Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-01-2016, 03:39
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ortadoğu şeyhlerine imkan verilmediği halde yaptıkları ortada , imkan verilse düşündüğünden çok daha fazlasını yapacaklardır.
Bu dünyanın düzeni böyle heralde , bir kısım şaşılacak , muazzam işler yaparken , bir kısım doğru düzgün düşünemiyor bile(bende bu kısmın içinde sayılırım şimdilik ilerde ne olur bilmiyorum).Hükmetmek isteyen , hırslı , kafası çalışan ve çalıştırarak insanları hükmü altına alabilen kişiler olduğu sürece bazı insanlar koyun olmaya mahkum.Bence bu tarz kişiler her zaman için olacaktır.
Alt 21-01-2016, 10:24
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nana Buluku´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dünya'nın yuvarlak olduğunu şu videoda net bir şekilde görebilirsin. Tabii videoya inanmayacaksın tahminimce. Ama önce videonun sahte olduğunu kanıtlaman gerek.

Bana şunu teknik olarak izah eder misin, dışarıdaki bir astronotun sesini nasıl duyabilirsin? Havasız ortamda ses iletimi nasıl oluyor?

Ben bu tip videoların su altında çekildiklerini düşünenlerden biriyim ve gelen sesler de su altında gibi duyuluyor.

Bir de güneş ışığının o şekilde bir spot gibi görünmesi normal mi? Kurguya benziyor.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 21-01-2016, 10:30
Üye

ilahi komedya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Azıcık akıllı adam olsan formulle deilde.

Fotoğrafdaki bakanın görüş yuksekliğini de formulüne katardın.

Yere sıfïr düz bir alanda bu dediğın olayı aynı mesafelerde uygula yere sıfır açïdan bak .

İlizyon oyunları oynama bizimle.

Aha videoyu atmışlar oraya.

Hem dünya KAREDİR hemşerim. Çok bilge bi arap söyledi.
Bakış açısı farkını tabiki düşündüm.

2 metre yüksekten bakarsan karşı sahilin 28 metre değil, 26 metre üstünü görürsün. Etkisi bu kadardır. Sonucu değiştirmez.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 21-01-2016, 10:31
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaten referanslardan da birisi eksik, bakış yüksekliği, açısı ve mantık formel, lineer işletilmiş...

Bu konuyu böyle ele almak, iddia edenin iddiasına sadık kaldığımız için -ki sende formülün neye göreliğini yerinde açıklamışsın-, aslında bu gün bu meseleyi tartışmak bile ciddi düzeyde absürd ötesi

Çok şüphedeysen bir uçak seyahatine çık değil mi
İşin dini yönünde değilim. Saptamalarımı tamamen matematik ve bilimsel temellere oturtuyorum. Açıkçası çıkacak sonucun ne olduğu önemli değil. Benim açımdan önemli olan, gerçeğin ne olduğu. Dolayıyla saptamalarıma yanıt felsefi değil bilimsel olmalıdır diye düşünüyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 21-01-2016, 10:38
Üye

Dünyanın teğet noktaları arası uzaklığı nedir? (x, y arası)... hem 14-15 km nedir ki? Çok mu bir mesafe?(yine de milimetrik düzeyden bakılırsa teğet noktaları kırılabilir)
Oysa;

ax2+bx+c = dx+e eşitliğinden ax2+(b-d)x+c-e = 0 yazılır ve Δ = 0 eşitliğinden (b-d)2-4*a(c-e) = 0 denklemi kurularak teğet olan noktanın x ve y değeri bulunur.

Bahsettiğiniz -iddianıza göre diyorum- sizin formül neyin formülü?

sadece çok kaba, her insanın rahatlıkla öngörebileceği bir iki şeyi ifade ettim...

O sahile birde karınca seviyesinden bakın, durum değişmeyecek mi? sizce?

bakış doğrultu seviyesi(yükselti olarak) oynasa, teğet noktaları x, y arası mesafede oynar. .

Bakış yüksekliği arttıkça, görüş mesafesi ciddi değişikler arzeder, karınca seviyesi ve deniz seviyesinden bakmalısınız, ayakta baktığınızdan çok daha farklı görünecek.

Üçüncüsü bu tür testler yapacaksanız sahil değil, açık denizleri seçin, zira karşı kıyı deniz seviyesinden yüksekte, haliyle bu durum yükselti ile doğru orantılı olarak Dünyanın eğimini 1 metre farkın bile kırdığı bir mesafeye tekabül edebilir...

uzak dağları görürsünüz, mümkün oldukça, ama çok daha düşük seviyedekileri ise ne yazık ki ilerledikçe görebilirsiniz, çünkü yükseltileri dünyanın eğiminden kaynaklı olumsuzluğu kıramamaktadır...

ya da sağlam bir dürbün bulun, görüş açınızı 4-5 kat yükseltin, gidin Antalya sahilden, DENİZ SEVİYESİNDE(dürbünle yere yatıp) karşı sahili görün.... O zaman düşünürüz... Efendim her yolu deneyin... Yeterki 2 mesafe arasında hem baktığınız yükseklik 0(SIFIR) olsun hem de karşı kıyı 0(sıfır) metre civarında noktalar içersin...

Anladıysanız değerlendirme yapalım(bu kadar basit öngörüler için resim çizmek durumunda kalmayalım.)
Anladım da düşündüğüm testler zaman ve para istiyor. Yazın o dediğinizi düşünüyorum zaten. Antalya sahilden Kıbrıs kıyılarını görebilecek çok çok sağlam bir dürbünle bu yapılabilir. Ama ciddi şekilde para lazım.

Aslında bu iş araştırma kuruluşları ve üniversiteler açısından daha kolaydır ama herhalde onlar da bizim gibi "nasılsa küredir" diye üstünde durmamışlar. Benim gibi birilerinin çıkıp da "kesin bilgi" denilebilecek o bilgiyi sorgulayabileceğini düşünmemişler.

Bu vesileyle buradaki diğer arkadaşlara da şu soruyu soruyorum:

Şimdi ben bunu sorguluyorum. Herkesin "kesin bilgi" dediği şeyi sorguluyorum. Peki insanlar eğer herkesin inandığı Tanrı gerçeğine karşı sorgulayıp "ya Tanrı yoksa" demeseydi ateizm ortaya çıkabilir miydi? Veya elma düşüyor diye "bu Tanrının işidir" diyen insanların aksine "bu elma acaba bir güç kendisine etki ettiği için mi aşağıya düşüyor" şeklinde Newton sorgulamasaydı Newton mekaniği oluşur muydu?

Bu akımı kim başlattı araştırmak uzun sürer ama özellikle 2015'den sonra bu konuda yapılmış sayısız çalışma var. Örneğin Kanada'daki göllerde böyle bir çalışma yapmışlar ve gölün bir ucundan 100km ötedeki karşı kıyıya dürbünle bakmışlar. Şimdi videosunu bulamadım, biraz da amatör bir çalışma olduğu için tam bir ispat olamamış. tabi gün geçtikçe bunlar daha net ve herkesin kabul edebileceği kesinlikte kanıtlanacaktır.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 21-01-2016, 10:42
Üye

Aleph´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu dünyada ne çok salak var amk. Hiç dönmesem mi ki...
Bu hava balonlarında da kullanılan 360 derece kameralardan kaynaklanan görsel bir durum. Eğer etrafındaki her yeri görmek istersen 360 derece daire çizersin. Bu, etrafının daire olduğunu göstermez, kendi etrafında döndüğünü gösterir. Kendi etrafında 360 derece dönmüş olursun.

Şu videoyu baştan sona izlersen ne demek istediğimi anlayacaksın. Daha yerden 20 metre yükselmişken bile kamera açısına göre dünya bir anda yusyuvarlak görünüyor. Sonra yukarı çıkıp belli bir yöne bakınca tekrardan düzeliyor. Kameradan kaynaklanıyor, dünyanın yuvarlak olup olmamasından değil.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 21-01-2016, 11:01
Kurdistannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurdistannn Kurdistannn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH, sorgulamak güzel ama birbirinden farklı ülkelerin uzaydaki uyduları aracılığı ile çektikleri resimler var elimizde. Çin, Rusya,Amerika...
Birbirleri ile rekabet halinde olan bu ülkeler neden diğerinin yalanını tekrar etsin?

Yüzlerce, binlerce resim çekti bu ülkelere ait uydular. Farklı farklı açılardan , farklı farklı ülkelere ait uyduların çektikleri binlerce resim var elimizde. Neden bir tanesi bile Dünyayı düz göstermiyor?
Alt 21-01-2016, 13:11
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Anladım da düşündüğüm testler zaman ve para istiyor. Yazın o dediğinizi düşünüyorum zaten. Antalya sahilden Kıbrıs kıyılarını görebilecek çok çok sağlam bir dürbünle bu yapılabilir. Ama ciddi şekilde para lazım.

Aslında bu iş araştırma kuruluşları ve üniversiteler açısından daha kolaydır ama herhalde onlar da bizim gibi "nasılsa küredir" diye üstünde durmamışlar. Benim gibi birilerinin çıkıp da "kesin bilgi" denilebilecek o bilgiyi sorgulayabileceğini düşünmemişler.

Bu vesileyle buradaki diğer arkadaşlara da şu soruyu soruyorum:

Şimdi ben bunu sorguluyorum. Herkesin "kesin bilgi" dediği şeyi sorguluyorum. Peki insanlar eğer herkesin inandığı Tanrı gerçeğine karşı sorgulayıp "ya Tanrı yoksa" demeseydi ateizm ortaya çıkabilir miydi? Veya elma düşüyor diye "bu Tanrının işidir" diyen insanların aksine "bu elma acaba bir güç kendisine etki ettiği için mi aşağıya düşüyor" şeklinde Newton sorgulamasaydı Newton mekaniği oluşur muydu?

Bu akımı kim başlattı araştırmak uzun sürer ama özellikle 2015'den sonra bu konuda yapılmış sayısız çalışma var. Örneğin Kanada'daki göllerde böyle bir çalışma yapmışlar ve gölün bir ucundan 100km ötedeki karşı kıyıya dürbünle bakmışlar. Şimdi videosunu bulamadım, biraz da amatör bir çalışma olduğu için tam bir ispat olamamış. tabi gün geçtikçe bunlar daha net ve herkesin kabul edebileceği kesinlikte kanıtlanacaktır.
LEVH zaten iddia ettiğin çerçevede gidebilirdik. tabi ki ilk tepkiler biraz olağandışı olur, çünkü olağanüstü iddialar, olağanüstü tepkileride doğurabilir.

Dünyanın çapı: 12.742 Km... öyle kısacık mesafelerle ölçümü yapamazsınız, göz hizasıylada anlam taşımaz, açık deniz ve gemi rotalarını bulmanız lazım vs, gerçekten uğraşmaya değer mi? Sanmıyorum, yüzlerce insan, uydulardan alınan resimler, şu ya da bu binlerce resim, herkes, aynı şeyi söylemekte sözleşmiş olabilir mi?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 21-01-2016, 14:34
Üye

Kurdistannn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
LEVH, sorgulamak güzel ama birbirinden farklı ülkelerin uzaydaki uyduları aracılığı ile çektikleri resimler var elimizde. Çin, Rusya,Amerika...
Birbirleri ile rekabet halinde olan bu ülkeler neden diğerinin yalanını tekrar etsin?

Yüzlerce, binlerce resim çekti bu ülkelere ait uydular. Farklı farklı açılardan , farklı farklı ülkelere ait uyduların çektikleri binlerce resim var elimizde. Neden bir tanesi bile Dünyayı düz göstermiyor?
Bu ülkelerin neden aynı yalana ortak olduklarını bilemiyorum, orada bir anlamsızlık var. Ama aynı anlamsızlığı Apollo aya inişinin sahte olduğunu Rusların neden teyit etmediğinde de bulabiliriz. Yani sıradan insanlar bakıp "evet aya iniş sahtedir" diyebilmesine rağmen elinde çok daha yüksek olanaklar olan ve ABD'ye rakip ülkelerin resmi ya da araştırma kurumlarının bu konuda sessiz kalması aynı tuhaflığın devamı.

Dünyanın neden düz görünmediğini kendi açımdan keşfettim. Şöyle bir deneme yaptım, bunu siz de yapabilirsiniz. Pencereden dışarı baktığımda, karşıdaki binaları düz ve bir sıra halinde görüyorum. Kafamı biraz sola çevirince, oradaki binaların da düz olduklarını görüyorum. Ama bu iki görüntüyü birleştirirsem, yani bunlara geniş açıdan bakarsam, sağdan sola doğru eğrilerek daire şeklini aldıklarını görüyorum. Yani aslında binalar eğrilmiyor ama zihin bunu böyle algılıyor. Yani dünyanın yukarıdan bakılınca bazı resimlerde daire şeklinde görünmesi optik bir yanılsamadır diye düşünüyorum.

Ne demek istediğimi şu video çok güzel anlatıyor. Felix Felix Baumgartner'ın 128.000 feet atlayışında, dışarıyı gösteren kameranın gösterdiği dünyayla, felix'in kapısının açıldığı anda görünen ufuk çizgisi birbirinden çok farklı. ve bir kaç saniye arayla çekiliyor.

Bak şimdi bu ilk resimde Felix atlamak için tam kapısı açıldığı anda görünen dünya. Ufuk çizgisi dümdüz. Normal kamera.

Bu ikinci resim de 360 derece geniş açıyı alabilen kamera. Bak ikisini alt alta koyuyorum kıyaslarsan, basit kamerayla geniş açılı kameraların görüntüyü nasıl fark ettirdiğini görebilirsin. Bu, verdiğim pencere örneğindeki gibi sağını ve solunu aynı anda görmeye çalışırsan algıladığın şey. Optik bir yanılsama.

kaynak video şurada var:

Normal kamera. Dünya dümdüz.

360 derece gösteren geniş açılı kamera. Ciddi ciddi fark var.

LEVH zaten iddia ettiğin çerçevede gidebilirdik. tabi ki ilk tepkiler biraz olağandışı olur, çünkü olağanüstü iddialar, olağanüstü tepkileride doğurabilir.

Dünyanın çapı: 12.742 Km... öyle kısacık mesafelerle ölçümü yapamazsınız, göz hizasıylada anlam taşımaz, açık deniz ve gemi rotalarını bulmanız lazım vs, gerçekten uğraşmaya değer mi? Sanmıyorum, yüzlerce insan, uydulardan alınan resimler, şu ya da bu binlerce resim, herkes, aynı şeyi söylemekte sözleşmiş olabilir mi?
19 kilometrede 28 metre kot farkı çıkıyor. Bence bu anlamlı.

Uçak rotalarıyla alakalı bir çalışma buldum. İncelemişler ve uçakların neden anlamsız rotalar izlediklerini ortaya çıkarmışlar:

Mekke'den kalkan uçak neden ta yukarılara çıkıp Avrupa'yı dolaşsın ki, Akdeniz üstünden doğrudan Amerika'ya gidebilir.

Ama şu harita o rotayı anlamlı hale getiriyor:

Şu denilebilir: küre olduğu için rota fark etmez diye. Ama öyle enteresan ki, o uçaklar her seferinde Avrupa'dan geçiyor.

Bir tanesi de bir çalışma yapmış, Sidney'den Güney Amerika'ya giderken uçak neden Londra'dan geçsin ki diyor? Normal aynı paralelden ilerlersek 10 saatte Güney Amerika'ya gidebilecekken neden yolu Londra'dan geçirip 20 saate çıkarıyoruz diye sorgulamış.

Ama resmi önümüze koyarsak görüyoruz ki Avusturalya ve Güney Amerika yolunun tam orta yerinde İngiltere var.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 21-01-2016, 15:39
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sorgulamak tamam da bu düpedüz salaklık. Amerika Aya gitti benim salak arkadaşım .İnandığınız şeylere sokayım.

Önerilen Siteler