Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-05-2015, 18:02
womery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
womery womery isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Cin Çıkarma ?

Bu tarz videoları izlemiş ve halk efsanelerini hepiniz dinlemişsinizdir cinlerle ilgili. Büyü yapılan cinlerden tutun define koruyan cinlere kadar bir çok söylenti mevcut. Bunları bilim ve tıp çerçevesinde nasıl inceleyebiliriz? Bu videodaki gibi içine cin girdiği sanılan insanlar nasıl olurda ses tonları kalınlaşıp bir başkasıymış gibi konuşabilir?

Başıma gelen bir olayı anlatayım kısaca, 2 sene önce arkadaşımın bahçesindeki çardakta mahalleden arkadaşlarla çay yaptık içiyoruz. 6-7 kişiyiz hepimiz birbirimizi en az 20 yıldır tanıyoruz. Kemal diye bir arkadaşımız var fakat son zamanlarda başı cinlerle belada diye duymuştuk. Gece kapıyı açıp ormana gitmeler, zaptedilemez derecede bağırıp çağırma ve brütal vokal gibi sesler çıkarmalar vs birsürü şeyler duymuştuk hakkında fakat üzülmesin diye kimse o konuyu açmak istemedi. Neyse 1 saat kadar muhabbet ettikten sonra bende kemali izlemeye aldım hiç sesi çıkmıyordu gözlerini hiç kırpmadan yere bakıyordu sonra birden kafasını bana doğru çevirdi gözlerinin içi kıpkırmızı ve gözbebekleri çok büyüktü o anda bana böğürerek "ne istiyorsuuuuun" diye bağırdı o ses tonunu ancak black metal gruplarındaki brutal sese sahip vokaller çıkarabilirdi yıllardır tanıdığım arkadaşım anlam veremediğim bir durumdaydı diğer arkadaşlar oturduğu yerden kalkıp geri kaçtı. Yanında iki kuzeni de vardı onlar durumu anladı koluna girdi kemalin bu arada kemal tuhaf tuhaf sesler çıkarmaya devam ediyordu aynı yukarıdaki videoda olan ses gibi. 2 -3 hafta sonra haberini aldık cinci hocalara git gel düzelmiş kemal.

Bilim ve tıp bu durumu nasıl açıklıyor? Sizlerin görüşleri nedir nasıl bu hale gelir bi insan ve nasıl kurtulur?

Saygılarımla...

Bugün allah oldum! Bir insan vardı ve çok acı çekiyordu...
Ben ona yardım edebilirdim ama sadece baktım ...
Alt 13-05-2015, 18:10
engincenet engincenet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kafanızı bu tarz şeylere yormayın derim
Alt 13-05-2015, 18:18
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

http://tr.wikipedia.org/wiki/Karadedeler_Olay%C4%B1

Bu olayı bilen var mı ?
Alt 13-05-2015, 19:04
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nana Buluku´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu olayı bilen var mı ?
Yorumlardan birisi; asd:ASD :asd la ben bu köyden geçtim amk köyün adı davutlu karadede felan yok pskopat vatandaşlar köylüleri korkutmak için yapmış davutlu köyü bizim köyün yanında inanmazsanız google earth dan bakın

Genelde hep böyledir bu olayların aslı yoktur , insanlar yapar böyle şeyleri din denen illet sayesinde insanlarda yer.Cinci hocalar köşeyi döndü böyle mallar sayesinde , bazıları da filmlerini izlettirebilmek için daha fazla ilgi çekmeye çalışıyor gerçek bir olay felan diye , bu yazımı okuyan cinci olursa bana göndersin mümkünse dişisinden göndersin fantazi olur biraz.
Alt 13-05-2015, 20:18
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

gur91´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yorumlardan birisi; asd:ASD :asd la ben bu köyden geçtim amk köyün adı davutlu karadede felan yok pskopat vatandaşlar köylüleri korkutmak için yapmış davutlu köyü bizim köyün yanında inanmazsanız google earth dan bakın

Genelde hep böyledir bu olayların aslı yoktur , insanlar yapar böyle şeyleri din denen illet sayesinde insanlarda yer.Cinci hocalar köşeyi döndü böyle mallar sayesinde , bazıları da filmlerini izlettirebilmek için daha fazla ilgi çekmeye çalışıyor gerçek bir olay felan diye , bu yazımı okuyan cinci olursa bana göndersin mümkünse dişisinden göndersin fantazi olur biraz.
Müslümanken bile inanmıyordum bu olaya.

Birde şöyle bir video var.

Uzun zaman önce okuduğum bir yazıda şu yazıyordu. Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama ne yazdığını çok kısa bir şekilde anlatayım.

Köydeki jandarmalar uyuşturucu vb. işlerle uğraşıyordu. Köylüleri de korkutarak evlerine kapattılar böylece çok rahat bir şekilde bitki yetiştiriyorlardı. Gerçekçi olması içinde bir kaç kişiyi öldürdüler. Daha sonra yaptıklarına pişman olduğu için komutan intihar etti.
Alt 13-05-2015, 20:44
kut kut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Azerice videoyu izledim, kızın açık ki psikolojik sorunları var, cinciye değil psikiyatriste gitmeli. Nedense bu tür cin olayları hep Müslüman ülkelerde oluyor, cinler diğer bölgelere uğramıyorlar mı? Mesela Estonya'da neden hiç bu tür olaylar yok? %75'i ateist diye cinler oraya gitmiyor mu acaba? Norveç'te, Jamaika'da, Trinidad ve Tobago'da da bu tür olaylara hiç rastlanmıyor.

Bu tür olaylar psikolojiktir, kişinin psikolojik sorunları varsa, içinde yaşadığı toplumun kendisine çocukluktan beri yaptığı telkinlerin de etkisine girer kişi farkında olmadan ve kendisine cinlerin musallat olduğunu düşünür. Mesela Hatay-Antakya bölgesinde yeniden doğma olaylarına, yani bu tür iddialara çok sık rastlanır, çünkü o bölgelerde böyle bir kültür/inanç var. İnsanlar birbirlerine telkinde bulunuyorlar ve o yörede yaşayan insanlar ister istemez, farkında olmadan o telkinlerin altında yetişiyorlar.
Alt 13-05-2015, 20:53
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nana Buluku´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Köydeki jandarmalar uyuşturucu vb. işlerle uğraşıyordu. Köylüleri de korkutarak evlerine kapattılar böylece çok rahat bir şekilde bitki yetiştiriyorlardı. Gerçekçi olması içinde bir kaç kişiyi öldürdüler. Daha sonra yaptıklarına pişman olduğu için komutan intihar etti.
Genelde böyle söylemlerde karadede olayı gibi efsane oluyor , umarım yalandır
Alt 13-05-2015, 21:02
womery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
womery womery isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Azerice videoyu izledim, kızın açık ki psikolojik sorunları var, cinciye değil psikiyatriste gitmeli. Nedense bu tür cin olayları hep Müslüman ülkelerde oluyor, cinler diğer bölgelere uğramıyorlar mı? Mesela Estonya'da neden hiç bu tür olaylar yok? %75'i ateist diye cinler oraya gitmiyor mu acaba? Norveç'te, Jamaika'da, Trinidad ve Tobago'da da bu tür olaylara hiç rastlanmıyor.

Bu tür olaylar psikolojiktir, kişinin psikolojik sorunları varsa, içinde yaşadığı toplumun kendisine çocukluktan beri yaptığı telkinlerin de etkisine girer kişi farkında olmadan ve kendisine cinlerin musallat olduğunu düşünür. Mesela Hatay-Antakya bölgesinde yeniden doğma olaylarına, yani bu tür iddialara çok sık rastlanır, çünkü o bölgelerde böyle bir kültür/inanç var. İnsanlar birbirlerine telkinde bulunuyorlar ve o yörede yaşayan insanlar ister istemez, farkında olmadan o telkinlerin altında yetişiyorlar.
Aynen dediklerinize katılıyorum inançsız biri olarak. Böyle bir olay gelince başıma ister istemez ürperdim mantıklı bir açıklama arar oldum tıp ve bilimde ne diye adlandırılır bir insan nasıl bu hale gelir nasıl iyileştirlir kendi kişiliği gidip sesi değişen ürkütücü bir hal alan kişi bayılıp ayıldıktan sonra nasıl normale gelir bu kısır döngü niye olur sadece bunları bilmek isterim

Bugün allah oldum! Bir insan vardı ve çok acı çekiyordu...
Ben ona yardım edebilirdim ama sadece baktım ...
Alt 13-05-2015, 22:04
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İncilde geçtiği için adına "Cin" denen varlığın var olduğuna inanırım.
Ama; sadece inanırım.
Bu işlerin peşine düşmem.
Araştırmam.
Cin konusunu istismar eden sahtekârların, para devşirip itibar kotaranların oyunlarına gelmem.
Böyle bir hususda sıkıntıya düşersem; Rab'bim MESİH'in lütfuna sığınırım.

Aslında en tehlikeli olanları; eti/kanı/kemiği olan iki ayaklı "cin"ler.
"Görünmez" de değiller.
Bir gün "komşumuz" olarak karşımıza çıkar; Öbür gün en "Yakın"(!) arkadaşımız.
Mahallenin bakkkalı veya zaman zaman traş olduğun berber.

Biz esas görünen cinlere karşı tedbirimizi alalım.
Görünmez olanlardan Rab bizi korur.
Alt 13-05-2015, 22:16
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

magic lamp classic round sticker:

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu

Önerilen Siteler

Etiket
çin, çıkarma