Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-09-2010, 18:36
SİYAHSANCAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SİYAHSANCAKLI SİYAHSANCAKLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

breymin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siyahsancakli,turan dursunla senin muhammedi bir karsilasdir! bakalim, hangisi daha insancil,hangisinin insanliga daha cok faydasi olmus,ben birkacini sayayim,senin muhammedin sebebi ne olursa olsun insan öldürtmüs ama turan dursun hayatinda hickimseyi öldürmemisdir,senin muhammed davasini savunurken magaralara saklanma ihtiyaci duymus(hemde arkasinda allah denen hayali güc oldugu halde,ne garip)ama turan dursun hicbiryere saklanmadi,senin muhammed insanligi kandirirken turan baba insanligi uyarirken canini insanlik adina seve seve vermisdir,bunlar sadece birazi,saymakla bitmez,birseyi asla unutma yalanlar dogruya birsüre galip gelir ama eninde sonunda malup olmaya mahkumdur,senin kuranin halide budur,daha bu sitede islami savunabilecek delikanliyi göremedim,varsa getir tartissin.
Hiç o Allah(c.c.) sevgili kulu aciz bir insan ile karşılaştırılabilirmi..? kaldıki yeryüzünde öyle bir kul yoktur..olmayacaktırda..sen inanmasanda o olmasaydı,sende olmayacaktın aziz dostum..Muhammed(s.a.v.) bütün İnsanlığı kurtarmış senin dursun kendini bile kurtaramamış..
Alt 16-09-2010, 20:09
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

[QUOTE=SİYAHSANCAKLI;338980]Hiç o Allah(c.c.) sevgili kulu aciz bir insan ile karşılaştırılabilirmi..? kaldıki yeryüzünde öyle bir kul yoktur..olmayacaktırda..sen inanmasanda o olmasaydı,sende olmayacaktın aziz dostum..Muhammed(s.a.v.) bütün İnsanlığı kurtarmış senin dursun kendini bile kurtaramamış..
-----------------------------------------------------------------------
Sevgili siyahsancakli bugün varsak ve yasiyorsak bunu düsünen, arastiran ve sorgulayan beyinlere borcluyuz senin allah cecene deyil ,daha düne kadar cok basit hastaliklardan bile insanlar ölüyordu ama düsünen arastiran beyinler bu hastaliklari yendi,neden hastalandiginizda allah ceceniz size yardim edemiyorda bilime kosuyorsunuz?senin muhammedinin kimi kurtardigini bilmem ama turan babanin cok insani senin karanlik dünyandan kurtardigina bu sitede sahit oldum,,,senin muhammedinin yapdigi tek sey insanlarin korkularindan faydalanmak onda baska hicbirsey yok,insanliga verdigi ve verebileceyi hicbirsey yok,insanlik onu milyon kere solladi,onun kimseyle kiyaslayamiyorsun ,bunda cok haklisin ,bugün yasasaydi o kafayla bir hastaneye ancak temizlikci olurdu,atismakdan yana deyilim,tartisabileceksen buyur fikir savasi yap,seninle tartisacak cok kardesim var bu sitede.

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 17-09-2010, 08:00
Üye

Sevgili Breymin İmzanda bir husus dikkatimi çekti orada akıldan bahsediyorsun,ben hep merak ederim insanda gerçekten akıl varmıdır diye...?
Alt 17-09-2010, 13:00
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sen inanmasanda o olmasaydı,sende olmayacaktın aziz dostum..Muhammed(s.a.v.) bütün İnsanlığı kurtarmış senin dursun kendini bile kurtaramamış..
Sayın siyahsancaklı ;

Tarihsel bir gerçeği imanınıza kılıf olsun diye unutuyorsunuz. Bakınız bir "gerçeği" diyorum. Oda şudur ki, biz insanlar olmasaydık, Tanrılar asla var olamayacaklardı. Son 6000 yıl içinde Dünya üzerinde 20000 Tanrı ve Din gelip geçmiş (M.Leach : A Guide to the Gods) ise, Tanrıların insanları değil, insanların Tanrıları yarattığı aşikardır.

Kaldıki bir tarafı Arap çöllerinde açıkta kalmış bir zatın uydurduğu Arap Tanrısının diğer 19999'dan farkı nedir? Hal böyle iken Muhammed bütün insanlığı nasıl kurtarmış olsun? Ölümünün hemen ardından birbirine giren müslüman floklar ortada, Ali-Ayşe savaşı ortada, Arabistanın günümüz durumu, bir Afganistan ortada. Müslüman ülkelerin sosyal yozlaşmışlıkları ortada. Kimi kurtarmış bu adam?

İmtidazole, Sükrofloza devam...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 17-09-2010, 13:19
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

[QUOTE=SİYAHSANCAKLI;339216]Sevgili Breymin İmzanda bir husus dikkatimi çekti orada akıldan bahsediyorsun,ben hep merak ederim insanda gerçekten akıl varmıdır diye...?
--------------------------------------------------------------------------
Sayin siyahsancakli,bu konu derin bir konu buna ayaküstü cevap verilmez,saygilar

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 20-09-2010, 01:23
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın siyahsancaklı ;

Kaldıki bir tarafı Arap çöllerinde açıkta kalmış bir zatın uydurduğu Arap Tanrısının diğer 19999'dan farkı nedir?
.
Benim inandığım ALLAH(C.C.) senin var dediğin insanların kendi ürettikleri tapındıkları 19999 cismani varlıkları yapanlarında İLAHI olmasıdır..sende inanmazsan inanma seninde yaratıcın vede iLAHIN ALLAH(C.C.)'dir.
Alt 20-09-2010, 01:38
Kıdemli Üye

SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim inandığım ALLAH(C.C.) senin var dediğin insanların kendi ürettikleri tapındıkları 19999 cismani varlıkları yapanlarında İLAHI olmasıdır..sende inanmazsan inanma seninde yaratıcın vede iLAHIN ALLAH(C.C.)'dir.
Sayın siyahsancaklı ,

Yine hatalarınıza devam ediyorsunuz. 19999 Tanrının cismani olduğu fikrine nereden kapıldınız? Hiç bir Khnemu veya Huracan duydunuz mu? Cismani değillerdir. Soyut Tanrılardır. Kendilerini sembolize eden objeler vardır Dünyada.

Ayrıca cismani tanrı yoktur zaten. Siz halen ilk okul bilgisilerinizle put perestlikteki tapınımının objeye olduğunumu zannediyorsunuz? Objeye değil, ardındaki soyutadır tapınım. Bu Kabedeki putlar içinde aynıdır. Lat-Menat-Uzza... Put perestlik sadece soyutuna yönelirken, objesini yön tayin eder.

Mekkeye neden dönersiniz, hatta neden Kabenin etrafında dönersiniz? Çünkü sanemperestsiniz de ondan.

Allah ise, benim ne yaratıcım ne ilahım olacak kalitede değildir.

esen kalınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 20-09-2010, 02:21
Üye

Sayın Area; önemli olan Put veya diğer cismani bir şekilde İnsanlık daha önceleride binlerce İlah edinmişlerdir burada şu gerçek özümsenmeli demekki her devirde her insan bir Yaratıcı aramış,Evrende bir gücün olduğunun farkına varmışlar ama siz onlardan bire geri kalıp ya herşeyin Tesadüfi olduğunu Yada Evrim safsatası ile argo tabirle Maymunun evrimleşmesi neticesinde oluştuğunu sanıyorsunuz vede bu çok komik,buda demekki öyle düşünenlerin evrimleşme neticesi sürekli değişerek İnsandan yeniden maymuna veya değişik türlere dönüşümün olacağını farz etmek İnsanlığın oluşumuna bir hakaret gözüyle bakıyorum..
Alt 20-09-2010, 02:34
Kıdemli Üye

Sayın siyah-sancaklı ;

Evrende bir gücün farkına varan toplum yoktur. Evrende bir güç kurgulayan sayısız toplum vardır.
Evrim teorisi ateizmi destekler nitelikte değildir. Bunu aklınızın bir yerine yazmanızı dilerim. Ateizm, kökenleri Antik Yunandan bile öteye dayanan, maddenin oluşumu için doğaüstüye ihtiyaç duyulmadığını ifade eden ve bu bağlamda doğaüstüyü reddetmiş bir felsefedir.

Kaldı ki bende Evren'de ki ve doğadaki her oluşumun tek bir yaratıcının elinden çıkması fikrinin bildiğimiz herşeyin, hariküladeliğini lekelediğini düşünüyorum. Hayat komplex diyerek dem vuranlar onu bir yaratıcıya indirgeyerek basitleştirdiklerinin farkına varırlar umarım.

Esen kalınız.

Alt 20-09-2010, 02:55
Üye

Her ikisinin tek ortak noktası Yaratılmışlığı benimsememek..yoksa ateistlikle evrim teorisinin uzaktan yakından alakası yok çünkü ateizm bütün inanç üzerine olan kavramları reddeder oysa bu durum ateizmin destekçisi gibi derken aslında birbirinde çok uzaktalar çünkü evrim teorisinde yanlışta olsa bir inanış var..oysa ateizm de gerçekte ne varsa onda olmayan yoklardan oluşuyor..

Önerilen Siteler