Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-08-2012, 23:48
mid life sun mid life sun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sayın kurtuluş islamda
mağdurumda mağdurum demeyi bıraksanız her mesajınızın alt mesajında bu var. burdaki insanların çoğu eminim zaten önceden senden daha müslümanlardı. müslümandık. ama olmuyor sorgulamayı başladığın an bitiyor. ben sizin gibi değilim dinimi inancımı rahatlıkla yaşayamıyorum neden oruç tutmuyorsun yada neden namaz kılmıyorsun yada neden din dersine karşısın dediklerinde ben inanmıyorum diyemiyorum çoğu zaman .ramazanda sigara içtim diye dini bütün komşum benimle konuşmuyor. güç şimdi sizde değil eskiden beri sizde toplum içinde zaten fazla değiliz azız neyse lafın kısası bu forumda bari rahat bırakın iğnelemeyin mesajlarınızı okudukça içim daralıyor her müslümanın görevi midir ateist insan görünce hemen din empoze etmeye çalışmak.kurtuluşislam kardeşim zaten heryerde herforumda yazabilyorsunuz konuşabiliyorsunuz bu forumdada biraz biz konuşalım
(konuyla ilgili değil ama genel düşüncem bu, ayrıca öne sürdüğün argümanların çoğunda bilgi yoksunluğu olduğunu düşünüyorum
Alt 01-09-2012, 00:04
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ah basmagul, ne zaman atacaksın üzerinden şu kibirli davranışı. Bu yüzden "klasik bir bayan davranışı" demiştim lakin onda da düşüncemizi aktaramadık ki zaten aktarabilmeyi beklemiyordum.

1.si, bana verilen cevabı alarak mesaj yazıyorsunuz ve benide dahil ediyorsunuz. Sonrasında ise sana değil başkasına yazmıştım diyorsunuz. Sana yazdığım mesaj başkaydı diyorsunuz ki o mesajda benim savımı destekliyor. Neyse bunu geçelim çünkü kabullenememe özelliğine sahipsiniz.

"Mertçe" istediğiniz cevaba gelince, nasıl ki, bir ateist insanın yaptığı sizi bağlamaz, bir müslümanın yaptığı da beni bağlamaz. Ben "kendim" sormuş olduğunuz soruya cevaben "mertçe" diyorum ki asla yakmazdım niye yakayım? Buna inanmıyacağınızı bildiğim halde yine de söyleyip bunu da geçiyorum.

Kabulleneme özelliğinizi dikkate alarak şöyle ilerleyelim o zaman. Dünya'da en çok domuz nerelerde yetiştirilir? En çok tüketilen 10 ülke arasında kaç Avrupa ülkesi vardır?

Notunuza cevap: Şikayet etmemi gerektirecek bir durum yok. Olsa bile etmeme gerek yok. Artık bundan vazgeçtim çünkü, kim ne derse desin. Her söz, sarf eden kişiyi bağlar.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 02-09-2012, 01:06
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ah basmagul, ne zaman atacaksın üzerinden şu kibirli davranışı. Bu yüzden "klasik bir bayan davranışı" demiştim lakin onda da düşüncemizi aktaramadık ki zaten aktarabilmeyi beklemiyordum.
Vah Yergin vah,bu yazinla bile bayanlara ne kadar hakaret ettiginin farkindmisin?Yapma ,sana deger veriyorum ve yobazlardan ayri yere koyuyorum diye,birine hakaret etmek icin bayanlari kullanma.

1.si, bana verilen cevabı alarak mesaj yazıyorsunuz ve benide dahil ediyorsunuz. Sonrasında ise sana değil başkasına yazmıştım diyorsunuz. Sana yazdığım mesaj başkaydı diyorsunuz ki o mesajda benim savımı destekliyor. Neyse bunu geçelim çünkü kabullenememe özelliğine sahipsiniz.
Ben her mesajimin her kelimesine sahip cikarim,kafa yapim karsidan gelebilecek muhtemel cevaplari bile tahmin edecek kadar geliskindir.
Ben emperyalist guclerin ac kaldiklarinda ,gelismemis ulkeleri nasil somureceklerini anlatmak icin once 'catir catir yerler' cumlesini kullandim.Yaptigim ironye daha sonra 'ekmek arasi yaparlar 'diyerek devam ettim.Fakat sen bunu bokunda boncuk bulmus cocuk gibi 'catir catir yeme' lafini yamyamliga baglayip bonus kazanmaya calistin.
Eger bu adam ne demek istiyor diye iki dakika dusunseydin, hem yapilan ironiyi anlar hemde hak verirdin.
Tum dunyada domuz yasaklanmis ve haram sayilmis olsaydi ,mevcut kucuk ve buyuk bas hayvanlar suan nesli tukenen hayvanlar kategorisine girerdi.2 milyar bu hayvani yemeyen yahudi ve muslumanlar dusunulurse,geriye kalan yaklasik 5 milyar insan bu hayvanla et ihtiyacinin buyuk kismini karsiliyor.

Ama inaniyorum ki sen hala ne demek istedigimi anlamiyarak, 'eee bu 5 milyar insan sadece domuz mu yiyor?Yedikleri koyunlar,danalar ne olacak' diyerek domuzun insanliga faydalarini gormezden geleceksin.

"Mertçe" istediğiniz cevaba gelince, nasıl ki, bir ateist insanın yaptığı sizi bağlamaz, bir müslümanın yaptığı da beni bağlamaz. Ben "kendim" sormuş olduğunuz soruya cevaben "mertçe" diyorum ki asla yakmazdım niye yakayım? Buna inanmıyacağınızı bildiğim halde yine de söyleyip bunu da geçiyorum.
Yooo yaniliyorsun,hangi ateist insanlik disi vahsi bir uygulama yapsa,hayatinda duymadigi en agir kufurleri benden duyar,rahat ol.
Mesela on bini askin ateist birgun biryerde toplanir ve muslumanlari yakmaya calisirken 'en buyuk ateizim,atesitlerin intikami boyle olurrrr' diye bagirirken gorursem,sizin ateiziminizinde,dusuncenizinde,felsefenizinde a.m,k diye acik acik yazmazsam, dunyanin en serefsiz adami olayim.

Birak bu kufuru,' bunu yapan 10 bin insan beni baglamaz,bunlar bizden olamaz,on bin insan koskoca bir dusunceye mal edilemez ' dersem ,serefsizligi anlima dovme yaptirir sokaklarda gezerim.

Nasil bu yazimi MERTCE buldun mu?Varmisin Mertcilik oynamaya?

Kabulleneme özelliğinizi dikkate alarak şöyle ilerleyelim o zaman. Dünya'da en çok domuz nerelerde yetiştirilir? En çok tüketilen 10 ülke arasında kaç Avrupa ülkesi vardır?
Konustugumuz mevzuyla ve benim anlattiklarimla bu sorularin alakasini anlatirsan seve seve arastiririm.

.
Alt 02-09-2012, 10:18
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

basmagul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesela on bini askin ateist birgun biryerde toplanir ve muslumanlari yakmaya calisirken 'en buyuk ateizim,atesitlerin intikami boyle olurrrr' diye bagirirken gorursem
Böyle bir şey hiç olmayacak. Biz ateistlerin din ile ilgili en küçük sıkıntımız yok. Yeter ki bize karışmasın, kişisel olsun. Hiç bir müslümana içinde inancını duymasından dolayı kin tutmayız. İnanç özgürlüğü bizim temel prensibimiz.

Bizler siyasette laikiz. Dinin kamuda, toplumsal alanda en küçük işi yoktur, olamaz. Din gibi subjektif ve zanna dayalı bir inanca dayalı hiç bir toplumsal düzenleme yapılamaz. Bu yani, bu kadar.

Diyanet kalkmalı, din dersi kalkmalı, kimliklerden din hanesi kalkmalı. Kamuda dini kisve kullanılmamalı. Taleplerimiz bu kadar basit ve demokratik. Özetle din toplumsal alandan tamamen çıkarılmalı. Kişisel olarak kimin gönlü varsa orda yer edebilir, ona karışmaya kendimizde asla hak görmeyiz.

Bu ayrıntı ama, bir de şu ezan terörüne bir çare yahu! Kulağımızın bekaretini tehdit etmesinler be! Ezan vakti oldu mu aman caminin önünden geçmeyeyim diye yolumu değiştiriyorum, kulaklarım geçici sağırlık yaşamasın diye! Yav ezan bitti mi çınlıyor kulaklarım kardeşim, şakası yok! Bu artık bir terör! Para bot gibi, en pahalı en güçlü anfi, düğmeyi de imanının sonuna kadar dayıyorlar!
Alt 02-09-2012, 22:33
Üye

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle bir şey hiç olmayacak. Biz ateistlerin din ile ilgili en küçük sıkıntımız yok. Yeter ki bize karışmasın, kişisel olsun. Hiç bir müslümana içinde inancını duymasından dolayı kin tutmayız. İnanç özgürlüğü bizim temel prensibimiz.

Bizler siyasette laikiz. Dinin kamuda, toplumsal alanda en küçük işi yoktur, olamaz. Din gibi subjektif ve zanna dayalı bir inanca dayalı hiç bir toplumsal düzenleme yapılamaz. Bu yani, bu kadar.

Diyanet kalkmalı, din dersi kalkmalı, kimliklerden din hanesi kalkmalı. Kamuda dini kisve kullanılmamalı. Taleplerimiz bu kadar basit ve demokratik. Özetle din toplumsal alandan tamamen çıkarılmalı. Kişisel olarak kimin gönlü varsa orda yer edebilir, ona karışmaya kendimizde asla hak görmeyiz.

Bu ayrıntı ama, bir de şu ezan terörüne bir çare yahu! Kulağımızın bekaretini tehdit etmesinler be! Ezan vakti oldu mu aman caminin önünden geçmeyeyim diye yolumu değiştiriyorum, kulaklarım geçici sağırlık yaşamasın diye! Yav ezan bitti mi çınlıyor kulaklarım kardeşim, şakası yok! Bu artık bir terör! Para bot gibi, en pahalı en güçlü anfi, düğmeyi de imanının sonuna kadar dayıyorlar!
Bundan emin oldugum icin zaten tum ateistlere kefil oldum.Tanidigim hic bir ateist karincayi bile incitmez,incilteninide duymadim.

Gelsin simdi Stalin palavralari ,danslari.
Alt 02-09-2012, 22:55
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ben şahsen bir ortamda ortama din propagandası yapmak isteyen dincilere ters çıktığım için bazen neredeyse birbirimize girecek konuma geliyoruz. Şimdiye kadar bir kez tırsıp ortam terkettiğim olmadı. Hep onlara ortamı terkettiririm.

Fakat bir saat geçmeden yeniden gördüğümde ona sadece görüşlerimizin farklı olduğunu, aramızda kişisel bir durum olmadığını hatırlatırım. Eğer öfkeden ağzımdan kişiselleştirici bir söz çıktıysa özür dilerim.

Yalnız onlardan bazıları selamı sabahı kesiyor, bu da kendi bilecekleri bir şey. Bana selam vermemeleri beni memnun eder. Çünkü zaten aleyküm selam demeyeceğim. Düşüncemden dolayı bana küsecek olan isterse hiç konuşmasın. İsabet eder...

Eğer kalbini kıracak kişisel bir söz söylediysem zaten çok üzülür ve özür dilerim. Ama fikrini inancını yerden yere vurmak boynumun borcu. Zırıl zırıl ağlasa zerre geri adım atmam. İnancını yere sokar, yerin zıt tarafından çıkarır uzaya yollarım. İnanca acımam yoktur!
Alt 03-09-2012, 14:56
Kıdemli Üye

basmagul Diyor ki
Vah Yergin vah,bu yazinla bile bayanlara ne kadar hakaret ettiginin farkindmisin?Yapma ,sana deger veriyorum ve yobazlardan ayri yere koyuyorum diye,birine hakaret etmek icin bayanlari kullanma.
Benim bayanlara hakaret ettiğimi değil siz, etrafımdaki insanlar bile tek bir örnek gösteremez. Biz sizlerin çok ağır laflarınızı hakaret olarak görmeyip anlayış gösterir iken, sizin "klasik bayan davranışı" ifadesini hakaret olarak algılamanız, hakaret kavramınızın çok farklı olduğunu gösteriyor. Hani, İslamiyetin veya başka dinlerin kutsallarına laf edildiğinde bize ne canım ona kutsal ama bana değil diyenler vardır ya, sizin de sanırım kutsallığınız bayanlık. Cidden merakımdan sormak isterim. Bir bayanın, bir bayan gibi davranması niye ona hakaret olarak geliyor ki? Ne dememiz bekleniyor? Neyse bu konuyu kapatıyorum...

basmagul Diyor ki
Ben her mesajimin her kelimesine sahip cikarim,kafa yapim karsidan gelebilecek muhtemel cevaplari bile tahmin edecek kadar geliskindir.
Ben emperyalist guclerin ac kaldiklarinda ,gelismemis ulkeleri nasil somureceklerini anlatmak icin once 'catir catir yerler' cumlesini kullandim.Yaptigim ironye daha sonra 'ekmek arasi yaparlar 'diyerek devam ettim.Fakat sen bunu bokunda boncuk bulmus cocuk gibi 'catir catir yeme' lafini yamyamliga baglayip bonus kazanmaya calistin.
Eger bu adam ne demek istiyor diye iki dakika dusunseydin, hem yapilan ironiyi anlar hemde hak verirdin.
Tum dunyada domuz yasaklanmis ve haram sayilmis olsaydi ,mevcut kucuk ve buyuk bas hayvanlar suan nesli tukenen hayvanlar kategorisine girerdi.2 milyar bu hayvani yemeyen yahudi ve muslumanlar dusunulurse,geriye kalan yaklasik 5 milyar insan bu hayvanla et ihtiyacinin buyuk kismini karsiliyor.

Ama inaniyorum ki sen hala ne demek istedigimi anlamiyarak, 'eee bu 5 milyar insan sadece domuz mu yiyor?Yedikleri koyunlar,danalar ne olacak' diyerek domuzun insanliga faydalarini gormezden geleceksin.

Bakın basmagul, her ne olursa olsun mantığınız yanlış. Bırakın işin dini boyutunu, yürütmüş olduğunuz mantık yanlış. Domuz, bir ineğe göre senede daha fazla yavru doğurabiliyor diye Avrupa ülkelerinin tarlalarının geniş olmadığını öne sürmeniz yanlış. Bunu bilimsel olarak kanıtlayamadığınız sürece benim için anlamsızdır. Bir ateist olarak, sizin bunu daha iyi biliyor olmanız gerek. Öyle değil mi?

basmagul Diyor ki
Yooo yaniliyorsun,hangi ateist insanlik disi vahsi bir uygulama yapsa,hayatinda duymadigi en agir kufurleri benden duyar,rahat ol.
Mesela on bini askin ateist birgun biryerde toplanir ve muslumanlari yakmaya calisirken 'en buyuk ateizim,atesitlerin intikami boyle olurrrr' diye bagirirken gorursem,sizin ateiziminizinde,dusuncenizinde,felsefenizinde a.m,k diye acik acik yazmazsam, dunyanin en serefsiz adami olayim.

Birak bu kufuru,' bunu yapan 10 bin insan beni baglamaz,bunlar bizden olamaz,on bin insan koskoca bir dusunceye mal edilemez ' dersem ,serefsizligi anlima dovme yaptirir sokaklarda gezerim.

Nasil bu yazimi MERTCE buldun mu?Varmisin Mertcilik oynamaya?

Beni bu konuda eleştirirlerdi ben de sizi eleştireyim. Ben sizin bu sitede hiç, müslümanlar yakılmalı, öldürülmeli, dövülmeli, şöyle yapılmalı, Arabistan'a gitsinler, en yakın fırsatta ben de Kuran yakıcam ki yakanı videoya çekipte yayınladı, bunları eleştirdiğinizi görmedim...

basmagul Diyor ki
Konustugumuz mevzuyla ve benim anlattiklarimla bu sorularin alakasini anlatirsan seve seve arastiririm.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Domuzgiller

Bu linki vermem yeterli. İstediğiniz şekilde araştırabilirsiniz de.

Son olarak; yukarıda da değindiğim gibi, benim konuya dahil olup size cevap yazmamın sebebi, kurmuş olduğunuz mantığın yanlışlığıydı. Avrupa, Avrupa diyorsunuz ama, Amerika'da da domuz çok tüketiliyor ama sizin iddianıza ters olarak Amerika'nın bildiğim kadarı ile tarım alanları çok geniş. Neyse, yararlı bir tartışma yapamadığımız için benim başka diyeceğim yok.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 03-09-2012, 20:01
Üye

Benim bayanlara hakaret ettiğimi değil siz, etrafımdaki insanlar bile tek bir örnek gösteremez. Biz sizlerin çok ağır laflarınızı hakaret olarak görmeyip anlayış gösterir iken, sizin "klasik bayan davranışı" ifadesini hakaret olarak algılamanız, hakaret kavramınızın çok farklı olduğunu gösteriyor. Hani, İslamiyetin veya başka dinlerin kutsallarına laf edildiğinde bize ne canım ona kutsal ama bana değil diyenler vardır ya, sizin de sanırım kutsallığınız bayanlık. Cidden merakımdan sormak isterim. Bir bayanın, bir bayan gibi davranması niye ona hakaret olarak geliyor ki? Ne dememiz bekleniyor? Neyse bu konuyu kapatıyorum...
Klasik bayan davransina ornekler verirseniz benim icinde bu konu kapanmis olur.Benim bayan oldugumu nereden anladin hinzir?
Senin gosteremedigin mertligi ve Sivasta insanlari yakan,yakarkende 'allah-u ekber 'diye bagiranlara tek soz edemedigin ama benim 'bunu yapan atesit olsa a.m.k dedigim laftan mi benim bayan oldugumu anladin ha?

Bak kardesim, ben bayan olsaydim bununla gurur duyar ,hic cekinmeden soylerdim.Ayrica ben bayanlarin ,erkeklerden cok daha cesur olduguna inanan bir insanim.Bu dinlerin sonunuda bayanlarin getirecegini adim gibi biliyorum.Sakin beni turban mitinglerinde bayanlari one surup arkada badem biyiklarini buken erkeklerle karistirma.
Baksan baksan o badem biyikli/cember sakalli,bayan arkasina saklanan yobaz reziller dogdugunda ,babalari ne sevinmistir 'oglum oldu' diye.

Tum muslumanlara tavsiyem ,sakin Sivasta masum insanlari yakanlardan, turban mitinglerinde kadin arkasina saklanan yobazlardan olmayin.Cunku babalari gorse evlatliktan reddeder,cocuklari gorse baba demez.

Birakin kotu ornekleri bayan uzerinden vermeyi,bayan arkasina saklanmayi.Hic olmazsa resulunuz gibi olun,magralarda orumcek arkasina saklanin.

Bakın basmagul, her ne olursa olsun mantığınız yanlış. Bırakın işin dini boyutunu, yürütmüş olduğunuz mantık yanlış. Domuz, bir ineğe göre senede daha fazla yavru doğurabiliyor diye Avrupa ülkelerinin tarlalarının geniş olmadığını öne sürmeniz yanlış. Bunu bilimsel olarak kanıtlayamadığınız sürece benim için anlamsızdır. Bir ateist olarak, sizin bunu daha iyi biliyor olmanız gerek. Öyle değil mi?
Mantigim falan yanlis degil.Haram olan domuzun,helal olan hayvanlara nazaran insanliga daha faydali oldugunu sizde anladiniz ama bedevinin haram dedigine,sizin helal deme sansiniz yok.
Benim aciklamam sadece domuzun fazla dogum yapmasiyla ilgili degil!Okudugun halde, hala gormezden/anlamazdan geliyorsun.
Ben 1 inegin ,10 domuzdan fazla yem tukettigini anlattim.Bu yemlerinde uretilmesi icin genis arazilere ihtiyac oldugunu defalarca soyledim.Belki bu konuda 'koyunlari' ornek verip itiraz edebilirdin ama bugun 5 yasinda cocuk bile ,koyunlarin kapali alanlarda yetismedigini,o hayvanin daglarda ovalarda,genis meralarda gezerek cogaldigini bilir.
Bence, cobanlik yapmis bir resulun ummetinin bu konulari cok iyi bilmesi lazim.

Beni bu konuda eleştirirlerdi ben de sizi eleştireyim. Ben sizin bu sitede hiç, müslümanlar yakılmalı, öldürülmeli, dövülmeli, şöyle yapılmalı, Arabistan'a gitsinler, en yakın fırsatta ben de Kuran yakıcam ki yakanı videoya çekipte yayınladı, bunları eleştirdiğinizi görmedim...
Ben hicbir yerde boyle birsey okumadim.Belki gozumden kacmistir,belki iki satirini okuduktan sonra onun 12-13 yasinda bir cocuk olduguna kanaat getirmis ve okumaktan vazgecmisimdir.Cunku hicbir ateist birak insanlara,hayvanlara bile eziyet edemez.Zaten etmedigi icin ve edenleri gordugu icin bu dinlerden nefret etmistir.

Ama konu, forum ortasinda birilerinin attigi palavralar degil,gercek hayatta
insanlari otellerde yakan,kisa etek giyiyor diye kiz cocuklarinin bacaklarina kezzap atan,domuz baglari ile insan olduren,evine arabasina bomba koyan vs yobazlarin yaptiklari.Yapacaz diyenlere degil,yapanlara bak sen.Yani benimle realiteyi konus ,elestirmemi istiyorsan bana yasanmis orneklerle gel Yergin!
Alt 03-09-2012, 23:08
Kıdemli Üye

Basmagul,

Bu benim size hitaben forum içerisinde yazmış olduğum son yazıdır.

1. si, kaç mesajdır yazdığım halde, ben "bayan" değilim ki demiyen siz niye çok sonra "bayan" olmadığınızı söylüyorsunuz?

2. si, Sivas'ta yakılan insanları yakanları getirin karşıma, elime de bir silah verin. Hepsinin kafasına sıkmazsam en adi şerefsizim. Bu iş öyle, a.m.k. gibi şeylerin arkasına sığınmakla olmaz. Sizin erkekliğiniz bu mu? Böyle bir küfür edebilme acizliğine düşüyorsunuz? Madem erkeksiniz, o zaman lafımı değiştiriyorum. Tam bir "klasik Türkiye erkeği"siniz. Sevmediği, nefret ettiği biri veye birileri mi var. Hemen a.m.k. küfürünü basar. Çünkü başka birşey bilmez. Ağzına küfrü alıştıran, ondan kolay kolay vazgeçemez. Erkekliği a.m.k. olarak sanır.

3. sü, bir mesajımda, hadi emparyalistler domuz olmasa büyükbaş hayvan yerler, bunun içinde bizi çatır çatır yerler diyorsunuz. Peki ya ateistler? diye sormuştum ama cevap alamadım. Ateistler domuz olmasa idi ne yaparlardı? Avrupa diyen siz, Amerika dediğimde susuyorsunuz. Lafı bile geçmiyor? Neden? Çok kere dediğim gibi, sizler gibi ateist olacağına, Türkiye insanını barbar gören ateist yabancı olsun daha iyi.

Hem diyeceksiniz ki, bana bir ateist göster müslümanları yakan, onu alaşağı ederim. Hem de diyeceksiniz ki, ya ben o tür mesajları görünce okumadan geçiyorum. Bu mu sizin tarafsızlığınız! 12-13 yaşında çocukmuş. Tabi, müslümanı yazınca yobaz, aşağılık, katil, ateisti yazınca çocuk oluyor değil mi?

Dünyada iki çeşit insan vardır. Siz kendinizi bu iki çeşit insandan ayrı görüyorsunuz ama değilsiniz. Sizin ki, inkar. Bir dönem aralarında olduğunuz kişileri katil, yobaz, aşşağılık olarak görmek. Helal tatilden, domuz çıktı. Domuzdan Sivas çıktı. Türkiye'nin taşı toprağı karışık olduğu gibi, insanı da böyledir. Bu yüzden ne trafik çilesi biter, ne terör biter, ne de başka birşey.

4. sü, hala cevap verememekte ısrarcı oluyorsunuz çünkü veremezsiniz. Bırakın, 1 ineğin 10 domuzdan daha fazla yem tüketmesi gerektiğini. Geniş tarlaların olması şartını söyleyin, yok mu hiç bilimsel açıklama, metin, yazı? Hiç mi bir veteriner, bilim adamı bunun üzerine araştırma yapmamış. Yapılmadığına da eminim çünkü mantığı yok.

5. si ve son olarak, bu mesajım içerisindeki herhangi bir yazıma cevap vermenize gerek yok. Çünkü, domuzdan sivası çıkarana vermemiz gereken cevabı verdik. Bunun adına siz ister mertlik diyin, ister çobanlık. Bir ara sözde ünlü bir mankende çobanlar ile dalga geçmişti, sonra da yok yanlış anladınız diyip özür dilemişti. Size göre, çoban olmak suçsa, size Londra'nın lordları arasında, kral, kraliçeleri arasında mutluluklar.

Unutmadan, biz çobanları da severiz, kerestecileri de, onların evlatlarını da, ayrım yapmayız.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_R%C4%B1za_Efendi

Ekleme: Ben çobanlar ile dalga geçmedim ki diyeceğiniz için ben sizin adınıza yazayım, hiç böyle bir laf etmeyin. Ali Rıza Efendi'yi eklediğim için edersiniz. Ali Rıza Efendi hiç çobanlık yapmış mıdır acaba? Malum, o zaman farklıydı, yaşam farklıydı. Bundan hiç mi bir ders çıkartmazsınız?

Konu Yergin tarafından (03-09-2012 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-09-2012, 01:09
Üye

Basmagul,

Bu benim size hitaben forum içerisinde yazmış olduğum son yazıdır.

1. si, kaç mesajdır yazdığım halde, ben "bayan" değilim ki demiyen siz niye çok sonra "bayan" olmadığınızı söylüyorsunuz?
Sen cok komiksin ya,bu forumda iki yorumumu okuyupta beni senden baska bayan sanan varsa ciksin elini opecem.
Yoksa sen benim erkek oldugumu simdi ogrendin ve ondanmi benimle muhatap olmaktan vazgectin?
Tanrellaya sukur ki nickimizi 'basmagul' yapmisiz,yanlislikla 'Okşan' falan yapsaydik,sabahlara kadar sohbet edecektik

2. si, Sivas'ta yakılan insanları yakanları getirin karşıma, elime de bir silah verin. Hepsinin kafasına sıkmazsam en adi şerefsizim. Bu iş öyle, a.m.k. gibi şeylerin arkasına sığınmakla olmaz. Sizin erkekliğiniz bu mu? Böyle bir küfür edebilme acizliğine düşüyorsunuz? Madem erkeksiniz, o zaman lafımı değiştiriyorum. Tam bir "klasik Türkiye erkeği"siniz. Sevmediği, nefret ettiği biri veye birileri mi var. Hemen a.m.k. küfürünü basar. Çünkü başka birşey bilmez. Ağzına küfrü alıştıran, ondan kolay kolay vazgeçemez. Erkekliği a.m.k. olarak sanır.
Ya kardesim gec bunlari geccc.Bu adamlar senin karsina ciksa ve biz bunu Allah adina sevabina yaptik dese ,sen ancak saclarini duzeltsinler diye kafalarina limon sikarsin.

Benim ettigim kufur siz muslumanlara degil,yoksa onuda mi okumadin?

Bana dediniz ki 'nasil ateistlerin yaptigi sizi baglamazsa,muslumanlarinda yaptigi beni baglamaz'
Bende buna karsi dedim ki ' boyle vahset yapan bir ateist gurup gorsem,sizin ateiziminizinde,dusuncenizinde,felsefenizinde a.m.k 'derim,dedim.

Ve senden ,bunu inaclari ugruna yapanlarin sahislarina degil,inanclarina erkeklik gostermenizi bekledim.Acaba cok sey mi bekledim?
Sen cok terbiyeli oldugun icin senden a.m.k laflarida beklemedim,sadece 'onlarin inancina tukureyim' desende bana yeterdi.

3. sü, bir mesajımda, hadi emparyalistler domuz olmasa büyükbaş hayvan yerler, bunun içinde bizi çatır çatır yerler diyorsunuz. Peki ya ateistler? diye sormuştum ama cevap alamadım. Ateistler domuz olmasa idi ne yaparlardı? Avrupa diyen siz, Amerika dediğimde susuyorsunuz. Lafı bile geçmiyor? Neden? Çok kere dediğim gibi, sizler gibi ateist olacağına, Türkiye insanını barbar gören ateist yabancı olsun daha iyi.

Sen ateistlerin sadece domuz yedigini mi saniyorsun?Yada soyle sorayim,sen ateistlerin domuz yemek icin yurt disinda yasadiginimi saniyorsun?Ateistin et yiyenide vardir ama buyuk cogunlugu vejeteryandir.Ve sadece protein almak ve yasamak icin yerler,inandiklari put ugruna hicbir hayvani helak etmezler.

Daha dogrusu biz hayvanin,etinden sutunden ,yununden yararlaniriz ama sizin yobazlar gibi birde g.tunden yararlanmaya kalkmayiz..

Hem diyeceksiniz ki, bana bir ateist göster müslümanları yakan, onu alaşağı ederim. Hem de diyeceksiniz ki, ya ben o tür mesajları görünce okumadan geçiyorum. Bu mu sizin tarafsızlığınız! 12-13 yaşında çocukmuş. Tabi, müslümanı yazınca yobaz, aşağılık, katil, ateisti yazınca çocuk oluyor değil mi?
Atesitler sizi mesajla mi yakiyorlar? Ne kadar ilkel insanlar degil mi? Halbuki sizin cemaat gibi meşale ile yaksalar ne hos olurdu degil mi?

Ya Yergin,ben mesaj yazmaktan degil,meşale ile insan yakmaktan bahsediyorum.Yani gercek hayattan ve inanciniz ugruna katliyam yapmanizdan bahsediyorum.Sen deli taklidi mi ,yoksa haci cav cav taklidi mi yapiyorsun?

Dünyada iki çeşit insan vardır. Siz kendinizi bu iki çeşit insandan ayrı görüyorsunuz ama değilsiniz. Sizin ki, inkar. Bir dönem aralarında olduğunuz kişileri katil, yobaz, aşşağılık olarak görmek. Helal tatilden, domuz çıktı. Domuzdan Sivas çıktı. Türkiye'nin taşı toprağı karışık olduğu gibi, insanı da böyledir. Bu yüzden ne trafik çilesi biter, ne terör biter, ne de başka birşey.
Ben inanci ugruna,kitabindan aldigi ruhsat ile insanliga,dogaya zarar veren herkezi katil ve asaglik olarak gorurum.Bu benim gorusum.Benim insanimda yani Turk insanida bunu kendi orf adetlerine gore degil,arap bedevisinin orf adetlerine uyarak yaptigi icin mucadele veriyorum.

4. sü, hala cevap verememekte ısrarcı oluyorsunuz çünkü veremezsiniz. Bırakın, 1 ineğin 10 domuzdan daha fazla yem tüketmesi gerektiğini. Geniş tarlaların olması şartını söyleyin, yok mu hiç bilimsel açıklama, metin, yazı? Hiç mi bir veteriner, bilim adamı bunun üzerine araştırma yapmamış. Yapılmadığına da eminim çünkü mantığı yok.

Bir onceki iletinde ' birak simdi hayvanlarin ne kadar uredigini falan' diyordun.Simdi ' Bırakın, 1 ineğin 10 domuzdan daha fazla yem tüketmesi gerektiğini' demeye basladin.

Ya sen bu kafaya ulasmak icin ne kullaniyorsan banada soylesene,biktim artik bu rakiya,biraya para bayilmaktan.

Sen hala tuketilen yemlerin, koyunlarin gezdigi meralarin,kuran gibi gokten indigini falan saniyorsun,yok sanmasan bana 'Geniş tarlaların olması şartını söyleyin' diye sormazsin.
Sen bilimsel yazi mi istiyorsun? Google amcaya 'HAYANCILIK' yaz,enter tusuna bas, onune binlerce,yuzbinlerce yazi/makale gelir.Bir sigirin senede ne tukettigi,bu tukettigi yem icin ne kadar araziyi ekmen gerektigi vs vs vs hepsi bilimsel olarak yazar.Bir tek sey yazmaz ,o da cocugunu kesmesin diye,kurbanlik kocun gokten indigi

5. si ve son olarak, bu mesajım içerisindeki herhangi bir yazıma cevap vermenize gerek yok. Çünkü, domuzdan sivası çıkarana vermemiz gereken cevabı verdik. Bunun adına siz ister mertlik diyin, ister çobanlık. Bir ara sözde ünlü bir mankende çobanlar ile dalga geçmişti, sonra da yok yanlış anladınız diyip özür dilemişti. Size göre, çoban olmak suçsa, size Londra'nın lordları arasında, kral, kraliçeleri arasında mutluluklar.

Unutmadan, biz çobanları da severiz, kerestecileri de, onların evlatlarını da, ayrım yapmayız.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_R%C4%B1za_Efendi

Ekleme: Ben çobanlar ile dalga geçmedim ki diyeceğiniz için ben sizin adınıza yazayım, hiç böyle bir laf etmeyin. Ali Rıza Efendi'yi eklediğim için edersiniz. Ali Rıza Efendi hiç çobanlık yapmış mıdır acaba? Malum, o zaman farklıydı, yaşam farklıydı. Bundan hiç mi bir ders çıkartmazsınız?
hahahah Ataturkun babasi cobanlik yapsa ne hosuna giderdi degil mi? Arastirdin ama bulamayinca 'biz hepsini severize' bagladin degil mi?

Sen ,sizin inancinizin kokunuze kibit suyu doken canim Atama laf sokmak istiyosan ben sana yardimci olayim.
O da hayvanlara cok merakliydi.Hatta onda bu merak ,dayisinin tarlasindaki kargalari kovmakla basladi.Sonra buyuyunce ulkedeki gerici yobazlari kovarak icindeki bu hayvan sevgisini yasatti.

Ayirica sunu unutma,yobazlar Atanin babasi Ali Riza efendiyi cok sever,annesi Zubeyde hanmi sevmezler.Hatta ona veledi zina der,anasina kufur ederler.Cunku babasi mahalle mektebinde okumasini isterken,annesi buna karsi cikmistir.Yani yukardaki yazini ,camide omuz omuza namaz kildigin bir arkadasin okursa, sana cok kizar.Bilgine

Konu barristor tarafından (04-09-2012 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil