Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-03-2010, 17:17
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Uçmak diye bir kavramın olduğı zamanlarda
resmedilmiş şu ufo'ara bakın.
Alt 22-03-2010, 19:04
cosmic_eye cosmic_eye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

resimler var hani tarihi kayıtlar nerede?
desteği yok bunların bilimsel değil
resimdeki şekiller bulut, taş ve kutsallık verilmiş kişilerin üzerindeki ilahi ışık;
son resimde nedense ufo gözlemini surların üstünde değilde yerde yapıyorlar hemde havaya değil de ileriye bakmaktalar.
ufoculara pek inanma bence.
Alt 22-03-2010, 19:23
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

siz doğru dürüst gezmediniz siteyi sanırım.
hemen karar vermeyin. bakın gözlemler de var
birileri görmediğim şeylere inanmam diyor,birileri de gördüğü halde kabul etmiyor.
Alt 29-05-2010, 23:35
zaferokan zaferokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu günkü son ve en büyük teleskoplarla çekilen uzay resimlerini ki en basiti saman yolu galaksisi (en basiti diyorum yakınlıktan dolayı)
.bunlar abaktıgınızda en az ki en azı milyarlarca yıldız göreceksiniz.saymanız mümkün degil.gerçek fotolar bunlar.her birinin ortalama 5 gezegen sahibi oldugunu düşünürseniz ki azdır ama kabacası hani,trilyon adet gezegen eder.bu trilyon adet arasında sadece birinde yaşam olması imkazdırdır.mantıksal olarak..
..mutlaka başka gezegenlere akıllı iletişim kurabilen yada akılsız canlı türleri olmalıdır.nasılki dünyada oldu oralardada olabilir.tamamiyle akılcı ve mantıksal düşünürsek tabiki buda bilimsel yani ..
..gelelim dini yapıya bütün din kitapları cinlerden perilerden meleklerden bahseder açıkça bu görülür okunur ve anlaşılır.kurandada sizden 7 kat altta ve 7 kat üstünde cinler ve melekler vardır denilir(aklımda kaldıgı kadarı ile) biz bu güne kadar bu 7 kat kelimesini hep yer altı ve gök yüzü olrak nitelendirdik.çünki o günlerde o kadarını biliyorduk o kadarlık yorum yaptık..
..fakat günümüzde bildiklerimiz degişti.neden bu 7 kat 7 güneş sistemi olmasın yada 7 galaksi uzagımızda olmasın.bu cinler ve melek kavramlarını oranın halkları için kulanılmış olmasın.??
Kuran ,tanrısal olsada ,tanrısal olmasada,içinde bir çok henüz anlıyamadıgımız bir çok gerçekçiligi barındırmakta (bence)..bunu çözmek üzere yogunlaşırsak ki içindeki bazı sürelerinin denk geliş ve içerigi oldukça garip tesadüfi sonuçlar olamaz bence.
.2 şık var ya ilahi bir güç tarafından yada o yüzyılda bizden daha uygar bir medeniyet tarafıdan yazdırıldı o kitap .her iki sonuçtada ileriye dönük yol gösterici yada bir klavuz niteligi taşımaktadır bence.
.
kuranın içerdigi süreler dogrultusunda tamiyle bilimsel bir içerikli uzay yada ufo galaksi araştırması yapılabilse bence çok büyük ilerlemeleri kısa sürelerde gerçekleştirebiliriz..
..tarihte gelen ve meşhur olan (deyim yerindeyse bu güne kitapları ulaşabilen peygemberlerdir amacım) hepsinin tarihte o yılları bırakın bu yıllarda bile açıklanamayan mücizeleri vardır kimisi denizi yarmıştır kimisi ölüyü diriltmiştir kimiside ayı görünür durumdayken kaybetmiştir (anlatılanlara göre ay yada güneş tutulması degil farklı bir olay)
..bu günkü teklojide mısır piramitlerinin (ki hiç bir ilahi güç olamdan yapılmıştır en azından tariih kayıtları boyledir)daha çözemez ve bu teklojideyken bile aynısını aynı sürelerde yapamazken bu ilahi kitapların(hepsinin)incelenmesi ve bilimsel baglamda çözülmesinin insanlık adına faydalı olucagına inayoyorum ben
..saygılarımla

Zafer OKAN
Alt 30-05-2010, 00:03
Üye

arkdaşlar tartışmanızı okudum üstteki yazım esas olmak kaydı ile aşagıda küçük bir yorumum olucak nacizane.fakat üstteki yazımı temel olrak baz alırsanız sevinirim.amacım bilgi paylaşımı ve tartışarak dogruyu bulmak.
..
.dünya 5 milyar yıllık olabilir insanlar dinin kitaplara göre ilk zmanlardan beri vardı ki kurana göre dünya insanlık için yaratıldı.5 milyar yıldır tekloji ne olduda bu seviyeye gelmedi ? yada neden basit avcılar olrak kaldık.ekmek kavgasından degil sanırım.
..hoş buna amerikadaki kızılderilileri örnek verebiliriz oradaki insanlarda avrupalı insanlarlar aynı zmanda olmalarına ragmen teklojik olrak ok yay devrindeydiler .ben buna paranın icadı diyorum para icat olduktan sonra dünyadaki insanların kaderi degişti herkes bir meslek şeçti ve o konuda uzmanlaştı.ama kızlderililerde takas oldugu için her işten anlamak zorunda kaldılar.
..
..şimdi bir 3.dünya şavaşı çıksa (mesela hani) elinde güçü olan tüm ülkeler sonuna kadar atom bombası hidrojen bombası vs. kulanacaktır.mutlaka yapacaklardır..
..insanların çogunlugu ölünce kalan azınlık ne yapacaktır ??
..barajları işleten ve şavaşta haar gören kablolar vs.işleri yapacak işçi kesimi öldügü için muhtemelen dünyanın hemen hemen her yerinde elk.kesik olucaktır.ögretmenlerin ve okulların çogu yıkılıcagı ,ölecegi için egitim çok büyük sekteye ugrıyacaktır.
.petrol rafirenilerde rafine edilemiyecek ve dagıtım istasyonlarından dagıtılamıyacagı için arabaların traktörlerin çok büyük kısmı bensizlikten işlemez duruma gelicektir.
.bu durumda ilk çaglara dönmüş olucagız.
..pazardan mal alamıyacaksınız.işiniz olmıyacak.kendi yiyeceginizinin tamamını kendiniz üretmeniz gerekecek.yaşamsal kuşullarınızı satın alamayıp üreteceksiniz.
.bir ayakkabıyı ayakkabıcı gibi yapamssınız bir pamuktan kumaş kumaştan giyecek yapamassınız.ne kadar yaparsınız, oldugu kadar..oda o kadarlık olur artık becerizine baglı ..
..
çocugunuza bildiklerinizi anlatırsınız ,görmedigi için ne kadarını anlar şüpheli..hadi anladı diyelimki uygulıyacak ortamı olmıyacakki.bir araba kulanma bir bilgisayar kulanma bir tv kanalı yada bir gazete bir market olmıyacakki (günlük yaşamdan bolca kesit ekliyebilirsiniz)
..ne oldu en büyük bilim adamı bile ilk çaga dönecektir çünki bilimsel araştırma yerine yaşamsal koşullarını saglamaya çalışacaktır çünki hazır bişi yok.ne elbise ye yiyecek ne barınak ..şimdilerde bir bulluş yapıp para kazanıyor ve yaşamsal koşullarınızı hazır alıyorsunuz.yeiyecek giyecek barınak gibi zarürileri sayıyorum sadece tabiki..
..
..bi nüklier şavaş al sana ilk çag hoş geldiniz buyrun sizin torunuz belkide konuşmayı unutacak yada yazı yazmayı neden yazacagı birileri yada bi int.si olmıyacakkki
..
..belkide bizden önce çok büyük uygarlıklar vardı (belki )bizim açıklıyamadıgımız mısır piramitleri gibi mesela ölçeklendirme inkaların yıldız uzaklıkları bunlardan kalmadır.
belki hani yoksa bu insnaların taş tabletlere bu kadar muzaam ölçeklenlendirme bu kadar merkezi yerlerde günümüzde bile açıklamamayan yada tesadüfi olmıyacak kadar çok unsuru bir arada bulunduran piramitler ve yıldız uzaklıkları mesefelerini bu kadar kusursuz ki adamların degil telekoptan büyüteçten gözlükten kagıttan haberleri yoken taş tabletlere bunları yazmaları garip degilmi sizce ????

Zafer OKAN
Alt 30-05-2010, 02:36
prometheus4517 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prometheus4517 prometheus4517 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

prometheus4517 - İCQ üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - MSN üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

ben de dünya teknolojisi olduğu teorisini daha doğru biliyorum. sonuçta hitler zamanında yapılan insansız uçak tasarımları var. leonardo da vinci ilk helikopter tasarımı yapan kişiydi yanlış hatırlamıyorsam. tabi gerçekleştirememiş olması ayrı konu. diyeceğim şu iki. bilime ciddi yatırım yapılan ülkelerde (ABD, Rusya, Japonya) hava taşıtlarını daha hızlı hareket ettirecek motorlar hep araştırma konusu oldu. ki en basitinden national geopgraphic i bir hafta takip etmeniz bu konuda yeteri bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir.

abd nin rusyanın ve japonyanın da uzay taşıtlar, hava taşıtları konusunda araştırmalara ciddi bütçeler ayrıldığı bilinen bir gerçek. sanırım NASA nın bütçesi bile Türkiyenin bütçesine yakın. bu imkanlar dahilinde şimdiye kadar ışık hızına yakın veya ışık hızında uçan taşıtlar icat edilmiş olması bana çok da gerçekdışı gelmiyor. bu durumda sıçrama geçitleri (wormhole) de yapılmış olabilir. ufolarla ilgili en büyük spekülasyonların (51. Bölge) ABD nin bu tür çalışmalarda kullandığı (süpersonik uçaklar, uzay taşıtları, roketler, füzeler) bir hava üssü olması bu tezi daha akla yatkın kılıyor.

Carl SAGAN ABD nin uzay projelerinde uzun yıllar çalışmış önemli bir bilim adamı. Bu tür projeler, araştırmalar kitaplarında geçiyor. UFO meselesi için Türkçe de yayınlanmış bir kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Gayet ufuk açıcı bir kitap:

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı, tübitak yayınları. fiyatı da çok uygun şu an tam hatırlamıyorum. dileyen olursa postayla (bana geri gönderilmesi koşuluyla) kendisine gönderebilirim kitabı. ama kargo parasıyla kitabı satın alabilirsiniz.

o kitaptanbir alıntı aktarmak istiyorum hatırladığım kadarıyla:

Eğer uzaylılar gerçekten dünya insanlarıyla temas kurup onlara bilgi birikimlerini aktarmak istiyorlarsa, bizim yıllardır en gelişmiş teknolojilerimizi uzaydan bir sinyal alabilmek için onlara doğru çevirmiş olduğumuzu (yüksek teknolojilerine rağmen) farketmemiş olabilirler mi? Yoksa bütün bu kaçırılma, bilgi verilme masalları, dört duvar arasında psikolojisi bozulmuş ev hanımlarının, çiftçilerin, mahkumların, delilerin, toplumdan soyutlanmış insanların kuruntusu mudur?

Bu cümleler benim kendi cümlelerim bu tür birşeyi anlatıyordu Carl SAGAN. Mesela herhangi bir uzaylı beni ziyarete gelse ilk sorum şu olur, seni bekleyen yüzlerce, binlerce bilimadamı varken, neden beni tercih ettin?
Alt 30-05-2010, 20:19
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İnsanlar geçmişte tanımlayamadığı doğa olaylarına, hortumlara, açıklama getiremediği bir takım durum ve vaziyetlere, tanrı kavramını yaratarak açıklık getirmeye çalıştılar.Şuan ise insanlığın gökyüzünde net bir şekilde görünmeyip, ne olduğu belli olmayan cisimlere "başka gezegenden gelen uzaylılar" , "gelecekten gelen insan atalarımız" gibi uçuk açıklamalar getirmeye çalışmasının bundan farkı ne?

Ha adamın biri çıkmış demiş ki; "aaa o şey de neyin nesi öyle, sanırım tanrının parmağı olmalı, bu güçte birşeyi ancak tanrı yapabilir" (gördüğü şey hortum oysaki)

Ha adamın biri çıkmış demiş ki; "o şey de neyin nesi öyle, gökyüzünde ne olduğu belli olmayan bir cisim var, uçtuğuna göre kesin uzaydan gelmiştir, farklı bir gezegenden gelen farklı bir ırktır."
Alt 30-05-2010, 22:18
Üye

ilk atılan tezlere genelde insanlar aşına oldukları ve bildikleri olayın dışına çıkıyorsa kabul etmesi çok zor gelir ve bu tezi çürütemiyorlarsa işi önce hakarete sonra şiddete ve en sonundada o kişinin ölümüne yol açıcak olaylara götürür insan oglunun karakteri budur.
.tarihte bunun pek çok örnegi vardır.dünya yuvarlak dendiginde,musa,isa,muhammet ve diger peygamberin ortaya çıkıp insanların bilmedigi yeni bişi söylediginde hep bu böyle olmuştur.
.
.öncelikle uzayda bildigimiz evrende canlı yaşam türü olabilirmi olmazmı bunu bir sonuca baglamak gerekiyor sanırım.
.milyar çarpı milyar yıldızdan sanıyorumki triyon çarpı trilyonda gezegen sayısından dolayı mutlaka bizdenbaşka canlı yaşam türünün olması gerektigine inananlardanım ben.
..işin tanrısal boyutunda dünya insan melekler cinler ve şeytan gibi olasılıklar hariçinde gözle görünür bir şekilde rakamsal orlak saymanın yada tahmin etmenin bile olası olmadıgı bir evren artık gözümüzün önünde.
.bu durumda olasılıklardan varsayımlardan degil görünen fotosu çekilen uzay teleskoplarıyla izlenen ve sonsuz sayıda olan gezegenlerden neden bir tek dünyada yaşam olmuştur ve başkasında yoktur diyebilirizki.
.başka gezegenlerdeki canlı türleri akıllı yaşammıdır ne kadar gelişmiştir bizleri bulma sansları nedir tabiki şu anda sadece bunlar muamma ama canlı yaşam konusunda dünyayı bir araştırın belgesellere bakın.
..
..okyanusun 8-10 bin metre altında normal bir insanı püre kıvamına getirecek basınçta canlı balıklar var yaşayabilen.gene okyanusun 1000 metre altında 110 derece olan suda yüzen o sıcaklıkta yaşayan günlük hayatlarını devam etiren canlılar var.
.yanardag kreterlerinin çıkış bölümlerinde normal havanın olmadıgı son derece zehirli gazların içinde yaşabilen canlılar var.ve daha bir çok ilginçleteki yaşamsal gerçekler var.
.bunları gözümüzle görüp belgesellerini seyreden insanların bunları lablatuarlarında incelerken inanıyoruzda,bir gezegendeki bize göre yaşam sansı yokken başka bir yaşamın(canlının) oldugunu kabul etmek neden zor geliyor insan ogluna.?
.
.kaldıki şu çok önemlidir.şu anda dünyada bir çok insan ufo gördügünü söyliyebiliyor.bir kaçıda kaçıldıgını incelendigini söylüyor.
.peki size bir öneri yarın ilk iş tanıdıgının 3 kişiye uzaylılar tarafından kaçıldıgınızı söyleyin yada ufo gördügünüzü,,size genelde deli gözüyle bakarlar.hiç kimse toplumda ufo yada uzaylı gördü diye özel mumele görmüyor.bunu yaşadıktan sonra söylemek bile çok büyük bir cesaret gerektirir.toplum içinde sürekli deli gözüyle bakılırsınız çünki .
..
bence oturup düşünelim egerki akla ve mantıga uygun geliyorsa neden olmasın diyelim olmaz diyip kestirip atmıyalım.

Zafer OKAN

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil