Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-07-2009, 14:51
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Verdiğin linkte birşey çıkmadı ama ben yine de lucy meselesini aydınlatıyım. Ayrıca link koymayın buraya açıklama yapın. Kaç gündür hiçbir konuda açıklama yapılamadı. Koskoca sitede kimse savundukları konularla ilgili açıklama yapamıyor. yazık...

Bu işler bi diş sayısıyla olmaz ayrıca daha evrimden haberiniz yok. trilyon tane delil olması lazım. kokoca milyarlarca çeşit canlılığı bir dişle açıklamaya çalışıyosunuz. trilyon delilden bahsediyorum . komik olmayın.

Konu murted tarafından (24-12-2011 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilmiş kısa ileti birleştirme
Alt 09-07-2009, 15:24
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

trilyon delilmi,4 milyar yıllık canlılığın oluşumu sürecinde trilyon delil ha

suç sende değil saftirik kardeş,bilgileri aldığın adnan oktarda,güzel sanatlar mezunu bu zat,evrimsel biyolojinin palentolojinin,jeolojinin tüm tezlerini çürüttüğünü idaa edip sizin gibi EDİT sayesinde kendi cennetini şimdiden varedip keyif çatıyor.

sen harun yahyadan copy yapmaya devam et,çok görmüyorum

EDİT

Konu prozac tarafından (10-07-2009 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-07-2009, 15:29
Üye

Yani burda kendi görüşünde olan kişileri de rezil ediyosun jazz arkadaş. şu an yeryüzünde yaşan canlı sayısı bilinmiyor ama 100 milyarlarca olduğu tahmin ediliyor. canlı yaşamını 100 seneden hesaplayalım hadi fazla fazla olsun. 4 milyar sene içinde kaç tane 100 sene var? 40.000.000 adet 100 senelik dilim içinde 100 milyar canlının varlığından hesaplarsak. 40.000.000 x 100.000.000.000 = 400.000.000.000.000.000 gibi bir rakam çıkıyor. bu da 1 trilyonun yaklaşık 400.000 katı. yani 1 trilyon diyerek baya az delil istiyorum. kapişşşş?

kim safmış net bir şekilde gördük. bir grup açmışsın evrimle ilgili sorularınızı cevaplayalım diye daha basit bir hesabı bile yapamıyosun. yazık yazık bu gençlik nereye gidiyor.
EDİT. rezil ediyosun arkadaşlarını da.

Konu murted tarafından (24-12-2011 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilmiş kısa ileti birleştirme
Alt 09-07-2009, 16:01
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ara geçiş fosillerinden bir kısmı;(sen dikkate alma demir) Balıktan hem su hem karada yaşayan amfibyumlara geçişi gösteren ara formlar: Tiktaalik rosae, Osteolepis, Eusthenopteron, Panderichthys, Elginerpeton, Obruschevichthys, Hynerpeton, Tulerpeton, Acanthostega, Ichthyosgtega, Pederpes finneyae ve Eryops; amfibyumlardan ilk sürüngenlere geçiş aşamasını gösteren: Proterogyrinus, Limnoscelis,Tseajaia, Solenodonsaurus, Hylonomus ve Paleothyris; dört ayaklı sürüngenlerden memelilere geçişi gösteren: Protoclepsydrops, Clepsydrops, Dimetrodon ve Procynosuchus; iki ayaklı sürüngenlerden kuşlara geçildiğini gösteren: Compsognathus, Protoavis, Pedopenna, Archeopteryx, Changchengornis, Confuciusornis ve Ichthyornis… “Yürüyen balina” da denilen Ambulocetus‘u, ilk at türlerini, insan-primat ortak atadan insana geçişi gösteren çok sayıda ara geçiş türlerinin fosillerini, Ardipithecus, Australopithecus, Homo habilis, Homo erectus‘u ve daha diğer pek çok ara form fosilleri var...

Evrim karşıtları, kendilerine ne kadar ara form gösterilirse gösterilsin kabul etmiyor. Tüysüz kuşlar, tüylü-gagalı sürüngenler, dört ayaklı balıklar, insan maymun karışımı canlıların kalıntıları onlara göre kanıt değildir. “Onlar ara geçiş formu değil, öylece yaratılmış, farklı türlerdir” deyip işin içinden çıkıyorlar.

not: demir kusura bakma bu fosilleri müslümanlar bulmadığından isimler latince,
Alt 09-07-2009, 17:24
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

K.C.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bir ara geçiş formuyum Canlı kanıtım.

Yirmilik dişlerimden biri çıkmadı. Atalarım tahılla birlikte et yemeğe başladı, öğütücü dişler işlevlerini kaybetmeye başlayınca yok olmaya da başladı.

Tensiz veya Milomanara, Lucy'nin diş sayısıyla ilgili bir bilginiz var mı?
Sevgili K.C.

Lucy de var, başkaları da var. Tensiz zaten çok güzel bir karşılaştırma sayfası göstermiş ama sitede yollarını bulamamışlar anlaşılan.

Evrimin delili yoktur gibi bir deli saçmasını ciddiye alıp cevap vermek istemiyorum. HY'nin saçmalıklarından c/p yapıp bizleri mat ettiğini sanan cehalet neferleri bırakınız öyle sansınlar. Dawkin'in gösterdiği, HY'nin iki ayrı alemden canlıyı aynı sanmasını "hata olabilir" diye tanımlayan. Balık zokası olan caddisfly'ın gerçeğinin aynısı olduğunu iddia eden. Kendini bilmez, laf olsun beri gelsin modeli adamlara ne denebilir ki? Lucy üzerine HY sayfası göndermiş, "süper" antropolog HY şıp diye anlamış Lucy'nin nesli tükenmiş maymun olduğunu. Yalan değil bizlerde nesli tükenmemiş maymunuz.

Bu zavallı insanlar cahil HY'nin masallarına can havli ile sarılıyorlar. Neanderthal'a "Kafkas" gibi bir insan ırkı diyebilecek[1] kadar karacahil'e inanmaları değil, bunları yazmalarındaki cahil cesaretidir sinirimi bozan.

Dünyanın en itibarlı üniversiteleri:

Yale(Darwin'i kutluyor): http://opa.yale.edu/sp/darwin/evolution.html

Oxford: http://evolve.zoo.ox.ac.uk/Evolve/Welcome.html

En itibarlı bilim dergisi, Nature(evrim için komple bir bölümü var): http://www.nature.com/evoeco/index.html

Daha tek tek yazamayacağım yüzlercesi. Bütün bunların karşısında ne koyuyorlar önümüze HY!

Evrim vardır yoktur, tartışmasına girmem. HY'nin itibarı zaten sıfırın altındadır. Okusun o da öğrensin bana ne! Evrimi samimiyetle merak edene bildiğim kadarıyla anlatmaktan mutlu olurum.

[YOUTUBE] altyazıladığım videolar [/YOUTUBE] - EvrimTeorisi.Org
و ص ج اولودور، ميلومانارا اونون لچيسيدير.
Alt 09-07-2009, 17:25
Üye

bunlar ara fosil deyince ara fosil olmuyor ki. bir tanesi hakkında bana detaylı yaz ara fosil olduğuyla ilgili. mesela ilki Tiktaalik rosae neden ara fosil. ne özelikleri var. nerden ara fosil oldğu kanaatine varıldı. açıkla hep birlikte öğrenelim. sadece bi tanesini açıkla kabul edicem diğerlerini istemicem söz.

burda bir arafosil göremiyorum. iki mükemmel kafatası var. iki mükemmel canlının birbirine bir anda dönüşmesi için böyle bir mekanizma olması gerekiyor. dna da bir anda değişiklik gerekiyor. dna yı değiştiren tek şey mutasyonlar. ve mutasyonların da böyle bir etkisi olmadığı biliniyor. bu kafataslarından hangisi birbirine evrilmişse daha önceinin dna sına ne olmuş ki diğerine dönüşmüş bunu söyleyebilir misiniz? eğer o dna ya ne olup da diğer canlıya dönüştünü açıklayamıyosanız buna ara form diyemezsiniz. hadi bakalım.

Konu murted tarafından (24-12-2011 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilmiş kısa ileti birleştirme
Alt 09-07-2009, 19:36
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Demir tunç, bir anda dönüşmek diye birşeyin söz konusu olmadığını kaç kişi söylerse ikna olacaksın bilemiyorum. Yok böyle bir şey.

Ara geçiş formundan anladığın form Tanrı Pan gibi birşeyse zaten sana evrimi anlatmak da mümkün değil.

Dünyanın en saygın üniversitelerinin konu hakkındaki linklerini vermişler. Sen okso-fortta prof musun? Biyoloji, jeoloji v.s.'de ihtisasın mı var?

Zannedersem, nasıl ki biz kur'an'ı düzinelerce ilmi yalayıp yutmadan anlayamıyorsak (size göre) sizin de evrimi birkaç düzine bilimi hatmetmeden anlamanızın imkanı yok.

Grip aşısı niye her yıl yenilenir, bilgin var mı? Grip virüsü ne oluyor da önceki yılın aşısıyla sonraki yıl etkisiz hale gelemiyor?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 09-07-2009, 21:00
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Michigan Eyalet Üniversitesi'nden biyolojist Richard Lenski'nin 25 yıldır üstlenmiş olduğu deney halen devam etmektedir ve evrimi kanıtlamasından öte onunla ilgili bilgilerin pekiştirilmesine, daha fazla şeyleri anlayabilmemize olanak sağlamaktadır. İngilizce bilen arkadaşlar bu konudaki "A new step in evolution" adlı yazıyı okuyabilirler.

Link: http://scienceblogs.com/loom/2008/06..._evolution.php

Bazı kullanıcıların bu yazıya yaptığı yorumları cevaplandırmış Richard Lenski.

Link: http://scienceblogs.com/loom/2008/06...n_followup.php

Bilmeyenler için ben deneyi ve ne hakkında olduğunu kısaca özetleyeyim. Bir düzine E. coli adlı bakteriyi içinde besin ve su olan deney kaplarına koyuyor ve her gün bir miktarını alıp başka bir düzine deney tübüne naklediyor.25 yıldır bu işi tekrarlayan Lenski'nin bakterileri tercih etmesinin sebebi onların çok daha hızlı türemesi. En baştaki bakteriyle bugünkü mevcut bakteri arasındaki karakteristik farklılıkları da fosil oluşturarak ölçüyor .Evet fosil oluşturmak yanlış okumadınız. Yaptığı şey bir deney tüpünü dondurmak ve işte size bir yapay fosil. Ardından karşılaştırmaları yapıyor. Bakterilerin bu yapay deney ortamında hayatta kalabilmek için nasıl evrim geçirdiğini,bir jenerasyon bakteriyle diğer jenerasyon bakterinin DNA'larında meydana gelen farkları adeta zamanı hızlandırarak görebiliyorsunuz. Verdiğim linkte çok daha ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Bunun yanı sıra internetten ücretsiz okuyabileceğiniz BBC Knowledge dergisinin 2009/Nisan sayısında "Evolution in action" adlı makale (sayfa 42) de aynı deneyden bahsediyor fotoğraflarla, grafiklerle ve daha da ayrıntılı açıklamalarla.

Link: http://www.nxtbook.com/nxteu/BBC/knowledge_200904/#/0

Ortada oldukça fazla kanıt var.Bunu söylemek istemezdim ama sizler papağan gibi ortada kanıt yok kalıbını kullanıp duruyorsunuz.Çünkü sadece birbirinizi dinliyorsunuz.Aslında bir gözlerini açıp kanıtlara bakabilseniz göreceksiniz. Bana diyeceksiniz ki bana bir türden öteki türe geçişteki kanıtı göster.Git ve modern paleontoloji laboratuvarlarına ve müzelere bir bak,paleontolojistlerle konuş.Ordaki kanıtların mükemmelliğine bak.Evrimin kanıtı yok diyorsun dur sana göstereyim.Fosillerle başlayacağım.Şu anda dünyadaki müzelerde tarihlenmiş,belgelenmiş ve türler arasındaki ilişkileri analiz edilmiş milyonlarca fosil var.Zamana döküldüğünde aralarındaki anatomik bağlantılar sadece evrimle açıklanabiliyor.Tüm hayat büyük bir aile ağacıyla birbirine bağlı.Fosiller hayat formlarının bu ağactaki ayrı dallar şeklinde bireysel olarak, zaman içinde nasıl değiştiğini gösteriyor.

Şu kafataslarına bakın.Şempanze gibi bir türden günümüz insanına evrim geçirdiğimiz için atalarımızın beyinlerinin son 3 milyon yıl içinde ne kadar büyüdüğünü gösteriyor.

Ama bunlardan daha ikna edici bir kanıt var.Yaşayan her canlının her hücresinin içinde 4 kimyasal maddelik bir kod var: DNA.

Bugün gelişmiş araçlar DNA'ları sıfır hata payıyla analiz edip karşılaştırabiliyor.Yani Darwin'in evrim teorisi test edilebilir.Peki sonuç nedir? Tahmin edebileceğiniz gibi sonuç fosilleri doğrulamaktadır.DNA bütün hayatı kodlara bağlar. Ve iki tür fiziksel olarak birbirine ne kadar yakınsa kodları da o kadar benzerdir.Bazı dinci insanlar bunları bilmiyorlar.Ama bazıları da biliyor ve onların stratejileri çok daha acayip: tanrıyı bu bilimsel sonuçlara bağdaştırmak.

Son söz olarak kendi vücutlarımızda da bulunan bazı küçük örnekler göstermek ve birkaç bilim adamının sözlerine yer vermek istiyorum. Vücutlarımızdaki işlevsiz organların varlığı gerçekten büyük bir tartışma konusu ve sadece bu bile evrimin olduğu yönünde başlı başına büyük bir kanıt bana kalırsa. Yine bu konuda bir arkadaşın bahsettiği gibi 20'lik dişlerimiz, apandist, ayaklardaki serçe parmaklar ve daha nicesi. Peki ya yüzlerce metre suyun altında yaşayan ve göz yerine belli belirsiz göz çukurları olan balıklara ne demeli? Bunlardan bir tanesi mesela Kör Meksika balığı (latince Astyanax Fasciatus Mexicanus).Bu balığın göz çukurları benzer balık türlerinin gözlerinin olduğu noktada ama içinde göz yok çünkü o kadar derinde güneş ışığı yok. Dolayısıyla gözden vazgeçip başka bir yöntem geliştirmiş etrafını algılayabilmek için. Biraz etrafımıza baksak gerçekten de inanılmaz kanıtlar bulabiliyoruz.Bilim adamı olmamıza gerek yok.Çünkü evrim bizi,hayatımızı anlatıyor.Burda hepimiz bir oyuncuyuz.

Harvard Üniversitesi araştırmacılarından Howard Berg diyor ki: "Evrimin temelindeki düşünce mükemmel,güzel ve yalın.Özünde şu yatıyor; etrafta dolaşıyor ve birşeyleri değiştiriyorsunuz.Sonra,'Bu benim hayatta kalmam yönünden bir yarar sağladı mı,sağlamadı mı?' diye soruyorsunuz.Sağlamadıysa o bireyler ölüyor ve bu düşünce kayboluyor.Eğer başarılıysa bireyler başarı sağlıyor.Çevrede dolaşmayı ve gelişmeyi sürdürüyorsunuz.Olağanüstü güçlü bir teknik."

Yazmam epey vaktimi aldı.Sonuna kadar okuyabilen herkese teşekkür ederim.

-Çağan
Alt 09-07-2009, 21:38
Üye

grip virüsü kodunu değiştiriyor. fakat bunu dna sındaki bilgille yapıyor. dna sına yeni bilgi eklenmiyor. evrim için dna ya yeni bilgi eklenmesi lazım. mesela kurbağalar suda bailayıp karaya çıkıyor. ama bunun tamamı dna sında var. sudayken mutasyona uğrayıp karaya çıkmıyor. bir an dönüşme yok demişsin tamam ben de öle bişey demedim. yavaş yavaş dönüşme nasıl oluyor. mutlaka bir harf dahi olsa dna da değişliklik olmalı. bu değişlik nasıl oluyor da faydalı olabiliyor. ve bu değişikliğe kim karar veriyor.
Alt 09-07-2009, 22:02
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

gösterdiğim kanıtlara tek tek cevaplar bekliyorum demir_tunç. karşılıklı tartışma şeklinde konuyu devam ettirelim.

Önerilen Siteler

Etiket
evrim teorisi, hezeyan, zırva

Başlık Düzenleme Araçları
Stil