Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-12-2009, 21:54
Fatihcrs Fatihcrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Birde aklıma şöyle birşey geldi madde nin hayal olduğu ile ilgili

Mesela rüya görüyoruz Rüyada cinsel ilşkiye giriyoruz ve uyandığımızda sıvı geliyor...
Peki bir düşünün hiçbir kimseyle temas halinde olmadan o sıvı sadece yaşadığımız rüya vasıtasıyla akıyor...

Bakın bu konular derin düşünce ister...

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 21:54
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger fatihcrs;

Siz izlemis ve bilgi edinmissiniz ya! Oedindiginiz bilgiyi, bana da aktarirsaniz, sevinirim. Ben bu bilgi ve aciklamayi sizden duymak istiyorum.

Sonucta, bilgi alisverisini sizinle yapacagim, videoyla degil; oyle degil mi?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 31-12-2009, 21:55
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Fatihcrs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yorumlarda ihtimaller var...
Kaynak tamamen YENİ ŞAFAK.
Haberi bulup yayına hazırlayan Haber 7.
Bunlar taraf tutsalar (ki zaten tutuyorlar) haberi böyle değil "Bakınız Firavunmuş" diye yazarlardı.

İhtimaller üzerinden iş yapmıyoruz fatih.Hele yorumlarda ki ihtimaller üzerinden hiç.Bunun firavun olup olmadığını test için "Hebrew University of Jerusalem" den bir avuç İsraillide gitmişti de elleri bomboş dönmüşlerdi.Ama gördüm ki insanlık uzaya çıkarken siz halen yayan kalmaktan yanasınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 31-12-2009, 21:58
Kıdemli Üye

Saygideger faithcrs;

Mesela rüya görüyoruz Rüyada cinsel ilşkiye giriyoruz ve uyandığımızda sıvı geliyor...-fatihcrs-

Hislenmek icin, bes duyu sart degildir.

Sen gorenin goz oldugunu mu, zannediyorsun yoksa, ya da duyanin kulak.

Bir gozu, kendi basina birak bakalim gorecek mi?

Ayrica bir soru. Hayal gucu ne demektir?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 31-12-2009, 21:59
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger fatihcrs;

Siz izlemis ve bilgi edinmissiniz ya! Oedindiginiz bilgiyi, bana da aktarirsaniz, sevinirim. Ben bu bilgi ve aciklamayi sizden duymak istiyorum.

Sonucta, bilgi alisverisini sizinle yapacagim, videoyla degil; oyle degil mi?

Saygilarimla;
evrensel-insan
Video'yu izlemek istemediğiniz kanısına varıyorum...
Sanırım HY imzalı olmasından kaynaklı
Korkmanıza gerek yok videoyu izleyin...

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 22:04
Kıdemli Üye

Saygideger fatihcrs;

Benim ne olumlu ne de olumsuz bir tanrisal yanasimim yok. Yani bir izmi savunmuyorum ve inancsal ve ideolojik de dusunmem.

Ben bir serbest dusunur olarak, vaktimi de gereksiz yere harcamak istemem. Su an sizinle yazisiyoruz ve ben size epistemolojik gerceklik olarak yanit verecegim. Ama; once sorularima cevap vermeniz gerekecek, tabi bilgi alisverisinde bulunmak istiyorsaniz.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 31-12-2009, 22:06
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili fatih ;

Evrimin fiziki görünüşü değiştirmesi uzun yıllar alıyor.Bir yaptığım antibiyogram diğerini tutmuyor (yani bakteriler evrimleşerek antibiyotik direnci kazanıyorlar).Bu sivrisinek (DDT dirençli) halen heryerde yaşıyor.Bu sebeple zaten sivrisinek ilaçlarından DDTyi çıkartık.

Rüyada meni gelmesi ;
Vücudun hızla ve sürekli sperm hücresi üretir fatih.Ve sen çiftleşme şansı bulamazsan bu hücrelerin yenilenmesi için vücut dışana atılması gerekir.Bu rüya sayesindede olabilir ,durup dururkende.Sususz kalırsan rüyanda bir ihtimal su görürsün, çünkü vücudun istediğidir o.Aynı şekilde çiftleşme şansı yakalayamazsanda rüyasını görebilirsin.fakat burada maddenin hayal olduğu fikrine nasıl kapılıyorsun anlamış değilim?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 31-12-2009, 22:07
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger fatihcrs;

Benim ne olumlu ne de olumsuz bir tanrisal yanasimim yok. Yani bir izmi savunmuyorum ve inancsal ve ideolojik de dusunmem.

Ben bir serbest dusunur olarak, vaktimi de gereksiz yere harcamak istemem. Su an sizinle yazisiyoruz ve ben size epistemolojik gerceklik olarak yanit verecegim. Ama; once sorularima cevap vermeniz gerekecek, tabi bilgi alisverisinde bulunmak istiyorsaniz.

Saygilarimla;
evrensel-insan
Sayın İhsan büyük bir şiddetle videoyu izlemenizi tavsiye ederimki belki aklınızdaki çoğuu soru işaretine cevap bulacaksınız

Dosya boyutu 42 mb fazla değil

Alt 31-12-2009, 22:09
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili fatih ;

Evrimin fiziki görünüşü değiştirmesi uzun yıllar alıyor.Bir yaptığım antibiyogram diğerini tutmuyor (yani bakteriler evrimleşerek antibiyotik direnci kazanıyorlar).Bu sivrisinek (DDT dirençli) halen heryerde yaşıyor.Bu sebeple zaten sivrisinek ilaçlarından DDTyi çıkartık.

Rüyada meni gelmesi ;
Vücudun hızla ve sürekli sperm hücresi üretir fatih.Ve sen çiftleşme şansı bulamazsan bu hücrelerin yenilenmesi için vücut dışana atılması gerekir.Bu rüya sayesindede olabilir ,durup dururkende.Sususz kalırsan rüyanda bir ihtimal su görürsün, çünkü vücudun istediğidir o.Aynı şekilde çiftleşme şansı yakalayamazsanda rüyasını görebilirsin.fakat burada maddenin hayal olduğu fikrine nasıl kapılıyorsun anlamış değilim?
burada dikkat edilmesi gereken yer hiçbirşeye dokunmadığın halde gelmesidir...
Burada video yu tam olarak izleseydin demek istediğimi anlardın

Alt 31-12-2009, 22:12
Kıdemli Üye

Saygideger fatihcrs;

Su an internetteyim. Istense, su an buna benzer onlarca video bulup izlerim. Ama dedimya ben zamanimi bosa harcamak istemem. Siz bilgi alisverisine "ben yokum" diyorsaniz, saygi duyarim. Cunku kimseyi bir seye zorlama gibi bir dusuncem yoktur.

Benim icin, bilgi alisverisi karsilikli olur, tek tarafli degil. Siz neyi savunuyorsunuz? Ben bunu bilmek istiyorum.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil