Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-12-2018, 03:02
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bi şeyde pencaba gelmesek olmaz mı? amerikanın cola colası pencabın dini meşhur.
Pencap veya Alaska farketmez, tarihsel acidan olani bu ne yazik ki..
Alt 01-12-2018, 13:32
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Birazda nasil bir hac'tan soz ettikleri onemli, eger orantili ve devlet/yonetim temsil bir hac ise durum farklilasir, yok eger alt kismi uzun hac ise bahsedilen o zaman dini acidan konusabiliriz Ahlaksiz.
Neva;Abdülmelik'in 692'de bastırdığı sikkenin(dinar) arka yüzündeki HAÇ,bizans sikkelerindeki haçın aynısı diye belirtiliyor ..Şöyle tarif ediliyor;''dört basamak üzerinde dik bir haç''
Yalnız şöyle de bir şey var..Bu süreçte bazı paralardaki haçların kollarının yontulduğu belirtiliyor ve bu paraları nümismatikçiler ''haçın dönüşüme uğramış'' paraları/nüshaları olarak tanımlamışlar..
Yani Abdülmelik'in bastırdığı paranın arka yüzündeki haçın kolları olmayabilir..
(Aşağıda gösterdiğim konuda upuaut,bu dinarı göstermiş ve bu dinarın arka yüzündeki haçın kolları yok..)

Upuaut;forumda bu konuları çok işlemiştir..Mesela;
Son soruna gelince, Muaviye-Abdülmelik dönemleri arasında ortada ne bir İslam Devleti, ne de İslam peygamberi vardı. Bu sikkelerde gördüğün "MUHAMMED" adı Bizans-Arap işbirliği nedeniyle Hristiyanvari idi yani "SEÇİLMİŞ, ÖVÜLMÜŞ" anlamlarında Hz. İSA için kullanılıyordu!
https://turandursun.com/forumlar/show...7&postcount=51
Alt 01-12-2018, 15:41
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tarihi kanıt,kalıntı var mı ,sikke falan ? yoksa İddiadan öteye gitmez.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 01-12-2018, 17:21
Üye

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tarihi kanıt,kalıntı var mı ,sikke falan ? yoksa İddiadan öteye gitmez.
Karanlıktan aydınlığa;Olmayan sikkeler üzerinden yorum yapmıyoruz
Alt 01-12-2018, 17:30
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Karanlıktan aydınlığa;Olmayan sikkeler üzerinden yorum yapmıyoruz
yok,yorumları okudum hiç bahsedilmemiş.o yüzden sordum.gözüm link aradı.bulamadı.
haç ha ? islam ve haç ? inanılmaz ...

falanca kaynakta basediliyor olabilir,sizlerde o kaynak üzerinde fikir yürütüyor olabilirsiniz..olamaz mı ?

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 01-12-2018, 19:01
Üye

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yok,yorumları okudum hiç bahsedilmemiş.o yüzden sordum.gözüm link aradı.bulamadı.
haç ha ? islam ve haç ? inanılmaz ...

falanca kaynakta basediliyor olabilir,sizlerde o kaynak üzerinde fikir yürütüyor olabilirsiniz..olamaz mı ?
Sikkeleri upuaut forumda çok gösterdi..Şu konudaki mesajlarına bakabilirsiniz;
https://turandursun.com/forumlar/show...7&postcount=51
Ben sikkeleri gösterme gereği duymadım..İnternette bir de sikkeleri arama telaşına girmek istemedim açıkcası..Dil bilmediğim için zaten zorlanırdım da..
Konuda bahsettiğim kaynaklar üzerinden birşeyler belirttim..Özellikle HAÇ ve Muhammed'in olduğu sikkenin belirtildiği kaynak ''emevi sikkeleri'' kitabıdır..Yalnız bu kitapta bu sikkenin resmi yok..Kitapta resimsiz olan sikkelerin fotoğrafları var..

Şu konuda da upuaut sikkelerden(Haç ve Muhammed) bahsediyor;
Bu sikkenin önyüzünde (soldaki) bir Hristiyan Azizi ya da Kralı sağ elinde baston tutarken sol elinde bir Haç tutar. Bu adamın sağ tarafında (bize göre solda) "MHMD" yazısı vardır. Sikkenin arkayüzünde (sağda) büyükçe bir "M" harfi (ki bu harf, paranın 40 Numus değerinde olduğunu gösterir) ve altında yine "MHMD" yazısı vardır.
https://turandursun.com/forumlar/show...37&postcount=9
Alt 02-12-2018, 01:54
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Did Muhammed Exist kitabı yazacağına Did Jesus(Isis) exist kitabı yazsa daha iyiymiş robert reiz.
Alt 03-12-2018, 08:24
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neva;Abdülmelik'in 692'de bastırdığı sikkenin(dinar) arka yüzündeki HAÇ,bizans sikkelerindeki haçın aynısı diye belirtiliyor ..Şöyle tarif ediliyor;''dört basamak üzerinde dik bir haç''
Yalnız şöyle de bir şey var..Bu süreçte bazı paralardaki haçların kollarının yontulduğu belirtiliyor ve bu paraları nümismatikçiler ''haçın dönüşüme uğramış'' paraları/nüshaları olarak tanımlamışlar..
Yani Abdülmelik'in bastırdığı paranın arka yüzündeki haçın kolları olmayabilir..
(Aşağıda gösterdiğim konuda upuaut,bu dinarı göstermiş ve bu dinarın arka yüzündeki haçın kolları yok..)

Upuaut;forumda bu konuları çok işlemiştir..Mesela;
Evet biliyorum o basligi ancak o madeni parada ben Isa goremedim figurde, sen gorebiliyor musun? Muhammed kelime babinda ovulmus, yuceltilmis vs. anlamina gelebilir bazi kitlelelere onu da biliyorum.

Ornek olarak kemmel, cize, layim vs.diyor musun? Hayir, mukemmel, mucize, mulayim diyorsun degil mi? Biraz daha dikkatli bak bakalim figurlere nasil yorumlayacaksin, nedir mesela o figurun uzerindeki kiyafet vb. babinda?
Alt 03-12-2018, 09:06
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bence bunlar kendilerine yeni bi sembol bulma gayretiyle hristiyan haçını (antik mısır haçını) kendilerine yontmuşlar 2 yuvarlakla.
Alt 03-12-2018, 14:45
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet biliyorum o basligi ancak o madeni parada ben Isa goremedim figurde, sen gorebiliyor musun? Muhammed kelime babinda ovulmus, yuceltilmis vs. anlamina gelebilir bazi kitlelelere onu da biliyorum.

Ornek olarak kemmel, cize, layim vs.diyor musun? Hayir, mukemmel, mucize, mulayim diyorsun degil mi? Biraz daha dikkatli bak bakalim figurlere nasil yorumlayacaksin, nedir mesela o figurun uzerindeki kiyafet vb. babinda?
Neva;dikkatli bakacak bir durum yok..Haç ve Muhammed aynı parada var..Hepsi bu..Buradaki haçın Hristiyanlığın simgesi olduğunu söylememe gerek var mı?!

Kıyafetlere filan takılmayın..Mesele kıyafet değil..Reform sonrası resimli paraların bastırıldığı da söylenir..
Odaklanacağız tek şey,bir para üzerinde haç ve Muhammed kelimesinin olması..
Ben bunu kitaplar üzerindeki veriler üzerinden ortaya koydum ama forumda upuaut,yıllar önce bu sikkeleri göstermiş zaten..Yani,yeni bir şey dediğimiz yok..Bilinen birşeyi,bu konu ile tasdiklemiş olduk..Hepsi bu..

Önerilen Siteler