Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-11-2009, 19:58
demendor demendor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

teşekkürler çalışman için

Saygılarr...
Alt 09-11-2009, 18:06
Şaman Türksoy Şaman Türksoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mehmetsalih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi... Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti... (Fussilet Suresi, 11-12)

1- Troposfer
2- Stratosfer
3- Mezosfer
4- Termosfer
5- Ekzosfer
6- İyonosfer
7- Manyetosfer
Kur'an'ın efendi tanrısı ne kadar beceriksiz, sadece atmosferi (yedi kat) yaratmak için iki gün uğraşmış

Eğer 'akıllı tasarım' adı verilen revize imanın öngörüsü doğru ise bütün kainatı yaratmak birkaç milyon yıl sürmüş olmalı. Benim tanrım 'ol' dediğinde o anda bunların hepsi olup bitmeli. Böyle beceriksiz tanrı mı olur?
Alt 09-11-2009, 22:35
sinanguler2 sinanguler2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

eline sağlık.
Alt 09-11-2009, 23:19
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yaw bunları bilmekiçin alim olmaya gerek var mı??
sanki kuran hazırlandığında ilk insan dönemiydi!

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 10-11-2009, 03:53
Sarayli Sarayli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selam Arkadaşlar,
Öncelikle;
Bu siteye üye olduğumdan beri,öncelikle konu başlıklarını takip edip bütün yorumları okumaya çalışıyorum(Bununla birlikte, Turan Hoca'ın tüm kitaplarınıda okumuş biriyim).Kendimce bir inanan (ki İslamiyet) olarak konu başlıklarına ve yazılanlara kendi fikirlerimi yazıyorum. Bir çok islami sitelere de üye olup,fikirlerimi yazmaya çalıştım, ama nedense ya yazdıklarımı yayınlamadılar, ya da direk banladılar beni...Oysa ki, sapına kadar inanıyorum,sapına kadar da müslümanım...Düşünüyorum ki, bizim bu form sitelerinde bırakın Ateislerin görüşlerini,farklı islami görüşlere bile yer yok...Ben, onların istediği gibi yorum yapmadığım, yazmadığım için (hemen hemen hiç biri yayınlanmadı) üyelikten bile silindim...Bunları, bu siteye Antidemokratik diyen arkadaşlar için yazma gereğini duydum...
Konuyu fazla dğıtmadan form başlığına göre yazmak istiyorum. Geçen yıllarda ( sanırım çoğumuz biliyoruzdur), koyun'un bir tanesi uçurumdan aşağı atlamış,peşinden yüzlerce koyunda atlayıp,telef olmuşlardı...Zavallı çoban da konuyu haber yapan t.v çalışanlarına yüzlerce koyun'un uçurumdan neden atladığına dair açıklama ve yorum yapmaya çalışııyordu...Nedense, ben de bu siteye üye olduğumdan beri,Deist,Panteis,Areist arkadaşları eleştirmekten çok,kendi inanan arkadaşlarımı eleştirmek zorunda kaldım.Görüyorum ki bu arkadaşlarım ,hem bilimsel bilgiden yoksun,hem de dinsel bilgiden yoksun er meydanına kendilerini atıyorlar....
Kulaktan dolma,bir taraftan uydurma bilgilerle (ki, bilgi bile değil) ortaya çıkıp, " İşte Allahın varlığının mucizesi" diye, işte mucize falan diye mantıktan yoksun,bilimden yoksun,inançtan yoksun ortaya çıkıyorlar.Doğal olarak,Pante,dilaver,evrensel_insan,kızıl ordu,vs, gibi aklı başında arkadaşların da alay konusu oluyorlar...

İnanmak ya da inanmamak,kişilerin kendi tercihsel özgürlüğüdür.Eğer Allah bize bu özgürlüğü vermeseydi uçurumdan aşağı atlayan koyunun ardından atlayan koyunlardan farkımız olmazdı.(baştaki koyunun müslüman,hristiyan,budist,yahudi,ateist,deist falan olması önemli değil).

Allah'ın mucizesi Kuran_ı Kerim'dir...Bunu ayetlerinde belirtmiştir,başka mucizeler aramayın demiştir...Ayın yarılması hikayesine gelince; senenin belli ayı nın, belli gününde, belli saatinde buraya gelip, (Hira dağının oraya) bakarsanınız Ay'ın ikiye bölündüğünü görürsünüz,bu insanlar için bir mucize gibidir ama,bu göz aldatmacasıdır (bunun gibi binlerce örnek vardır) örneğini vermek içindir...Bu olay aslında bu gibi olaylarla insanların kandırılıp sapkınlıklara düşmemesi için verilen güzel bir örnektir...( Bir arkadaşımız da konuya derinlik vermek için,Güneş'in deniz üzerindeki yakmozundan bahsetmiş. Öncelikle,Şavkı nedir? Yakamoz nedir? iyice bir öğrensin...Bir ip ucu vereyim, Güneş ve Ay'ın olmadığı bir gece deniz'i seyretsin ve sonra yakamozlar eşliğinde Amerikalı bilim adamlarının dağları nasıl kazık yaptığını konuşalım) Eğer Allah,Benim Mucizem Kuran'dır demeyip,benim mucizem Ay'ı ikiye bölmek deseydi ve varlığını bu mucizeye bağlasaydı, bu gün isanı ikiye bölüp, zımba ile birleştiren bir ilizyonist icin bizler ne düşünecektik???
Sonuç olarak,biz Kuran_ı Kerimi yorumlamaya devam ettiğimiz süre içinde hep bu kavram kargaşasını yaşayacağız. Buradaki başlığı açan arkadaşımız gibi, Kur'an da yedi kat gök yazıyor ayette, "bak bilim'de yedi kat katmandan bahsediyor,demek ki bilim kur'anı doğruluyor,demek ki Allah var,ve mucizeside bu" diyor...İnanmayın arkadaşlar,bu adam hem cahil,hem kıt zekalı...Bilmiyor ki,bilim görecelidir, bu gün 7 katman sayar,yarın yeni gelişmeler ve bilimsel bilgiler sonucunda 9 katmana çıkar...O zaman bu arkadaş kime ne diiyecek? O zaman,bu arkadaşa göre,bu ayet yandı bitti kül oldu,mucize yok oldu,Allahın varlığının ispatı çürüdü gitiii, attaya...Nitche "Tanrı öldü" dediğnde yargılayamıyoruz,bu arkadaş ve onun gibi bu delillerle( ve mucizelerle) tanrı inşaa etmeye kalkanların hazin sonu...
Bu yazının tümünü okuyan ve okuma sabrını gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...
Alt 15-11-2009, 07:53
bilge34 bilge34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kur'an-ı Kerim'de geçen 7 kat gök, atmosferin katları değil, Arapça'da 7'nin farklı anlamları da var. Ayrıca, 7 kat gök kavramını o günün insanı zaten biliyor. Bilindiği gibi, Türkçede "40 defa söylemek" ifadesi var,burada geçen 40 rakamı sayısız defa anlamına geliyor. Başka kültürden birisi, bunu çıplak manasıyla alırsa, birşeyin gerçekten 40 defa söylendiği şeklinde anlayabilir. Kabe'nin etrafı da yedi defa tavaf edilir, buradaki yedi de sayısız sonsuz anlamını sembolize eder. Arapça bilginleri 7'nin bu anlamına da dikkati çekerler. Bazı Kur'an yorumlayıcıları, 7'nin bu anlamı üzerinde durmuşlardır. O günkü toplumun Arapçasındaki 7 rakamının taşıdığı anlamlar bu ayetin yorumuna katkı sağlar. Örneğin Kur-an-ı Kerim'de geçen Allah'ın eli ifadesinde kastedilen gerçekten Allah'ın eli değil, O'nun gücü ve kudretidir. Bu nedenle müteşabih ayet hükmündedir. Yedi kat gökten bahseden ayette de teşbih olabilir.

Allah'ın herşeye gücü yeter !
Alt 15-11-2009, 14:48
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İbrani geleneğine göre, 1’inci gök en yakın göktür, 2’nci gök günahkarların bulunduğu göktür, 3’üncü gök Aden bahçesinin bulunduğu göktür, 5’inci gök gök aşağı düzeyli meleklerin bulunduğu göktür, 6’ncı gök melek gruplarının ve Kerubi meleklerinin bulunduğu göktür; Tanrı ise 7’nci göktedir.
Alt 15-11-2009, 18:30
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

5, 7, 12 gibi kutsal sayılar tevrattan gelme.. muhtemelen de bunlarda babilden sümerden falan gelme...

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 15-11-2009, 18:31
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

7 yıldızla, 7 gökle ilgili araştırma yapıyorum. İlk kimlerde rastlanmış (İbanilerden önce de vardı diye düşünüyorum) bana kaynak gösterebilir misiniz? Mitolojik, tarih, dini, ne olursa hepsi kabulüm.
Farklı toplumların bu yıldızlara farklı anlamlar yüklediği yazılar da olur..

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 15-11-2009, 18:45
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

http://www.fillthevoid.org/Apologeti...keHoggard.html

bu hristiyan sitesinde kkenlere ait bişiler var

tabii wikipedia ya baktın sanırım :

http://en.wikipedia.org/wiki/7_(number)
  • The Seven Lucky Gods refer to the seven gods of good fortune in Japanese mythology.
  • In Khasi mythology, the seven divine women who were left behind on earth and became the ancestresses of all humankind.
  • The number of gateways traversed by Inanna during her descent into the underworld.
  • The number of sleeping men in the Christian myth of the "Seven Sleepers."
  • The Seven Sages in Sumerian mythology[citation needed] and various other mythologies.
  • The number of sages in Hindu mythology; their wives are the goddesses referred to as the "Seven Mothers."
  • The number of main islands of mythological Atlantis.
  • In Guaraní mythology, the number of prominent legendary monsters.
  • In Irish Mythology, the epic hero Cúchulainn is associated with the number 7. He has 7 fingers on each hand, 7 toes on each foot, and 7 pupils in each eye. In the Irish epic Táin Bó Cúailnge, Cúchulainn is 7 years old when he receives his first weapons and defeats the armies of the Ulaidh. and his son Connla is 7 years old when he is slain by Cúchulainn in "The Death of Aife's Only Son".
  • In British Folk lore, every 7 years the Fairy Queen pays a tithe to Hell (or possibly Hel) in the tale of Tam Lin.
  • In the British Folk tale of Thomas the Rhymer, he went to live in the faerie kingdom for 7 years.
  • The 7th glyph of the Mayan Calendar is Blue Hand, it represents the days in creation and is associated with creative perfection. This is the glyph of the last day of their calendar that ends on December 21 2012.
  • The seven branched sword in Korean mythology.

bir de buraya bakınız:

http://www.lucky-name-numerology.com...erology-2.html

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil