Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-07-2012, 15:55
deistim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deistim deistim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Bir Kadın Nasıl Müslüman Olur Anlamıyorum

ve forumdaki ateist, deist erkek üyelere gerçekten teşekkür ediyorum. birçok müslüman erkek gibi kendilerine sağlanan kolaylıkları sorgulamadan yaşayıp keyfini sürmek yerine. sorgulayarak doğruyu arama gayretinde oldukları için..hatta kadın haklarını kadınlardan çok erkekler savunuyor..sağolun var olunn

samimi söylüyorum. erkek olsam belkide şu an müslümandım. yani erkekler için yazılmış bir din! erkeklere müslüman olmak kolay çünkü herşey onların hayatını kolaylaştırmak için yazılmış belli. ama ben kadınları anlayamıyorum. yani islamiyeti kabul etmek demek bir bayan için kendini küçük görmek demektir. bunu nasıl kabul edebiliyorlar. hakikaten aklım almıyor. varsa müslüman bir bayan beni aydınlatsın...

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmussun kaç para ? Hırka, tesbih, post, seccade güzel ama...sence Allah kanar mı bunlara?
Alt 18-07-2012, 16:02
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bence çok aşırı abartılı bir söylem, islam erkeğede pek çok kısıtlama getirir.
Alt 18-07-2012, 16:06
Üye

ne konuda kısıtlama getiriyor?

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmussun kaç para ? Hırka, tesbih, post, seccade güzel ama...sence Allah kanar mı bunlara?
Alt 18-07-2012, 16:29
Üyeliğini Sonlandırmış

Tabikide kadınlara yapıldığı kadar değil ama erkeklere de kısıtlama vardır.Eğer öyle olmasa bugün erkekler ateist deist vb. olmazdı.

En bilinen örneği vereyim
mesela erkeklerin seksüel aktivitesi kadınlara göre daha yüksektir vücutları sürekli sperm üretir ve bunu atma ihtiyacı hissederler,gusül abdesti bu yönden onlar için bir işkencedir.

Fuhuş ve evlilik dışı ilişkiler eski toplumlarda kabul görürken(bkz:roma imparatorluğu)
şu andaki toplumlarda uygun görülmüyor ve bu da erkeğin cinsel hayatına ayrı bir kısıtlama getiriyor.
Roma imparatorluğunda çok muhteşem bir özgürlük vardı.

VE EN ÖNEMLİSİ
SÜNNET OPERASYONU( HALA KENDİ ANNE VE BABAMA O KADAR KIZARIMKİ VÜCUDUMUZDAN PARÇA KOPARTIYOR BU DİN ! )

http://www.turandursun.com/forumlar/...nnet+tehlikeli

Sünnetin ne kadar zararlı ve tehlikeli bir operasyon olduğunuzu okumanızı tavsiuye ederim.

Doğrusu bu geri dönüşü olmayan zarardır , seçim hakkı bile vermeden bir insanın vücudundan önemli bir parça çalmak nasıl bir sapkınlıktır !
Alt 18-07-2012, 17:54
Üye

sünnet bir kısıtlama değil bir yükümlülüktür ve sen ilerde çocuğuna yaptırmazsın olur biter. ve sex ... ben islamiyetin erkeklere bi sınırlama getirdiğini düşünmüyorum... şu an islamiyeti tümüyle uygulamak çok mümkün değil ama uygulayabilsen 4 eş ve sınırsız cariye ) daha ne olsun...cariyeyi köle pazarından satın alırlarmış yada savaslardan ganimet olarak..yani bi bedel verilirmiş maddi veya manevi...ve bu cariyeyle ilişkiye girmek serbest...bugun fuhuş dediğiniz şey farklı bişey mi...parasını ver ilişkiye gir..islamiyetin erkeklere vaadettiği yaşamda ben ciddi bir kısıtlama görmüyorum. sünnete gelince evet ciddi zararları varmış. empati yapmaya çalışıyorum ama zor yani.. müslüman olmayıp da sünnet olanlar da var diye duydum...geri dönüşü olmayan bişey olduğu için kötü tabi...ama ben bunu bir kısıtlama olarak görmüyorum hala..

Alt 18-07-2012, 18:19
Üyeliğini Sonlandırmış

Biraz değişik bir anlatım olacak ama ben ve benim gibi pek çok sünnet maduru erkek, asla ama asla sünnet olmamış bir erkeğin nasıl hisettiğini bilemeyecek.Kaldıki sünnet olmanın hiçbir avantajı yok onlar müslüman uydurmaları.
Hangi canlı kendi vücudundan bir parçayı bile bile kestirir.
Yani empati yapmanız zor ama bence bu korkunç bir şey.
Yani nasıl desem doğuştan tek böbrekli olmak gibi bir şey.
Alt 18-07-2012, 18:42
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ama kadına göre daha özgür olduğumuz bir gerçek.
Alt 18-07-2012, 18:45
Üyeliğini Sonlandırmış

Olimpiyat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama kadına göre daha özgür olduğumuz bir gerçek.
Özgürüz ama dediğim gibi asla yaşayamayacağımız cinsel deneyimler olacak o hisleri asla bilmeyeceğiz.Burda kast ettiğim sünnet maduru tüm erkekler.

Doğrusu bu beni deli ediyor bu şekilde doğuştan gelen hakkımın bir din tarafından elimden alınması.

Bence uzun vadede kadınlar din mağdurudur fakat bize yapılan asla geri dönüşü olmayacak.

Yeniden sünnet derisi naklettirmek mümkün olmadığına göre...
Alt 18-07-2012, 19:07
Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Özgürüz ama dediğim gibi asla yaşayamayacağımız cinsel deneyimler olacak o hisleri asla bilmeyeceğiz.Burda kast ettiğim sünnet maduru tüm erkekler.

Doğrusu bu beni deli ediyor bu şekilde doğuştan gelen hakkımın bir din tarafından elimden alınması.

Bence uzun vadede kadınlar din mağdurudur fakat bize yapılan asla geri dönüşü olmayacak.

Yeniden sünnet derisi naklettirmek mümkün olmadığına göre...
ya haklısın ama dediğim gibi bu durum tüm hayatının yönünü değiştirecek türde bir kısıtlama değil...

Alt 18-07-2012, 19:09
Üyeliğini Sonlandırmış

deistim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya haklısın ama dediğim gibi bu durum tüm hayatının yönünü değiştirecek türde bir kısıtlama değil...
Olaya nasıl baktığınıza bağlı,bir et parçası olarak bakarsanız değil tabikide.

Ama tat alma duyumu veya işitme duyumu kaybetmiş veya zayıflatılmış gibi bakarsam doğrusu çok sinirlenilecek bir şey.

Burda amacım yanlış anlaşılmasın kadınlar islamiyetten elbette erkekten fazla zarar görüyor ama sanki islam erkekler için çok harika bir düzenmiş gibi de lanse edilmesinden hoşlanmıyorum.

Önerilen Siteler

Etiket
cariye, kadın

Başlık Düzenleme Araçları
Stil