Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-08-2009, 00:43
meo meo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
Evrimin kendi konusu olmadığı için bir açıklama yapmamıştır. Açıklamasını ha abiyogenez yapmış ha evrim yapmış ne fark eder? Hani hiç bir bilim dalı açıklama yapmamış herhangibir fikir üretmemiş olsa anlarımda canlılığın oluşumu ile ilgili birden fazla hipotez varken Evrim bunu niye açıklamıyor diye yırtınmanın anlamı nedir?

Bak güzel arkadaşım. Kaçamak cevap konusunda senin eline su dökemem. Ben ne demişim sen ne diyorsun? Ben size “Evet. Yukarıda da belirttim. Pür dikkat dinliyorum sizi. Tesadüf/ Kendiliğinden/ Rastlantısal? Ve ya hangi olayın sonucu bir canlı oluştu? (Dikkat ederseniz evrimin demedim bilimin dedim)” BİLİMİN açıklaması olan o birden fazla hipotezden hangisi sizin aklınıza yatıyor? Sizden duymak istiyorum.

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
Kendiliğinden bir canlı var oluşuna inanmıyorsun da peki senin Allahın Nasıl var oldu?

Yaratıcıyı zamanla ilişkilendirmek mümkün değildir.

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
Akıl ,aşk gibi şeyler beyin fonksiyonları sonucu oluşan şeylerdir. Beyninin fonksiyonlarında bir sorun oluştuğu vakit saydığın şeylerden eser kalmaz.

Senin veya benim aklımı ve ya düşüncemi görebiliyormuyuz?

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
Evrenin 13.5 milyar yılda değilde 6 günde yaratıldığına inanıyorsun demektir.

Daha önce Ademin yaklaşık 10bin yıl önce yaratıldığını söylemiştin. Adem önceki insanlar ne oluyor diye sana sormuştum bir cevap vermedin?
Kuranda bu ateşi kullanan iki ayak üstünde yürüyen alet kullanan ve insan olmayan fakat insana çok benzeyen canlılar için neden bir açıklama yapmamış? Onlar ne şimdi insan mı değil mi?

Bu konudaki düşüncelerimi daha önce açıklamıştım. Sanırım gözden kaçırdınız.

“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki ALLAH ‘var’ın ta kendisidir. (N.F.)
Alt 15-08-2009, 00:43
Üye

Sayın Sapiens’ten alıntı.
Sana bu konuda bir kaç tane bilimsel teori olduğunu söylemiş ve bir tanesini detaylı olarak vermiştim. "Oku, anlamadığın yer varsa söyle, konuşalım" da demiştim. Vermiş olduğum yazıyı okumadığın gibi, hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsun be Meo...

Sayın Ki-Adi’ye de sordum. Size de soruyorum. Tesadüf/ Kendiliğinden/ Rastlantısal? Ve ya hangi olayın sonucu bir canlı oluştu? (Dikkat ederseniz evrimin demedim bilimin dedim)” BİLİMİN açıklaması olan o birden fazla hipotezden hangisi sizin aklınıza yatıyor? Sizden duymak istiyorum.

Şaşırmana gerek yok. Benim yaşadığım, şahit olduğum bir durum. Bu konuda ispat istiyorsan çevrenizdeki 15-25 yıllık (özellikle çocuk doktorları) doktorlara sorabilirsin.

Doktorların "çocuklarınıza kesinlikle anne sütü vermeyin" dediğini ve buna şaşırmamamız gerektiğini söylüyorsun. Ya Meo, buna şaşırmamanın mümkünatı var mı? Böyle birşey olabilir mi? Milyonlarca yıl boyunca memelilerin yavruları neyle beslenmiş ve bugüne kadar gelebilmiş ki, bugün anne sütü içmesinler?

Öyle "eski doktorlara sor" falanla cevap olmaz. Bana kanıt göstereceksin. Koskoca internette de bulamıyorsan, bir daha böyle saçma sapan bir iddiada bulunma, gülerler adama...

Etrafınızdaki doktorlardan daha iyi bir kanıt olur mu? İnternet adresi versek sahte diyorsunuz. Etrafınızdakilere sorun diyorum böyle kanıt olmaz diyorsunuz. Bu perhiz bu ne lahana turşusu?

Haşa, bizim senden daha iyi bilmemiz mümkün mü? Mutlaka sen daha iyi biliyorsundur. Anlat bakalım şempanzeye benzememezliğimiz neymiş, biz de öğrenelim. Sana bir de tüyo vereyim. Sakın aşağıdaki yazıyı okumadan cevapmala şu benzememezlik konusunu.

Bkz. Nature mayıs 2004

“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki ALLAH ‘var’ın ta kendisidir. (N.F.)
Alt 15-08-2009, 11:31
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

meo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bak güzel arkadaşım. Kaçamak cevap konusunda senin eline su dökemem. Ben ne demişim sen ne diyorsun? Ben size “Evet. Yukarıda da belirttim. Pür dikkat dinliyorum sizi. Tesadüf/ Kendiliğinden/ Rastlantısal? Ve ya hangi olayın sonucu bir canlı oluştu? (Dikkat ederseniz evrimin demedim bilimin dedim)” BİLİMİN açıklaması olan o birden fazla hipotezden hangisi sizin aklınıza yatıyor? Sizden duymak istiyorum.
Eğer dikkatli okusaydın ben cevabımı senin ;
" Sayın Ki-Adi’den alıntı
Açıklayamadığı konu değil kendisini ilgilendirmeyen bir konudur.

Açıklayamadığı değil ise açıklayabildiğidir. Nedir peki dinliyorum. Hem de pür dikkatle."

bu mesajına karşılık verdim. Ben burda Bilim filan göremiyorum. Sizin sorunuza gelirse İlk canlılık derin denizlerde sıcak su kaynaklarında başladığına dair teoriye inanıyorum. Bu hipotezin en büyük kanıtı Europa uydusunda canlı yaşamı yada canlı yaşamına dair izler bulunması olur.

Yaratıcıyı zamanla ilişkilendirmek mümkün değildir.
Ben zamanla filan ilişkilendirmiyorum. Sen kendiliğinden var oluşa inanmıyorum dedin bende sana basit bir soru sordum. Allah nasıl var oldu?

Senin veya benim aklımı ve ya düşüncemi görebiliyormuyuz?
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/7964043.asp

Bu daha başlangıç olduğuna göre gelecekte neler olabileceğini bir düşün?

Bu konudaki düşüncelerimi daha önce açıklamıştım. Sanırım gözden kaçırdınız.
O zaman bir daha açıklada ben dahil görmeyen arkadaşlar birdaha görsün.

Bana uçan spagetti canavarının yokluğunu ispatla.

“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki UÇAN SPAGETTİ CANAVARI ‘var’ın ta kendisidir. (ki-adi.)

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 15-08-2009, 12:01
Üye

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
Ben zamanla filan ilişkilendirmiyorum. Sen kendiliğinden var oluşa inanmıyorum dedin bende sana basit bir soru sordum. Allah nasıl var oldu?

Allah zaten vardı ve hep var olacak. Doğmamıştır, doğrulmamıştır. Başlangıcı ve sonu yoktur.

Sayın Ki-Adi’den alıntı.

Hz. Adem’den önce başka insanların yaşadığına inanmıyorum.
Hz. Adem bundan 10- 20,000 yıl önce yaşadı. Şu an ki bilim adamları fosil yaş hesaplama yöntemlerinde ya yanılıyorlar ya da özellikle saptırma yapıyorlar.

Sayın Ki-Adi’den alıntı.
“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki UÇAN SPAGETTİ CANAVARI ‘var’ın ta kendisidir. (ki-adi.)

Sen varlığına inanıyorsan VARdır. Ne diyebilirim ki?
Pekala madem sözü kendinize uyarladınız. Buyurun.

“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki ALLAH ‘var’ın ta kendisidir. (meo) Siz de kabul ediyormusunuz?

(Asıl söz sahibi N.F. den özürle)
Alt 15-08-2009, 12:31
ugurce82 ugurce82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sayın Ki-Adi’den alıntı.

Allah zaten vardı ve hep var olacak. Doğmamıştır, doğrulmamıştır. Başlangıcı ve sonu yoktur.)

Nereden biliyorsun.

Sayın Ki-Adi’den alıntı.

Hz. Adem bundan 10- 20,000 yıl önce yaşadı. Şu an ki bilim adamları fosil yaş hesaplama yöntemlerinde ya yanılıyorlar ya da özellikle saptırma yapıyorlar..)

Böyle bir söze ne denir. içeriğinde bir sürü saçmalık olan din kitaplarına körü körüne inanıyorsunuz. Bilim adamlarına inanmıyorsunuz

Sayın Ki-Adi’den alıntı.

“Bana ‘yok’u nasıl ispat edeceksiniz? Eğer ispat edebilirseniz bu yok değil var olur. İspat edemezseniz buna var demeye imkanınız olmaz. Buradan anlaşılıyor ki ALLAH ‘var’ın ta kendisidir. (meo) Siz de kabul ediyormusunuz?

Vay be tamam işte allahın varlığı ispat edildi..
Alt 15-08-2009, 12:35
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hz. Adem’den önce başka insanların yaşadığına inanmıyorum. Hz. Adem bundan 10- 20,000 yıl önce yaşadı. Şu an ki bilim adamları fosil yaş hesaplama yöntemlerinde ya yanılıyorlar ya da özellikle saptırma yapıyorlar.
Meo kardeş,

Özellikle şu cevabından sonra seninle tartışmayı uzatmanın hiç lüzumu yok. Bilime inanmayan, bilim adamlarını sahtekarlıkla suçlayan biriyle hangi zeminde neyi tartışayım?

Birkaç tane göğsü yeni tomurcuklanmış huri, birkaç gılman için bilimi, aklı bir kenara koyup, ortaçağdan kalma masallara körükörüne bağlanmaya değer mi? Değmez be kardeşim...

Neyse, seni inancınla, inandıklarınla başbaşa bırakıyorum. Yolun açık olsun...

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?
Alt 15-08-2009, 12:48
Üye

Sayın uğurce82’den alıntı.
Nereden biliyorsun.

Allah’ın zati ve subuti sıfatlarında var.

Böyle bir söze ne denir. içeriğinde bir sürü saçmalık olan din kitaplarına körü körüne inanıyorsunuz. Bilim adamlarına inanmıyorsunuz

Tam tersi durum da sizin için geçerli değil mi?

Vay be tamam işte allahın varlığı ispat edildi..

Buyurun yokluğunu ispat edin o halde.
Alt 15-08-2009, 12:51
Üye

Sayın Sapiens'ten alıntı.
Birkaç tane göğsü yeni tomurcuklanmış huri, birkaç gılman için bilimi, aklı bir kenara koyup, ortaçağdan kalma masallara körükörüne bağlanmaya değer mi?

Ben bu bahsettikleriniz için değil Allah'ın muhakkak rızasını kazanıbilmek için inanıyorum.
Alt 15-08-2009, 12:59
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben bu bahsettikleriniz için değil Allah'ın muhakkak rızasını kazanıbilmek için inanıyorum.
Allah senden razı olsun...

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?
Alt 15-08-2009, 14:22
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Allah zaten vardı ve hep var olacak. Doğmamıştır, doğrulmamıştır. Başlangıcı ve sonu yoktur.
Nasıl var olabiliyor? Hani birşey kendi kendine var olamazdı?

Hz. Adem bundan 10- 20,000 yıl önce yaşadı. Şu an ki bilim adamları fosil yaş hesaplama yöntemlerinde ya yanılıyorlar ya da özellikle saptırma yapıyorlar.
İşine gelmeyen yerde bilim adamları dine çamur atmak için saptırıyorlar dersiniz. Sana söyledim radyokarbon testi tek yaş tespiti testi değildir diye çok daha güvenilir olanları var diye.
Onu bırak hiç mi yaradılışa inanan biri yokta çıkıp bu fosillerin yaşı yanlıştır demiyor evrimcilerin foyasını ortaya çıkarmıyor? Harun Yahya bas bas bağırıyor 10 trilyon vercem diye. Madem 10 trilyon parası var kursun kendi üniversitesini kendi bilim ekibini , kendi laboratuarlarını ispatlasın o fosillerin yaşlarının yanlış olduğunu. Neden yapmıyorlar? Demek ki fosillerin yaşlarında bir sorun yok!

Sen birşeyin yok oluğunu ispat edemezsek o var demektire getiriyorsun ve bizim bunu kabul etmemizi bekliyorsun.
Bende sana diyorum USC'nin yokluğunu ispatla ispatlayamazsan var olduğunu kabul edeceksin. Sadece USC de değil , Ra'nın , Osiris in yokluğunu ispatla ispatlayamazsan onları kabul edeceksin. Böyle bişi mümkün mü?

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...

Önerilen Siteler

Etiket
evrim teorisi, hezeyan, zırva

Başlık Düzenleme Araçları
Stil