Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-05-2018, 10:11
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

upuaut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki, Sayın Kartopu, size göre Kral James İncili gibi bir Kuran mı yazılması gerekiyor?

Bu konuda, önceki mesajlara bakıldığında, dert yanan arkadaşlarımız var. Acaba onların düşüncesi de bu yönde mi? Şunu açık açık söyleyin de, biz de rahat edelim!
Söyledim ya. Ya zamana uygun olanı yazacaksın (güncelleme diyorlar) ya bu konuda otorite olacak her ağızdan farklı sesler çıkmayacak. Her şeyden sorumlu olacak bedelini de ödeyecek.(devletlerden bağımsız)
Alt 09-05-2018, 12:42
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben kuran ı eleştirmedim Tanrıyı da. Din tanrı insanda somutlanır.

Siz tanrının somut halini nasıl anlatacaksınız ya doğadan bir örnek göstererek ya insandan.
İşte tanrıya inanları örnek göstermek tanrıyı tanımlamaktır.
Tanrı konusunda DİN konusunda çok farklı ve birbirinin zıttı çok anlatımlar var peki hangisi gerçek. Hepsi yorum

Bence görünen gerçek, öyle değil mi.
Gerçek Tanrı eleştirilemez. insanlar gerçek olduğuna inanmadıkları Tanrıyı ve dini eleştiriyorlar.aslında insan Tanrıyı değil kendisini eleştiriyor. eleştirilen şey Tanrı olamaz.insanlar kendi zaaflarını Tanrıya yüklüyorlar.aksi halde Tanrıyı eleştiremezler.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 09-05-2018, 16:18
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fransadan yatırım adı altında MANGIR gelirse tüm siyasal islamcılar kuyruklarını içeri çekerek fransaya sürünürler.

Karşılaşmadığımız bir durum değil. Siyasal islamcılar için öncelik MANGIRDIR.

Cüppeli ne demiş ?

Ey ehli müslüm , burada ki revizyonculara tepki vermedinizde fransaya mı uzadınız !

.
- Böyle medyadik kişilikleri ciddiye alsaydım zamanında Medyum Memiş'i filan da ciddiye alırdım.

Yurt dışında bir laf vardır "Rahip cübbesi insanı rahip yapmaz" diye.

Da medyatik olmak böyle bir şey
Alt 09-05-2018, 16:51
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Nasıl başaracaklar çıkarmayı bu devirde yasaklar işe yaramıyor akparti birdünya yasak getiriyor internete sonuç çokta değişmiyor.
Alt 09-05-2018, 17:25
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

Pardon Yani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana garip geliyor bu onaylama isleri. Tevrat dise dis, göze göz derken isa öteki yanagini cevir diyor. Nasil onaylamaksa artik aklimla alay edildigi izlenimi veriyor. Hocam ben sakala göre tarak ifadesini daha cok yakistiriyorum
Pardon yani;bir paradoks var gibi gözüküyor ama öyle değil işte..
İsa veya Musa diye birisi tarihte hiç var olmadı..Haliyle birinin şiddeti savunması veya diğerinin hoşgörülü olması diye bir şey yok..Yazılı metinlerde bir tutarlılık aramamıza da gerek yok..
Bu yanak çevirme konusu sürekli öne çıkarılır ama şöyle ayetler hep görmezden gelinir;
Matta 18-6 Ama kim bana iman eden bu küçüklerden birini günaha düşürürse, boynuna kocaman bir değirmen taşı asılıp denizin dibine atılması kendisi için daha iyi olur.
Hristiyanlık,gnostisizm kaynaklı bir dindir..Gizem dini dediğimiz şey,hristiyanlığın özünü oluşturur..Bu bakımdan Hristiyanlık,diğer iki ibrahimi dinden biraz farklı gözükür ama görüntü aldatır işte..
Alt 10-05-2018, 10:03
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Ne Fransa istiyor diye ne de başka birileri, başka topluluklar istiyor diye bir inanca ait referans kitaptan kimse bir şey çıkartmaz...İçerisindeki ayetler yanlış olsun, doğru olsun bu farketmez...Olduğu gibi kalır...Eğer çıkartılırsa o referansın adı başka bir şey olur...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 10-05-2018, 12:44
Üye

Karanlıktan aydınlığa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçek Tanrı eleştirilemez. insanlar gerçek olduğuna inanmadıkları Tanrıyı ve dini eleştiriyorlar.aslında insan Tanrıyı değil kendisini eleştiriyor. eleştirilen şey Tanrı olamaz.insanlar kendi zaaflarını Tanrıya yüklüyorlar.aksi halde Tanrıyı eleştiremezler.
O zaman Tanrı İnsan. Biz tanrıyı nasıl somut hale getireceğiz. Ya doğaya bakarak ya Tanrı var diyen İnsan ın sözüne bakarak.
Alt 10-05-2018, 12:51
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Ne Fransa istiyor diye ne de başka birileri, başka topluluklar istiyor diye bir inanca ait referans kitaptan kimse bir şey çıkartmaz...İçerisindeki ayetler yanlış olsun, doğru olsun bu farketmez...Olduğu gibi kalır...Eğer çıkartılırsa o referansın adı başka bir şey olur... Sağlıcakla kalınız...
O zaman şunu izah etmek zorunda islam alemi Niçin İslam ülkeleri O islamı eleştiren ülkelerin çok gerisinde kaldı .
Bana göre ya İslam da bir kusur var Ya İslam devletlerinde.

Soruyoruz, Bizim, Arabistan ın İran ın Avrupa ABD japon yada yaşayan İnsanlardan neyimiz eksik.
Onların da beyini var bizim de onlarında 2 gözü 2 kulağı 1 ağzı var bizimde.
Niçin onların yakaladığı refahı biz yakalayamadık. Engel İslam değil se nedir.
Alt 10-05-2018, 14:18
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fransızlar , muslumanlardan istiyor .

Neyi istiyor ?

Kuranda ki şiddet içeren ve yahudileri hedef alan ayetler çıkarılsın diyorlar.

Muslumanlar bunu yapar mı yapmaz mı ?

Elbetteki yapmayacaklar. Kendilerini var eden bu şiddet ayetlerini neden kitaplarından silsinler ki ?

Ha müslümanlar şöyle bir şey yapabilirler . PARASI karşılığında ayetlerde bu aralar moda olan REFORM yöntemini uygulayabilirler.

Tabiki bu işe karşı duranlar olacaktır . Bunları ikna etmek için , yahudi ve şiddet ayetlerini TARTIŞMAYA açarlar veee derker ki ASLINDA ORDA ÖYLE DEMIYOR !!!! YAHUDILERI ÇOK SEVERIZ DIYOR . derler. Bizim forumda da aynı şey olmuyor mu ? Sevgili Akçay gelip orada öyle demiyor adlında böyle diyor diye bize bilgi aktarmıyor mu ?

Bu arada , para karşılığında dememin sebebi , Hepinizinde malumu , muslumanların son bir kaç y.y dır işleri kesat , ganimet savaşları ile para kazanma durumları yok .

-Kendi aralarında ki savaslardan elde ettikleri ganimette işe yaramıyor.
-Üretim desen çocuk ürermekten başka bir şey yok
- kabe turiziminden elde edilen gelir suudilerin şatafatına zor yetiyor.
-zekat sezonu ile de yürümüyor işler.

Nereden baksan , acından ve kendi aralarında ki savaşlardan sebep , nefeslerinin kokusu 7 arşdan hissediliyor.

Tassaruf olsun diye ve diger muslumanların açlığını anlamak ve hissetmek için senede bir sefer BIR AY aç kalmakta isi kurtarmıyor. Akşam olunca ertesi haftanın erzağını dahi tüketecek kadar yemeleri de oruc tasarrufunu boşa çıkartıyor.

En mantıklısı , fransa ve diğer batılılara hed höt diyene kadar , para ve gıda karşılığı da ayetlerde reform yaparak ağız kokularını bir kaç arş daha aşşağa çekerek tanrılarını da bu ağız kokularından bir nebzede olsa kurtarabilirler..

Şu da var , muslumanlar adına kararı kim vericek ? Halifeleri olması gerekiyor ! Hem karar vericek hemde halife ömer gibi açların kapısına sırtında erzak götürecek birisi lazım.

Ömerde kuranda ki matematik hatasını REFORM etmedi mi ? etti tabi ki de . Ömer kuranda ki ayeti kafasına göre uyguladı diye allahı onumu çarptı ?

Muslumanlara kuran dan önce karnını doyuracak para lazım.. gurur yapmasalar daha iyi. Gün gelecek bu avantajlarıda ortadan kalkıcak. Zirraa imam hatipliler bile DEIST oluyor... eleman kalmayacak..

Uyanık olun uyanık.
Alt 10-05-2018, 14:28
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O zaman şunu izah etmek zorunda islam alemi Niçin İslam ülkeleri O islamı eleştiren ülkelerin çok gerisinde kaldı .
Bana göre ya İslam da bir kusur var Ya İslam devletlerinde.

Soruyoruz, Bizim, Arabistan ın İran ın Avrupa ABD japon yada yaşayan İnsanlardan neyimiz eksik.
Onların da beyini var bizim de onlarında 2 gözü 2 kulağı 1 ağzı var bizimde.
Niçin onların yakaladığı refahı biz yakalayamadık. Engel İslam değil se nedir.
Merhaba,

Mesele bu değil, gelişmeye neyin engel olup olmadığı, neyin yanlış olup olmadığı değil özellikle benim mesajım..

Asıl önemli olan " referans " olarak bilinen bir kaynağı " DEĞİŞTİRMEK "...

Yani o referansın yanlışlığı veya doğruluğu değil, tarihi anlamda bir referansı değiştiremezsiniz...Anlayışından bahsetmiyorum, yazılı kayıttan bahsediyorum...Hiyeroglifleri, burası anlamsız olmuş kaldıralım, çıkaralım, değiştirelim diyebilir misiniz...?

Bilemiyorum anlatabildim mi...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil