Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-03-2011, 17:06
_melek_
Üye Değil

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tek yönlü beslendiğiniz için Fethullah Gülen sizin hocanız olmayabilir. İslamcılar arasında onun görüşlerini kabul etmiş bir sürü insan var.

Kur-an'ın tanrı kelamı olmadığını, islamın uydurma olduğunu söylüyoruz, siz "Kur-an şöyle diyor, böyle diyor..." tarzında deliller sunuyorsunuz.

Hiç akla mantığa sığıyor mu bu tarz savunma?

Bu sitede ne işiniz olduğunu da anlamış değilim. Tabu gereği, kafa yormadan körü körüne bir dine inanıyorsunuz. Ne yapsak sizi kurtaramayız (değiştiremeyiz). Amacınız bizlerden birini tekrar islama döndürmek se boşuna zaman kaybediyorsunuz. dinsizler arasından tekrar dine dönüş yapan kimse olmamıştır, olması da mümkün değildir.

National Geograpic'te bir belgeselde annesinin kucağında bir çocuk göstermişlerdi. bir eliyle annesine sarılmış, diğer eliyle bir tarantulayı iştahla yiyiyordu.

hangimiz bir tarantulayı iştahla yiyebiliriz?
hiçbirimiz. ama doğduğumuzdan itibaren tarantula lezzetli bir yiyecek olarak bize öğretilseydi, bir çoğumuz tarantula yiyorduk ve onun lezzetli bir yiyecek olduğunu savunuyor olurduk.

sizlerin durumu da tarantulayı iştahla yiyen çocuğunkiyle aynı. din inancı da bir 'tabu'dur.

saygılar...
Bakın efendim siz İslama göre İslam dininden olmayanların cennete girebileceğini söylüyorsunuz.Bende buna İslamın en temel kaynağı Kuranla cevap veriyorum.Akla mantığa uymayan ne??

Bu sitede olmam için bir amacımın olması mı gerekli??Hem öyleyse bile bunun hesabını size vermek zorundamıyım.

Ben ne kurtarılmayı nede kurtarmayı amaçlıyorum.
Alt 02-03-2011, 17:14
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakın efendim siz İslama göre İslam dininden olmayanların cennete girebileceğini söylüyorsunuz.Bende buna İslamın en temel kaynağı Kuranla cevap veriyorum.Akla mantığa uymayan ne??
İslama göre İslam dininden olmayanların cennete gidebileceğini F.G. söylüyor. Bu bir görüştür. Bu görüş bizim tezimizi zayıflatır olmasına rağmen siz karşı çıktınız. bizim için bir sakıncası yok. Bu görüşü savunmuşluğumuz falan da yok.

Cübbeli'nin görüşünü de ayrı bir görüş olarak verdik. Ki bu bizim tezimizi kuvvetlendirir bir görüştür. Siz bu görüşü desteklediniz.

Kur-an'dan örnekleme amacınız, 2. görüşü desteklemekse diyecek bir şeyim yok. doğru olanı yaptınız.

Ama, Kur-an'ın uydurma olması durumunda cehenneme gitme olasılığınıza Kur-an'la açıklama getirdiyseniz (ki ben öyle anladım), bu akla-mantığa aykırıdır. Kur-an'ın uydurma olduğunun varsayıldığı bir tezi, Kur-an'daki ayetlerle açıklamak bir abukluktur. Siz öyle yapmadım diyorsanız mesele yok.

saygılar...
Alt 02-03-2011, 17:20
_melek_
Üye Değil

İslama göre İslam dininden olmayanların cennete gidebileceğini F.G. söylüyor. Bu bir görüştür. Bu görüş bizim tezimizi zayıflatır olmasına rağmen siz karşı çıktınız. bizim için bir sakıncası yok. Bu görüşü savunmuşluğumuz falan da yok.

Cübbeli'nin görüşünü de ayrı bir görüş olarak verdik. Ki bu bizim tezimizi kuvvetlendirir bir görüştür. Siz bu görüşü desteklediniz.

Kur-an'dan örnekleme amacınız, 2. görüşü desteklemekse diyecek bir şeyim yok. doğru olanı yaptınız.

Ama, Kur-an'ın uydurma olması durumunda cehenneme gitme olasılığınıza Kur-an'la açıklama getirdiyseniz (ki ben öyle anladım), bu akla-mantığa aykırıdır. Kur-an'ın uydurma olduğunun varsayıldığı bir tezi, Kur-an'daki ayetlerle açıklamak bir abukluktur. Siz öyle yapmadım diyorsanız mesele yok.

saygılar...
İslama göre diyerek başlamış ve sormuşsunuz.İslama göre Kuran uydurma felan değil en temel kaynaktır.
İslama göre dediğinize göre en baş kaynağı olan Kurana mı bakarsınız yoksa sıradan birinin yorumuna mı?
Alt 02-03-2011, 17:30
Üye

İslama göre diyerek başlamış ve sormuşsunuz.İslama göre Kuran uydurma felan değil en temel kaynaktır.
İslama göre dediğinize göre en baş kaynağı olan Kurana mı bakarsınız yoksa sıradan birinin yorumuna mı?
sayın melek, islama göre Cübbeli'nin ve sizin dedikleriniz doğrudur. Kur-an'da bunu söylüyor. Ben, F.G'nin islam yorumunu aktarırken "islama göre" kısmı cümlenin başında olduğu için yanlış anlaşıldı.

F.G. önemli değil. Konu başlığına bir katkısı da yok.

nasıl ki, hristiyanlar, yahudiler islamın uydurma olduğuna inanıyorlar ve müslümanların cehenneme gideceklerini söylüyorlarsa (cübbeli ahmet onlarda da var), siz de aynısını onlar için söylüyorsunuz.

biz de sürüye katılıp aynısını hem hristiyanlar, hem yahudiler, hem de müslümanlar için söylüyoruz.

"her ihtimale karşı islama inanayım. islam uydurma bile çıksa (öteki tarafa gidince farkedeceksiniz) bir şey kaybetmem" mantığı hatalıdır. bunun bir cezası olacaktır.

saygılar...
Alt 02-03-2011, 19:29
_melek_
Üye Değil

"her ihtimale karşı islama inanayım. islam uydurma bile çıksa (öteki tarafa gidince farkedeceksiniz) bir şey kaybetmem" mantığı hatalıdır. bunun bir cezası olacaktır.

saygılar...
Bunu neden söylediniz benim bu şekilde mi inandığımı düşünüyorsunuz.

Ben bunu daha öncede söylemiştim böyle bir durum inanç sayılmaz.İmanın kabul olmasının başında şüpheli olmamak vardır.Şüphe imanı yok eder.Tabi ki böyle bir düşünceye sahip olan insanın cezasız kalacağı söylenemez.
Alt 03-03-2011, 18:49
Üye

sayın Melek;

"islama inanıyorum, kendi adıma şüphem yok. yanılıyorsam da tanrı tarafından cezalandırılmam ihtimal dahilindedir. cezalandırılmayı göze alarak islama inanmaya devam edeceğim." diyorsanız tamamdır.

o zaman bu konuda görüş ayrılığımız yok demektir.

saygılar...
Alt 03-03-2011, 20:03
_melek_
Üye Değil

sayın Melek;

"islama inanıyorum, kendi adıma şüphem yok. yanılıyorsam da tanrı tarafından cezalandırılmam ihtimal dahilindedir. cezalandırılmayı göze alarak islama inanmaya devam edeceğim." diyorsanız tamamdır.

o zaman bu konuda görüş ayrılığımız yok demektir.

saygılar...
İslam dini hak dindir bundanda şüphem yok.İslam dininde olmayanların cezalandırılacağı dinime göre kesindir.İslam dininde olupta günahkarların cezalandırılacağı da ihtimal dahilindedir.Yani cennete girmek için İslam dininde olmakta yetmiyor.Bir işe girmiş insanın işe gelmeyip tembellik yaptığı zaman belli bir müddet sonra büyük bir ihtimal işten çıkarılır.Aynı bu şekilde dinim İslam deyipte hiç bir şekilde yaşamayan insanın durumunu sadece Allah bilir.Sizin işinizde işe girmeden potrondan para istemekle eş değer.
Alt 03-03-2011, 20:19
Vandidad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vandidad Vandidad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mahirzz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
YOL HİKAYESİ

Kendinden emin bir şekilde yolda yürümektedir, AHMOS, yanında onunla beraber yürüyen KAMOS, bir süre sonra AHMOS'a dönerek ;
"Ahmos kardeş, yolun ortasından yürüme arkandan hızla bir araba geliyor, kenardan yürü.."
Ahmos cevap verir:
"Kardeş Kamos, ben hiç bir ses duymuyorum, ve bir işaretde yok, bu yol boş ve ben yolda yürümeye devam edeceğim."
Kamos:
"Bak kenardan yürü kardeş, yine yolunda git ama sadece kenardan yürü, arkandan bir araba gelmese de sen yine yolunda gitmiş olacaksın, yok eğer benim dediğim gibi gelmekte olan hızlı bir araç varsa kendini sağlama olmuş olursun, aksi halde araç sana çarparsa ya ölürsün ya da sakat kalma olasılığın var.."

Ahmos un son cevabı:
"Ben hiç bir delil olmaksızın kenardan yürümem, sen ordan yürü.."

Kamos un yapacak başka bir şeyi kalmadığı için Kamos kenardan ve Ahmos yolun ortasından yürümeye devam etmişler.

Bu durum sizin sorunuza benziyor, şimdi Ahmos un durumu nedir ? Ne yapmalı ?

- Bir süre sonra arkasından bir araç gelmez, ve hem Ahmos hem de Kamos yolun sonuna gelirler. Ahmos un bir kaybı olmaz. Kazancı ise yolun ortasından gidebilmek olur. Kamos ise yolun kenarından yürüdüğü için aklındaki boş bir hayalden dolayı ortadan gitmemiş olmanın üzüntüsü ile kalır.

- Ya da bir süre sonra bir araç gelir ve Ahmos a çarpar, Ahmos sakat kalır, ve gerisi bir drama. Kamos bu duruma üzülür. Ama yapacak bir şey yokdur. Ahmos pişmanlık içindedir.

Hayat bir yoldur. Şimdi Ahmos mu olalım Kamos mu ?
Paylaşım için teşekkürler.Güzeldi
Hayat riske alınmayacak kadar kısa.Ben kamos olmayı tercih ediyorum.Kaybedecek birşeyimde yok zaten.Fakat ahmos o şüpheyle ortada yürüsede rahat olamıyacaktır zaten. Araba gelip çarpmasada o riskle yürüdüğü yoldanda zevk alamaz.Kamosun rahatlığı onda hiç bir zaman olmaz.Olamaz...
Sayın Melek

Merak ederek sormak istiyorum, Bu hikayede Kamosun uyarısı üzerine Ahmos şöyle deseydi;
Olur mu Kamos şu an senin yürüdüğün yer yolun ortası ben ise kenardan yürüyorum, Aynı uyarıyı ben sana yapacaktım gel benimle kenardan yürü...

Dese ne yapardın? Daha çok inandırıcı olana mı inanırdın?
İkisinin de gittiği yolu görüp öyle mi karar verirdin?
Yoksa ikisi de yoldan gitsin kim ezilmez ise onun gittiği yol doğrumudur derdin?
Görmedne bilmeden hangisi yolun ortası hangisi kenarı olduğunu nereden bileceksiniz?

Tanrılar hayatıma müdahale etmediği için huzurluyum. Ya siz?
Alt 07-03-2011, 19:21
Vandidad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vandidad Vandidad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Melek

Bu sorduğum soru ile ilgili sizin bir yanıt vereceğinizi düşünüyordum. Bu beklentim için tekrar güncelliyorum.

Tanrılar hayatıma müdahale etmediği için huzurluyum. Ya siz?
Alt 07-03-2011, 20:23
_melek_
Üye Değil

Kimsenin söylediğiyle değil gittikleri yolu kendi gözlerimle görüp karar verirdim.

Gözlerim bozuk değil Hamdolsun.O bana yalan söylemez.

Önerilen Siteler

Etiket
cehennem, cennet, din, müslüman

Başlık Düzenleme Araçları
Stil