Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-08-2021, 11:32
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EdepYahu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu Saçmalığa Sen İnanıyor musun ?
İddianı İSPAT Et O Zaman ? Biri Sümerlerden Aldı Der, Şimdi Biri Çıkmış Tevrat Diyor Yarın Biriside İncil Derse Şaşırmayacağım.
Deli Saçması Dediğin Kitabın Neresinin Deli Saçması Olduğunu Yazmalısın Ama Burası Farklı Konu. Şu Karmatilere İnanıp Hakikate İnanmamanız Çok Komik !
kıble kudus, kutsal gün cumartesi, şarap yasak değil,namaz , sakal,oruç,sünnet(pipi kesme) kurban ve daha pek çok şey yahudilikten gelme yahudiliğe sümerlerden gelme olabilir , incelemedim.

kudus sonradan kabe oluyor, kutsal gün cuma sonradan oluyor, şarap sonradan yasaklanıyor.

bana bu kadarı yahudilik mezhebi iken , sonradan medine zaferi ile din olduğu iddiası için yetiyor.
Alt 18-08-2021, 14:07
Üye

EdepYahu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
El İnsaf. Yahudiliğin Hristiyanlığın İslamla Benzer Özeliklerinin Olması Bilakis İslam'ı Hak Yapar Ve Hükümlerinin Doğru Olduğunu Tasdik Eder. Aynı Kaynaktan Gönderildiğinin Emirlerinde Aynı Olduğunun İspatı Olur.

Bu mu Yani? Ben Çerezim Ama Sen Şu Yürüttüğün Mantıkla Bir Kaşık Suda Batıl Bataklığında Boğulmuşsun El İnsaf Ya... Samimi Soruyorum Hakikaten Laf Olsun Diye mi Yoksa Şu Paragraftaki Yazın Dolayısı İle mi İslama Ve Kurana Ve Peygamberimize İman Etmedin! Bu mudur Şimdi?
konu burada değil, konu benim neden iman etmediğim de değil. konu kuran nedir idi , bu yazıyı o başlıkda yazamadığım için buraya yazmış oldum. yerine taşınırsa memnun olurum.

lakin yine de söliyeyim "Samimi Soruyorum Hakikaten Laf Olsun Diye mi Yoksa Şu Paragraftaki Yazın Dolayısı İle mi İslama Ve Kurana Ve Peygamberimize İman Etmedin!" demişsiniz ya , sizde hakikatten bunun için iman etmemiş olduğumu mu anladınız yazdıklarımdan. yada siz bu çıkarımı nasıl yaptınız?

ben dinlerin hiç birini kabul etmiyorum ki.
hi. bir din garip guraba yada çulsuzlar için yazılmamış , dikte edilmemişki. hepsi ezen zümreye hizmet eden bir afyon bana göre. din inancı bana sadece boyun eğmeyi telkin ediyor. boyun eğmeye de secde ederek başlatıyo, korkutuyo, tehdit ediyo, hatta el ayak kesiyo. kafa kesiyo. hiç bişey bulamazsa çükümü kesiyo.
Alt 18-08-2021, 19:02
Üye

İzlemek İçin Resim üzerine tıklayın.

➤ Facebook'ta İzle

https://twitter.com/i/status/1427728147609489408

Alt 18-08-2021, 21:26
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

''Her ne kadar SUFİLER kimi zaman Dünyevi şeylerin üstünde olduklarını göstermek için mallarını ve KADINLARINI PAYLAŞMIŞ olsalar da, onların genellikle yaptığı gibi bunların ikisini de reddetmek mümkündü, ancak hiç kimseye mallarını ve kadınlarını paylaşması için baskı yapılamazdı.''

Kaynak;
Ortaçağ İslam Dünya'sında Siyasi Düşünce- Patricia Crone
Alt 18-08-2021, 21:51
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işte böyleee,

müslümanlar ALLAHIN degil FELLAHIN dediklerini yaparlar.Allahın önerdigi AKLI degil ,ARABIN NAKLINI kullanırlar.Yanı SÜPER dinsizdirler.Dedeniz
Alt 27-08-2021, 21:30
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şii karmatilerin ve bir takım sufilerin eşlerini paylaştığını kaynaklarıyla göstermiştim.
Hem karmatiler, hem de sufiler aşağı mezopotamya kökenlidir. 6. yüzyılda aynı bölgede, Sasani imparatorluğu içinde MAZDAK isimli birinin kurmuş olduğu MAZDAKİZM dininde de eşler ortaktır. Bu da aynı bölgede aynı adetlerin, farklı inananlarca devam ettirildiğini gösterir.
Alt 27-08-2021, 22:17
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız

Senin esin senin tutsagınmı özgür bir insanmı mesela , eşin birisine aşık olsa senin kemalist tepkin ne olurdu?
Sen kemalistsin ya ondan sebepte soruyorum

Mesela kemalist devrimdeki kadın anlayışı özgür insanmıdır yada kadın erkegin tutsagımıdır
Kemalist sosyetede kadın erkegin tutsagı degil bildigim kadarı ile
Mesela sabancılar , koçlar hatta tusiad kurumu tamamen böyledir.
Yazar çizer takımlarıda isim yazmıyım ama böyle olmak zorunda dimi.
Kemalistlerde müslünan hatta koskoca diyanetleri ve sayısız camileri var.

Tarihteki bu insanlar ve eşleri birbirine tutsak degilmis anladıgımız kadarı ile
Belkide birbirlerine sadakatleri vardı sen kaynakları açık acık koyamayınca okuyucuya öyle algılatılıyor.

Sevgiler
Alt 28-08-2021, 00:59
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şii karmatilerin ve bir takım sufilerin eşlerini paylaştığını kaynaklarıyla göstermiştim.
Hem karmatiler, hem de sufiler aşağı mezopotamya kökenlidir. 6. yüzyılda aynı bölgede, Sasani imparatorluğu içinde MAZDAK isimli birinin kurmuş olduğu MAZDAKİZM dininde de eşler ortaktır. Bu da aynı bölgede aynı adetlerin, farklı inananlarca devam ettirildiğini gösterir.
bu forumda fuzuli başlıklar açıp, ortalığı bulandırıp, sonrada yağ gibi sıvışan birisin. agnostik net de , de aynıydın. faşistin ellahısın.

yazdıklarını sanıyorlarki emek harcayarak yapıyorsun. hayır , emek falan harcamıyorsun, üstelik ispatlanamayacak kaynak gösteriyorsun.

edepyahu sana karmatiler müslüman değil , dedi cevap yok. ben sana , iddia ettiğin kaynağın resmini çek, resim sitelerinden birine yükle , ispatla dedim . ses yok.

twiter da da aynı sahte iddiayı paylaşmış sın. bahsini ettiğin yazarın , iki üç kitabı var ve uydurmacı olduğunu da yazdım. pdf olarak paralısı bile yok.

sen hem anti-arapçı-sın (ateist değil , ırkçısın) hem anti-komünist sin. ve benim gözümde rte den daha aşağı-dasın..

sana hakaret edecek kelime bulamıyorum.yazdıklarımdan dolayı beni hakaret ediyor sayıp yasaklayanlara da , senden farklı değil , ve onlarada farklı gözle bakmıyorum.

sana hakaret sayılacak sözcük bulabilsem, komple atılsam bile yazardım.

adın bile sünni. sen kemalist bile olamazsın. sana sahip çıkanlar da senden farklı değil.

forumda konu açıp reyting topluyorsun diye seni adam yerine koyanların da senden ve rte den farkı yok

https://www.idefix.com/Kitap/Islam-K...=0000000067364

işte senin asıl derdin.
Alt 28-08-2021, 08:28
Üye

Alt 28-08-2021, 09:34
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Diyanet kurumu kemalisttir.
Diyaneti kemalist devrim inşâ etmistir.

Bu baglamda Kemalist diyanetin tüm personeli kemalist ve muslumandır. Bu kurum muslumanları aldıkları ücret karşılıgında özveri ile din kardeşlerine hizmet etmektedirler.

Kemalist kurum diyanetin tüm camileri ve cemaatide kemalisttir.

Kemalizm kurumu diyanet ,sünni müslüman olup bu çercevede sünnı müslümanlara hizmet etmektedir.

Gerçi camilere giden yoktur ama müslüman cemaat kemalist devrimin diyanetine her zaman sahip çıkmıştır.

Kemalist devrimin yazar cizer takımına gerekirse girilir ve isimde verilebilir
Mesela sabah yazarlarının alayı kemalisttir.

Kemalist kurumun personeli ve cemaatine musluman degil demek hem suç hemde hakarettir

Konuya bağlarsak
Kemalist diyanet vaaz ve fetvalarında
" kadınlar sizin mülkünüzdür , dilediginiz gibi ekin falan demez" diyemez.
Cemaatide bunu dinler ve uyar.
Mesela edep yahu bile eşine tarla tapan gözüyle bakmıyor.

Eskiden duyardım
Devletin diyanetine bağlı hocaların ardında namaz olmaz diyenler vardı. Cumaya , vakit namazlarıma gitmezlerdi.
Zaman gectikce kemalist diyaneti kabullenip onlarda bu dirençlerini bırakıp seve seve kemalist rejimin kemalist imamlarının ardında namazları eda ediyorlar.

Bi deli vardı zamanın behrinde , said nursi galiba onun takipcileri bile artık kemalist rejimin diyanetinin hocalarının ardında namaza devam ediyorlar.

İste tam burda laiklik sorgulanabilir
Kemalist düzen laikmidir ?
El cevap
Kemalizm musluman olması hasebi ile laik degildir.

Önerilen Siteler

Etiket
karmatiler