Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-05-2007, 15:43
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: İrticanın portresi: Recep Tayyip Erdoğan

paleo_castro";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
musluman oldugum halde ..bende seriat olsun istemem...neden mi? ateistde olacak muslumanda olacak..biri olmadan diğerinin kıymeti anlasılmaz...ancak irtica kelimesinin termınoloji manası geriye donus demek...islam demek değil...kuranda ki gidin oldurun kelimesi sana zarar veren manasındadır.bu konu icin detaylı bilgi

http://www.ateizminyalanlari.org/sho...nda+m%FC%FErik

her insan görüşleriyle yaşamalı.
Sevgili paleo_castro;

Bir müslüman iseniz aşağıdaki ayetlere inanıyor olmalısınız;

Tahrim *9;
*
* * * * * *"Ey *Peygamber! *Kafirlere *ve *münafıklara *karşı *cihad *et, *onlara *karşı *sert *davran. *Onların *varacağı *yer *cehennemdir. *Ne *kötü *varılacak *yerdir *orası!"
*
Nisa *89;
*
* * * * * *"Arzu *ettiler *ki *kendilerinin *küfre *saptıkları *gibi *siz *de *sapasınız *da *beraber *olasınız. *Bu *sebeple, *onlar *Allah *yolunda *hicret *edinceye *kadar *içlerinden *dost *edinmeyin. *Eğer *bundan *yüz *çevirirlerse *onları *yakalayın *ve *bulduğunuz *yerde *öldürün. *Onlardan *ne *bir *dost *edinin, *ne *de *bir *yardımcı."
*
Tevbe *29;
*
* * * * * * "Kendilerine *kitap *verilenlerden *Allah'a *ve *ahiret *gününe *iman *etmeyen, *Allah'ın *ve *Resûlünün *haram *kıldığını *haram *saymayan *ve *hak *din *İslam'ı *din *edinmeyen *kimselerle, *küçülerek *(boyun *eğerek) *kendi *elleriyle *cizyeyi *verinceye *kadar *savaşın."

Karar veriniz: Siz ılımlı İslam mensubu birimisiniz yoksa "Öz" İslam'a mı?

-------------------------

Ya da konu dışı olarak şöyle bir örnek vereyim.

Siz İslam mensubu bir insansınız. Kuran'ın her dediğini yapmak ile mükellefsiniz. Dolayısıyla aşağıdaki ayet ile de sorumlusunuz;

Maide 38;

"Yaptıklarına bir karşılık ve Allah'tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. "

Bizim ülkemiz Herhangi bir din ile yönetilmediği için bu ayetinizi uygulayamıyorsunuz.

Bu çelişki nedir? Öz İslam mı? Ilımlı İslam mı?
Alt 26-05-2007, 15:44
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. gandalf,

Gariban edebiyatı diyorsanız öyle olsun. Şark kurnazlığı da kabulüm.
Benim derdim izmlerle değil.
Her türlü izm benden uzak olsun.

Mantık yürütmeye çabalıyorum bu garip ülkede.

Beni bir vatandaş olarak bu anayasa görüyor mu?
Bir vatandaş olarak görevlerim belli mi?
Bir vatandaş olarak haklarım belli mi?

Bu sorulara bir açıklama bekliyorum.

Hatalarımızı, cehaletimize bağışlayın.
Alt 26-05-2007, 16:00
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Bu günlere nasıl geldik.
* *Çıkın İstanbuldan, Ankaradan, İzmirden. Şöyle bir Anadoluyu gezin. Köy köy bucak bucak. Okul eski püskü dökülüyor, öğretmene lojman yok. Ahır gibi köy evlerinde kalıyor öğretmenler. Köyün suyu yok, kadınlar eşek ile su taşıyor uzak diyarlardan. Çocukların üstü başı perişan, pislik içinde yaşıyorlar.
* * Cami ise muhteşem görkemli, bir tanede değil 600 nüfuslu köyde 3 yada 4 cami var hepsi ihtişamlı. Hele birde imamın lojmanını görün, kaymakam kıskanır.
* * Birde öğrenci yurtları var bu köylerde bucaklarda. Zeki çocuklar toplanıyor burada, Kuran kursu adı altında Şeriat eğitimi, beyin yıkamaları yapılıyor. Köylünün yiyecek ekmeği içecek suyu yok ama bu Kuran kursu adı altında Şeriat militanı yetiştiren yurtlara her imkan sağlanıyor.
* * Atatürkmü büyükmüş. Allahmı büyükmüş. Bunlar öğretiliyor daha 5 yaşındaki çocuklara.
Kabahat kimin. Bizim.
Neden mi? Atatürkü anlayamamışlığımızdan.
Atatürkün Bursa Nutku. okuyalım görelim.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
Bursa, 5 Şubat 1933
http://www.devletim.com/ataturk_bursa_nutku.asp

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 26-05-2007, 16:08
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. walla,

Hoşgeldiniz.

Önerilen Siteler