Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-10-2012, 04:11
Yaltrack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yaltrack Yaltrack isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Muhammet Öldürüldümü

Arif Tekin'i araştırken Uludağ sözlükte aşağıdaki bilgilere ulaştım yorumlarınızı bekliyorum

ALINTI:

bilinmeyen yönleri ile hz. muhammed'in ölümü ismi kitabı çıkmış yazardır.

sünni kaynaklardan can alıcı örnekler vermesi güzel, hoş. fakat yine de şia'lığa has bir hz.ömer ve hz.ebubekir düşmanlığı var sanki. gerçi adam ateist, en başta peygambere karşı orası ayrı dava.

3 halife ile ilgili çok somut örnekler veriyor hadis kitaplarından fakat nedense hz.ali ile ilgili bu kadar acımasız davranmıyor. daha mazlum ya da masummuş gibi gösteriyor. örneğin peygamberin cenazesinin 3 gün yerde yattığını ve bu sırada ebubekir ve ömer'in hilafet peşinde koştuğu için cenazeye bile zar zor katıldıklarını söylüyor. peki bu arada hz.ali ne yapıyormuş sorusuna ise sadece "cenaze işleri ile ilgileniyordu" diye cevap verip çok fazla üstünde durmuyor.

ayrıca ibni kesir'in bidaye-nihaye isimli eserinden de çok önemli bir alıntı yapmış. kitaba göre ibni mesut harfi harfine şunları söylüyor.

"bana teklif edilse ki ey ibni mesut; sen yemin içer misin ki muhammed katledilmiştir diye? ben de derim ki değil bir kere; dokuz sefer bu konuda rahatlıkla yemin içerim ki muhammed suikaste kurban gitmiştir. ancan bana , yemin içer misin ki muhammed bormal eceliyle ölmüştür diye teklif gelse, bu konuda tek bir sefer bile yemin içmem."

neden bu örnek üzerinde durdum. çünkü gerçekten en önemli hadislerden biri. bir sahabe peygamberin suikast ile öldürüldüğünü söylüyor. merak edip kaynağı bir başka yerden buldum ve orda da bu hadis aynen şöyle aktarılıyor.

"beyhakî, abdullah b. mesudun şöyle dediğini rivayet etmiştir: «rasûlullah'm öldürüldüğüne dair dokuz kez yemin edişim, onun öldürülmediğine bir kez yemin edişimden daha çok hoşuma gider. çünkü allah, onu peygamber ve şehid olarak seçmişti.»"

bu da [ http://www.darulkitap.com...ihiibnikesir/indexana.htm kaynak]. 5. cilt 7. bölümde aratarak bulabilirsiniz.

aynı anlama geliyor iki ifade fakat yazarın eklediği ifadeler olmamış tam. ya da arapça orjinali üzerinden kırık meal vererek yaparsa daha iyi anlayacağımızı umuyorum.
Alt 14-10-2012, 04:38
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Bazı hadislere göre Muhammed zehirlenmiştir. Bu konuda "Hazreti Muhammed Nasıl Zehirlendi?" isimli Ahmet Almaz'a ait İslami bir çalışma da var. Yani bu konu sadece Arif tekin tarafından ele alınmamış.

Bu hadislere örnek:

Sunan Abu Dawud 4489: "Muhammed, onun ölümüne neden olan sancı hakkında şöyle dedi: "Khaibar'da yediğim bir lokmadan sonra sancılarım başladı. Bu andan beri şahdamarım kesildi".

Sunan İbn Majah 1622: Ayşe dedi ki, "Allah'ın elçisi kadar acı çkene birini daha önce görmedim"

Sahih El Buhari 4428: Ölümüne neden olan hastalığı sırasında Allah'ın elçisi Ayşe'ye, 'ya Ayşe! Khaibar'da yediğim o lokma yüzünden hala ağrım var. Bu zehirin şahdamarımı kestiğimi görüyorum.

Muhammed, iddiaya göre Hayber’e sığınmış olan Benî Nadîr Yahudi’lerinin reislerinden Huyey b. Ahtab’ın kızı Safiyye ile evlenirken düğün yemeğinde ona ikram olarak sunulan koyun etiyle zehirlenmiştir. Zira Muhammed Safiyye’nin babasını ve kocasını savaş sırasında öldürtürmüştür.

Bu zehir onu hemen öldürmemiş tesiri 3 yıl sürmüştür. Rivayete göre aynı lokmadan yiyen başka bir müslüman ise orada hemen ölmüştür. Muhammed'in lokmanın tamamından yememiş olduğu için daha bir süre yaşadığını söyleyenler de var.
Alt 01-07-2015, 15:00
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammet ortalıkta yerime ali geçecek diye konuşmaya başlayınca taht kavgasıda başlamıştır.peki ayşe inanıyormuydu bu işlere önce ona bakalım.
MUHAMMED’E İNANMIYORDU

Bu konudaki en meşhur argüman, Aişe’nin “Bakıyorum senin Allah’ın, senin zevkin doğrultusunda acele ederek hemen ayet gönderiyor.” sözleridir. Senin Allah’ın ne demek?Açıkça Allah’ın Muhammed’e has bir şey olduğunu söylüyor. Yani kendisinin bir Allah’ı bulunmadığını, dolayısıyla Muhammed’in peygamberliğine de inanmadığını ilan ediyor. Çok çok önemli bir hadis bu ama nedense pek dikkate alınmıyor. Daha çok Aişe’nin yaşı tartışılması 1400 yıldır gündemde tutuluyor. Sanki Aişe 19 yaşında olunca tüm sorunlar çözülecekmiş gibi!
Ve ayşe ali kavgaları

Aişe, Hasan öldükten sonra dedesi Muhammed’in yanına defnedilmesine izin vermemiştir. Muhammed Aişe’yi de, Hasan’ı da çok seviyor ama Aişe’nin yaptığına bakarmısınız.! Aişe önce ”Osman’ı öldürün” diye fetva vermiş. Osman ölüp Ali halife olunca da ”keşke Osman öldürülmeseydi” demiş. Aişe ne dediğini, ne yaptığını kesinlikle bilmiyor. Böyle bir kişinin hadisleri ile müslümanlar hayatlarına şekil veriyorlar.!

Ve netice
MUHAMMED’İN ÖLÜMÜ

Bu yazıyı yazarken hadislerden faydalandım tabi. Hadislerden anladığım kadarıyla Muhammed ile eşleri arasında ciddi sorunlar var ve bunun nedeni de Muhammed’in ta kendisi. Eşleri arasında adaletli davranmayan, eşleri arasında kavga çıkması için özellikle eşlerini kışkırtan Muhammed’in sonunu da eşleri getirmiştir. Farklı kaynaklarda Aişe ve Hafsa’nın Muhammed’e birşeyler içirdiği ve Muhammed’i öldürdüğü rivayet edilir. Bu konuda Arif Tekin’in kitabı okunmalıdır. Arif Tekin kaynakları ile birlikte bu cinayeti gözler önüne sermiştir.

Muhammed’i Aişe ve Hafsa öldürmüştür ama bu cinayetin tek sebebi Muhammed’in eşlerine bakış açısı değildir. Bu olay daha çok siyasidir. Muhammed’in Ali’yi halife olarak öne sürmesi, daha önce Muhammed’i öldürmeye çalışan Muhammed’in en yakınlarının canlarını iyice sıkmış ve tekrar Muhammed’i öldürmeye karar vermelerine neden olmuştur. Hatta Muhammed öldürüldükten sonra halife olacaklar bile sıralanmıştır. Muhammed’in en yakınları Ebubekir ve Ömer gibi isimler, Muhammed’e tebük seferi ve veda haccı dönüşünde suikast düzenlemek isterler ama başaramazlar. Sonuçta,o zamanlarda etkili bir öldürme yöntemi olan zehirleme yöntemini denerler ve kızları sayesinde bunu başarırlar. Aişe ve Hafsa’nın babaları, kızlarını bir şekilde ikna etmişler ve bu cinayeti işlemelerini sağlamışlardır.

Bu kişiler Muhammed’i bir şekilde zehirleyerek yatağa hapsediyorlar. Muhammed yarı ayılmış şekilde uyanıyor ve kendisine birşeyler içirildiğini farkediyor ve buna çok kızıyor. O esnada odada Muhammed’in amcası Abbas, Aişe ve Hafsa var sadece. Muhammed ”amca, sen hariç bu iki eşim bu ilaçtan içecek” diyor. ”Çünkü sen plandan habersizsin” diyede ekliyor. Yani, Muhammed kendisine karşı bir plan yapıldığını ve planı yapanlarında kim olduğunu biliyor.

Muhammed bu hastalık (zehirlenme) durumunda ”Aişe sen benden önce ölseydin, ben sana dua ederdim” diyerek Aişe’nin ne yaptığını bildiğini ima ediyor. Muhammed daha öncede, Aişe’nin evini göstererek ”işte küfür/fitne buradadır. Şeytanın boynuzunun çıktığı yer burasıdır” demiştir. Hafsa içinde aynı sözleri söylemiştir.

”Müminlerin annesi” hakkında Muhammed’in söylediği sözlere bakarmısınız.

Birde Muhammed’in vasiyet etmesine izin vermiyor bu ekip. Çünkü Muhammed’in yazacaklarından korkuyorlar ve planlarının bozulmasını istemiyorlar.

Muhammed’in ölümü sonrası Aişe, Muhammed’in ailesine (Fatıma ve Abbas’a) mirastan hiç birşey alamayacaklarını söylüyor. Ömer zamanında ise, Hayber gelirlerinden mahsul alan Aişe ile Hafsa’ya (Muhammed’i öldürenler) o topraklara ortak olma hakkı tanınmıştır. Bu olaylar Muhammed’in öldürüldüğüne işaret eden ciddi argümanlardır

Yukardaki yazılar alıntıdır.:
Peki sizlerin bu konudaki fikirleriniz nedir.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 01-07-2015, 17:15
dembaba3444 dembaba3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sizce hangi hadislerin guvenirligi yuksek ?
Alt 01-07-2015, 19:52
Üye

Islamın 4 halifeside cinayetlerle öldürülmüştü. Ebubekir osnan ali ömer hepside öldürüldü muhammette bu kadersen kurulmuş değil. Bunların hepsi de
I siyasi cinayetler.
Ali nin muhammetten sonra halife olmasını engellemek için ebu bekirin kızı ayşe ile ömerin kızı hafza muhammedin iki eşi muhammedi zehirlemiştir.
Neticede hayberin akarı olan fedek arazisinin geliri muhammedin kızı fatımaya verilmemiştir Torunları yanına gömdürülmemiştir. En sonunda iş muaviye denen soysuza kalmıştır.şimdiki islam artık muhammedin değil muaviyenin kurup formatladığı islam olmuştur. Halen okunan kuranda onun kuranıdır.
Kurduğu imparatorluk en soysuza muhammedin düşmanı muaviye ye miras kalmıştır.
Tarih gerçenten çok farklı bilinen lerden.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 01-07-2015, 19:57
dembaba3444 dembaba3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alibey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Islamın 4 halifeside cinayetlerle öldürülmüştü. Ebubekir osnan ali ömer hepside öldürüldü muhammette bu kadersen kurulmuş değil. Bunların hepsi de
I siyasi cinayetler.
Ali nin muhammetten sonra halife olmasını engellemek için ebu bekirin kızı ayşe ile ömerin kızı hafza muhammedin iki eşi muhammedi zehirlemiştir.
Neticede hayberin akarı olan fedek arazisinin geliri muhammedin kızı fatımaya verilmemiştir Torunları yanına gömdürülmemiştir. En sonunda iş muaviye denen soysuza kalmıştır.şimdiki islam artık muhammedin değil muaviyenin kurup formatladığı islam olmuştur. Halen okunan kuranda onun kuranıdır.
Kurduğu imparatorluk en soysuza muhammedin düşmanı muaviye ye miras kalmıştır.
Tarih gerçenten çok farklı bilinen lerden.
Bu anlattiginiz doğruysa İslam gerçek din ama kuran değiştirilmiş sonucuna varmaz miyiz?
Alt 01-07-2015, 22:37
Üye

dembaba3444´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu anlattiginiz doğruysa İslam gerçek din ama kuran değiştirilmiş sonucuna varmaz miyiz?
Dinin gerçek olması için tanrı olması lazım. Kitabın ondan geldiğinin görünür ispatlı bir belgesi olmalı.
İncil gerçek ve doğru bir kitap yazarları belli. İsanın havarilerinin mektupları. Ortada bu tanrı yazısı diye kitap yok.

Alt 02-07-2015, 00:37
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peki sizlerin bu konudaki fikirleriniz nedir.
Olayın bir Suikast olduğu şüphe götürmez bir şey zaten, bu olayın öncesinden de sonrasında da, hatta olay anında bile, yanındakileri kovma meselesi var ki Muhammedin, adeta Muhammed kahrından öldü denilse yeridir.
Öldüğünde bile bir kaç kişinin defin işleri yapması, ölmeden önce gönderdiği görevlere gitmeyenler, evdeki iki kaplan kadın filan derken, olay öyle birilerinin anlattığı gibi tos pembe filan değil.

Arif Tekin bu makaleyi ne yazdı bilmiyorum ama bu Suikast meselesine 89-90 dan beridir vakıfım diyebilirim, o zamanlar bir hocam/abim vardı bu meseleyi anlatırdı, çok dinlemeşimdir, bu yüzden çok hır/gürde olmuştur malum sebeplerden dolayı.
Sonradan buralarda görünce de ben çok şaşırmadım zaten bu meseleyi, okuyan/araştıran bu tip şeylere illaki karşılacaktır.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 02-07-2015, 01:26
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olayın bir Suikast olduğu şüphe götürmez bir şey zaten, bu olayın öncesinden de sonrasında da, hatta olay anında bile, yanındakileri kovma meselesi var ki Muhammedin, adeta Muhammed kahrından öldü denilse yeridir.
Öldüğünde bile bir kaç kişinin defin işleri yapması, ölmeden önce gönderdiği görevlere gitmeyenler, evdeki iki kaplan kadın filan derken, olay öyle birilerinin anlattığı gibi tos pembe filan değil.

Arif Tekin bu makaleyi ne yazdı bilmiyorum ama bu Suikast meselesine 89-90 dan beridir vakıfım diyebilirim, o zamanlar bir hocam/abim vardı bu meseleyi anlatırdı, çok dinlemeşimdir, bu yüzden çok hır/gürde olmuştur malum sebeplerden dolayı.
Sonradan buralarda görünce de ben çok şaşırmadım zaten bu meseleyi, okuyan/araştıran bu tip şeylere illaki karşılacaktır.
Evet sayın felesife bu iş sadece hadislerde değiil ayetlede sabit.
Bakınız ayette açıkça iki karısını suçluyor ve tövbe edin diyor

llah'a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, Salih mü'minler de (onun yardımcılarıdır). Bunlardan başka melekler de ona arka çıkarlar
Bana sabotaja devam ederseniz cebrail sağlam arkadaşlarım ve melekler bana yardım eder diye eşlerini tehdit ediyor. Kalbiniz kaydı diye suçluyor resmen
Gerçi allahı bırakıp cebrail ve arkadaşlarını yardıma çağırması da tuhaf.
Bu olayı esaslı anlamak için arif tekinin yazısı dikkatlice okunmalıdır.

Alt 02-07-2015, 02:32
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Düzeltme: Arif Tekin bu makaleyi ne "zaman" yazdı bilmiyorum ...

Evet sayın felesife bu iş sadece hadislerde değiil ayetlede sabit.
Bakınız ayette açıkça iki karısını suçluyor ve tövbe edin diyor
Yani, kuran yönü zaten araştıran için, bu meseleyi olabilir yapıyor ki zemin oldukça müsait anlayana.
Nisa136 İman edenlere İman edin deniyor mesela, demek ki kalpler bayağı kaymış ki tek iman da yeterli değil.
Sonuçta iş taht ve siyaset noktasında ki entrikalardan ötesi değil.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler

Etiket
cocuklari, karilari, muhammed, zehirlenme

Başlık Düzenleme Araçları
Stil