Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2009, 11:38
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sırasıyla:

bugün durum tüm cephelerde aksiyon gerektiriyor ... bir İslam Devleti kurmaya girişenler bu proje üzerinde odaklanarak devam etmelidirler, komşularının ordularının elinden zorbalık görenler kendilerini hayatları pahasına savunmalıdır ...
Majma'nın yazarı al-Anhar fi Sharh Multaqal-Abhar hanefi mezhebine göre cihadın kurallarını sıralarken der ki: Cihat kelime anlamı olarak kişinin sahip olduğu tüm gücü söz ve hareket olarak sarfetmesidir; şeriata göre cihad imansızlar ile savaştır ve islamın düşmanlarını onlarla dövüşerek, onların mallarını yağmalayarak, mabedlerini yıkarak, putlarını kırarak tüm güçlerinden yoksun bırakmayı içerir.
Şafi mezhebinden İmam Nawawi'nin Al-Minhaj kitabında der ki; Peygamber zamanında cihad bir fard kifayah (toplum görevi gibi birşey) idi, ama fard'ain (nedir bilmiyorum, bulamadım) olduğu da rivayet edilir. O zamanlardan beri imansızlara yönelik iki kural vardır:

- Eğer (imansızlar) kendi topraklarındaysalar, cihad tüm müslümanlara vazife değildir. Yeteri kadar müslüman cihad edebilecekse kalanı bu görevden muhaftır.

İbn Hazm'ın Al-Muhalla eserinde; "cihad tüm müslümanlar için zorunludur, ancak müslümanların sınırları korunabilir durumda ve düşman ile onların (düşmanların) toprağında savaşılabilecekse yeteri kadar müslümanın dışındakiler cihada katılmak zorunda değildir" der.
A.

The meek shall inherit nothing! - FZ

Konu azınlık tarafından (04-09-2009 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-09-2009, 11:39
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeterli İngilizcem olmadığı için size cevap veremiycem burada.

Saygılar
EnvyMe arkadas;

Sevgili azinlik, ingilizce alinti yapmis, sanirim cevirisini yazacaktir.
Diger dillerde kurani da okursaniz hic bir sey degismiyecektir inanin buna.
Kurani gercekten iyi anlayabilmeniz icin en az iki dil bilseniz, gercekleri daha iyi görebileceginizi düsünüyorum.

Siz Dünya'da 4 degisik kuran kullanildigini biliyormusunuz?
Alt 04-09-2009, 11:58
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

cihad bir fard kifayah (toplum görevi gibi birşey) idi, ama fard'ain (nedir bilmiyorum, bulamadım) olduğu da
Farz-ı ayn: Her Müslümanın yapmak zorunda olduğu görevler.

Farz-ı kifaye: Yeterli sayıda Müslüman yapıyorsa diğerlerinin omuzundan kalkan görevler (cenaze namazı, hafız veya fakih olmak gibi)

saygılarımla
Alt 04-09-2009, 12:00
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ulpian´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Farz-ı ayn: Her Müslümanın yapmak zorunda olduğu görevler.

Farz-ı kifaye: Yeterli sayıda Müslüman yapıyorsa diğerlerinin omuzundan kalkan görevler (cenaze namazı, hafız veya fakih olmak gibi)

saygılarımla
Teşekkürler.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 04-09-2009, 12:42
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

"Islam barış dinidir" lafındaki "barış" ancak Hitler'in dünya imparatorluğu kurduktan sonra dünyaya getireceği "barış" ile özdeş olabilir. Herkes Müslüman olsun, bütün kafirler milletlere soykırım yapılsın, kadınlar ikinci sınıf yaratıklar olarak muamele görsün, hatta yeterince dindar olmayan Müslümanlar ve yeterince ortodoks olmayan Müslümanlara da baskı yapılsın.

Islam, yeryüzündeki en büyük gerici kuvvettir. Liberalizm nasıl Ortaçağ'a tepki olarak doğduysa, sosyalizm nasıl liberalizm/kapitalizme tepki olarak yükseldiyse, Islamiyetin akıl almaz gericiliğine karşı yükselecek ikonoklast düşüncelere ihtiyaç var. Reform edilmiş Islam, reform edilmiş Nazizm gibidir: anlamsız bir kavramdır. Islamiyeti gerçek anlamda reform etmek, Islamiyeti yıkmak ile eşdeğerdir zaten.

Ahmet Altan (s.a.v.) olmasa ne yapardık! Geceleri yatmadan önce Ahmet Altan'a (s.a.v.) dua ediyorum. Bir de Ahmet Altan'a (s.a.v.) hakaret eden faşistler var ki, o kâfirlerin hepsi tasfiye edilmeli! Düşündükçe gözlerim kararıyor, nefret içinde çırpınıyorum! Bir gün hepsini yok edeceğiz. Bir gün herkes Taraf okumak zorunda kalacak. Elhamdüllaltan!
Alt 04-09-2009, 13:10
ugurce82 ugurce82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kuranda allahın hadislerde muhammedin devamlı insanları cihada davet ettikleri görülür.

http://www.mumsema.com/islamda-cihad...-ayetleri.html

Bunları nefsi mudafaa olarak değerlendiremezsiniz sayın envy me, savaşmadan insanların boyunlarına kılıcı dayamadan belki birkaç salağı kandırabilirsiniz ama bir toplumu kandıramazsınız.

Soruyorum size islamı yaymak için hangi yol izlenmiştir tarih boyunca ve de deniliyor ki onlar o dönemin şartlarıydı artık misyonerlik türü cihad anlayışı vardır. Söyler misiniz hangi akıllı insanı şu çağda bak kuranda böyle böyle yazıyor gel sende buna inan diyerek müslüman yapabilirsiniz?
Alt 04-09-2009, 14:20
umutbitmez umutbitmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed zamanındaki cihad taktiği şudur..

Öncelikle fedakar bir kaç müslüman alınır, Feth edilmek ülkeye istenen ülkeye yollanır orada bas bas bağırması sağlanır. Daha sonra oranın yetkilileri bu kişiyi yakalar/öldürür.. En sonunda gerekli bahane hazırdır.. "Ey imanlı askerlerimiz falan falna ülkede müslüman kardeşlerimizi kesiyorlar.. hücumm.... Allah allah allah..
Alt 04-09-2009, 15:35
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İslamın doğduğu arap yarım adasına baktığımızda, o yıllarda ekonomi, hayvancılığa dayanıyordu. Tarım için çöl ortamı uygun değildi. Köleciliğe dayanan üretim ilişkileri hükümsürüyordu.

İslamın yayıldığı yıllarda köle edinmek amaçlı diğer ülkelere saldırılıyordu. Ancak yağma bitip köleler alınıp geri dönülüyordu.

İslam bu yolu seçmedi. ekonomisini tamamen yağma ve talana bağladı. İşgal ettiği topraklarda islamı dayattı. Allah adına ve din adına işgalciliği ,yağmaları haklı göstermeyi başardı. Sonuç olarak yemenden ispanyaya kadar bir yayılma gerçekleştirdi. Kılıçla ikna ederek yayıldı.

Diğer savaşlarla islamın savaşları arasındaki nitelik farkı budur.

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 04-09-2009, 15:48
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ugurce82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuranda allahın hadislerde muhammedin devamlı insanları cihada davet ettikleri görülür.

http://www.mumsema.com/islamda-cihad...-ayetleri.html

KardeŞİm Allah Razi Olsun EmeĞİne SaĞlik Çok GÜzel Bİr ÇaliŞma Hayirli ÇaliŞmalarinizda Rabbİm Sİzİ Muvaffak Kilsin ÇaliŞmalarinizdan Ve Bİrİkİmİnİzden İstİfade Etmek İstİyoruz
Yalniz ArapÇa Metİnlerde Epeyİ Hata Var Onlari DÜzeltebİlİrsenİz Daha İyİ Olur

Allah cc razı olsun

ALLAH(c c ) razı olsun kardeşim

ALLAH(c c ) razı olsun İNŞALLAH bizede cihad nasip olur İsraile karşı

saroz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam bu yolu seçmedi. ekonomisini tamamen yağma ve talana bağladı. İşgal ettiği topraklarda islamı dayattı. Allah adına ve din adına işgalciliği ,yağmaları haklı göstermeyi başardı. Sonuç olarak yemenden ispanyaya kadar bir yayılma gerçekleştirdi. Kılıçla ikna ederek yayıldı.

cihada karşı olanlar umulurki düşünüp anlayanlardan olursunuz sizin için hayırlı olan budur.

kardeş Allah cc razı olsun

ugurce82 ve saroz icin, ugurce'nin linkini verdigi linkte ki müslümanlarin yanitlarini alintiladim.
Alt 04-09-2009, 16:04
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şu mesajları önyargısız birisine okutsanız, gerçek olmadığını çok rahat anlar.

Biri tarım yok demiş, sanki coğrafya dersinde ayağa kaldırılmış hocasının sorularına cevap veriyor gibi,

biri Hitlere benzetmiş, İslam reform geçirmiş Nazizm gibidir demiş.

biri masumları oynar demiş sanırım çok fazla televizyon izliyor arkadaşımız.

Sizler hiç dinimize hakaret etmiyordunuz dimi. Sizler hiç inançlara küfür etmiyordunuz dimi. Hani nerede ediyormuşuz gösterin diyordunuz dimi. Nasıl bir anlayıştır bu, nasıl bir yaklaşımdır bu. Hep yıkım, hep yıkım. Yahu aklı olan, biraz mantığı olan, sizi dışarıdan izleyen birisi der ki, kardeşim hadi müslümanlara kötü diyorsun, şöyle diyorsun, böyle diyorsun, peki senin yaptıkların ne iş? Altta kalmıyorsun? Bu nasıl özgürce, bilimselce, yaklaşım. İyi niyetim ile sizlere hep cevap yazmakta ne kadar yanlış yaptığımı görüyorum şu an. Ben her iyi yaklaşımla sizlerin bana veya bize yaklaşımınız değişmiyor.

Sonra ne diyoruz.

Birlik olmalıyız.

Çok bekleriz, birlik olmayı...

Ugurce82

Benim kimseyi salak yerine koyduğumda yok, burada kimseyi müslüman yapmaya çalıştığımda yok. Nedir bu saçma saçma yazmalar, saçma saçma ithamlarda bulunmak, saçma saçma suçlamalarda bulunmak. Bırakın artık bunları yapmayı. Hala anlayamadınız mı benim nasıl bir müslüman olduğumu? Tabi size göre ben müslüman da değilim. Müslüman olmadığını düşündüğünüz birisi için bu kadar yazı pes doğrusu...

Yahu şöyle bir mantık olabilir mi?
İspanyadan bilmem nereye kadar büyümüş, bunu barış dini ile mi yapmış?
Yok efendim, Osmanlı bu kadar nasıl büyümüşmüş,
Her devletin farklı politikası vardır. Bugün Amerika sınırlarını büyütmek için çabalıyor mu?
Hayır, ama adamların her ülkede askerleri var. Her ülkede üsleri var nerede ise. Ve siz çıkmışsınız, Osmanlı bu kadar nasıl büyüdü, İslam bu kadar nasıl büyüdü, sadece ve sadece İNANMADIĞINIZ için. Doğru veya yanlış, düşünmeden. İnanmadığınız din için bunları yazmanız cidden bu ülkenin geleceği için çok düşündürücü.

Bir yandan açılım, kardeşlik, barış.
Bir yandan kahrolsun müslümanlar, gericiler, yobazlar.
Sizin atalarınız böyle, sizin dininiz böyle büyümüş.

Eğer bu yaptıklarınız, yazdıklarınız, sizlerin gerçek kişiliği ise, boşuna ölmüşsünüz atalarım, boşuna. Kurtarmasaydınız keşke...

Eğer bu yaptıklarınız, yazdıklarınız, sizlerin gerçek kişiliği değil de laf olsun diye yazıyorsanız,

Saygılarımla

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil