Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2013, 00:15
romulus83 romulus83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

antilop´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yılana sarılan da yılanın zehrinden ölecek fark eden bir şey olmayacak.

daha öncede sarıldılar.
ne oldu kurtulabildilermi.

hak verilmez alınır.
hediye hak, hediye eden tarafından, bir gün geri alınır.

hakkını kendin kazanırsan, onu senden geri alamazlar.

buda kısası ve özü.
Neyin hakkını aldın hani?Neyi alabildin gezide?Babayı verdiler hepinize!böyle alevi-sol fraksiyonların sokak aralarında oluşturduğu forumlarla,ortalığı terörize edenlerle,börtü-böcek şenlikleriyle,ağaçla akp'yi yıkabileciğinizi mi sandınız?her biriniz ayrı teralelli çaldığı için askeri sokağa çekemedik ve KAYBETTİK.
Alt 07-10-2013, 00:20
antilop antilop isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

romulus83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neyin hakkını aldın hani?Neyi alabildin gezide?Babayı verdiler hepinize!böyle alevi-sol fraksiyonların sokak aralarında oluşturduğu forumlarla,ortalığı terörize edenlerle,börtü-böcek şenlikleriyle,ağaçla akp'yi yıkabileciğinizi mi sandınız?her biriniz ayrı teralelli çaldığı için askeri sokağa çekemedik ve KAYBETTİK.
ben gezide hak alındığını nerede idda ettim?
sen kendi kendine saçmalıyorsun.

forumlarla,ortalığı terörize edenlerle , entereesan

değil aslında

yılmaz abi senmisin
özdilmi?

yoksa gezideki eylemcileri tekme tokat döven vekilmisin.

yoksa sayın genel kurmay başkanım senmisin.

neyi aldık babayı
babayı?

lafa bak
birde sana güvenmemi bekle.
daha çok beklersin.
Alt 07-10-2013, 00:23
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Global realitelerden kopmadan Turkiye'ye iliskin yapilan yorumlar her zaman daha tutarlidir. Yoksa Turkiye'yi bir muz cumhuriyeti olarak algilayip, dunyadan izole tutup yonelen bakis acisi saglikli degildir.
Alt 07-10-2013, 00:25
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Darbenin sivili de birdir, askerisi de. Sonucta topluma ve farkli halklarina baski zulum ve aci disinda baska bir sey getirmezler.

Bunun en guzel ornegi Misir'da olanlardir.

"Kendini kurtarmak adina baskasini yakmak" hem etik degildir, hem de gun gelir baskasida kendini kurtarmak adina seni yakar.

O yuzden ideolojik inancsal bir izm cikari temelinde oyle veya boyle o cesit ya da bu cesit darbeyi savunmak; sadece kendi cikarini savunmaktir.

Zaten bugune kadar olan T.C. tarihinde de bu degil midir?

Demokrasiyi getirmek darbe ile olmaz ve kimsenin sadece kendine getirecegi demokrasi de, demokrasi degildir.

Demokrasi ancak tum toplum ve farkli halklarinin hak ve ozgurluklerinin tanimi temsili ve sosyo-etik mozaik olarak birbirini icsellestirerek yasayabilmesi ile gelir.

Ayrica bir darbe isteminin, O.Dogu'da yapilan EMPERYALIZM DEN YARDIM ISTEMEDEN FARKI YOKTUR.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 07-10-2013, 00:25
Üye

antilop´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kimseyi kimseye değiştiğimi sanmıyorum.
senin şu anda yaptığının , aslında eskidende yaptığının,
taytoşun yaptığından farkı ne?

sana karşı çıktım. hak verilmez alınır dedim.
balık verme balık avlamayı öğret dedim.
sen ne dedin.
bizden değilsin ha
o halde taytoslusun.
değilim, ondan yanada ,senden yana da.

bu halk kendi özgürlüğünü kendi kazamadıktan sonra
veren canı istediğinde geri alır.
27 mayısı yapanların 12 eylü lü yapanlardan farkı ne.
aynı yerden çıkma değilmi.

peki bu kadar cesur yürekliydiler bu kadar politiktiler de 12 senedir ne bekliyorlardı.

ben söyliyeyim abd izin vermedikten sonra seninkilerin postalı terlik bile olamaz.

şu asker nefretiniz nedir be böyle?12 eylülü yapmasaydı birbirinizi kesecektiniz;ki zaten yapıyordunuz.eee oyuncağınız elinizden alındı diye mı bu kadar afra tafra peki?

bunu kaçırmışım

evet birbirimizi kesecektik siz geldiniz hepimizi kestiniz.

yerine de bu günkü iktidarı konuşlandırdınız.

peki şimdi neden cıyaklıyorsun

senin le paylaşmadıkları içinmi?

herkes herkesle paylaşmaz.
senin onlara ihtiyacın var onlar dini sömürüyor.

sen onlar olmadan yapamazsın ki.
27 mayıs da 12 eylül de ülkenin rejimi,birliği-beraberliği,bağımsızlığı ve bekası için OLMAZSA OLMAZDI.28 şubata karşı çıkan dinci müptezellerle,deniz anası gibi durmadan dönen tatlı su demokratlarının saçmalıklarına rağmen ülkeyi baskıdan,faşizmden ve çalınmak istenen özgürlükten kurtardık.eee ben bir benzetme üzerinden vermiştim örneği ama sen harbi harbi senin geleceğini kısmen de olsa şartlar gereği bu kadar kurtarabilen postallıyı YILAN olarak görüyorsun?NANKÖR olmayacaksın ve yediğin tabağa pislemeyeceksin.hem bunları yap ondan sonra ben hakkımı alırım hak verilmez de?alırsın ama neyi alırsın bilmem orasını?
Alt 07-10-2013, 00:34
Üye

27 mayıs da 12 eylül de ülkenin rejimi,birliği-beraberliği,bağımsızlığı ve bekası için OLMAZSA OLMAZDI.28 şubata karşı çıkan dinci müptezellerle,deniz anası gibi durmadan dönen tatlı su demokratlarının saçmalıklarına rağmen ülkeyi baskıdan,faşizmden ve çalınmak istenen özgürlükten kurtardık.eee ben bir benzetme üzerinden vermiştim örneği ama sen harbi harbi senin geleceğini kısmen de olsa şartlar gereği bu kadar kurtarabilen postallıyı YILAN olarak görüyorsun?NANKÖR olmayacaksın ve yediğin tabağa pislemeyeceksin.hem bunları yap ondan sonra ben hakkımı alırım hak verilmez de?alırsın ama neyi alırsın bilmem orasını?
senin gücün koskoca balon

12 senedir nerdeydin derler adama
sıkıyomuydu hala sıkmıyo.
sıkamaz

kurtarmış kurtadığın ülkede yaşıyoruz şu anda
2023 de ne olur orasını haz allah bilir.
bende tahmin edebilirim
tc diye bir yer kalmayacak.

bu zemini de siz hazırladınız
ben yeni yetme değilim
12 eylülü hikaye olarak değil
bizzat yaşadığım için biliyorum
sevgili paşalarınıda.

sen hala bekle

alacaksınız ya bizim hakkımızı.
alda görelim.
savurma boşuna.
Alt 07-10-2013, 12:02
Üye

askerden medet bekleyenlerin unuttukları yada unutturduklarını sandıklarından kupleler

adam haksızlık yapmıyor tam eşitlikçi
Alt 08-10-2013, 17:17
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Farketmez, klasikler diye kavram vardir mesela sanata iliskin. Ne zaman izlediginizi sormadim ki zaten!?

Ama hala tarafini birakamamissin ki yegen? Hala akil diyorsun yani, bak yine ayri duseriz bu noktada..

Iste benim gibi dusunenler, gecmise de bakar, gecmisten bugune uzatarak bakar, yumurta kapiya gelince bagirmaz dogal olarak.

Onu, yetmez ama evetcilere soracaksin/soyleyeceksin bana degil yegen.

Realite de masumdur, sizin tarzinizdaki dusuncelerin yaninda hatta cok daha masum kalir. Niye? Cunku real/gercek/ucmuyor. Atabiliyor musunuz kendinizi veya ana-babani-dedenizi vs. balkondan asagiya? Ondan haber verin.

Gezi parkina iliskin ayrica bolumumuz var, oradan devam edebilirsiniz baslik acip.

Hah, iste o hikayenin ne zaman yazildigini bileceksin, ona gore yorum yapacaksin, e o surec akarken neredeydiniz be yegen? Uyuyor muydunuz?

Ecis bucus vs.dir artik boyle kabul edeceksin yegen.

Ne oldu? Kendin icin cikis yolu uretemiyor musun? E habire istihbarat giriyorsunuz ya mesajlariniza. Soylemiyorlar mi cikis yolunu?

Haydi at kendini vs. balkondan asagi niye atamiyorsun?

Yukaridaki balkon sorusuna cevap verdiginiz zaman, kendi kendinize cikis uretebileceginizi zannediyorum. Ha gayret!
sen hala rüya görmeye devam et.allahına kadar dinciliği,baskıcılığı,faşizmi ve diktatörlüğü size buram buram yaşatacak el-tayyip;devam devam böyle martavallarla uyumaya devam.turan dursun siteniz,bilumum ateizm ve türevi sayfalarda kim allah muhammed hakkında ne yazmış ne yazıyor,ip numaranıza kadar sizi tek tek bulup cezalandıracaklar..ama çok geç oldu/oluyor artık.

sen orantısız zekan ile ben de silahımla mücadele etmek zorundayım oraya doğru gidiyoruz zaten.Seçim meçim unutun,demokrasi ve özgürlük martavalları,yetmez ama evetçilerin müptezelliği hepimize mezar olacak.yapılacak olan şey belli!demokrasiye bir süre ara verip bize ara geçiş dönemini için destek vereceksiniz babuş başka çare yok..
Alt 08-10-2013, 19:55
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

sen hala rüya görmeye devam et.allahına kadar dinciliği,baskıcılığı,faşizmi ve diktatörlüğü size buram buram yaşatacak el-tayyip;devam devam böyle martavallarla uyumaya devam.turan dursun siteniz,bilumum ateizm ve türevi sayfalarda kim allah muhammed hakkında ne yazmış ne yazıyor,ip numaranıza kadar sizi tek tek bulup cezalandıracaklar..ama çok geç oldu/oluyor artık.

sen orantısız zekan ile ben de silahımla mücadele etmek zorundayım oraya doğru gidiyoruz zaten.Seçim meçim unutun,demokrasi ve özgürlük martavalları,yetmez ama evetçilerin müptezelliği hepimize mezar olacak.yapılacak olan şey belli!demokrasiye bir süre ara verip bize ara geçiş dönemini için destek vereceksiniz babuş başka çare yok..
Sormasi ayip, senin bu bahsettigin ya da guvendigin AKP'yi devirecek guc kim? var mi boyle bir silahli guc?

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 08-10-2013, 20:16
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sormasi ayip, senin bu bahsettigin ya da guvendigin AKP'yi devirecek guc kim? var mi boyle bir silahli guc?
var mı böyle bir güç?evet var!kim TSK-derin TSK!içeri atılan 3-5 generale bakıp vay böyle ordunun dememek lazım...DERİN TSK içinde büyük devletler hesaplaşması yaşanıyor...
evet burdan ilan ediyorum 1-2 yıl içinde RAP-LARP-RAP geliyor..ne züğürt tesellisi,ne postalcıyım ama burdan çıkış yok.ama TSK bu dinci müptezelleri cezalandıracağı zamanda ortalığa çıkıp en kötü demokrasi en iyi darbeden daha iyidir şarkısını söyleyerek KÖSTEKLİK yapmayacaksınız.içerde ve dışarda dengeler var.AKP devlet oldu seçim-meçim,halk forumları,dantelli yogalı bol gazlı parklarda bu adamları götüremezsiniz.bakın denedik ama OLMADI YIKAMADIK.neden?çünkü yine dönenler çıktı bu hareketin içinde.sanatçısı,tv programcısı,yazarı-çizeri yine dansözlük yaptılar.el-tayyip ile görüşmeye girenler aptallaşıp dışarı çıktılar ve kameralar önünde korkudan saçmaladılar.merkez sermaye yine aynı dansözlükleri yaptı doğan,şahenk ve bu gibi tipler yine işi bozdu..ben hala inanıyorum kı ve biliyorum da TSK içinde planlar yapılıyor bunlara karşı.kardeşim bu akp'nin yaptıkları pohhhkkhhhh yoluna gider.. kandırmayalım kendimizi başka çare yok....bir süre yalayacağız postalı..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil