Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-01-2014, 09:07
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kendisinden "BELGE" istenmesi üzerine,
Selim Edes nam bir işadamı bir zamanlar Engin Cıvan nam bir DÖVlet (Devlet değil yani) adamına :
"Rüşvetin BELGEsi mi olur ..........?" demişti.

Zamanımızda içinden milyon dolarlar çıkan ayakkabı kutuları var ama "İmam hatip" okulu yapılmak üzere toplanan "Bağış" oluverdiler bir anda.

Ya Hu olayın geçtiği zaman dilimindeki ülke nüfusunu alın.
Ülke nüfusunda "Ermeni" vatandaşların bu nüfusa "Oran"ını tespit edin.
Nüfus artış hızı ile bugün gelinen noktadaki nüfusa göre "Ermeni" vatandaşların bugün olabilecek sayısını "Üç aşağı beş yukarı" "Bakkal hesabı" yapıverin.
Zahmet olacak ama,nüfus açısından ortaya çıkan tablo ile bugünkü nüfus tablosunu bir karşılaştırıverin.
Ahanda size "BELGE"

İnsan denilen varlık görmemek için "Yüz çevirmek" denen olguya sığınır.
Amma,
görmek istemediği şey o görmek istemese de oradadır

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 19-01-2014, 09:15
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Öldüren tweetler başlığında sayın deist_tr hoş bir paylaşımda bulunmuş.

Deist_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aradığınız şeyi yanlış yerde ararsanız "Sittin sene" bulamazsınız

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 19-01-2014, 12:44
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Psiko´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selim Edes nam bir işadamı bir zamanlar Engin Cıvan nam bir DÖVlet (Devlet değil yani) adamına :

Zamanımızda içinden milyon dolarlar çıkan ayakkabı kutuları var ama "İmam hatip" okulu yapılmak üzere toplanan "Bağış" oluverdiler bir anda.

Nüfus artış hızı ile bugün gelinen noktadaki nüfusa göre "Ermeni" vatandaşların bugün olabilecek sayısını "Üç aşağı beş yukarı" "Bakkal hesabı" yapıverin.
Zahmet olacak ama,nüfus açısından ortaya çıkan tablo ile bugünkü nüfus tablosunu bir karşılaştırıverin.
Ahanda size "BELGE"

Amma,
Bu insanların derdi gerçekten "belge/kanıt" değil ki Psiko. Bu bir şartlı reflekstir.

Irkçı ideolojileri, devlet/millet anlayışları yara alıyor, acayip bir korku içerisinde titriyorlar hepsi bu. Saf korkunun ifadesi.

Bulundukları yerde öyle eğreti duruyorlar ki ve bu eğretiliği öyle derinden hissediyorlar ki 90 senedir havadan nem kapmacasına ırkçı bir savaş içinde debelenip duruyorlar.

Tabi sorsak büyük ihtimalle kendilerini komünist, sosyalist veya en hafif bir biçimde demokrat olarak görüyorlardır. Gezi parkını muktedire inat destekliyorlardır falan. Haberleri yok, şimdiki devlet anlayışı bunları tarihe kaydederken "dış güçlerin oyununa gelmiş bir avuç satılmış, hain gezici, çapulcu" olarak damgalayacak. Şimdi savundukları devlet anlayışı onları yüz yıl sonra "hainler" olarak niteleyecek. İşte "sağ" siyasetin sığlığı bu.

Belki bir yüz yıl sonra bunların torunları o devlet arşivlerini açıp tarihi şöyle okuyacaklar: "Devlet baba, gezi parkında ülkeyi bölmeye, darbe yapmaya çalışan hainleri durdurdu. Bunu milletin selameti için yaptı. Bunlar ülkenin gelişmesini istemeyen pkk'lı, ermeni destekli kimselerdi. Dış güçlerin ajanlarından destek alıyorlardı. Zamanın Başbakanı merhum Tayyip Erdoğan gecesini gündüzüne kattı ve eylemleri durdurdu. Bu eylemler esnasında 7 hain gerilla gebertildi. Türbanlı kadının üzerine işeyen bebek katilleri."
Alt 19-01-2014, 14:14
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Size de basit bir soru soruyum..Eğer tarafsız iseniz,buyrun cevaplayın..

1890 yılında Kafkasya'da kurulan Taşnaksutyan komitesinin şöyle bir emri var;''Türk'ü her yerde ve her şartta vur..''
(Seneye dikkat..Tehcirden 25 yıl önce..!)

Ayrıca Ermenilerin 15 maddelik bir özel talimatı var..6.madde şöyle;''Cephe gerisinde 2 yaşına kadar olan bütün müslümanları gördüğünüz yerde öldürün..''

Bunlar subjektif yorumlar filan değil..Belgeli,resmi kanıtlar..

Bu söylemlere rağmen Ermenilere soykırım yapıldığını kabul ediyor musunuz?

Tarafsızlığınızı gösterin bize..

Osmanlı'nın ERMENİYİ GÖRDÜĞÜN YERDE ÖLDÜR diye bir talimatı var mı?
Varsa buyrun,meydan sizin..
Psiko´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ahanda size "BELGE"

Amma,
Benim yazdıklarıma söyleyeceğiniz bir şey yok mu?

Madem nüfustan yola çıkıyoruz,hayhay..
Tehcir öncesi Abd'de/Rusya'da/Avrupa'da/Ortadoğu'da ne kadar Ermeni vardı,tehcir sonrası ne kadar Ermeni var?
Buyrun,madem mevzu bu kadar basit çözülüyorsa,çözün bakalım..!
Alt 19-01-2014, 15:54
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ya hu Allah'ın Kuran'ın peygamberin tartışıldığı bir sitede bu konu tartışılmaya kalkışıiınca neden en iğrenç hakaretler havada uçuşuyor? (Bu sayfadakiler alınmasın. Dönüp biraz geriye bakarsanız siz de hak vereceksiniz.) Haklı ya da haksız, doğru ya da yanlış karşınızdaki insana "sen şusun, sen busun, kafan mermer, elin kiremit" demeden sadece fikrini yazmak çok mu zor? Zaten ben de birkaç yıl önce benzer bir sayfaya yazı yazarken uğradığım hakaretler sonucu önce soğuk kanlı davranmış, sabretmiş ama sonra kontrolden çıkmış seviyeyi karşımdakinin de altına düşürmüş bana yapılan hakaretlere iğrenç bir şekilde daha beter hakaretlerle cevap vermiştim. Utancımdan aylarca siteye giremedim. O olaydan sonra da Ermeni soykırımının tartışıldığı hiçbir başlığa yazı yazamıyorum. Yani buradaki seviye bazı üyelerin fikirlerini dile getirmesine engel oluyor. Belki de bazıları bu yüzden (karşı tarafı susturmak için hakaret ediyor) sıkıysa hakaretsiz tartışın bakalım. Aceba hakaretçiler haksız olduğunu bildiği için mi böyle yapıyor? Bu bir taktik mi?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 19-01-2014, 19:02
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sana katiliyorum sevgili manitu,

Evet biliyorum aylarca ugramadigini hatta üyeligini de sildirmistin.

Zaten ne oluyorsa hep catismalar kirginliklar küsmeler terk etmeler bu siyaset bölümünde oluyor, zaten ben de pek siyasetten anlamadigim icin girmiyorum bile.

Ancak haysiyetin ve tüm insanlik toplulugun esit ve vazgecilemez haklarinin taninmasi, dünyada özgürlük, adalet ve barisin temeli oldugunu dikkate alarak zulüm ve baskiya karsi ayaklanmaya son care olarak basvurmak zorunda kalmadan, hukukun üstünlügü ile insan haklarini korumak icin gerekli oldugunu inaniyorum, bu konuda insan haklari evrensel beyannamesini hatirlamamiz yeterli. Elbette bu yönden iktidarda ki yöneticilerin yaptirimlari mantigima ters düsecek bir durum söz konusu ise tepki vermesini de bilirim... Bu da birey'lerin istedigi sekilde fikirlerini görüslerini dile getirerek kisisel hakaratler yapmadan ve özen gösterirse daha olumlu olur diye düsünüyorum.

Iyi forumlar...

İnsanlık onuru her şeyden üstündür
Alt 19-01-2014, 20:34
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya hu Allah'ın Kuran'ın peygamberin tartışıldığı bir sitede bu konu tartışılmaya kalkışıiınca neden en iğrenç hakaretler havada uçuşuyor? (Bu sayfadakiler alınmasın. Dönüp biraz geriye bakarsanız siz de hak vereceksiniz.) Haklı ya da haksız, doğru ya da yanlış karşınızdaki insana "sen şusun, sen busun, kafan mermer, elin kiremit" demeden sadece fikrini yazmak çok mu zor? Zaten ben de birkaç yıl önce benzer bir sayfaya yazı yazarken uğradığım hakaretler sonucu önce soğuk kanlı davranmış, sabretmiş ama sonra kontrolden çıkmış seviyeyi karşımdakinin de altına düşürmüş bana yapılan hakaretlere iğrenç bir şekilde daha beter hakaretlerle cevap vermiştim. Utancımdan aylarca siteye giremedim. O olaydan sonra da Ermeni soykırımının tartışıldığı hiçbir başlığa yazı yazamıyorum. Yani buradaki seviye bazı üyelerin fikirlerini dile getirmesine engel oluyor. Belki de bazıları bu yüzden (karşı tarafı susturmak için hakaret ediyor) sıkıysa hakaretsiz tartışın bakalım. Aceba hakaretçiler haksız olduğunu bildiği için mi böyle yapıyor? Bu bir taktik mi?
Aynen, oyle bir sartlanmislarki soykirima. Tamamen tarafli ve duygusal davraniyorlar.

Basitce soruyorsun, "neden soykirim da katliam degil/" Yanit yok.

Acikliyorsun, soykirimin sadece politik bir cikar icerdigini-seni osmanli olmakla sucluyorlar.

Halbuki diyorsun ki "katliam karsilikli" Yani osmanli ile ermeni ceteleri arasinda degil; her iki tarafta birbirlerinin halkini katletmis" diyorsun-sen misin soykirim'a "karsi cikan" utanmadan s1k1lmadan ve IFTIRA ATARAK seni osmanli yanlisi yapiyorlar.

Sorun cok acik. Zaten basliktan belli. Kimse bu konuyu iki tarafin disina cikip tum ciplakligi ile tartisamiyor, ya "turkluk ya ermenilik damarlari kabariyor"

O yuzden ben bile "cileden ciktim"

Cunku beynini onceden sartlamis kisilerle bir sey yazisamazsin.

Senden rica ediyorum, bir don benim ve bilhassa "soykirimi tarafi olan" larin ile yazismalarima bak.

Birak yazisamamayi bir de suclaniyorsun, ben mesela bunu Deist-tr den beklemezdim, Neva'nin aklinin siniri bu baslikta ortaya cikti.

Sirf tarihi bir gercegi yani soykirimin suc oldugunu iddia eden ve kanun olarak geciren adamin yahudi oldugunu soyledim diye, "yahudi dusmani" ilan edildim, v.s.

Tarafli duygusal ve pesin hukumlu beyinler ile tartismak bostur. Cunku konulara saglikli bakamazlar ve senin soylediginik kendi dogrularina oturtamalarsa da hemen sana kendilerince konunun karsiti ne ise onun damgasini vururlar. Tam da diktatorun formel tek duze yuzeysel cikarci bakis acisi.

Senin bu mesajini gorunce benim de icinden bunlar yazmak geldi.

Tanidigimi zannettigim iki arkadasi aslinda akillarinin sinirina dokunmus olarak tanimadigimi ve yanildigimi anladim.

O yuzden baslik ile ilgili TARAFSIZ HER IKI TARAFINDA YAPTIGI KATLIAMI DILE GETIREN MESAJLAR oldugunda katilacagim.

Zaten kendimce de her turlu tarihte olani acik ve secik algilanir sekilde yazdim.

Karsi gelen olursa kendi tarafini ortaya acikca ve gerekceleri ile ortaya koymadikca da sirf polemik kendini savunu ve karsiya saldiri temelli mesajlara artik yanit vermeyecegim.

Mesajin icin tesekkurler.

Bana bu mesaji yazma firsatini verdi.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 19-01-2014, 21:48
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

Evrensel;

Kafanda büyütmüşsün bu kavramları.

Soykırım demeyelim. Ermeni kırımı diyelim. Vahşice işlenmiş ve türkçü zihniyet belasından beslenen akıl almaz, insanlık dışı ermeni katliamları diyelim.

Oldu mu?

Kim duygusal davranıyor? Salt duygu'dan kaynaklı bir tartışma da yok. Bunu karşı taraf da yapmıyor ben de. Yapsak da bu sizin entelektüelliğinizi bozmaz. Meraklanmayın. Soykırım-katliam..ee

İnsan ölümleri var diyoruz iki taraftan da. Çetelerin katliamları var, Devletin katliamları da. Soğuk kanlı ol. Amman duygusal davranma..Tam göremezsin..dimi?

Sen oldun. Çözdün bütün olayı
Alt 19-01-2014, 21:52
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim yazdıklarıma söyleyeceğiniz bir şey yok mu?

Madem nüfustan yola çıkıyoruz,hayhay..
Tehcir öncesi Abd'de/Rusya'da/Avrupa'da/Ortadoğu'da ne kadar Ermeni vardı,tehcir sonrası ne kadar Ermeni var?
Buyrun,madem mevzu bu kadar basit çözülüyorsa,çözün bakalım..!
Sen tartışma kazanma meraklısı mısın? Olayı kendi zihniyetini haklı çıkaracak şekilde mi yürütmek istiyorsun? Öyle değilse, neden bilmem ne ülkelerindeki nüfuzdan bahsediyorsun..Toprağına gel toprağına..gitme suriye çöllerine, insan kemiklerine basarsın. Amerika'ya gitmene de gerek yok. Orada kaç ermeni var şuan orası beni ilgilendirmez.

bu topraklarda kaç ermeni vardı?
Şimdi nedir sayı?
Alt 20-01-2014, 01:05
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrensel;

Kafanda büyütmüşsün bu kavramları.

Soykırım demeyelim. Ermeni kırımı diyelim. Vahşice işlenmiş ve türkçü zihniyet belasından beslenen akıl almaz, insanlık dışı ermeni katliamları diyelim.

Oldu mu?

Kim duygusal davranıyor? Salt duygu'dan kaynaklı bir tartışma da yok. Bunu karşı taraf da yapmıyor ben de. Yapsak da bu sizin entelektüelliğinizi bozmaz. Meraklanmayın. Soykırım-katliam..ee

İnsan ölümleri var diyoruz iki taraftan da. Çetelerin katliamları var, Devletin katliamları da. Soğuk kanlı ol. Amman duygusal davranma..Tam göremezsin..dimi?

Sen oldun. Çözdün bütün olayı
Neden soykirim da israr ediyorsun da, katliam yeterli gelmiyor?

Buradaki politik cikar nedir, acikca soyle!

Hayir efendim, don oku SIZLER KONUYA ERMENI CIKARI TARAFINDAN BAKIYORSUNUZ. Ben ise iki tarafli baktigim halde beni SANKI OSMANLI'DAN YANAYMISIM GIBI DEGERLENDIRIYOR SUNUZ?

Neden? Sirf katliami KABUL ETTIGIM ICIN MI?

Ustelik ben KARSILIKLI KATLIAMDAN BAHSEDIYORUM.

Neyi goremiyorum, SIZIN ERMENI CIKAR POLITIKANIZI MI?

Ben konuya KATLEDILENLER ADINA BAKIYORUM, sizler gibi politik ve tarafli degil.

Bunu ALGILAYIN YETER.

Ustelik ben KATLIAMI YAPAN INSANLIKTAN NASIBINI ALMAMIS IKI TARAF ADINA INSANLIGIM ILE IKI TARAFIN KATLEDILEN MASUM HALKINDAN OZUR DILEDIM.

SIZ NE YAPTINIZ?

POLITIK CIKARINIZ YANINDA INSANLIGINIZ NERDE?

BENI POLITIK TARAFLI CATISMANIZA DAHIL ETMEYE CALISMAYIN.

KATLEDILENLERI IKI TARAF ADINA INSANLIGI ILE DEGERLENDIRENLER BANA YANIT YAZSIN.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil