Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-07-2012, 01:49
zozyaliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zozyaliz zozyaliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sayokan. Kitap çeviriyor adam. Sana ne? Ne diye otelin önünde toplanıp kan istiyorsun? Ne diye içi insan dolu elalemin binasını ateşe veriyorsun? Kitap çevirir veya çevirmez sana ne? Beğenmezsen almaz okumazsın. Bu basit olayı sana açıklanmadan anlayamıyor musun? Müslüman mısın nesin.

Herkese tavsiyem, eğer bu şahıs bir kez daha "emperyalist" veya "yahudi" komplolarından dem vurursa kimse adam yerine koyup cevap yazmasın. Belki sıkılır da gider.
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mantıklı bir cevap bulamayınca şahsa saldırı başlıyor işte.
O sorulara cevap verecek adam yok,Aziz Nesin'i savunanlardan.
Gerçekler acıdır.
Sizden hala sorularima cevap bekliyorum fakat alamadim.
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tutarsizsiniz sundugunuz fikirlerle hic kusura bakmayin.

Bakin sayin kader yukarda birsey'e dikkat cekmis. Tren raylari vs. Once biraz insanlik okumaniz gerekiyor.

Bugun Alevi kesimin sorunlarini, otekilestirilmelerini yok sayilmalarini destekleyen de ateistler.

Buna ne diyeceksiniz?

Siz sadece alevi bolumune gider aleviler islamdir yazabilirsiniz. Ardindan baska basliga gider, yahudiler takdir ettigim irktir diyeceksiniz. Buraya gelip siyonisttir diyeceksiniz.

Aziz Nesin ateisttir, yanginda olmemistir diyeceksiniz.

E ben de size soruyorum Ataturk, cumhuriyeti kurmakla kotuluk mu yapti?

Ittihat Terakki Mason'du. Buna niye cevabiniz yok?

Arada kaldiniz simdi haliyle, o yuzden bu konular kalibrenizi asar.

Kalibrenizi asan konularda iddiali tartismalara girmeyiniz.

Biz cok dinledik o komplo teorilerini zira.
İttihat ve Terakki'ye getirdiniz ya konuyu diyecek sözüm yok.Yiğidi öldür hakkını yeme diye bir tanım vardır bilir misiniz ?
Düşmanınızı övmek diye bir tanım vardır.Yahudilerden siyonist olanlar benim güvenliğimi ülkemin güvenliğini tehdit edebilir.

Ama ben bunu takdir ederim niye, çünkü adamlar 200 senede ulaştığı gücü takdir ediyorum.

Sizin tek amacınız burda şahsa saldırı yukarıda sorduğum soruya cevap yazsanız ya.
Alt 24-07-2012, 01:52
Üyeliğini Sonlandırmış

Size bir soru sordum yananlarla aynı katta mıydı ?Madem dönemin belediyesi zaten destekliyordu o olayları neden kurtardı Aziz Nesin'i neden yanması için otelde bırakmadılar.

Bu sorulara cevap vermek yerine sürekli şahsıma saldırmanız ne anlayışta olduğunuzu gösteriyor.

Daha fazla mesaj yazmayacağım çünkü sizin amacınız farklı, her yazdığım mesajda en basit bilgide bile kaynak istemeniz her mesajımı eleştirmeniz zaten şahsi bir husumetiniz olduğunu gösteriyor.Alakasız bir yere ittihatçılara çekmeniz olayı.

Madem dönemin belediyesi zaten destekliyordu o olayları neden kurtardı Aziz Nesin'i neden yanması için otelde bırakmadılar.

Saygılar.
Alt 24-07-2012, 02:04
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

İttihat ve Terakki'ye getirdiniz ya konuyu diyecek sözüm yok.Yiğidi öldür hakkını yeme diye bir tanım vardır bilir misiniz ?
Düşmanınızı övmek diye bir tanım vardır.Yahudilerden siyonist olanlar benim güvenliğimi ülkemin güvenliğini tehdit edebilir.

Ama ben bunu takdir ederim niye, çünkü adamlar 200 senede ulaştığı gücü takdir ediyorum.

Sizin tek amacınız burda şahsa saldırı yukarıda sorduğum soruya cevap yazsanız ya.
Guzel kardesim hangi irk olursa olsun karalama propogandasi yapiyorsan , iddia da bulunuyorsan once altini dolduracaksiniz. Ufurmeyeceksiniz.

Yahudiler sizin ulkenizin kurulma asamasinda suyun basinda iken ne diye sizin ulkeniz icin tehdit olusturuyorlar?

Ittihat Terakki'de masonlar var.
Ataturk kotu mu ? Cevap yok.

Aziz Nesin ateist, otelden sorumlu. E ateistler zaten Aleviler'in sorunlarini gundeme getiriyorlar. Buna ne diyeceksin? Cevap yok.

Ben zaten cevabimi yazdim, ucuz komplo bundan otesi degil.

Sayin bakayim bana ulkenizdeki baba, istihdam saglayan holdingleri!

Oyle oturdugunuz yerden sallamakla olmuyor.

Bak ne guzel yahudileri karaliyorsaniz, ileri surdugunuz iddiaya karsilik sozunuzun arkasinda duracaksiniz..

O adamlarin 200 senelik tarihini biliyorsaniz, tarihe iliskin koksel baginizi da bileceksiniz.

Nesiniz siz?

Turk, eski adiyla Turkmen, kurt, alevi vs. nereye kadar gider sizin soyunuz geriye dogru?

Basla Osmanli'dan anlatmaya bakalim..

Oyle basbug Ataturk diye resim koymakla olmuyor bu isler iste.
Alt 24-07-2012, 02:08
Üyeliğini Sonlandırmış

Soruma cevap vermemek için hiç tartışma ile alakası olmayan şeyleri söylemeyin,nerde başbuğ Atatürk demişim,çoğu konuda yapıyorsunuz belirtmedim ama hayali suçlamalar uydurmayın.Başbuğ Atatürk dediğim tek forum mesajımı koysanıza. İlk önce şunu dediniz diyorsunuz demediğim halde,sonra suçluyorsunuz.Türkiye'deki ırkçılara , Atatürkçülere milliyetçilere olan kininizi bana kusmayın çünkü ben hiçbiri değilim.Sadece Atatürk'ü severim iyi bir devlet adamıydı,Türkiye'yi ileri götürecekti dedim.Gidin kininizi bizzat muhataplarına kusun.Başbuğ Atatürk diye ne resim koymuşum, neyden bahsediyorsunuz?
Madem dönemin belediyesi zaten destekliyordu o olayları neden kurtardı Aziz Nesin'i neden yanması için otelde bırakmadılar.

Konu Sayokan tarafından (24-07-2012 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 24-07-2012, 02:18
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Soruma cevap vermemek için hiç tartışma ile alakası olmayan şeyleri söylemeyin,nerde başbuğ Atatürk demişim,çoğu konuda yapıyorsunuz belirtmedim ama hayali suçlamalar uydurmayın.Başbuğ Atatürk dediğim tek forum mesajımı koysanıza. İlk önce şunu dediniz diyorsunuz demediğim halde,sonra suçluyorsunuz.

O benim yorumum zaten, sizin degil ki? Her mesajimda ben sunu demedim vs. diye aciklama yapmak zorunda degilsiniz.

Ben de ayni seyi soruyorum size.

Ataturk kotu mu?
Ittihat terakkide karaladiginiz adamlar var. Sizin deyiminizle siyonistler var.

Once bunun cevabini verin.

Aziz Nesin'e dair cevabinizi aldiniz zaten. Ucuz komplo.

Ben de size ne yazdim Aziz Nesin olmasa da yine olacakti. 31 Mart ayaklamasinda nasil olduysa yine olacakti.

Kislaya elinde Kuran'la girip din elden gidiyor diyen, askeri birbirine kirdiran mollari unutmus degiliz.

Aziz Nesin olmasa da o toplulugu gaza getirecek biri yine olurdu.

Bakin Aleviler icin olum fermani cikariliyor. Kureyza tekrarlanacak tarihte. Yahudi sana tekrarlatir mi onu? Sonra yahudiler masonlar siyonist kaka.

Tek mesajiniz var mi Alevi olarak o basliga? Yok.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=28328
Alt 24-07-2012, 02:23
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O benim yorumum zaten, sizin degil ki? Her mesajimda ben sunu demedim vs. diye aciklama yapmak zorunda degilsiniz.

Ben de ayni seyi soruyorum size.

Ataturk kotu mu?
Ittihat terakkide karaladiginiz adamlar var. Sizin deyiminizle siyonistler var.

Once bunun cevabini verin.

Aziz Nesin'e dair cevabinizi aldiniz zaten. Ucuz komplo.

Ben de size ne yazdim Aziz Nesin olmasa da yine olacakti. 31 Mart ayaklamasinda nasil olduysa yine olacakti.

Kislaya elinde Kuran'la girip din elden gidiyor diyen, askeri birbirine kirdiran mollari unutmus degiliz.

Aziz Nesin olmasa da o toplulugu gaza getirecek biri yine olurdu.

Bakin Aleviler icin olum fermani cikariliyor. Kureyza tekrarlanacak tarihte.

Tek mesajiniz var mi Alevi olarak o basliga? Yok.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=28328
Sizin yorumunuz olarak algılamaz kimse,bizzat ben sanki öyle bir iddaa da bulunmuşum gibi anlaşılıyor.

Ucuz komplo demek kestirip atmaktır,dediğim gibi Aziz Nesin'i savunan kimse sorduysam cevap yok,çünkü cevap verecek cesaret zor bulunur dedim ya.

Atatürk ve ittihatçıları konuya karıştırmanız,tamamen saboteye yönelik.Atatürk'ün ilk başta ittihatçılara katılıp sonra ayrıldığını Enver Paşa ile aralarındaki husumeti bilmediğiniz anlaşılıyor yazdıklarınızdan.İttihatçılarla , siyonistlerin ortak çıkarı dönemin padişahlarının kendi çıkarlarına göre seçilmesi,orda ortak bir çıkar doğrultusunda birleştiklerini fark etmemeniz acı.Ortak çıkarlar doğrultusunda düşmanlarda birleşir.Atatürk'ün mason localarını kapattırdığını bilmiyorsunuz heralde...

Ucuz komplo teorisi diye kestirip atarsınız işte.
Son yazacağım budur, cevap vermeniz için ilk önce Aziz Nesin'i doktrin haline,dogma haline getirmekten kurtulmanız lazım.

OLAYLARIN ORGANİZESİNDE BİZZAT GÖREV ALAN TEMEL KARAMOLLA VE BELEDİYESİ.NEDEN AZİZ NESİN'İ KURTARDI ?

Konu Neva tarafından (24-07-2012 Saat 02:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: cok buyuk fontla ve buyuk harflerle yazmiyoruz.
Alt 24-07-2012, 02:27
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sizin yorumunuz olarak algılamaz kimse,bizzat ben sanki öyle bir iddaa da bulunmuşum gibi anlaşılıyor.

Ucuz komplo demek kestirip atmaktır,dediğim gibi Aziz Nesin'i savunan kimse sorduysam cevap yok,çünkü cevap verecek cesaret zor bulunur dedim ya.

Atatürk ve ittihatçıları konuya karıştırmanız,tamamen saboteye yönelik.Atatürk'ün ilk başta ittihatçılara katılıp sonra ayrıldığını Enver Paşa ile aralarındaki husumeti bilmediğiniz anlaşılıyor yazdıklarınızdan.İttihatçılarla , siyonistlerin ortak çıkarı dönemin padişahlarının kendi çıkarlarına göre seçilmesi,orda ortak bir çıkar doğrultusunda birleştiklerini fark etmemeniz acı.Ortak çıkarlar doğrultusunda düşmanlarda birleşir.Atatürk'ün mason localarını kapattırdığını bilmiyorsunuz heralde...

Ucuz komplo teorisi diye kestirip atarsınız işte.
Son yazacağım budur, cevap vermeniz için ilk önce Aziz Nesin'i doktrin haline,dogma haline getirmekten kurtulmanız lazım.

OLAYLARIN ORGANİZESİNDE BİZZAT GÖREV ALAN TEMEL KARAMOLLA VE BELEDİYESİ.NEDEN AZİZ NESİN'İ KURTARDI ?

Nicin sorunun kokeninde degilsiniz de, sonucundasiniz?

Once bunu bir anlayalim.
Alt 24-07-2012, 02:32
Üyeliğini Sonlandırmış

Bir cevap vermek çok zor dimi

Olayları bizzat organize eden dönemin belediyesi ve belediye başkanı Temel Karamolladır.Aziz Nesin'i kurtaran itfaiye birlikleridir.Aziz Nesin'i neden kurtardılar ? Aziz Nesin olayların yaşandığı sırada yanan insanlarla aynı katta mıydı?

Bu sorulara cevap vermediğiniz takdirde daha fazla yazma gereği görmeyeceğim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil