Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-05-2018, 17:44
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn Ahlaksız. Doğru kitap nedir ?. Bak yine Hacı Bektaş veliden alıntıladığım bir sözle cevap vereyim En büyük Okunacak kitap İnsandır. Şimdi sen bu söze itiraz mı edeceksin.

Sen istesen de istemesen de din var her ne kadar tanrı soyut bir kavramda olsa din insan hayatında var. Biz de bu dinin insan hayatın da faydalı olabileceğinin yorumlarını ortaya koyuyoruz ayrıca bizden önce de bu tür yorumlar yaparak kellesini veren insanlarında olduğunu anlatmak istiyoruz.

Ayrıca bu insanların dine farklı bir yorum katmaların yanında Bilimi de önemsediklerini anlatmak istiyoruz Bilimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır Hacı Bektaş Veli.

İnsan her şeyin merkezidir Bilimin de Dinin de. Niçin herkes dünyaya evrene senin bakış açınla baksın.
kartopu;Dini istediğiniz gibi yorumlamakta özgürsünüz ama ateist olduğunuzu filan söylemeyin burada..
Siz islam mistisizmine takılı kalmış,kafası karışık birisisiniz..Ben bunu görüyorum..Ateizmle,materyalizmle filan zerre alakanız yok..Dinin iyi yanlarından filan bahseden bir dindarsınız işte..
Bir dinsizin,dinin iyi yanlarından bahsettiği nerede görülmüş
Dalga mı geçiyorsunuz
Alt 07-05-2018, 20:27
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu;Dini istediğiniz gibi yorumlamakta özgürsünüz ama ateist olduğunuzu filan söylemeyin burada..
Siz islam mistisizmine takılı kalmış,kafası karışık birisisiniz..Ben bunu görüyorum..Ateizmle,materyalizmle filan zerre alakanız yok

İşte kural koyucu davranış.Ya bu ya şu başka seçenek yok. Ben kendimi nasıl anlatırsam anlatayım kural bu

Dinin iyi yanlarından filan bahseden bir dindarsınız işte..
Bir dinsizin,dinin iyi yanlarından bahsettiği nerede görülmüş
Dalga mı geçiyorsunuz

Gerçek dünyayı ve insanı senin tanımladığın gibi olmalı Ben insan ve insan davranışlarından söz ediyorum siz se din diyorsunuz Din insan dışı bir olay mı
Ha bir dindarın tanrıyı somut hale getirişi ha bir dinsizin o tanrının evet var ama kötü demesi.

Bence sizi anlayamadım dese idin çünkü ön yargım var daha çok anlaşılır olurdunuz.
Tanrı insandır diyorum yine anlatamıyorum.
Alt 08-05-2018, 02:59
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ezan kisa kisa uzatilmadan okunsa kulaga daha hos gelir. Zamaninda sizlerinde basina geldimi bilmiyorum ama, ben müslümanken tuvalet ihtiyacini giderirken okunan ezanin bitmesini beklemek iskence gibi gelirdi. Bir taraftan utanir ve haya ederdim, bir tarafdan hic bitmeyecek gibi gelirdi.
Alt 08-05-2018, 09:51
Üye

İşte bilmemenin ve bilmediğin şeye inanmanın zorlukları Ezan bir çağrıdır nesi kutsal tuvaletinden edecek kadar.
Bu İslamcılar boşuna demiyor bize bilen değil inanan insan lazım.

Her konuda olduğu gibi dinde bilgiye dayanır Bilirsen kutsal yoktur bilmezsen her şeyden korkarsın.
Alt 08-05-2018, 12:08
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ezan bazen öyle okunuyor ki sanki hoca uyudu uyuyacak.
Son ses bağırtırarak ezan okuyanlar ve bunları desdekleyenlerin tepkisine bakarsanız Sanki Hoparlörün icadına kadar islam doğru yaşanmadı ,bunlardan ala musluman yok..evi caminin yanında olanları merak ediyorum.hastası,yaşlısı,çocuğu olan var.kul hakkıyla bana gelme diyen Allah'ı memnun etmeye çalıştıklarına inanmamı mı bekliyorlar ?
Maaşlarını verilmediğinde caminin yolunu unutacak olanların samimiyetine güvenmem.ki para aldığı halde görevli olduğu caminin yolunu arada sırada hatırlayanlar var.
Diyaneti kuranlar için Ezanın nasıl okunduğu değil halkın nasıl kontrol altında tutulduğu önemli.hükümeti,idareyi,yönetimi eleştiren bir hoca ,mesleğinden bıkmış bir hocadır.

- Zaten öyle fazla bir maaşları yok. Ama Ankara'da her yere cami diktiler. diksinler. Da çocukların oyun alanı bile yok. Sokakta top oynayıp arabanın altında filan kalabiliyorlar. Basket sahası yok, kamusal yüzme havuzu yok, vs.
Böyle şehir planlaması olur mu?

- Yalnız şu da var: Cuma günleri erkekler çok camiye gidiyor. Çoğu camide filan yer olmuyor, adamlar kaldırımda namaz kılıyor.

Ben olmasın demiyorum. ama her tarafa cami dikmek bence siyasal amaçlı.
Millet üniversite bulamıyor mesela. BU kaynakları doğru kullanmakla alakalı. Borç para ile cami yapan hükümet bence olmaz.
Alt 08-05-2018, 12:10
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Pardon Yani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ezan kisa kisa uzatilmadan okunsa kulaga daha hos gelir. Zamaninda sizlerinde basina geldimi bilmiyorum ama, ben müslümanken tuvalet ihtiyacini giderirken okunan ezanin bitmesini beklemek iskence gibi gelirdi. Bir taraftan utanir ve haya ederdim, bir tarafdan hic bitmeyecek gibi gelirdi.

- Kullağa hoş gelmekle alakası yok. Bence Arapça'yı bilmiyorlar. Almancıların Almanca konuştuğu gibi Arapça konuşuyorlar. Lisanları akıcı değil. (diye tahmin ediyorum). Halbuki 2 milyon Suriyeli var. İçlerinde imam olanlar vardır. Öğrensinler işte Suriyelilerden
Alt 08-05-2018, 13:38
Üye

Bence Türkçe olmalı her ne söyleniyor anlamalı Gerçekten tuvalette iken korkulacak mı her kes bilmeli insan bilmediğinden korkar.
Alt 08-05-2018, 20:21
Alone Star Alone Star isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ezan gercekten sesi güzel kişiler tarafindan okunmali ki insanlar o sese hayran olsun.
Alt 09-05-2018, 02:53
Üye

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- Kullağa hoş gelmekle alakası yok. Bence Arapça'yı bilmiyorlar. Almancıların Almanca konuştuğu gibi Arapça konuşuyorlar. Lisanları akıcı değil. (diye tahmin ediyorum). Halbuki 2 milyon Suriyeli var. İçlerinde imam olanlar vardır. Öğrensinler işte Suriyelilerden

Buyur iste, senin kulagina hos gelen herkezin kulagina hos gelecek diye bir sey söz konusumu,ki, alakasi yok diyebiliyorsun. Bal gibide benim kulagima hos gelmiyor iste. Iyi ya, sokak sokak gezin suriyeli toplayin ozaman. Cözüm buysa kolay gelsin.
Alt 09-05-2018, 02:58
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence Türkçe olmalı her ne söyleniyor anlamalı Gerçekten tuvalette iken korkulacak mı her kes bilmeli insan bilmediğinden korkar.
Anliyorum lakin inananlar icin tanri her dilde kutsallik ifade ettigine göre tuvaletde, cinsel iliski esnasinda yok saymakda pek mümkün degil. Aslinda korkudan ziyade saygi ve haya etmekten kaynaklaniyor.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil