Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-01-2010, 21:27
Fatihcrs Fatihcrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tüm bilim dalları adına çürütülmüştür.Böylesine kusursuz insanların ve hayvanların tesadüfen oluşamayacağını bilim ispatlamıştır.Burada boşuna uğraşmayın daha evrimciler bir proteinin nasıl tesadüfen oluşabileceğini açıklayamıyor.Kilitlenip kalıyorlar.Yada acayip acayip şeyler söylüyorlar.Baksana Dawkins bizi uzaylılar yarattı diyor daha ne olsun.Bunu Dawkins diyorsa başka kimseye laf düşmez.

Bakın ben bilim adamı değilim kaynaklar var ben kaynaklara dayanarak söylüyorum Başka bir konuda anlattığım Madde'nin hayal olduğu da bilimin ispatlamış olduğu bir gerçektir evrim gibi teori değildir. bu kaynakların doğruluğundan şüpheleniyorsanız gider dava açarsınız.

Gerçekte madde dışarıda saydam,renksiz ve karanlıktır.Bizim beynimiz onu gördüğümüz şekilde renkli yorumluyor bu da Allah (c.c.)'ın yaratması ile oluyor yani bizim öyle görmemizi sağlıyor.Şu konuyu tam manasıyla kavrasanız varya evrim teorisini kafanızdan siler atarsınız...

Öyle birşey olsa milyonlarca ara fosil (arageçiş formları) değişik değişik eciş bücüş canlılar olurdu.Uçabilen insanlar sürünen insanlar)

yaaa arkadaş şöyle kendinize bakın siz gören düşünen bir canlısınız gördüklerinizi 3 boyutlu bir şekilde duyduklarınızı tam kalite duyuyorsunuz.Varmı bunun daha ötesi
kusursuz bir canlıyız.Herşeyimiz yerli yerinde

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 09-01-2010, 21:36
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Fatihcsr,

Şu, senin yazından ufak bir alıntı:

Fatihcrs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakın ben bilim adamı değilim kaynaklar var ben kaynaklara dayanarak söylüyorum
Dayandığın bu kaynaklar nelermiş, neden açıklamıyorsun? Madem kaynağın merkezindesin, neden paylaşmıyorsun?

Bir Sümer Atasözü: "Biliyorsun, o halde neden öğretmiyorsun?"

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 09-01-2010, 21:51
Üye

kaynak HARUN YAHYA eğer yalan olduğunu düşünüyorsanız gider dava açarsınız kazanırsınız sitenizin anasayfasına da yazarsınız...

http://harunyahya.org/tr.m_website_index.php

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 09-01-2010, 21:57
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kaynak HARUN YAHYA eğer yalan olduğunu düşünüyorsanız gider dava açarsınız kazanırsınız sitenizin anasayfasına da yazarsınız...

http://harunyahya.org/tr.m_website_index.php
Bilimsel meseleler, bilim adamlarının ve bilimsel mekanların konusudur Sevgili Fatihcsr, mahkemelerin değil.

Bu nedenledir ki, adını andığın şahsı ve müridlerini hiçbir bilimsel platformda hiçbir bilim adamının karşısında göremezsin. İddialarının bilimsel hiçbir yanı yoktur çünkü. En basitinden, bilim camiasından kendisine itibar eden, ciddiye alan kimse yoktur.

Sen bu şahsın yolunu izleyebilir, kendisine sonuna kadar itimat edebilirsin. Ancak, bunların bilimsel olduğunu söyleyebilmek biraz bilgi, biraz cesaret ve biraz da vicdan ister.

Bunu tekrar gözden geçirmeni tavsiye eder, sana hayatta başarılar dilerim!

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 09-01-2010, 21:59
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

.............Böylesine kusursuz insanların ve hayvanların tesadüfen oluşamayacağını bilim ispatlamıştır..............kusursuz bir canlıyız.Herşeyimiz yerli yerinde

hani neren kusursuz.... sen grip nezle olmuyormusun belin ağrımıyormu ateşin çıkmıyormu??miden bulan mıyormu?? ishal olmuyor musun??

hani nerde kusursuz hayvanlar .. kusursuz insanla...

ben öyle canlılar göremiyorum.. sen nasıl görüyorsun anlamıyorum.... bir etrafına bak heryer hastalık sorun kaynıyor...

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 09-01-2010, 22:28
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger fatihcrs;

kusursuz bir canlıyız.Herşeyimiz yerli yerinde -fatihcrs-

Bak ben sana sirf su an aklima gelen kusurlari sayayim. Ellerimiz, sirtimiza uzanmiyor. Kafamizin arkasinda gozumuz yok, arkayi goremiyoruz. Ayaklarimiz ve kafamiz 360 derece donemiyor ki, geriye on on yuruyelim.

Yemek borusu ile girtlak borusu biribirine o kadar yakinki, her an yenilen veya icilenin genize kacma ve hatta olum tehlikesi var. Yuzmeyi ogrenebiliyoruz ama; ucmayi becerecek, kanatlarimiz yok.

Bunlar su an aklima gelenler, daha dusunsen, neler cikar, neler.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 10-01-2010, 12:34
Üye

Bunlar size kusur olarak görünüyor öylemi çok kıtsınız.Bu yazdıklarınız işte evrim olsaydı olacak şeylerdi kendi kendinizi yalanlıyorsunuz aslında bunlar bile size bir ibretlik bunlar kusur sayılmaz sadece yaradanın dilemesidir.yaratmasıdır.

Dünya'yı 3 boyutlu olarak görüyoruz,Duyuyoruz, düşünebiliyoruz,Hissediyoruz, tutabiliyoruz, yürüyebiliyoruz,Konuşabiliyoruz,Tuvaletimiz gelince onuda yapabiliyoruz ayrıca küçük tuvalet için ayrı büyük tuvalet için ayrı çıkışlardan,göze zararlı birşey temas ettiğinde göz yaşı hemen devreye giriyor.Aklıma gelenler bunlar birde olayın bilimsel olarak değerlendirmesini yaptığınızda bir hücreye bile şaşırmanız lazım ama herşeyi basit görüyorsunuz sanki insan bir et ve kemik yığını gibi geliyor size vücudumuzda tek bir tane bile boş organ yok hepsinin görevi var.Çok küçük pencereden bakıyorsunuz hayata...

kusursuzluk bunlardır.

Mutasyonlar bir düzen getirmez sadece düzgün birşeyi komple bozar...

Alt 10-01-2010, 13:41
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cehaleti ile tüm Dünyayı karanlığa boğmayı amaç edinmiş, tek taraflı bilgi (!) kaynaklarının deynekçiliğini yapmayı bırakamamış sevgili dostum fatihcrs ;

Anti-biyotik direnci ;

DNA nın geçirdiği bir mutasyon sonrasında aynı tür içinde genlerin değişmesine bağlı olarak farklı moleküler yapıda enzimlerin üretilmesine olanak verir.Buda spesifik anti-biyotiklerin artık işe yaramaması demektir.Buda ilgili bakterinin anti-biyotik varlığında hayatını sürdürebilmesini sağlar ki bu nasıl "düzgün bir şeyi bozmak" olabiliyor.

Zaten yetersiz olanı, çevresel etmenlerle daha da iyileştirme değil midir bu?

Resimli antibiyotik dirençi oluşumu :
http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=15856

Okuyunuz fatihcrs.

Bu bir safsata olsa idi trilyon dolarlık anti-biyotik pazarı kurulur, her sene milyarlarca dolarlık Ar-Ge yapılırmıydı?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 10-01-2010, 14:02
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tüm bilim dalları adına çürütülmüştür.Böylesine kusursuz insanların ve hayvanların tesadüfen oluşamayacağını bilim ispatlamıştır.
İspat için elde kesin verilerin olması gerekir zaten. Teasdüfen oluşmayan canlıların planlı bir organizma tarafından nasıl oluştuğuna dair bilimsel bir veri var mıdır peki?

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 10-01-2010, 14:07
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

........................Dünya'yı 3 boyutlu olarak görüyoruz,Duyuyoruz, düşünebiliyoruz,Hissediyoruz, tutabiliyoruz, yürüyebiliyoruz,Konuşabiliyoruz,
ama duyu gücümüz sınırlıdır ( 20 Hz to 20,000 Hz (20 kHz)), görmemiz sınırlı, uçamıyoruz, su altında nefes tutuşumuz sınırlı, Jacobsen organımız yok... iki ayak üstü durduğumuzdan fıtık ve bel ağrısı kaderimiz (4 ayaklılarda yok)

gelince onuda yapabiliyoruz ayrıca küçük tuvalet için ayrı büyük tuvalet için ayrı çıkışlardan,göze zararlı birşey temas ettiğinde göz yaşı hemen devreye giriyor.......
mesela sadece ihtiyacımız kadar yemeği bilsek hiç tuvalet olmasa daha mükemmel olmazmıydı?? üstelik biri external boşaltımdır.. sindiremediklerinizi boşaltır... diğeri sindirdiklerinizin işe yaramayanlarını... ikisi tamamen farklı bir sistem ............... göz yaşı kanaldan buruna açılır yani bir enfeksiyon varsa direk buruna geçer.. halbuki dışarı açılsa daha iyi olmazmıydı... ter, tükürük, hepsi boşaltım sistemidir...

bir hücreye bile şaşırmanız lazım ama herşeyi basit görüyorsunuz
sanki insan bir et ve kemik yığını gibi geliyor size
hücre tabii ki temel yapı taşı.. öğrenecek daha çok şey var... ama tümhücrelerin temel yapılarının hayvanda insanda bakteride bitkide aynı olması benzer kökenden geldiğimizin en iyi orneklerinden değil mi.... maalesef arkadaşım kemik ve etteki bu yaşam gidince artık geriye birşey kalmıyor...

vücudumuzda tek bir tane bile boş organ yok hepsinin görevi var.
apandixden 3.azı dişlerine embryodaki meckel kıkırdağından kuyruk sokumu kemiklerine...o kadar çok eskiden kalma körelmiş veya fonksiyonu değişmiş organ var ki...

Çok küçük pencereden bakıyorsunuz hayata...
asıl allah yaratmış deyip pencereyi daraltan sizlersiniz

kusursuzluk bunlardır.
ben bir kusursuzluk görmüyorum.tam tersine evrimi gelişimi değişimi görüyorum..herşey yaşam mücadelesine göre şekilleniyor

daha mütasyonlara geçmedik bile...

dersini iyi çalış fatih kardeşim

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Konu uyar tarafından (10-01-2010 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil