Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-03-2012, 19:11
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Iyi ki varsin Nihat Hatipoglu :)

Böyle adamlari kesfetmekte hep gec kaliyorum. Hayal meyal bir TV'de hadis yorumlari falan yapan biri oldugunu hatirliyorum. Belki de yaniliyorum. Yazisi o kadar hosuma gitti ki, sizlerle paylasmadan edemedim. Insan akli bu kadar mi suya tirit olur. Hayir, bu yaziyi 196 kisi de facebook'ta paylasmis. Off, off..

http://www.gazeteoku.com/yazar/nihat...daki-uyarilari

Peygamberimiz bizi, 1400 yil önce uyarmis. Bakalim neler demis.

Şöyle buyuruyor: "Irak'ın kendi parasını (dirhem) ve kilogramını toparlayamayacağı günler yakındır" (Müslim, hd: 2896) Hadis çok açık ve net bir bilgiyi bizimle paylaşıyor.
Hz. Peygamber (s.a.v.) kilogram olarak terceme ettiğimiz ölçeği, toprak ürünlerine örnek göstermiş ve bu ülkenin toprakaltı ve üstü zenginliklerinin paylaşılacağına işaret etmiştir. 1990'lı yıllarda gelişen olaylar ekonomik yönden yaşanan darboğaz, ambargo ve benzeri kargaşalar Hz. Peygamber'in (s.a.v.) bu uyarısını haklı kılıyor.
Evet, bence de cok acik. Yakin derken 1400 yil sonrasini kastetmis olduguna hic süphe yok.

Peki ya sonraki mucizevi uyari neymis. O da su:

"Şam ehlinin parasını (dinarını) ve bıçağını (muda) elinde tutamayacağı günler yakınlaştı." (Müslim hd: 2896). Bu hadiste geçen "muda" kelimesi hem bıçak ve hem de ölçü birimi anlamına geliyor. (İbnü'l-esir, en-nihaye, IV, 310)
Bu hadisin ne anlattığı da çok açıktır. Zaman gelecek Suriye hem yeraltı zenginliklerine, hem silahına ve hem de parasına hâkim olamayacaktır demek istiyor Hz. Resul (s.a.v.). Belki bu uyarılarıyla dünya Müslümanlarını dünyanın yeni dizaynına dair uyarmış oluyor. "Bu zor günleri yaşayabilirsiniz. Oyunlara gelmeyin, inancınıza ve ülkelerinize sahip çıkın" demek istiyor. Tabii ki anlayacak ve tedbirini alacak bir kulak bulabilse.
Kirmizi ile isaretledigim "cok acik" ve "belki"ler birbirini götürür ve geriye birsey kalmaz ama, bu kisimlari yok varsaysak bile ortaya baska bir sorun cikiyor. Bu Sam ehli merhum peygamberden bu yana belki 50 kez dinarini ve parasini tutamadigi günleri yasamadi mi? Iki tane dehset verici Mogol akini ile Sam iki defa talan edilmedi mi? Ee, öncesinde de birkac hacli seferi buraya kadar ulasti. Hadi Osmanli dönemini gecelim, koca dünya savasi var, Fransa egemenligine girmesi var. Olsun canim, peygamberimiz kesin bugünü kastermistir. Zaten nur yüzlü Nihat hocamiz da öyle buyurmus.

Peki ya Misir icin ne demis peygamberimiz?

"Ve sizler başladığınız yerden geri dönersiniz. Sizler (fethe) başladığınız yerden geri dönersiniz" (Müslim, hd: 2896).
Bu ifade "topraklarınızı da yitirirsiniz" anlamına gelmiyordur inşallah. Gelmiyordur ama boşa olan bir uyarı da değildir elbette. Bütün bu sözler ve dikkat çekmeler bizlerin daha sorumlu ve tetikte olmamız için söylenmiş uyarılar olmasın! Çünkü Allah'ın Resulü (s.a.v.) hayatı boyunca hiç boş konuşmamıştır.
Isin gercegi, peygamber bos mi konusmus, dolu mu bilemeyecegim ama Nihat hocanin bos konustugu acik. Hani su cok tangirdayan bos teneke misali. Salla Nihat salla, kim tutar seni!

Sonraki paragrafta da bir "Firat'in sulari" olayi var ki, o hepten zirva.

Bu kısa yazıda Ortadoğu ile ilgili değerlendirme yaparken siyasi ve politik değerlendirmelerden uzak durarak kendi alanımla ilgili değerlendirmelerde bulunmaya çalıştım.
Belli, ama hic degilse birazcik siyaset, tarih falan bilseydin be hoca. Hadi bilmiyorsun, bari "siyaset" ile "politika"nin ayni anlamda oldugunu bilseydin. Zira 300 bin satan bir günlük gazetede yazi yaziyorsun. Insan biraz kendini gelistirmez mi?

Sonuç olarak şunu demek istedim: Peygamberimiz (s.a.v.) Ortadoğu coğrafyasıyla ilgili haber vermiştir. Ben bu haberlerin yüzlercesinden sadece birkaçını buraya aldım. Bu konuda söylenecek o kadar husus var ki! Belki onlarca hafta bunlara devam etmem gerekebilir.
Gördügünüz gibi Nihat hocada hic acima yok. Daha da yazacakmis baksana, iyi ki Sabah okumuyorum, tesadüfen gördüm.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 16-03-2012, 20:20
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ortalıkta Adnan Oktar ve Ömer Çelakıl gibi şaklabanlar varken kendisi gibi daha ciddi bir insanın bu yarıştan geri kalması zaten düşünülemezdi.

Yalnız kendisinin yatcaz kalkcaz 1400 yıl geçecek gibi bir mantık yürütmesi oldukça ilginç. Yukarıda yazan hadislerin gerçekliği konusunu bir kenara bırakırsak bahsi geçen topraklar (Irak, suriye) bu 1400 yıl içinde kaç defa el değiştirdi, kaç savaş gördü.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 16-03-2012, 22:52
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gördügünüz gibi Nihat hocada hic acima yok. Daha da yazacakmis baksana, iyi ki Sabah okumuyorum, tesadüfen gördüm.
Sen kendisini bir de TV'de izle istersen. Şu sıralar ATV'de yanlış hatırlamıyorsam. Cehennem işkencesini ballandıra ballandıra anlatmakta üstüne yoktur. Ahiretteki bekleyişi anlatışına birkaç kere şahit oldum (demek ki dönüp dolaşıp bundan bahsediyor), anlatırken orgazm oluyor. Ve aynen dediğin gibi, bir şeyleri alıp bir şeylere bağlama konusunda da üstüne yoktur. Seyredersen daha çok eğleneceğinden eminim.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 16-03-2012, 23:23
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bunlar evrimi tersen(g*tten) yaşayan mutasyon kazaları olsa gerek. Bir insanın poposunda bu denli nörolojik aktivite olması tesadüfün de ötesi bişi olsa gerek...

Konu istatistik tarafından (17-03-2012 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: üslup
Alt 17-03-2012, 01:07
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ya bu şaklaan cennette s*çmayacağız yediğimiz içtiğimizi terle vücudumuzdan atacağız, bile demiş iyi mi?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 17-03-2012, 11:14
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hatipoğlu'ndan ölüm, acı ve materyalizm dersi...

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 17-03-2012, 12:27
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Demekki azrailin yamakları var ve "Gıpraşma la!" mantığı ile kişinin canının alınmasını kolaylaştırıyor.

Bir de kurban kesilirken zevkten çırpınır diyen bir uyanık vardı hatırlayan var mı?

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 17-03-2012, 16:12
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Boyle alimler var oldukca, ulkenin her yerinden ilim fiskirmasi kacinilmazdir. Melekler vucudu tutar, azrail cekistirirmis ruhu. Bu hesaba gore, baliklari da tutan ve ruhunu ceken balik azraili ve melekleri oldugu garanti.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 09-01-2017, 09:54
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihat Hatipoğlu'nun bazen klavye azizliğine uğraması; Soğuk gecede ya.ağından kalkıp namaz kılan

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil