Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-10-2009, 05:13
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

öncelikle cebrail vahiy getirdiği zaman sadece hz.muhammed'e görülüyordu ayrıca insan kılığında sahabelere gözüktüğü oluyordu bunlarda bugüne uzanan islam alimlerince gelmiş hadislerden kaynaklı ve bu anlattıklarını hz. muhammed'e anlatıyordu oda hutbelerde sahabeye anlatıyordu çunkü cebrail dediğim gibi aynı zamand melek olarak hz. muhammed'e arkadaşlık ve yoldaşlık yapmıştır ve bir yaradılış sırasını ,onların kim olduğunu ne zaman neler olduğunu cebrail bildiği ve Allah'tan bu yetkiyi alabildiği için anlatabiliyordu ayrıca önceki peygamberlerden bazılarıylada böyle arkadaşlık yapmıştır nitekim halil ibrahim sofrası diye bir gerçek anlatım da var hz. ibrahime konuk olan meleklerden bahsedilir ordan lut kavmine gidişleri zaten diğer peygamberlerle konuşmaları eğitici ve öğretici olup Allah'a güvenmelerini bildirip onların yaşantılarında yer almış ve onlardan günümüze kitap gelmeyişinden bunu anlayabiliriz söylediğim gibi onlara kitap verilmediğine göre sözlü vahiyler ve onun bilgeliği ve onlarla dost oluşu gözden kaçmamalı ayrıca diğer müslüman arkadaşlarda yazsın tabii sevinirim.
Alt 31-10-2009, 13:17
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle cebrail vahiy getirdiği zaman sadece hz.muhammed'e görülüyordu ayrıca insan kılığında sahabelere gözüktüğü oluyordu bunlarda bugüne uzanan islam alimlerince gelmiş hadislerden kaynaklı ve bu anlattıklarını hz. muhammed'e anlatıyordu oda hutbelerde sahabeye anlatıyordu çunkü cebrail dediğim gibi aynı zamand melek olarak hz. muhammed'e arkadaşlık ve yoldaşlık yapmıştır ve bir yaradılış sırasını ,onların kim olduğunu ne zaman neler olduğunu cebrail bildiği ve Allah'tan bu yetkiyi alabildiği için anlatabiliyordu ayrıca önceki peygamberlerden bazılarıylada böyle arkadaşlık yapmıştır nitekim halil ibrahim sofrası diye bir gerçek anlatım da var hz. ibrahime konuk olan meleklerden bahsedilir ordan lut kavmine gidişleri zaten diğer peygamberlerle konuşmaları eğitici ve öğretici olup Allah'a güvenmelerini bildirip onların yaşantılarında yer almış ve onlardan günümüze kitap gelmeyişinden bunu anlayabiliriz söylediğim gibi onlara kitap verilmediğine göre sözlü vahiyler ve onun bilgeliği ve onlarla dost oluşu gözden kaçmamalı ayrıca diğer müslüman arkadaşlarda yazsın tabii sevinirim.
masallardan bıkmadın mongus...

yok muhammed meleklerle muhabbet yapmış.... şizofrenide bu tip bulgular var zaten... görünmeyen kişilerle konuşma tipik bulgular ...

kolay gelsin

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 02-11-2009, 10:14
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

>>> Cebrail'i Muhammed'den başkası görebiliyor muydu? Muhammed'le cebrailin konuşmalarını diğer insanlar duyabiliyorlar mıydı? Ebu Bekir cebraili gördü mü veya cebraille konuştu mu? Cebrail bu hikayeyi kime anlattı? Vahiy meleği cebrail anlatıyor diye hikaye başlıyor çünkü. Sadece Muhammed'e mi anlattı bu hikayeyi? Yoksa ümmeti toplayıp herkese mi anlattı?

Vahiy çoğu zaman cebrail ile gelmezmiş zaten. Bazen cebrail ile gelirmiş. O zamanda cebraili herkes görürmüş. Dıhye, yani Dıhye bin Halife bin Ferve el-Kelbî'nin suretinde gelirmiş.

Yani, dıhye namlı şahıs, cebrail kılığında gelir, muhammedi kandırırmış. Mesela hayber miydi, kureyza mı neydi, dıhye ata biner gelir, "Amanda biz melekler harbe başladık, siz ne duruyorsunuz" filan diyerek müslümanları savaşa götürür.
Alt 02-11-2009, 12:17
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Büyüklere masallar sitesinde yayınlanacak güzel bir yazı.

Ama Turan Dursun sitesinde bilim vardır, veri vardır, deney vardır, maddi kanıtlar vardır hemde tekrar tekrar denenebilenlerden

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 02-11-2009, 13:50
Üye

ahh işte bakın bende masal yazabiliyorum sizce 1500 yıl sonrasına hitap edebilirmiyim bi kitap yazsam he çocuklar bak saroz deney nedir bir kimya işidir bir şey bulursun onu test edersin yada bulmak için test edersin buda bilimi gerektirir veriler felan bakın tekrar söylüyorum islam şehitlerinin mezarları mekke ve medinede sadece üzerlerinde küçük kaya parçaları var ayrıca kabeninde bi tarihi var islamdan önce bunlarda maddi kanıtlar sonra topkapı sarayında onların eşyaları kılıçları var hz. osman zamanından kalma hz. osmanın kanının aktığı kuran-ı kerim var. var oğlu var
Alt 02-11-2009, 13:58
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ahh işte bakın bende masal yazabiliyorum sizce 1500 yıl sonrasına hitap edebilirmiyim bi kitap yazsam he çocuklar bak saroz deney nedir bir kimya işidir bir şey bulursun onu test edersin yada bulmak için test edersin buda bilimi gerektirir veriler felan bakın tekrar söylüyorum islam şehitlerinin mezarları mekke ve medinede sadece üzerlerinde küçük kaya parçaları var ayrıca kabeninde bi tarihi var islamdan önce bunlarda maddi kanıtlar sonra topkapı sarayında onların eşyaları kılıçları var hz. osman zamanından kalma hz. osmanın kanının aktığı kuran-ı kerim var. var oğlu var
sevgili mongus şu an dünyanın hiçbir yerinde osmandan kalan kuran yok.
senin kan zannettiğin rutubetten kabarmış kırmızı mürekkeptir bana inanmazsan
(ki öyle olacaktır) topkapı sarayına gittiğinde akil birine sor benim söylediğimi söyleyecektir. yani dediklerin sadece palavraların aktarımıdır.
ayrıca osmanın kılıcına bak paranın osmanı nasıl bozduğunu kılıcında bile görürsün.
ayrıca seni masal anlatmakla suçlamıyoruz sen sadece masalları bize tekrar anlatıyorsun

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 02-11-2009, 14:05
Üye

hiç güleceğim yoktu bak sağol beni güldürdün kırmızı mürekkep nerden geldi o kitabın yanına onunla ne yapılıcaktı osman medinenin en zengin adamıydı kılıcıda o denli değerli olmalı sonra ömerin halifeliğinde tüm malını bağışlamıştır medinenin kıtlık yıllarında ayrıca bunlar size göre masal bana göre tarihtir
Alt 02-11-2009, 14:13
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mongus inanmak sadece kafayı kuma SOKMAKTIR İÇİNDE ÇÖZÜM YOKTUR.
peki fedek hurmalığını muahmmedin kızının elinden alan ebu bekir bunu beytülmala aktarmış
osmanda tıpkı bugünkü iktidar gibi yandaşına vermiştir(mervan)

http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=7187

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 02-11-2009, 14:37
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hiç güleceğim yoktu bak sağol beni güldürdün kırmızı mürekkep nerden geldi o kitabın yanına onunla ne yapılıcaktı osman medinenin en zengin adamıydı kılıcıda o denli değerli olmalı sonra ömerin halifeliğinde tüm malını bağışlamıştır medinenin kıtlık yıllarında ayrıca bunlar size göre masal bana göre tarihtir
hepsi hurafe mongus...

karbon deneyi yapmaya kimsenin cesareti yok.... herkes bırakın insanlar inansınlar bir zarar yok gibi yaklaşımlar var hep.... görüyorsun zararlı ama... insanlar böyle tarih falan diye iddia ediyor maalesef..

kolay gelsin

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 02-11-2009, 14:38
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mongus inanmak sadece kafayı kuma SOKMAKTIR İÇİNDE ÇÖZÜM YOKTUR.
peki fedek hurmalığını muahmmedin kızının elinden alan ebu bekir bunu beytülmala aktarmış
osmanda tıpkı bugünkü iktidar gibi yandaşına vermiştir(mervan)

http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=7187
olayları okudum üstteki farklı alttaki farklı tabi ölmeden önce hz. muhammed zevcesi aişeye ebubekirin halife olacağını söylemiş aişede onun nur yüzlü tatlı ve yumuşak dilli oluşuna işaret etmiş oda siz kadınlar yusufun kadınları gibisisiniz demiş yani dünyaya gelmiş en güzel insan yusufun tatlı dilli yusuf peygamberin karşısına çıkan olaylara direnişini göz önüne almıştır ve yine sahabeden biriyle hatırlamadığım bir anlaşmazlığı olan hz ebubekirden şikayetçi olmak için huzura gelen birine hz. ebubekirin nasıl bi insan olduğunu göstermek için yeter artık uğraşmayın benim yoldaşımla onu ben en iyi şekilde tanıyorum diyerek onun hareketlerinin ne denli doğru olduğunu vurgulamış ve ona gelen sahabeyi kışkırtan akarabaları geri dönünce tekrar başına üşüşüp onun yine hakkını aramalısın gibi ithamlarına karşı siz nediyorsunuz beni ateşemi sürüklemek derdiniz Allah'ın resulü onun hakkında taviz vermiyorsa ki onun doğru oluşundan şüphem yoktur diyerek akrabalarını bir kenara iter, fedek olayıda bunun bir benzeri bişey sonra onun gönlünü ebubekir ölmeden önce almıştır kuran-ı kerim ve hadislerin gerekçeleri uygulanmış olmalı

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil