Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-09-2011, 22:31
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kürt Meselesi bölümüne PJAK denen terör örgütünün propaganda gibi röportajı konuluyor. Ben de bunun bir politik taraftarlık olduğunu düşünüyorum. Sitede açıkça PKK propagandası yapılmaktadır. Bu politik forumların tümü kaldırılsın. Tüm eksen dinlerden özgürlük, bilim ve evrim olmadılır.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 10-09-2011, 23:48
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

taylan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürt Meselesi bölümüne PJAK denen terör örgütünün propaganda gibi röportajı konuluyor. Ben de bunun bir politik taraftarlık olduğunu düşünüyorum. Sitede açıkça PKK propagandası yapılmaktadır. Bu politik forumların tümü kaldırılsın. Tüm eksen dinlerden özgürlük, bilim ve evrim olmadılır.
aynen katılıyorum, ben bu durumdan üzüldüğüm için ayrıca Turan Dursun adına yakıştıramadığım için üyeliğimin sonlandırılmasını rica ettim.

yeri geliyor bir maç olduğu zaman etnik kökeninin ne olduğuna bakmadan iyi derece aldığında hep beraber onur ve kıvanç duyuyoruz. işte bunun adına bütünlük ve birlik denir. ama bu bütünlüğü ve birliği bozmak istemek benim karşı durduğum birşeydir. ayrımcılık asıl kürtlerin yaptıklarıdır ama farkında bile değiller. neyse fazla yazmak istemiyorum yazarsam sayfalarca sürer.

herkese selam ve sağlık
Alt 10-09-2011, 23:57
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

yeri geliyor bir maç olduğu zaman etnik kökeninin ne olduğuna bakmadan iyi derece aldığında hep beraber onur ve kıvanç duyuyoruz. işte bunun adına bütünlük ve birlik denir. ama bu bütünlüğü ve birliği bozmak istemek benim karşı durduğum birşeydir. ayrımcılık asıl kürtlerin yaptıklarıdır ama farkında bile değiller. neyse fazla yazmak istemiyorum yazarsam sayfalarca sürer.
Birlik butunluk kisvesiyle asimilasyon da benim midemi bulandiran bisey
Alt 10-09-2011, 23:58
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
soda vereyim mi canım arkadaşım iyi gelir
Alt 11-09-2011, 00:06
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Jadi biraz da evrim bölümüne gelsene, orada da güzel konular tartışıyoruz. Evrimle ilgili yazılar da yaz. Politikaya ara ver biraz nefes al.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 11-09-2011, 00:07
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

henüz evrim konusunda yazabilmek için gereken argümanları araklayabileceği bi site bulamadı.

evrimin siyonist komplosu olduğuna dair argümanlar aramakla meşgul,
bulunca gelecek.
Alt 11-09-2011, 00:09
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu başlıkda başlığın iğneli olmasını tartışmak anlamlı değildir, kategorisine göre çeşitli başlıklar evvelce iğnelenmiştir ve özelde bir başlık adına bu gün bunu tartışmak gereksizdir. Başka başka türlü eleştirilerde anlamlı değildir. Başlık site tartışma başlığı da değildir, kimin ne olduğu ya da olmadığı da bu başlığın konusu olamaz... İnsanların farklı görüşlerde olması doğaldır. Kimse kimsenin ne düşüneceğine karar veremez veya nasıl düşüneceğini belirleyemez, bunun dışında elbetde her görüş her konuda dile gelebilir, ifade edilebilir ve platform dahilinde herkes görüşünü, karşı görüşünü özgürce ifade edebilir(eleştirilerimiz varsa görüşlerimiz de var demektir, o halde sorun da olmamalı.)...

Başlıkla ilgili ciddiyetle cevap verebileceğimiz görüşlerimiz var ise yazalım, başlık dışındaki tartışmalar başlığıda anlamsızlaştırmaktadır diye düşünüyorum...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 04-12-2011, 00:43
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Atatürk niye tartışılıyor?

''Türkiye’deki zalim rejimin acılarını en çok çekenlerden birisi benim. Yapılanları anlatsam kitaplara sığmaz. Hayatım bu zulüm rejimine karşı mücadele ederek geçti. Ama hükümetlere, cuntalara karşı mücadele etmek başka, ülkeyi yıkmaya çalışmak başka. Ben hiçbir zaman ‘vatan haini’ olmadım. O cuntalardan, generallerden, başbakanlardan, polis şeflerinden çok daha fazla sevdim bu memleketi. Karşılıksız sevdim, kötülük gördüğüm halde sevdim. Gerçek yurtseverler bizleriz. Bu yüzden; ülkeyi yıkmak için Mustafa Kemal’i itibarsızlaştırmak oyununa karşı çıkıyorum.''

http://haber.gazetevatan.com/ataturk...8/4/Yazarlar/5

Livaneli güzel yazmış ,ben de düşüncelerine katılıyorum.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 04-12-2011, 02:36
Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anti Anti isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kim kimi asimile ediyor bunu detaylı bir izah eder misiniz?
Bugün bu topraklarda yaşayan milletin yüzde kaçlık dilimi "safkan" Türk'tür?
Yüzde onu geçmeyeceğine dair bahse girebilirim.
Böyle bir ortamda kim kimi asimile edebilir, yoksayabilir ki?
Türklerin İslamiyeti benimsemeleri ile beraber önkimlik olarak Türk kelimesini kullanmamız namümkündür.
Bu Osmanlı sarayı için dahi geçerli bir önermedir, padişahların yabancı ırktan kadınlarla evlenmelerini göz önünde bulundurursak.
Bu ülke coğrafyasında bin yıl olacak mevcutuz, kardeş olmuşuz işte, akraba olmuşuz, kimin sülalesinde bir Kürt, bir Boşnak, bir Alevi, bir Laz yok ki?
Bugün Türk kelimesinin şartlı kullanılması, toplumsal birlik yaratma amaçlıdır. Yerine Türkiye kullanılabilir mi, bunun çok kapsamlı irdelenmesi gerekiyor. Tabi bu süreçte ve bu minvallerin eşliğinde değil.
Sizlerin isteği Türk kelimesinin yanına Kürt, Alevi, vs. kavramların da eklenmesidir. İşte bu samimi değil.
Karşıtlığını yaptığınız ve Türk kimliğini ön plana sürmekle ithaf ettiğiniz o "ulusalcı" CHP'nin dahi son dönem genel başkanları safkan Türk değil. Hatta herhangi bir partide de böyle bir durum olduğunu sanmıyorum.
Asimile etmek dediğiniz şeyin cevabı, "İstanbulluyum" diyenlere, halk nezdinde yapılan, "500 yıldır ordayız, o zaman Rum'sun sen" sorularında aranmalıdır...

Ayrıca İslami değerlere yatkınlığı olan ve Türk kelimesi ile asimile edildiğini düşünen bu cenaha şöyle bir hatırlatma yapmakta fayda var,
İstiklal marşı bir "müslümanlaştırma asimilesi" değil midir?
Hadi bakalım, attık ortak değer kisvesini...
"Hakkıdır hakk'a tapan milletimin istiklâl!"
Hakk'a tapmıyorsan, haksızsın örneğin...
E ne yapacağız müslüman olmayanları o zaman...

Tanrı, insanı yarattı ve ona "yürü ya kulum" dedi, "ben artık yokum."
Alt 04-12-2011, 03:38
SeBaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SeBaT SeBaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

M.Kemal hakkında Dr. Rıza Nur ' un hatıralarını okudukça hayretim doruğa ulaştı. Hani dinci biri yazsa atıyor diyecem ama Lozan görüşmelerine katılmış, Milli Mücadelede hep onun yanında olmuş aynı kafadan birinci derece bir tanıktan okuyunca öyle bir çırpıda hadi ordan diyemiyorsun. Bu konuda düşüncelerinizi bilmek isterim doğrusu. İşte Dr. Rıza Nur un iddialarından bir kısmı ve daha benzeri onlarca iddianın basit bir linki

http://288757.forumromanum.com/membe...imci-piya.html

Küçük bir çırpınışım; esmer bir soluk... Söylenmemiş sözleri uçuruyorum... (Gökhan Özcan)

Konu murted tarafından (04-12-2011 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil