul ediyor ve özellikle emekleri, zamanları bu eylem sonucunda anlamsızlaşan arkadaşlarımızdan yönetim kurulu olarak özür diliyoruz. Benzeri olayların olmaması için daha dikkatli ve sorumlu davranacağımızı bildiririz.

Turan Dursun Sitesi
Yönetim Kurulu

#35 09-11-2006, 01:47
jayjay
Kıdemli Üye Üyelik tarihi: 24 Jul 2006

Sevgili Yönetim Kurulu üyeleri,

Aldığınız bu karardan dolayı sizi tebrik ediyorum. Gerçekten de çok mantıklı ve dürüst bir karar alınmış. Kendisinin yönetime alınmasına bir zamanlar destek olmuştum. Ancak daha sonra mamuli'nin karşı çıkan yazısını okuyunca tekrar düşündüm. Yönetici olduktan sonra bana karşı sert, agresif tutumu çok arttı. Beni dışlamak için, küçük düşürmek için elinden geleni yaptı. Ve bir ara ben bu siteden gideceğimi açıkladım, bir süre girmedim, ancak psikokemoterapi yönetimden ayrılınca siteye geri döndüm. Bu adamın ne olduğunu zaman gösterdi ve zaman beni haklı çıkarttı. Ne kadar suçsuz yere beni atmak istediğini, bana ne kadar ağır laflar kullandığını siz yönetici arkadaşlar da biliyorsunuz.

CEM'in ceza verme sebebi gayet mantıklı ve taraflı bir durum göremedim. Diğer arkadaşlardan ricam olaylara tarafsız bakmalarıdır. Yönetim kurulundaki arkadaşlar iyi niyetlidir. Hatta bu iyi niyetleri bir din sahibi bir insanı yönetime almaya kadar gitmiştir (tabii sonuçları açıktır).

Psikokemoterapi bana "haddine düşmeyen işlere burnunu" sokma demişti. Bence şu an bana söylediği o sözü burada kendisine destek veren dostlarına da yazsa fena olmaz hani. Çünkü burada tüm yönetimin oy birliği ile alınmış kararı var.

Herkese Kolay Gelsin...

Saygılar
Alt 22-04-2009, 09:24
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur üyesi olamayacağım kaygısı taşımadığım halde,
Öyle bir kaygısı vardır şeklinde lanse edilmesini asla kabul edemem.

Ancak gelgeç üyeler değil,
Kalıcı olan üyeler
(Dinlerden özgür olmasa da,Laik-Demokratik-Hukuk devleti olan ülkesinin bu doğrultusunda olan inançlı arkadaşlar da vardı site ahalisi içinde.)
arasında ayrılık çıkaracak,
demokratik ve kucaklayıcı bir karar olmadığı için,yönetim kurulunun bu kararına itiraz etmeme rağmen,
kararın olgunlaşarak yürürlüğe giriyor olmasına,
yeterince uğraşıp fikrimi savunacağıma,
bir anlık kızgınlıkla şahsıma ait 640 yazıyı silmem bir hata idi.
Hatamızın karşılığını da 1 hafta ceza alarak ödedik.

Ancak sonrasında ise

"Onur Üyeliği kıdemi sistemimizden kaldırılmıştır. Yeni bir kıdem/ünvan sistemi düşünülmektedir. Diğer ünvanlar/kıdemler şimdilik yerinde duracaktır. Yeni bir sistemde karar kıldığımızda açıklama yapacağız."
http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=4996

Biliyorsun benim "Oy"um iki oy sayılırdı

Bu sitede halihazırda hem seni hem de beni tanıyan bir çok arkadaş var.
Fesat işlerin kimden kaynaklandığını iyi bilirler.

Ayrıca hep derim.
İyi veya kötü insan yoktur.
İyi veya kötü davranışlar vardır.
Şahsım Koca Yunus'un "Yaradılanı severim Yaradandan ötürü." sözüne çok önem verir yaşamımda uygularım.
Ama "Davranış"lar kötü ise bunları sevmek olası mı ?

Dükkanı biliyorsun yine gel çay içmeye.
Fesat davranışlarını bırak ta gel olur mu

Önerilen Siteler