Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-02-2006, 13:07
korelmis korelmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Seyrettiğim film, bana başka şeyler çağrıştırdı...

Dün akşam, "Gönül Yarası" adlı filmi seyrettim. Filmde, emekli bir öğretmen, yaralanan ve gidecek kimsesi olmayan bir bayanı küçük kızıyla beraber evine getiriyordu. Emekli öğretmenin bu iyi niyetli yaklaşımına karşın, arkadaşları "hadi, hadiii, yemezler" gibisinden bir tavırla takılıyorlardı. Bu bana başka şeyler çağrıştırdı. Sanki bu tip yanlış tavırlarla daha önce de karşılaşmış gibiydim. Sanırım bu ve benzeri forumlara takılan müslüman kardeşlerim, ne demek istediğimi anlayacaklardır.
Alt 07-02-2006, 13:52
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Erbakan'ın evliliği meselesini kastediyorsan, bakım için alınacak kadınla (yani bi nevi hizmetçiyle) nikah kıyılması normal bir davranış değildir. Kendisine özel şöför, bahçıvan, bekçi, ahçı vs. tutsa onları da mı nikahına alacak?

Yok muhammedi kastediyorsan da onca kadını sırf onlara iyilik olsun diye nikahına aldığını söylüyorsan yine olmaz. İyilik yapma derdindeki adam 6 yaşında çocuğu nikahına almaz, evlatlık alır. Ki zaten ebu bekir gibi birisinin kızının, hele ki babası hayattayken, muhammed gibi başka bir adamın iyiliğine ihtiyacı olacağını da zannetmiyorum. Ayrıca onca kadını iyilik olsun diye kendi hareminde toplayacağına yapar bekar delikanlılarla düğününü olur biter. Üstelik çifte iyilik yapmış olur, hem bekar delikanlılar sevinir hemde kadınlar...

Oh ne ala yahu, bende toplayım 40 tane kadından harem yapayım, sizde bana "iyilik timsali insan" plaketi verip beni tebrik edin. Size uyarsa bana da uyar...

Madem milletin karısını kızını toplayıp kendi zimmetine geçiren ve harem kuran adam "iyilik" yapmış oluyor, o halde milletin parasını toplayıp kendi zimmetine geçiren ve kişisel servet yapan adamın günahı ne?
Alt 07-02-2006, 18:46
Üye Değil

Din adına götürmüşse parayı (zimmetine para geçirmekten suçlu bulunan bir milli görüşçü vardı kimdi birden hatılayamadım ) hiçbirşeycikler olmaz, kimse leke kondurmaz...

Neden? Çünkü, din adına ticaret yapanlar, pardon dilim sürçtü birden, dini açıdan önde gelen kimselerin (hacı hoca, bir bilen vs) asıl amacı insanların dini duygularını sömürmektir ve bu zümre -zümresel reflekslerle- birbirlerini korur, susmak şekilde olayı örtbas ederler. Olmazsa fetva vs ile bu kişiyi koruma yoluna giderler. İktidarda iseler özel kanunlar çıkarır.

Özetle, din adına götürmüşsen hiçbirşeycikler olmaz.

Önerilen Siteler