Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-06-2016, 01:22
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Site sakinlerine,

Sevgili dostumuz, degerli arkadasimiz evrensel hocamin kan kanseri olmasindan dolayi cok buyuk uzuntu yasadigimizi, arkadaslari olarak kemoterapi surecinde kendisine sifalar diledigimizi, rahatsizliginin bir yansimasi olarak uzuntumuzu ve iyi dileklerimizi buradan belietmek isterim. Yillarca yuzumuzu gormeden arkadas gbi olduk.

Bir birimize guvendik.

Sevgili ihtiyar,

Sen bir an once iyi ol da yine sana katlanamayalim yeterki..tamam mi.

Bos beles insanlarin sanal alemlerde fink attigi zamanlara bakiyorum da,
Gercekten asabim bozuluyor.
Cogu zaman anlasilmayan ama degerli bir dostum oldu.
Sen iyi ol da sikinti yok.

Seni sevenler burada
Alt 25-06-2016, 03:58
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hasta olmasına çok üzüldüm. Hala İngiltere'de mi bilmiyorum. Umarım iyi bir hastanede tedavi görebiliyordur ve umarım en kısa zamanda hastalığını atlatır, tekrar aramıza döner.

Çok çok geçmiş olsun sevgili evrensel-insan'a.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 25-06-2016, 07:45
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sitemiz unutulmazlarindan birinin, Evrensel insan'in hastaligini duymak beni de cok uzdu. Kanserini yenebilecegine inaniyor, acil sifalar diliyorum kendisine.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 25-06-2016, 10:32
Kurdistannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurdistannn Kurdistannn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hangi tip lösemi acaba. AML mi, ALL mi, CML mi, CLL mi ? Kanser üzerine doktora yaparken, çalışma alanım lösemi idi.
Löseminin çoğu türünde eğer çocuksanız ya da gençseniz, hayatta kalma oranı % 90 civarındadır. Evrensel İnsanın yaşını ve ne tür lösemiye yakalandığını bilmiyorum ama eğer yaşlı ise tedavi edilme oranı % 15-20 civarındadır. Ama bu tedavi edilme oranı tabi. Bir de tam olarak tedavi edilemezse de, kontrol edilme ve kontrol altında tutulma oranı var. Yani, hastanın 3-5 yıl daha yaşama imkanı oluyor bu sayede.

Eğer bu yazıları okuyor da, bana ulaşırsa, Amerikadaki hocalarımla irtibata geçip, onun için randevu ayarlayabilirim.

Evrensel İnsanın, felsefi yazıları bana hep ağır gelmiştir. Umarım iyileşir de, bir gün bu birikimi nasıl kazandığını öğrenirim ondan

Geçmiş olsun.
Alt 30-07-2016, 06:13
Üyeliğini Sonlandırmış

Kurdistannn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi tip lösemi acaba. AML mi, ALL mi, CML mi, CLL mi ? Kanser üzerine doktora yaparken, çalışma alanım lösemi idi.
Löseminin çoğu türünde eğer çocuksanız ya da gençseniz, hayatta kalma oranı % 90 civarındadır. Evrensel İnsanın yaşını ve ne tür lösemiye yakalandığını bilmiyorum ama eğer yaşlı ise tedavi edilme oranı % 15-20 civarındadır. Ama bu tedavi edilme oranı tabi. Bir de tam olarak tedavi edilemezse de, kontrol edilme ve kontrol altında tutulma oranı var. Yani, hastanın 3-5 yıl daha yaşama imkanı oluyor bu sayede.

Eğer bu yazıları okuyor da, bana ulaşırsa, Amerikadaki hocalarımla irtibata geçip, onun için randevu ayarlayabilirim.

Evrensel İnsanın, felsefi yazıları bana hep ağır gelmiştir. Umarım iyileşir de, bir gün bu birikimi nasıl kazandığını öğrenirim ondan

Geçmiş olsun.
Yazarinyaniti;

Benimkisi AML acute myeloid leukaemia yaşıda 60. Genelde bu tip kanser 65 yaşı üstünde görüldüğünde benim iyileşme olanağım yüksek Ayrıca kemoterapi nin yan etkilerine dayanacak organlara da sahibim sonuçlara göre tedavi uygulanıyor
Londra'dayım ve bu konuda uzman bir hastahanede tedavi görüyorum
Arzu eden olursa daha detaylı da bilgi verebilirim
Yanıt veren arkadaşlara selamlar...

...

Not: evrensel Londrada cok guzel, manzarali fakat interneti kotu bir hastanede kaliyor. Ikinci doneminde. Durumu iyi olacak umarim.
Alt 30-07-2016, 12:35
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Geçmiş olsun E.İ.

Kanser, evrimsel sürecin ve canlılığın akılsız tasarımının sonuçlarından biri maalesef.

Buna rağmen bazı dindarlar ''Allah şifa versin'' diyebiliyorlar. Halbuki kanserin sorumlusunun da Allah olduğunu göremiyorlar.(kendi inançlarına göre)

Dua ederek kansere çare bulacağını sananlar bilmiyorlar ki kanserin çözümü için evrimsel süreci anlamanın önemi büyük.

İnsan hâlâ doğanın kontrolünde olan bir varlık. Bilincimiz ve zihnimiz doğaya hükmedebilme bakımından hala çok kısıtlı..
Alt 31-07-2016, 00:20
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ei hasta olmana dehşet üzüldüm .insan olarak çok değer verdiğim bir arkadaşımdın.Biran evvel iyileş yine tartışalım ,yine beyin hücrelerime dilediğin eziyeti yap gıkımı çıkarırsam adiyim.şifalar diliyorum abim.Büyük insan ,kardeşim .
dostum.Kendine iyi bak ,aylar var ağlamamıştım iyilik haberlerini hep bekleyeceğim.Tayyipleri Fetöleri taşıyan bu pislik dünya senide keyifle taşımalı.Amansız inadın ve kahreden mücadele azminle iyilerden yana bir gol yap tam doksandan.Aydınlığa katkıların daim olsun.
Alt 03-08-2016, 13:07
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Sevgili Evrensel İnsan'a acil şifalar diliyorum, umarım kısa süre içerisinde sağlığına kavuşur.

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 03-08-2016, 18:00
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili dostum Evrensel;

Ne yazılır bilemedim, tanışmasakta yüzyüze varolduğunu bilmekten mutluluk duyduğum buradaki bir çok dosttan birisin, çabuk iyileşmen dileğimizdir, memleketin hali berbat, ABD bopa oturttu bizi, fikirler işe yaramaz oldu, çünkü ortalık bilgisiz fikirsizlerle doldu, kör inanç, yalan riya, çıkarcılık, aptallık, cehalet sardı her hücremizi, tüm coğrafya kanser, bizim tedavi mümkün görünmüyor, umutsuzuz bari sen iyileş, yarınlara umut gerek.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 12-04-2017, 00:09
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart evrensel'den

Kişinin Kendi İle Verdiği İç Savaşı

Herhangibir olay ya da olgunun felsefesinin Bilimselliği ve Bilişselliği olan olayın ya da gözlem veren olgunun her yönü ile sorgulanması analitik ve bilgisine kritik yanaşımı getirir.

Bugün sinema ve topluma her türlü insanlığı ile damga vurmuş yeri kolayca doldurulamayacak olan bir çağdaş, aydını, devrimci ve ilericiyi kısaca T.Akan'ı kaybettik. Tabiki fiziksel bedenini yoksa yaşamı yaşamlarımızda ölümsüz yaşayacak
İşte kişinin kendi ile verdiği iç savaş iki türlüdür. İlki zihinsel savaş, yani doğumdan itibaren verilen değerleri kabul ve red savaşımı ama asıl bilişsel olan verilenlerin ne olduğu neden verildiği ve işlevinin Farkındalığı algılanması bilince çıkması ve gerektiğinde tüm kutupları ile birlikte beyinden atılması savaşımı yani "devrimci sorgulama"
Genelde birey bilincine erişemeyenler sadece kabul red sınırında kalırlar ve birini savunur diğerine karşı çıkarlar.

Evrensel-insan zihniyeti genelde her konu ve kavramda bu iç savaşa değinmektedir.

İkincisi ise fiziksel savaştır. Fiziksel olarak vücuda giren her türlü bakteri virus mikrop ya da vücudun ürettiği tümör ile savaştır.
İşte T.Akan zihinsel değil, fiziksel savaşı kaybetmiştir.
Sonuçta fiziksel olarak verilen savaş tıp yolu ile bilimsel olarak verilen savaştır ve ne yazıkki bu savaşı vücut tıp olmadan kazanamaz. Kısaca iç fiziksel savaş tıp eli ile bilimsel verilir ve tıppın dışında kişinin yapacak fazla da bir şeyi yoktur.

Belki psikolojik olarak mantıklı olmak zihinsel rahatlık sağlamak objektif olmak kişiye bu savaşımında yardımcı olabilir ama sonuçta savaş fizikseldir ve ya vücut ya da tümör kazanacaktır.
Ben kendim fiziksel olarak kan kanseriyim ve kemoterapi görüyorum. Kısaca bu fiziksel savaşta vücudumu bilime ve tıbba adadım. Ya onlar sayesinde kazanacağım, ya da kanser kazanacak
Yaşamda her iki savaşı da verirken önemli olan biat etmemek direnmek sorgulamak yaşamın ve insanlığın hakkını vererek yaşamaktır.

Benim yaşam mücadelem de bu yoldadır, T.Akan' In da bu yolda idi. O zihinsel savaşını insanlığın koruyarak ve insan olarak tamamladı.
Darısı insan olamamış, kulların kölelerin mal ve metaların kendini insanlaştıramamış herkesin başına

kaynak için tıkla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil