Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-05-2018, 10:19
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şiddet devletin kendisidir. Kimse başka yerde aramasın.Sanki şiddeti kuran ayetlerine uyarak yapıyorlar. O Fransa Libya nın başına bomba atarken kuran ayetlerine bakarak mı yaptı.

Bunlar kılıf İsrail Filistinlilere şiddet uygularken kuran mı okudu. Arkasında bir örgüt veya bir devlet yoksa kimse şiddet kullanmaz.
Bütün şiddet uygulayan örgütlerin arkasında şiddetten fayda bekleyen devletler vardır.
Alt 08-05-2018, 13:45
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hristiyanlar Tevrat'a da iman eder.müslümanlara göre ise Tevrat tahrif edilmiştir..
Tevrat'a iman eden biri ,Tevrat'da ki her harfi doğrulamak zorundadır.Tevrat'ı açıp okuyun.amacınız şiddet yanlısı bir Tanrıyı eleştirmekse Tevratı okumanız ateist olmanıza sebeb olabilir.yok kabullenirim diyorsanız inandığınız Tanrı Tevrat'da yazılanları yapmış bir Tanrıdır...bu yüzden yahudi ve hristiyanın , içinde şiddet var diye Kur'an' ı eleştirmeye hakkı yoktur.
Kur'an hikaye kitabı mı değiştirilsin.ki hikaye kitabını bile değiştiremezsiniz.sanatcının onayı gerekir.bence bu haberde bir alay ve hakaret kastı var...yani demek istiyorlar ki sizin kitabınızın sıradan bir hikaye kitabı kadar gözümüzde değeri yok.bu haberin altından küresel güçler çıkarsa hiç şaşırmam.incile ve Tevrata iman eden biri böyle bir talepde bulunmaz.bulunduğu takdirde kendi kitabını da değiştirmek zorunda kalır.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 08-05-2018, 14:03
Üye

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hristiyanlar Tevrat'a da iman eder.müslümanlara göre ise Tevrat tahrif edilmiştir..
Tevrat'a iman eden biri ,Tevrat'da ki her harfi doğrulamak zorundadır.Tevrat'ı açıp okuyun.amacınız şiddet yanlısı bir Tanrıyı eleştirmekse Tevratı okumanız ateist olmanıza sebeb olabilir.yok kabullenirim diyorsanız inandığınız Tanrı Tevrat'da yazılanları yapmış bir Tanrıdır...bu yüzden yahudi ve hristiyanın , içinde şiddet var diye Kur'an' ı eleştirmeye hakkı yoktur.
.
İman etmek in kelime anlamı İnanmak değil mi.

Mademki inanmak. Tevat ın tahrif edildiğine inanıyorsun da kuranın tahrif edilmediğini nasıl anlıyorsun. Bu iki kitap allah tarafından gönderildiğine göre Tevrat ı koruyamayan allah kuranı nasıl korudu.

Kuran yazılalı aşağı yukarı 1500 yıl olmuş Tevrat la kuran arasına aşağı yukarı 1500 yıl var. Bu süre içinde yüzlerce savaş olmuş işgaller yapılmış iktidarlar değişmiş peki kuran yazıldığı gibi nasıl kalmış. Bak Tevrat kalamamış sana göre.

Bana göre hepsi şiddet içeriyor Çünkü şiddet ten çözüm arayan örgütlerin referansı bu din kitapları.
Bu şiddetten çözüm arayan örgütleri eleştirenler de bu din kitaplarını referans gösteriyor hangisi doğru söylüyor.

İşte o zaman ya bir reform gerekiyor ya bir otorite.
Alt 08-05-2018, 15:45
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Mademki inanmak. Tevat ın tahrif edildiğine inanıyorsun da kuranın tahrif edilmediğini nasıl anlıyorsun. Bu iki kitap allah tarafından gönderildiğine göre Tevrat ı koruyamayan allah kuranı nasıl korudu.

Kuran yazılalı aşağı yukarı 1500 yıl olmuş Tevrat la kuran arasına aşağı yukarı 1500 yıl var. Bu süre içinde yüzlerce savaş olmuş işgaller yapılmış iktidarlar değişmiş peki kuran yazıldığı gibi nasıl kalmış. Bak Tevrat kalamamış sana göre.

Bana göre hepsi şiddet içeriyor Çünkü şiddet ten çözüm arayan örgütlerin referansı bu din kitapları.
Bu şiddetten çözüm arayan örgütleri eleştirenler de bu din kitaplarını referans gösteriyor hangisi doğru söylüyor.

Kur'an da İncil ve Tevrat'a onay veren ayetler var..bu tahrif meselesi benimde kafamı kurcalıyor.lakin konumuz bu değil..
amacınız eleştirmekse ancak eşit imkanları ,eşit zaafları olan benzerleri kıyaslayabilirsiniz. ..insana bakarak Tanrıyı değil..

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 08-05-2018, 15:54
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Peki, Sayın Kartopu, size göre Kral James İncili gibi bir Kuran mı yazılması gerekiyor?

Bu konuda, önceki mesajlara bakıldığında, dert yanan arkadaşlarımız var. Acaba onların düşüncesi de bu yönde mi? Şunu açık açık söyleyin de, biz de rahat edelim!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 08-05-2018, 17:19
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neticede İspanya'da Yahudiler kılıçtan geçirilirken Türkler bu Yahudileri ülkelerine almışlardır (Hatta sırf bu yüzden İspanya'yı geri alma planları yapmışlardır).

Haberin kaynağını bilmiyorum. Ama şu var. 19 yy'da köleci insanlar köleliğin dayanağını da Eski-Ahitten almışlardır. Örneğin "Sen bütün doğaya ve hayvanlara hakim olacaksın" ifadesini (hangi ayet bilmiyorum) "Afrikalılar hayvandır, onları istediğim gibi kullanmak benim hakkımdır" olarak yorumlamışlardır. Ya da bazıları Havvanın Ademin kaburgasından yaratılmasını (ki "büyük ihtimalle çeviri hatasıdır" diyorlar) cinsler arasında eşisizliğin temeli kadınların çalışmaması gerektiğini savunmak için kullananlar var.

Yani makale nereden alındı bilmiyorum. Ama ciddi bir gazetede böyle bir haber çıkmaz.

Şu yapılabilir: (ya da haber onla ilgilidir) Ciddi bilim adamlarının bir araya gelerek hazırladıkları yeni mealler hazırlanabilir. Mesela bu meallerde Yahudilerle ilgili ayetler (ki bunlar nedense gerçekten vardır) ufak dipnotlarla filan açıklanabilir.
*Ben şahsen bilmiyorum. Bu ayetlerin bir manası olduğu kesin. Ama İslam tarihinin hiçbir döneminde Yahudilere zulüm yapılmamıştır. Yani bunları tartışabilmemiz gerek.

Muhtemelen bunların çoğunda Yahudiler kast edilmiyor bile. Sonradan okuyanlar bunu "Yahudiler" olarak anlıyorlar. Gerçekte bunlar "mümin" olarak anlaşılırlar.

Yani tarihsel olarak söylüyorum.
Alt 08-05-2018, 17:43
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fransadan yatırım adı altında MANGIR gelirse tüm siyasal islamcılar kuyruklarını içeri çekerek fransaya sürünürler.

Karşılaşmadığımız bir durum değil. Siyasal islamcılar için öncelik MANGIRDIR.

Cüppeli ne demiş ?

Ey ehli müslüm , burada ki revizyonculara tepki vermedinizde fransaya mı uzadınız !

Doğru konuşmuş yobaz.

Akp genel başkanı şunun şurasında ne zaman döndü fransadan . Möhim olan MANGIR.

o günkü yandaş medyanın fransa ile alakalı haberlerini bulup okuyunuz.

Hani birde dostları izrail azraili varya !!

Para para para....
Alt 08-05-2018, 20:34
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''Benden yana olmayan bana karşıdır.''

Bu nasıl ultimatom ? Bunu herhangi bir yerde söyleseniz ''e tabii öyle durum tespiti bu'' cevabını alırsınız.
Hemen herkes köle..İnsanlar ya imparatorluklarda köleler,ya da küçük krallıklarda..Yani 2000 sene önceki şartları düşünün biraz..
Bir imparatorluk bir din yaratıyor ve bu dinin içinde böyle cümleler var..Ne anlamalıyız bu cümlelerden?
İmparatorluğun sahiplendiği dinin tanrısı ''Benden yana olmayan bana karşıdır'' diyor..Yani burada şu denmek isteniyor;''Roma imparatorluğunun dinini tanımazsanız,size tanıtmasını biliriz..''
Bugün Türkiye'de bir siyasetçi bile ''bitaraf olan bertaraf olur'' demedi mi?
Şartlar inanılmaz derecede farklı ama benzer bir cümle işte..
upuaut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki, Abdülmelik bin Mervan'ın,....
Kubbetüs Sahra'da Amine ve Abdullah'dan doğma Muhammed olmadığı kesin..Olamaz da böyle bir şey..
Mozaiklerde filan demokratik gözükebilirler ama görüntü aldatır işte..Görüntüye aldanmayın sn.upuaut..Roma imparatorları son derece acımasız insanlardı..Konstantin mesela..Hristiyanlığı imparatorluğun dini ilan eden,tarihin en büyük liderlerinden birisi..Yok mu bunların kılıçları filan
Şaka mı yapıyorsunuz?
Adam ölünceye kadar vaftiz olmamış..Günah,yani suç dolu hayatlardan bahsediyoruz..Kendi öz oğlunu öldüren bir imparator bu..Üvey annesini de öldürtmüş..Neler neler..
Bir insan size demokratım dese ve böyle bir görüntü verse,siz bu insanı demokrat mı kabul edersiniz?
Tayyip demokrat mesela..Demokrat mı acaba?
Trump demokrat mesela..Demokrat mı acaba?

Bu şehitlik meselesi nereden çıkmış mesela..Hristiyanlıktan..Hristiyanlar İsa'yı şehit bellemişler ve şehit olmak için savaşlara akın etmişler..Siz de bu insanların kılıçtan filan uzak olduğunu söylüyorsunuz..Bilakis,hayatları kılıçla geçmiş..
Ya da gnostikler meselesi..Katharları,Bogomilleri kim kesti?Hep Hristiyanlar..

Şunu atlamayın..Karşımızda ibrahimi bir din var..İbrahimi dinleri şiddetten soyutlayamazsınız..Hristiyanlık,diğer iki dine göre biraz sempatik gibi gözükür ama alakası yok..3 din de aslında aynıdır..3 dinin tanrısı zaten aynı tanrı..3 dinin,3 lideri de aynı sayılır..Zaten genel olarak hristiyalık,yahudilik kökenli,islam da Hristiyanlık kökenlidir..İçiçe geçmiş,3 benzer din..
Pardon Yani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Matta 5-17 Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.

Isa bu sözleriyle tevrati onayliyormu, onaylamiyormu? Yoksa müslümanlarda oldugu gibi tevrat ´da tahrif edilmis diye bir sözü varmi incilde? Isa eski yasayla birlikte neyi tamamlamis, üstüne ne koymus?
İsa,tanahı onaylamak zorunda..İsa,yahudilerin beklenen mesihi gibi lanse edildi sonuçta..Zaten kendisi Yahudi..!
İslam'da önceki iki dinin kitaplarını onaylar..Bu onay konusu da,bu ayetten kaynaklanır..
Alt 09-05-2018, 03:12
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

İsa,tanahı onaylamak zorunda..İsa,yahudilerin beklenen mesihi gibi lanse edildi sonuçta..Zaten kendisi Yahudi..!
İslam'da önceki iki dinin kitaplarını onaylar..Bu onay konusu da,bu ayetten kaynaklanır..
Bana garip geliyor bu onaylama isleri. Tevrat dise dis, göze göz derken isa öteki yanagini cevir diyor. Nasil onaylamaksa artik aklimla alay edildigi izlenimi veriyor. Hocam ben sakala göre tarak ifadesini daha cok yakistiriyorum
Alt 09-05-2018, 10:04
Üye

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kur'an da İncil ve Tevrat'a onay veren ayetler var..bu tahrif meselesi benimde kafamı kurcalıyor.lakin konumuz bu değil..
amacınız eleştirmekse ancak eşit imkanları ,eşit zaafları olan benzerleri kıyaslayabilirsiniz. ..insana bakarak Tanrıyı değil..
Ben kuran ı eleştirmedim Tanrıyı da. Din tanrı insanda somutlanır.

Siz tanrının somut halini nasıl anlatacaksınız ya doğadan bir örnek göstererek ya insandan.
İşte tanrıya inanları örnek göstermek tanrıyı tanımlamaktır.
Tanrı konusunda DİN konusunda çok farklı ve birbirinin zıttı çok anlatımlar var peki hangisi gerçek. Hepsi yorum

Bence görünen gerçek, öyle değil mi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil