Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-05-2016, 00:37
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Oraya dizdikleri yem filan değil...
Hocam buğday imiş onlar. Sonra buğdayları dağıtıyorlar ve kuşlar yiyor. Yazı halindeyken yaklaşmaya korkuyorlardı. Buda mı tesadüf
Alt 02-05-2016, 07:09
horror horror isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam buğday imiş onlar. Sonra buğdayları dağıtıyorlar ve kuşlar yiyor. Yazı halindeyken yaklaşmaya korkuyorlardı. Buda mı tesadüf
Mışı mişi boşver çok rahatlamak isteyen alır buğdayı gider cami avlusuna yazar .bakın yiyormu yemiyormu kuşlar
Alt 02-05-2016, 09:01
cenkvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cenkvarol cenkvarol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yılan gibi kıvrılmış bir şekilde duran buğday tanelerini kuşların nasıl algıladığını nereden bileceğiz, kuşların Allah yazısını okuyabildiğine inanan yobaz bunun dışındaki ihtimallerin olabileceğine ise asla inanmaz çünkü bu işe başlarken dahi belli bir beklenti içinde başlar, çevresindekileri olduğu gibi değil daha çok arzu ettiği gibi görür, bu yüzden işin doğruluğunu sınamaya kalkışmaz, arzuların boşa çıkmasının kendisine daha fazla koyacağını içten içe bilir. Mesela kuşlar sadece Allah yazısındaki yemi yeseydi bu sefer de "Allah yazısındaki yemleri kuşlar daha helal rızık görüp yedi" diyerek bir şekilde yine hikmet uydururdu kıçından.

şimdi işin trajikomik tarafı bunu hikmet diye ağzı açık seyreden ve orada burada paylaşma zahmetinde bulunan angutların böyle bir şeyi denemeye ise hiç kalkışmamaları, çünkü bilinç altlarında aslında şu yatar, "ben denemeyim, denersem tutmama ihtimali çok yüksek, şu güzelim hikmetin içine ederim." kolunuzdan tutan yok, inanan da sizsiniz daha ne bekliyorsunuz, meydanlar sizi bekliyor kuşlar Arapçayı unutmadan acele edin derim....

"İslamı yanlış yaşıyorlar" değil, doğrusu "İslam yanlış, yaşanılmıyor." CENKVAROL

http://hakikatbununneresinde.blogspot.com/
Alt 02-05-2016, 09:02
Üye

....

"İslamı yanlış yaşıyorlar" değil, doğrusu "İslam yanlış, yaşanılmıyor." CENKVAROL

Alt 02-05-2016, 11:15
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Benim de aklima Katolik hristiyanlar geldi.
Inanclarina gore ekmek ve sarap isanin etine ve kanina donusuyormus.
Protestanlarda sembolik olsa da Katoliklerde bildigimiz ete donusuyormus.

Bunlar her pazar Tanrinin etini yiyip,
aksamina da Tanrilarini siciyorlar cok afedersiniz
Alt 02-05-2016, 22:57
Yasaklandı

cenkvarol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yılan gibi kıvrılmış bir şekilde duran buğday tanelerini kuşların nasıl algıladığını nereden bileceğiz, kuşların Allah yazısını okuyabildiğine inanan yobaz bunun dışındaki ihtimallerin olabileceğine ise asla inanmaz çünkü bu işe başlarken dahi belli bir beklenti içinde başlar, çevresindekileri olduğu gibi değil daha çok arzu ettiği gibi görür, bu yüzden işin doğruluğunu sınamaya kalkışmaz, arzuların boşa çıkmasının kendisine daha fazla koyacağını içten içe bilir. Mesela kuşlar sadece Allah yazısındaki yemi yeseydi bu sefer de "Allah yazısındaki yemleri kuşlar daha helal rızık görüp yedi" diyerek bir şekilde yine hikmet uydururdu kıçından.

şimdi işin trajikomik tarafı bunu hikmet diye ağzı açık seyreden ve orada burada paylaşma zahmetinde bulunan angutların böyle bir şeyi denemeye ise hiç kalkışmamaları, çünkü bilinç altlarında aslında şu yatar, "ben denemeyim, denersem tutmama ihtimali çok yüksek, şu güzelim hikmetin içine ederim." kolunuzdan tutan yok, inanan da sizsiniz daha ne bekliyorsunuz, meydanlar sizi bekliyor kuşlar Arapçayı unutmadan acele edin derim....
Dostum işin de ilginç tarafı o ya. Kuşlar arapçayı nerden bilsin yazıyı nerden bilsin di mi. Zaten mucize de insan aklının alamayacağı olay demektir. Ben bu videoyu başka forum sitesinde gördüm şaşırdım ve burada da paylaşıp yorumları almak istedim. Beni hemen yobaz ilan etmişsiniz gerçekten ayıp efendim. Gerçekleri arayan bir gencim hemen yargılamayınız lütfen. Sizce bu bir mucize midir yoksa madalyonun diğer yüzümü mü var yani hile falan?
Alt 02-05-2016, 23:05
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Mucize değildir. Ayrıca dötleri yiyorsa hakemli bir kuruluş tarafından aynı deney tekrarlansın defalarca bakalım ne olacak?Bu işte bir iş var çünkü videonun başında niyetlerini belli ediyorlar hiç inandırıcı değil.
Alt 03-05-2016, 01:02
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bakın dostlar güvercin beslemiş biriyim, eğer işi bilen biri varsa buğday güvercin için son seçenektir yem olarak, yani at arkaya mısırı, çedeneyi buğdayın yüzüne bakmazlar, ayrıca dağınık yem varken nedense güvercinler toplu yeme yönelmiyor, yayılmış yeme yöneliyorlar , ayrıca buğdayın diziliş şekli sanırı korkutuyor hayvanları, güvercinleri vermeseydim denerdim, birde emin değilim yerdekiler buğday mı. Buğdayın üstüne bir şeyler serperek bir tür kamufle sağlamışlarsa bilemem(toz gibi9 çünkü gördüğü kadarı ile aslında biri buğdayları görüp yiyor, dağıttıklarında ise açığa çıkıyr buğday ki o şekli yaptıklarındaki görüntüler yok, direk bakın buğday diyerek başlıyorlar ve neden fırçayla dağıttıklarınıda anlamadım.

Yani ben buğdayları net göremiyorum, buğdayları kamufle ettiklerini( toz bir şeyle-un bile olabilir unu yiyemez güvercin) ve şeklinden dolayıda garipseselerde iki adet kafirin allah yazsını gagaladığını görebiliyorum Açıkta kalmış buğdayları farkediyorlar.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 03-05-2016, 01:13
Üye

Sevgili Save The Day;

gerçeği arıyor olmana saygım var, yalnız ironileri çözebilmek kolay değil her zaman, görüşünü, nasıl düşünüp inandığını bilmiyordum, bu yüzden sözlerim ortayaydı, onları kendisine muhattap alması gerekenler de mesajımda belirttiğim gibi kafası sadece belli istikamette basan yobazlardı, sen kendini farklı bir yerde tutuyorsan o sözlerimin muhatabı değilsin zaten.

video üzerine biraz daha kafa yoralım, bu kuşlar o meydanda eminim daha önceleri de sürekli olarak yem yiyorlardı, bu zaman kadar insanların kendilerine sundukları yemler de sürekli olarak dağınık ve taneler halindeydi, bir başka deyişle bu yobazlardan önce kimse muhtemelen bu kuşlara yazılı bir şekilde yem vermek gibi bir tuhaflıkta hiç bulunmamıştı. Bırakalım o meydanı acaba o kuşlar ömrü hayatlarında hiç böylesi türden bir hazır yemle karşılaşmışlar mıydı. Videoda dikkat edilirse bir kaç kuş yazının yakınındaki taneleri yiyor ama daha önce o meydanda hiç karşılaşmamış oldukları kıvrımlı bir çizgi halinde uzanan yemlerden ise bence farklı birşey olabileceği algısıyla uzak duruyorlar. Yani işin özünde kuşların sahip oldukları "algı" yatıyor.

Mesela ben de kalkıp meydana kıvrımlı bir çizgi halinde yemlerle bir yazı yazsam ve o yazının bir yanına da yemleri serpsem kuşlar geçmişteki tecrübe ve alışkanlıklarından hareketle ilkin hangisini yemeye koyulurlardı, hemen inip ilk kez karşılaştıkları ve bilmedikleri için daha fazla risk taşıyan yazıdan mı başlarlardı yoksa emin oldukları ve elde etmesi daha kolay olan dağınık taneleri mi tek tek yerlerdi. Son söz olarak sana şunu söyleyim oradaki kuşların kafası dahi o yobazlarınkinden daha fazla çalışıyor ve bu dünyanın gerçeklerine daha fazla sadık.

Alt 03-05-2016, 04:56
Yasaklandı

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mucize değildir. Ayrıca dötleri yiyorsa hakemli bir kuruluş tarafından aynı deney tekrarlansın defalarca bakalım ne olacak?Bu işte bir iş var çünkü videonun başında niyetlerini belli ediyorlar hiç inandırıcı değil.
Madalyonun bir de öteki yüzü olabilir katılıyorum. Videoyu paylaşan kanal da islamla ilgili bir kanaldı. Tarafsız birileri olsa daha inandırıcı olur.

Önerilen Siteler

Etiket
allah, allahu teala, islam, kuşlar, saygı